Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nova kamera kontra prevodnik

sesty (6)|29.9.2004 15:15
Srdecne zdravim vsechny,

potreboval bych poradit. Jiz mam zkusenost s praci ohledne digitalni videokamery a strihu (iMovie, na zkousku DVD StudioPro). Avsak ta kamera neni moje.

Nini jsem prisel k videokamere Panasonic NV - S88 a tam smeruje ma otazka. Co se vice vyplati - analogovy prevodnik nebo prodat a koupit novou digitalni videokameru? Bohuzel nejsem moc majetny a momentalne nemam prehled o cenach. Sla by tato kamera prodat za nejaky peniz? Na druhou stranu si "myslim" (nejsem odbornik) ze to neni spatna kamera a zase kupovat nejakej levnej smejd protoze je digitalni,... rikam si jestli by nebyl lepsi ten prevodnik, ktery by se dal vyuzit i pro prevod z videorekorderu na kterem uz mame spoustu zaznamu? Mel byste nekdo priblizne cenove srovnani s prihlednutim ke kvalite a slozitosti?

Doufam ze jsem se vyjadril srozumitelne. Jsem grafik a spise fotograf, s DV teprve zacinam tak se ptam zkusenych.
javascript:emoticon(':-?')
Diky moc s pozdravem vlasta
Pitomec (10211)|29.9.2004 15:22
Rozhodně kup novou kameru - ta obluda S88 (sám jsem měl S99, což je totéž akorát s barevným hledáčkem a S77, která ho má sice č/b, ale zase nemá TBC na výstupu) má v porovnání s nejhorší dnešní miniDV od Panasonicu pořád příšernější obraz (mázlej, bez ostrosti a barvy děs-běs) a samozřejmě nemáš možnost zpětného záznamu do kamery (což u kamery s DV IN ano). Bohužel při prodeji té obludy počítej s cenou tak kolem 2-3t. Za víc to koupí jenom šílenec...
Nejlevnější (použitelný) A/D převodník od Canopusu (ADVC-50) stojí 6t. bez DPH.
sesty (6)|29.9.2004 15:32
Dobra, nemam duvod neverit. Ale jeste se zeptan na jednu vec. Respektive na dve. Urcite mate prehled.

1. kolik stoji "nejlevnejsi" DV
2. kolik stoji nejlevnejsi DV kterou je "rozumne" zakoupit. Nejsem zadnej profik jde mi o filmovani rodiny bez jkehokoli naroku na nejake speciality. Ale zase aby to nebyl srac.
Pitomec (10211)|29.9.2004 15:41
[quote=sesty]Dobra, nemam duvod neverit. Ale jeste se zeptan na jednu vec. Respektive na dve. Urcite mate prehled.

1. kolik stoji "nejlevnejsi" DV
2. kolik stoji nejlevnejsi DV kterou je "rozumne" zakoupit. Nejsem zadnej profik jde mi o filmovani rodiny bez jkehokoli naroku na nejake speciality. Ale zase aby to nebyl srac.[/quote]
1. http://www.nakupuj.com/ - zrovna tam mají nějaký výprodej kamer SONY (pokud to samozřejmě není reklamní trik) a nejlevnější HC30 s DV IN/OUT a ANALOG IN/OUT je za 20t. s DPH.

2. Osobně bych sáhl po tomto (ovšem cena je už někde jinde): http://www.nakupuj.com/index.php?show_type=sp_dz&show_id=30310&sessid=e25783346fa92708df1f5880ad2aebfd a pak samozřejmě po profi třídě (ovšem na tu se neptáš).
stayman (12393)|29.9.2004 16:04
[quote=Pitomec]ta obluda S88 má v porovnání s nejhorší dnešní miniDV od Panasonicu pořád příšernější obraz (mázlej, bez ostrosti a barvy děs-běs)[/quote]

Mohol by si to nejak vysvetlit, porovnat ???
sesty (6)|29.9.2004 16:04
Tak Ti dekuji, dost si mi pomohl. Me ted nezbiva nez vydelavat a nasetrit. Jeste me napada, da se treba sehnat starsi DV. Kdyz se da poridit dobry bazarovy fotak ktery nekomu nestacil ale jinemu poslouzi bohate (pokud je v dobrem stavu) proc by takto nesla poridit kamera? Myslis ze je to bezpecne, nebo je to u kamer jine?
Pitomec (10211)|29.9.2004 16:14
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Pitomec]ta obluda S88 má v porovnání s nejhorší dnešní miniDV od Panasonicu pořád příšernější obraz (mázlej, bez ostrosti a barvy děs-běs)[/quote]

Mohol by si to nejak vysvetlit, porovnat ???[/quote]
Taky mě mohlo napadnout, že když ji vlastníš, tak ji nemám kritizovat :-E Ale ruku na srdce - obraz z ní fakt nestojí za nic, to uznej. :-)
Pitomec (10211)|29.9.2004 16:17
[quote=sesty]Tak Ti dekuji, dost si mi pomohl. Me ted nezbiva nez vydelavat a nasetrit. Jeste me napada, da se treba sehnat starsi DV. Kdyz se da poridit dobry bazarovy fotak ktery nekomu nestacil ale jinemu poslouzi bohate (pokud je v dobrem stavu) proc by takto nesla poridit kamera? Myslis ze je to bezpecne, nebo je to u kamer jine?[/quote]
Kameru kup novou (aspoň ti vrátí DPH nebo to kup na nějakýho plátce) - do bazaru všichni strčí akorát šrot a záruka je 5 minut než odejdeš z prodejny ven...
stayman (12393)|29.9.2004 17:23
[quote=Pitomec]Taky mě mohlo napadnout, že když ji vlastníš, tak ji nemám kritizovat :-E Ale ruku na srdce - obraz z ní fakt nestojí za nic, to uznej. :-)[/quote]

Prave naopak, taky ma maloktora lacna DV kamera,cisty, plasticky, farebny a preto to nechapem :-? Nejde o to, ze ju mam ja, ale v tej dobe a nielen v tej, bola neprekonana..., dokonca ako aj ja, tak aj vsetky studia ju mali na reportazne tocenia... optika svetelne vlastnosti ok, manualne ovladanie taktiez, zaznam na S-VHS takmer na strope, tak neviem... To skumas podla vlastneho oka?
Pitomec (10211)|30.9.2004 05:29
Používal jsem v té době (kdy zmiňované kamery byly aktuální) MS5+MS4 a S99+S77. Ty první dvě v pohodě, ale obraz z těch druhých dvou prostě hrůza. Až se mně bude chtít hledat, tak sem dám nějaký statický snímky a uvidíš sám. A u S88 dost pochybuju, že tomu bude jinak (když je to po stránce obrazový, t.j. CCD, optika atd., naprosto stejný jako S99 a S77).
sesty (6)|30.9.2004 08:48
Mas pravdu, zaruka je zaruka. Psal jsi o kamerach SONY, mas k nim nejaky vztah, nebo jsou proste dobry. Ja jsem vzdy uznaval znacku Panasonic ale jednou jsi naznacoval ze nic moc. Ja to je s tou kvalitou?
stayman (12393)|30.9.2004 09:38
to prosim najdi, som zvedavy
Pitomec (10211)|30.9.2004 14:07
[quote=sesty]Mas pravdu, zaruka je zaruka. Psal jsi o kamerach SONY, mas k nim nejaky vztah, nebo jsou proste dobry. Ja jsem vzdy uznaval znacku Panasonic ale jednou jsi naznacoval ze nic moc. Ja to je s tou kvalitou?[/quote]
K SONY kamerám mám vztah až od PD150 výše (kde už výrobce odboural ty idiotský dotykový displeje apod. serepatičky, a veškerý ovládání dal na manuál tak, jak to má být) :-) - jinak taky Panasonic. Bohužel ale v dnešní době právě Panasonic vyrábí všechno s čipy 1/6", což je při slabým osvětlení nepoužitelný. Vyjímkou je ta zmiňovaná NV-GS200EG, ovšem zase ta cena... :-G
r.h (31)|1.10.2004 21:01
Říkáš, že ta kamera od Panasonicu stojí za to (NV-GS200EG)? A má vlastně ten slibovaný A/D převodník? Díky.
Pitomec (10211)|1.10.2004 21:37
Neříkám, že za to stojí, ale v dané cenové kategorii nic lepšího není. A A/D převodník samozřejmě má - stačí se podívat na ten výše uvedený odkaz.