Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako sa vam paci novy Look fora TV Freak

wizzard (447)|20.2.2007 21:59
Prvy dojem je dobry, je to tu prehladne a odozva rychla, len nejako neviem najst volbu "zobrazit moje prispevky", toto som dost casto pouzival, nejako to uz v tom novom kabate nevidim...
stayman (12393)|20.2.2007 22:04
[QUOTE=wizzard;135354]Prvy dojem je dobry, je to tu prehladne a odozva rychla, len nejako neviem najst volbu "zobrazit moje prispevky", toto som dost casto pouzival, nejako to uz v tom novom kabate nevidim...[/QUOTE]


Kym si zvyknem, tak ma aj pedbehnete .. :D

Kde sa nastavuje aby mi zoradovalo podla datumu??? Kde su smajlici ??? Kde je Mike??? Kde ....
ohm (398)|20.2.2007 22:14
Vypadá to celkem fajn, akorát si zvyknout
sAd (1)|20.2.2007 22:21
[QUOTE=StayMan by €RikŁ€;135355]Kde sa nastavuje aby mi zoradovalo podla datumu??? Kde su smajlici ??? Kde je Mike??? Kde ....[/QUOTE]

Ad řazení, podle mě se to musí defaultně nastavit v admin sekci, jinak ručně si to můžeš seřadit pod výpisem témat.

Ad smajlíci: Uživatelský panel -> upravit nastavení -> ostatní nastavení -> rozhraní editoru zpráv

Ad mike: to je ve hvězdách :)
Ivo Mašek (10205)|20.2.2007 22:32
Vizuelně hezčí. Ostatní je o zvyku.
stayman (12393)|20.2.2007 22:56
[QUOTE=sAd;135364]Ad řazení, podle mě se to musí defaultně nastavit v admin sekci, jinak ručně si to můžeš seřadit pod výpisem témat.

Ad smajlíci: Uživatelský panel -> upravit nastavení -> ostatní nastavení -> rozhraní editoru zpráv

Ad mike: to je ve hvězdách :)[/QUOTE]

1. neviem to najst (chcem to defaultne)
2. to som uz nasiel
3. toho asi nenajdem :D
sAd (1)|20.2.2007 22:57
[QUOTE=StayMan by €RikŁ€;135374]1. neviem to najst (chcem to defaultne)[/QUOTE]

Na to už odpověděl Karel Polívka

[QUOTE=Karel Polívka;135367]Během pár minut to bude nastavené globálně, netřeba dále řešit.[/QUOTE]
Karel Polívka (119)|20.2.2007 23:15
Už to je nastavené u všech sekcí.

Budu ještě dělat nějaké úpravy:
Z hlediska návaznosti na původní fórum - momentálně se nezobrazují přílohy a odkazy směrem do magazínu TVF nejsou platné.
Z hlediska designu - je třeba hlavně udělat nová tlačítka a ikonky, aby zapadly.
Z hlediska funkčnosti - to ještě není vše. V této chvíli je už funkční sekce Bazar (aplikoval jsem zde naprosto shodný model, který se na SHW za těch několik měsíců provozu ověřil - čili založení nového tématu v podsekci Nabídky nebo Poptávky je podmíněno vyplněním předefinovaného formuláře). Chybí ale ještě hodnotící systém iTrader.

Je třeba také ještě dořešit všechny aktivní uživatele, kteří byli přejmenování a chtějí vystupovat jinak (například i sám Mike je momentálně aktivní jako Mike_tvf :-)).

Obecně - dám dohromady do souhrnné formy příspěvky popisující důležité funkce, které v dřívějším TVF fóru nebyly (některé ani nejsou ve výchozí podobě vBulletinu, jelikož se jedná (respektive bude jednat) o rozšiřující pluginy) společně s nezbytnými pravidly nutnými pro jejich provoz, avšak nebude to všechno hned dnes (ani zítra - finále celé této přeměny bych viděl na konec tohoto pracovního týdne).

BTW: fórum TVF je postavené na nejnovější verzi vBulletinu, čili je ještě o trochu lepší, než jaké je to současné na SHW.
stayman (12393)|20.2.2007 23:19
[QUOTE=Karel Polívka;135377]Už to je nastavené u všech sekcí.

Budu ještě dělat nějaké úpravy:
Z hlediska návaznosti na původní fórum - momentálně se nezobrazují přílohy a odkazy směrem do magazínu TVF nejsou platné.
Z hlediska designu - je třeba hlavně udělat nová tlačítka a ikonky, aby zapadly.
Z hlediska funkčnosti - to ještě není vše. V této chvíli je už funkční sekce Bazar (aplikoval jsem zde naprosto shodný model, který se na SHW za těch několik měsíců provozu ověřil - čili založení nového tématu v podsekci Nabídky nebo Poptávky je podmíněno vyplněním předefinovaného formuláře). Chybí ale ještě hodnotící systém iTrader.

Je třeba také ještě dořešit všechny aktivní uživatele, kteří byli přejmenování a chtějí vystupovat jinak (například i sám Mike je momentálně aktivní jako Mike_tvf :-)).

Obecně - dám dohromady do souhrnné formy příspěvky popisující důležité funkce, které v dřívějším TVF fóru nebyly (některé ani nejsou ve výchozí podobě vBulletinu, jelikož se jedná (respektive bude jednat) o rozšiřující pluginy) společně s nezbytnými pravidly nutnými pro jejich provoz, avšak nebude to všechno hned dnes (ani zítra - finále celé této přeměny bych viděl na konec tohoto pracovního týdne).

BTW: fórum TVF je postavené na nejnovější verzi vBulletinu, čili je ještě o trochu lepší, než jaké je to současné na SHW.[/QUOTE]

Mam email na druhom PC, myslim, ze mi take daco prislo o tej zmene nicku, takze mozete ma premenovat tiez? Chcem byt iba "stayman", chcem zacat skromnejsie :D Dakujem
Devaster (477)|21.2.2007 07:21
vyzera to dobre ....
Doom (2331)|21.2.2007 07:28
proč nefunguje rychlá odpověď jako ve starém fóru? proč je odpověď vázána na nějaký příspěvek?

jinak to tu vypadá docela fajn, akorát si zvyknout a pohrát si s nastavením
SS2CZ (874)|21.2.2007 08:07
Starý forum bylo hezčí a to minimálně o 100%. Tohle je samej rámeček,tlačítka a ikony.Fakt mě z toho bolí oči.
Madagio (72)|21.2.2007 08:08
Vypadá to hezky, na vBulletin si zvykneme, jen doufám, že brzo dojde ke sjednocení Madagio a Madagio_tvf :)
blueant (820)|21.2.2007 08:12
No mne sa vbulletin ako taky vcelku paci - horsie je ze skoro vsetci nechavaju len zakladny vzhlad - takze toto uz bude asi 5 forum co vyzera rovnako - no budem mat v tom zase cosi vacsi chaos :)
StD (8612)|21.2.2007 08:22
...život mne naučil, že každá změna je VŽDY a zákonitě k horšímu. A nesvádějte to na zvyk.

BTW: Ty dva týdny to byl pěkný "absťák"...
mirekv (7169)|21.2.2007 08:25
Je to dobré, znám už z jiných fór. Chce si to pohrát s nastavením a zvyknout si na trochu jiné ovládání.
JaLoMe (47)|21.2.2007 08:27
Pro můj vkus zbytečně velké fonty a to dělá to, že je částečně nepřehledné. Původní fórum bylo dle mého názoru přehlednější.
gspot_vgsview_114.jpg
Doom (2331)|21.2.2007 08:48
dá se někde navolit jinej ksicht?

koukám že smajle už jedou. akorát bych uvítal, aby byl jejich seznam větší a já nemusel lovit v okně "more"

:BB:

edit: hm, seznam smajlů sice vidím, ale po vložení se nepřeloží na obrázek
Diablo (668)|21.2.2007 09:56
Je to jen o zvyku...
soko.ban (185)|21.2.2007 10:03
No nějak se mi víc libila puvodni podoba TVFreaku...
Atkins (447)|21.2.2007 10:56
Ja mam spis pocit, ze je to otazka mody a jistych dodanych sablon vzdy s novou verzi neceho. Napriklad puvodni Freak taky oprasklo mnoho jinych diskusnich serveru. Novy design sice pusobi, ehm, profesionalne ale uz mu neco chybi. A zvyknout se da na leccos
Whitejoker (616)|21.2.2007 14:57
Mně se to nelíbí. Třeba si časem zvyknu (člověk, když se chvíli houpe na šibenici, také sebou už neškube). Ale zatím ne.
Zdá se mi úvodní stránka přeplácaná a málo přehledná.
Kurńa, kde jsou smajlíci :-)
Peloš (103)|21.2.2007 16:04
Novej styl se mi docela líbí, ale chce to zvyk
Barto (317)|21.2.2007 16:44
parada vbulletin rulez :o))
Saxel (2279)|21.2.2007 17:01
Poraďte mi jak si změním přihlašovací heslo!
Ještě včera to šlo měnit, dnes jsem se s ním několikrát přihlásil, ale během dne mi přestalo fungovat. Nechal jsem si vygenerovat jiné, ale to mi teď nejde změnit.
Doom (2331)|21.2.2007 18:03
[QUOTE=Saxel;135469]Poraďte mi jak si změním přihlašovací heslo!
Ještě včera to šlo měnit, dnes jsem se s ním několikrát přihlásil, ale během dne mi přestalo fungovat. Nechal jsem si vygenerovat jiné, ale to mi teď nejde změnit.[/QUOTE]
mrkni do sekce web, řeší se to tam
pee.tr (1208)|21.2.2007 19:50
Mě se to tedy nelíbí, a ani se v tom zatím moc neorientuju... Je to nějak nepřehledně veliký, nemůžu najít "nové příspěvky od poslední návštěvy", a ještě jedna věc mi tu chybí..
Karel Polívka (119)|21.2.2007 20:21
[QUOTE=Saxel;135469]Poraďte mi jak si změním přihlašovací heslo!
Ještě včera to šlo měnit, dnes jsem se s ním několikrát přihlásil, ale během dne mi přestalo fungovat. Nechal jsem si vygenerovat jiné, ale to mi teď nejde změnit.[/QUOTE]
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=135488&postcount=14
Milosbb (889)|22.2.2007 00:00
No ja som z tohoto noveho freaku jelen.
Povodny freak bol podla mna jednoznacne lepsi, prehladnejsi, no proste klasika. Toto je o nicom, sorry...
sAd (1)|22.2.2007 00:40
[QUOTE=pee.tr;135486]Mě se to tedy nelíbí, a ani se v tom zatím moc neorientuju... Je to nějak nepřehledně veliký, nemůžu najít "nové příspěvky od poslední návštěvy", a ještě jedna věc mi tu chybí..[/QUOTE]

[QUOTE=Milosbb;135497]No ja som z tohoto noveho freaku jelen.
Povodny freak bol podla mna jednoznacne lepsi, prehladnejsi, no proste klasika. Toto je o nicom, sorry...[/QUOTE]

Nemějte strach z něčeho nového. Ještě se musí vychytat pár drobností, ale věřte mi, že si rychle zvyknete. Taky mi kdysi dělalo problém přejít z phpBB na vBulletin, nebo si zvyknout na nový styl stránek, ale za chvilku do toho vplujete a zjistíte, že to vlastně byla změna k lepšímu...
Doom (2331)|22.2.2007 07:09
mě spíš dělá problémy zvyknout si na nový ikony u zpráv, co je přečteno a co né - ty obálky mi připadají všechny stejné. ale jinak docela pohoda, fórum jako fórum, principy jsou pořád stejné
feryh (37)|22.2.2007 16:28
Taky se v tom trochu ztrácím, ale pravda je, že si snad zvykneme :rolleyes:
Jano (592)|22.2.2007 18:55
tu to dopadlo ako na slovensku s voľbami - samozrejme k lepšiemu
Mike (617)|22.2.2007 21:54
Kdyz vám chybím, tak si taky přisadím - berte to tak, že celý design je zatím nehotový a je to jen základ, hlavně ikonky bude třeba předělat, některé věci jsou stále anglicky apod.
Osobně největší problém vidím v těch ikonkách, které jsou hodně podobné, dřív bylo hned na první pohled jasné, která témata mají nové příspěvky, tady to moc zřetelné není. Co se týče zbytku a ovládání, na to si určitě každý zvykne, je to trochu jiné, takže chvíli potrvá, než bude člověk vědět kde co hledat, pak už to půjde samo
Sally (142)|22.2.2007 23:25
...no totok :)
clee (6592)|23.2.2007 01:31
vbulletin je dobrej, rozhodne daleko lepsi a rychlejsi nez phpbb, idealni by samozrejme byl invision power board, ale nikdo nemuze bejt dokonalej ze jo :)
Ivo Mašek (10205)|23.2.2007 08:51
Já se v tom pořád tak nějak nemůžu zorientovat.
clee (6592)|23.2.2007 14:24
to se nedivim, narozdil od phpbb je tohle vopravdovej board ne hracka :)
vrtalp (2)|24.2.2007 22:06
[QUOTE=clee;135634]to se nedivim, narozdil od phpbb je tohle vopravdovej board ne hracka :)[/QUOTE]


Starý freak vynikal hlavně svojí jednoduchostí. Tohle je jiný. Nechápu, proč musí s novým majitelem přijít i nový design.
mirekv (7169)|25.2.2007 00:08
To je jen otázka cviku, já už jsem zvyklý, co fórum, jiná grafika, ale vymakanější mi příjde tato.
Ivo Mašek (10205)|25.2.2007 07:40
[QUOTE=mirekv;135703]To je jen otázka cviku, já už jsem zvyklý, co fórum, jiná grafika, ale vymakanější mi příjde tato.[/QUOTE]

Hlavní podstatou a smyslem každého diskusního fora je položit dotaz a odpovědět. Tedy co nejsnadněji najít pole pro napsání textu a také co nejsnadněji najít pole s textem odpovědi. To ostatní jsou omalovánky, které nemají žádný praktický význam.
Mike (617)|25.2.2007 08:15
to ti prijde ted, za cas si zvyknes a nebudes nad tim premyslet
Ivo Mašek (10205)|25.2.2007 08:59
[QUOTE=Mike;135709]to ti prijde ted, za cas si zvyknes a nebudes nad tim premyslet[/QUOTE]

Mike, ale chtělo by to možná počeštit. Ono se to dneska sice moc nenosí, ale přece ......
Zdeněk Michálek (21)|25.2.2007 13:07
[QUOTE=vrtalp;135698]Nechápu, proč musí s novým majitelem přijít i nový design.[/QUOTE]
No, nemusí, sám takové změny nemám rád.. ale mělo to víc důvodů.

Prvním (a to zásadním) je fakt, že vBulletin je obecně (ve světě) uznáván za lepší než php2bb, v anketách (v zahraničí) zpravidla těsně vítězí nad Invisible Board, php2bb je většinou s odstupem za nimi. Takže - okamžik, když už se předělává celý engine média, je asi zároveň nejlepším okamžikem k přechodu na to, co je (asi) lepší. Je mi jasné, že když je člověk roky na něco zvyklý, je z toho špatný, když mu to někdo změní pod rukama, ale pro věci, které plánujeme, by opravdu php2bb engine byl brzdou.

Druhým důvodem je skutečnost, že pro vBulletin máme zvládnuté společné přihlašování s redakčním systémem. Záměrem je, abyste se při přechodu z jednoho na druhé médium nebo do jejich fór nemuseli znovu přihlašovat. To je přesně ta věc, která v testovacím provozu dělala trochu problémy, doufám že to vývojáři během pár dní už definitivně doladí.

A nový design TVF jako webu (ne fóra)? Grafika je z mého hlediska vedlejší, jde o to, že celý web TVF bychom chtěli plnit do budoucna větším množstvím obsahu, než doposud (všechna čest Mikeovi). S tím opět souvisí nutnost přechodu na jiný engine a změna uspořádání sajtu. Já vím, zase změny, ale budem se snažit aby to byly změny k lepšímu, na které se lépe zvyká.
Diablo (668)|25.2.2007 15:12
Jestli forum bylo změněno kvůli zahraničním uživatelům, kteří se sem teď v hojné míře pohrnou, pak změnu na vBulletin plně chápu.
Ale vsadím se, že kdyby se dalo hlasovat, tak by stávající uživatelé byli z 95% pro zachování původního fóra.
Kterej z nových adminů se vsadí? :)
clee (6592)|25.2.2007 15:31
phpbb je jednak deravy, za druhy je pomaly, sice na nej existuje hromada rozsireni, ale vetsinu z nich ma stejne vbulletin uz v zakladu, ja sem z doom9 a jinejch velkejch diskuzi zvyklej na tenhle engine (pripadne na podobnej ipb) takze hodnotim v zasade kladne :D to jen mistni geronti a konzervativci se zuby nehty drzej zajetyho systemu a sami kolikrat pyskovali ze je to pomaly, pri kazdym vypadku databaze to bylo kecuuuu....
mirekv (7169)|25.2.2007 16:32
Už i tento párkrát vypadl :-D Ale jinak souhlas!
Zdeněk Michálek (21)|25.2.2007 16:36
[QUOTE=Diablo;135724]Ale vsadím se, že kdyby se dalo hlasovat, tak by stávající uživatelé byli z 95% pro zachování původního fóra.
Kterej z nových adminů se vsadí? :)[/QUOTE]

Jsem pro, o flašku whisky? Ale počkejme s hlasováním tak tři čtyři týdny, až si lidi zvyknou, že "to tlačítko co bylo vpravo dole je najednou vlevo nahoře".
Jinak řečeno - až lidi nebudou hodnotit to, že je to je najednou "jiný než byli zvyklí", ale to, jestli je to lepší nebo horší, než byli zvyklí.
Mike (617)|25.2.2007 19:25
[QUOTE=clee;135725]phpbb je jednak deravy, za druhy je pomaly[/QUOTE]

to je jen spekulace - deravy je vsechno a pro phpbb je, ze jsou chyby odstranovany docela rychle, co se tyce rychlosti, tak rozdil je minimalni, je treba brat take fakt, ze pred tim bezel server sdileny s dalsimi X weby

hlavni klad vBuletinu je v uzivatelske privetivosti, to je jako nebe a dudy, kazdy to za cas pozna

hlavni duvod prochodu uz tu zaznel - dalsi rozsireni serveru a daleko vice clanku, do ted byl clanek jednou za 2 tydny a bohate stacilo dat na hlavni strance jen jeden, to uz ted stacit nebude

dalsi duvod je sjednoceni systemu se SHW z organizacnich duvodu, tak casto zase majitel menen neni - web byl zalozen v roce 1999 a toto je prvni zmena :-) lepsi nez kdyby cely web skoncil, byl bych schopen ho udrzet pri zivote tak maximalne dva roky, na vic by uz asi sila nebyla
Diablo (668)|25.2.2007 19:43
[QUOTE=Zdeněk Michálek;135727]Jsem pro, o flašku whisky? Ale počkejme s hlasováním tak tři čtyři týdny, až si lidi zvyknou, že "to tlačítko co bylo vpravo dole je najednou vlevo nahoře".
Jinak řečeno - až lidi nebudou hodnotit to, že je to je najednou "jiný než byli zvyklí", ale to, jestli je to lepší nebo horší, než byli zvyklí.[/QUOTE]

To je dobrá taktika jak vyhrát flašku pane řediteli.... za měsíc už tady nebudou ti co se jim nové fórum nelíbí a hlasování dopadne ve Váš prospěch.... to se mi líbí, s Váma budu chodit na pivo.... :)