Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 18 z 18

Téma: korekce zvuku při nahrávání z videa

ms ms je offline
    Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Mam Prolink HD-TV s cx881. Grabuju do powerVCRII. Zvukovka SB Audigy ES. Pak autoring delam v UDVDWS2 a palim v Nero.

- kdyz zachytavam tokem tak, aby se vysledek vesel na DVD, je to OK, ale obraz neni tak pekny.

Delal jsem hodne pokusu a skutecne nejlepsi obraz dosahnu tak, ze nepouzivam zadne Canopus Procoder atd, ale pouziju transcoder.

Postup:

1) zachytim z videokazety tokem 8000kbps a zvukem 256kbit/48000/16 =>asi 8GB dat.

2) v UDVDWS2 si ostrihnu, udelam kapitoly a necham udelat DVD s velikosti 8GB a nezapnu, aby delal podle projektu, tzn, UDVDWS2 do komprese vubec nehrabe /jejich kodek stoji za h..../, pouze udela Demultiplex, Multiplex a pak VOBs. Menu nedelam.

Kdyz zkousim pres WinDVD, tak uz tady je posun.

3) transcoder Instant Video 8.03 od Pinnacle se stand. nastavenim a mam zatim nejlepsi obraz, co se mi podaril.

Ale - zvuk se mi rozchazi - jde napred. Na konci to mohou byt asi 1-2s.
    Pritom, puvodni zachyceny MPG soubor je OK.

Bud to DVDWS zmrsi pri de/multi plexu, nebo nevim. Je fakt, ze pri tom demultiplexu pak necha soubory s A a V na disku a ty se lisi v delce o 4s - alespon to ukazuje MediaPlayer. Kdyz ale spoctu vzorky a framy, lisi se jen o nejakou setinu vteriny.

Puvodni soubor jsem nacetl do Vegas a zvuk je ve Vegas po celou dobu spravne. Tak nevim. Jenze Vegas mi nevyhovuje dobou a navic se asi neda nastavit, ze chci vysledek ve velikosti 4,7GB a aby udelal VOBy.

Existuje nejaky spolehlivy DEMUX/MUX, kterym bych mohl otestovat, jestli je chyba uz v puvodnim souboru nebo to zmrsi az ten ULEAD ?

iP4 2.8GHz/HT , 512MB DRAM Kingstone, WinXP Home SP1,SB Audigy, 2x HDD 7200rpm.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele Atkins
    Registrace
    Mar 2004

Takže zachytáváš do MPEG2, to se mi osvědčilo až u DVB-T - logicky neboť jde o přímý transport stream. Když jsem zachytával analogově s kartou *ViVo* používal jsem formát *MJPEG* quality 19, pomocí YUVcr přip. segmentovaně ve VirtualDubu, audio PCM Wav 48KHz jsem hned oddělil od videa pro další zpracování (převod do AC3 pro DVD) a samotné video jsem komprimoval do *M2V*, Neshledal jsem problém se synchronisací. Přirozeně je to jen jedna z možností, mnoho lidí ti doporučí i jiné varianty. Pro DVD strukturu používám *maestro*.

ms ms je offline
    Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Ja myslim, ze bude neco schnileho v DVD WS2. Zkusim vyhodit kapitoly...
    Kamos chyta pres HW codek na karte od Canopus asi za 4tis. a po autoringu v DVD WS2 /pouziva tez kapitoly/ ma stejne problemy...

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Nahravani zvuku
    Od bombata v sekci Editace audia
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 22-04-2009, 12:14
  2. DTV1000 a nahravani bez zvuku
    Od krakenus v sekci DVB-T
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 20-11-2006, 16:10
  3. WinFast2000expert-nahrávání zvuku