Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

korekce zvuku při nahrávání z videa

ms (68)|17.3.2004 19:45
Nemůže být problém v tom, že video má moc silný audio signál na výstupu ? Zkusil jsem různé zvukovky - od ruznych vyrobcu, takze nejen Creative - a ve zvuku je prilis vysek , spis to vypada jako kdyby byly zkreslene. Kdyz ale prehravam pres Receiver, vse je OK.
artam (1147)|17.3.2004 20:17
Môže, a ešte môže byť aj nepriepôsobená impedancia... atď. Ak ti to hrá dobre na receiveri, tak to do zvukovky nahrávaj z výstupu receivera (napríklad pre TAPE)

Ozaj, nepcháš to ty do tej zvukovky do vstupu pre mikrofón ??? 9-)
ms (68)|18.3.2004 00:44
Ne. Cpu to do Line-In.

Chci to uchodit rovnou z videa. Nechci tahat receiver k PC a uz vubec z nej vsechno zapojovat a odpojovat.

Propojuji L+P CINCH->stereo jack

Ty vysky jsou proste zvyraznene. Zkousel jsem i jinou orig. kazetu - stejne. Jeste zkusim strcit vystup z toho Panasonic do AKAI videa, ktere ma meraky a moznost menit uroven, abych videl, jak silne to tam leze.
A mozna to prozenu pres nej teprve do zvukovky. /Hrat to z nej nebudu, mam rozjetou paskovou drahu /.
artam (1147)|18.3.2004 00:50
Ak bude problémom len tá hlasitosť, tak si vyrob "zoslabovač" z dvoch potenciometrov alebo 4 odporov a je po ftákoch, načo zbytočne znásilňovať akaia 9-)

Ak je problém aj impedancia, tak stačí malý stereo mixpultík s aktívnym master výstupom za pár korún.
ms (68)|18.3.2004 09:27
Jasej pultik, kde a za kolik ? Muzes poradit ?

K SB kartam existuji nejake nefiremni ovladace, kde se da vsechno mozne i nemozne nastavovat. Nemohu si vzpomenout na jmeno. Nevis ?
artam (1147)|18.3.2004 10:10
Hmm, pultík, v ČR neviem, je tam toho viac, skús pohľadať, tých firiem je viac, čo ja poznám, seriózne sa zaoberajú audiom/videom http://www.mediatech.cz, http://www.disk.cz,

Na tvoje účely ovšem postačí aj také niečo jednoduché a lacné, napríklad nejaký malý pultík Behringer, alebo aj Hama a im podobní, cez seznam to vyhodilo napríklad http://www.soundax.cz, profivideo.inshop.cz, http://www.volny.cz/dracka/ , atď

.... kua, používaj vyhľadávače :(( a prípadne vytiahni niekedy päty z domu a nečum furt do toho monitora :-E
ms (68)|18.3.2004 15:27
to artam: samozrejme, ze umim vyhledavat, ale myslel jsem ze znas konkretni vyzkousenej typ za par korun...

Zkusim nejdriv ten delic...

To je divne, ze se to nikomu jinemu nedeje anebo je jim jedno, v jake kvalite co maji ?
artam (1147)|18.3.2004 17:34
ms:
sorry, lacné za pár korún nepoznám, svoj sluch mám veľmi rád, pretože čo iného mi zostane, keď oslepnem od čumenia to doho monitora 8-) ?
Predpokladal som, že tých cca 2900,- za toho najmenšieho behringera je tak zhruba "za pár korún" v pomere k ponúkanej kvalite :-(

Ak sa to u iných nedeje, tak bude asi chyba v tvojom videu alebo zvukovke, alebo ako hovoríš, je im to jedno, hlavne že to hučí :-?
artam (1147)|18.3.2004 17:39
ms:
a ešte som chcel toľko, že skús v svojom okolí navštíviť nejakú audio firmu (najlepšie takú, čo má "nemasový" audio sortiment) a pokiaľ mám ja skúsenosti, tak sú to ľudia posadnutí zvukom, takže dokážu na problémy v zvukovom reťazci aj celkom dobre poradiť.
ms (68)|19.3.2004 08:37
Tak mam na vikend pujceny AV Digital Mixer DMX550 v cene asi tak 20tis, tak uvidime.
ms (68)|22.3.2004 09:21
Hmm, tak pultik nepomohl. Zrejme nebudou prodavane kazety nejak zvlast dobre nahrate nebo je to ve videu Panasonic...
artam (1147)|22.3.2004 11:15
:-(
Atkins (447)|23.3.2004 13:27
Ten zvuk je špatný jen z kazet, nebo také z tuneru u tvého videa ?, zkoušel jsi na Line-IN, u zvukovky, připojit jiné zařízení s "linkovou" úrovní ? (MD, Radio CD-player apod.)
ms (68)|24.3.2004 07:10
Tatim jsem to nezkousel. Ale z TV tuneru karty je to OK. Jeste zkusim tuner u videa.

Ja ted totiz porad "honim duchy", protoze se mi predchazi zvuk...
Atkins (447)|24.3.2004 08:26
Předchází zvuk ?, čím grabuješ, jakou máš TV-kartu, jaký OS a nakonec jakou HW PC konfiguraci. Tyto všechny součásti mají zásadní vliv na kvalitu výsledného grabu ! :-E
ms (68)|24.3.2004 13:11
Mam Prolink HD-TV s cx881. Grabuju do powerVCRII. Zvukovka SB Audigy ES. Pak autoring delam v UDVDWS2 a palim v Nero.

- kdyz zachytavam tokem tak, aby se vysledek vesel na DVD, je to OK, ale obraz neni tak pekny.

Delal jsem hodne pokusu a skutecne nejlepsi obraz dosahnu tak, ze nepouzivam zadne Canopus Procoder atd, ale pouziju transcoder.

Postup:

1) zachytim z videokazety tokem 8000kbps a zvukem 256kbit/48000/16 =>asi 8GB dat.

2) v UDVDWS2 si ostrihnu, udelam kapitoly a necham udelat DVD s velikosti 8GB a nezapnu, aby delal podle projektu, tzn, UDVDWS2 do komprese vubec nehrabe /jejich kodek stoji za h..../, pouze udela Demultiplex, Multiplex a pak VOBs. Menu nedelam.

Kdyz zkousim pres WinDVD, tak uz tady je posun.

3) transcoder Instant Video 8.03 od Pinnacle se stand. nastavenim a mam zatim nejlepsi obraz, co se mi podaril.


Ale - zvuk se mi rozchazi - jde napred. Na konci to mohou byt asi 1-2s.
Pritom, puvodni zachyceny MPG soubor je OK.

Bud to DVDWS zmrsi pri de/multi plexu, nebo nevim. Je fakt, ze pri tom demultiplexu pak necha soubory s A a V na disku a ty se lisi v delce o 4s - alespon to ukazuje MediaPlayer. Kdyz ale spoctu vzorky a framy, lisi se jen o nejakou setinu vteriny.

Puvodni soubor jsem nacetl do Vegas a zvuk je ve Vegas po celou dobu spravne. Tak nevim. Jenze Vegas mi nevyhovuje dobou a navic se asi neda nastavit, ze chci vysledek ve velikosti 4,7GB a aby udelal VOBy.

Existuje nejaky spolehlivy DEMUX/MUX, kterym bych mohl otestovat, jestli je chyba uz v puvodnim souboru nebo to zmrsi az ten ULEAD ?


iP4 2.8GHz/HT , 512MB DRAM Kingstone, WinXP Home SP1,SB Audigy, 2x HDD 7200rpm.
Atkins (447)|24.3.2004 13:43
Takže zachytáváš do MPEG2, to se mi osvědčilo až u DVB-T - logicky neboť jde o přímý transport stream. Když jsem zachytával analogově s kartou *ViVo* používal jsem formát *MJPEG* quality 19, pomocí YUVcr přip. segmentovaně ve VirtualDubu, audio PCM Wav 48KHz jsem hned oddělil od videa pro další zpracování (převod do AC3 pro DVD) a samotné video jsem komprimoval do *M2V*, Neshledal jsem problém se synchronisací. Přirozeně je to jen jedna z možností, mnoho lidí ti doporučí i jiné varianty. Pro DVD strukturu používám *maestro*.
ms (68)|24.3.2004 14:38
Ja myslim, ze bude neco schnileho v DVD WS2. Zkusim vyhodit kapitoly...
Kamos chyta pres HW codek na karte od Canopus asi za 4tis. a po autoringu v DVD WS2 /pouziva tez kapitoly/ ma stejne problemy...