Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou grafiku se dvěma DVI výstupy ?

Krtek (1279)|7.2.2007 14:04
Uvažuji nad tím, že bych rozšířil pracovní plochu o další LCD. V HW se moc nevyznám. Nejspíš je k tomu potřeba i grafika se dvěma DVI výstupy.
Může mi někdo vysvětlit jak to funguje a dát nějaký tip ?
Diablo (668)|7.2.2007 14:17
Krtek
Ty vole, k čemu Ty chceš dva DVI výstupy, když i teď máš LCD napojeno na VGA a vedle ti smrdí DVI výstup zbytečně. :-E :-E :-E


:-!!!
Krtek (1279)|7.2.2007 14:20
[quote=Diablo]Krtek
Ty vole, k čemu Ty chceš dva DVI výstupy, když i teď máš LCD napojeno na VGA a vedle ti smrdí DVI výstup zbytečně. :-E :-E :-E


:-!!![/quote]

Myslíš ten cizorodej konektor co mi trčí vzadu z grafiky ? Na LCD mám úplně jinej a nemůžu sehnat redukci. Tuhle grafiku bych napojil přes VGA na starej comp a potřeboval bych grafiku s dvěma normálníma DVI konektorama.
Diablo (668)|7.2.2007 14:35
Hry nepaříš, tak ti stačí tohle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36610
pokud máš PCI-E


:-!!!
AleK (814)|7.2.2007 17:14
Krtek
ty nemáš LCD s DVI - kdo ti proboha stavěl počítač :-E
Diablo (668)|7.2.2007 17:16
AleK
Jasně, že má .....


:-!!!
Krtek (1279)|7.2.2007 17:25
[quote=AleK]Krtek
ty nemáš LCD s DVI - kdo ti proboha stavěl počítač :-E[/quote]

Počítač mi stavěl a instaloval Diablo :-E
Co se DVI týče, tak mám na grafice jinej DVI konektor, než na monitoru. Nikde nemůžu sehnat nějakou redukci, tak to mám napojený přes VGA.
ODSakEda (2278)|7.2.2007 18:02
Asi bych šel také do ASUSu ale nekupuj grafiku s ventilátorem!!!!!!!!!
Stačí pasiv a je klid 8-) Video je navíc jen 2D zobrazení :-D

Ale nešel bych do grafiky jen s DVI, ale kombinací VGA a DVI, narazíš do budoucna při spojením hlavně u LCDTV na ochrany HDCP, nebo nekorektní chování nebo absenci DVI vstupů u LCDTV uvidíš! A za cenu 24" LCD koupíš metrovej LCDTV :-D :-D :-D
Krtek (1279)|7.2.2007 18:19
Zase aby mě to podporovala moje střihová karta. Na stránkách Canopusu píšou, že jsou podporovány ATI. Jenže ta má zase ten zkurv..konektor.
Diablo (668)|7.2.2007 19:46
Krtek
Tu ATI jsem Ti rozhodně nedoporučil. :-k :-k :-k


:-!!!
Doom (2331)|8.2.2007 07:26
ATi nebrat, nad ati tu masturbuje akorát tak pitomec a mirekv... nv rulz :BB:
mirekv (7169)|8.2.2007 08:43
DoomHammer
Je zajímavé, že na ATI nadávají hlavně ti, kdo ji nikdy neměli akorát to někde slyšeli. Já na GForce nenadávám, neznám ji, vždy jsem měl ATI a jsem na ni zvyklý a vše chodí OK. Čím bych si pomohl, kdybych přešel na GF, řekni jediný důvod.

Jo kecal bych, jednu dobu jsem měl dočasně GF2 a obraz na TVOutu jsem měl v černém rámečku a musel shánět TVtooly a podobné ptákoviny (díky tomu jsem aspoň na Freaku, k něčemu dobré).
Doom (2331)|8.2.2007 08:56
já pár ATi měl, od Ati Rage Pro, nejnověji i nějakého Radeona a prostě mi nesedly :-)
s nVidiou jsem už od staré 5200 a vždy bez problémů.

nV má lepší ovladače, catalysty mě přijdou hodně chudé na nastavování

ale abych jenom neblil, na desce mám severní můstek ATi xPress 1600 a ten je docela fajn, ale ho museli doplnit jižním můstkem ULi M1575, aby to umělo aspon základní věci
http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=15&l3=236&model=787&modelmenu=2
stayman (12393)|8.2.2007 09:02
Aky iny mozem mat konektor, ked nie D-sub, alebo DVI??? :-? Navyse s 2cDVI grafiky su, treba hladat, ale urcite by som siel do aspon 1xHDMI.
Doom (2331)|8.2.2007 09:03
StayMan by €RikŁ€
HDMI?
stayman (12393)|8.2.2007 09:04
To ma monitor s HDMI??? Tak DVI -> HDMI redukcia takisto existuje.
AleK (814)|8.2.2007 10:24
[quote=StayMan by €RikŁ€]To ma monitor s HDMI??? Tak DVI -> HDMI redukcia takisto existuje.[/quote]

no já taky právě přemejšlel co to může mít za LCD vždyť co já mám zkušenost tal LCD jsem viděl jak jen s VGA a nebo VGA+DVI a na grafikách je DVI už snad na všech ?? nebo se pletu ??

jo jinak mě taky seděj spíše nVidia měl jsem jednu atinu a co jsem s tím musel dělat za psí kusy abych to alespoň nějak rozjel ( zhánět upravený ovladače atd... ) tak jsem se vrátil radši k nV

p.s. - neříkám že jsou ATIny špatný ale já mám na ně asi špatný vliv nebo co :-E
Krtek (1279)|8.2.2007 10:31
Když jsem se před rokem rozhodl pro novej PC, tak jsem se podřizoval požadavkům mé RT střihové karty. Na stránkách Canopusu jsem si našel doporučený HW a pro jistotu jsem to ještě konzultoval se Syntexem. Takže mám P4, desku Asus a Grafiku Saphire s chipsetem ATI. Možná i proto mi vše šlape jak má a ještě se mi nestalo, že by mi AP zatuhla - takže na tom asi něco bude. Nezatuhl mi nikdy i PC. (a to čtu pořád nějaké problémy s AP)

Ale k věci.
Na grafické kartě mám tenhle bílej výstup. (Je tam i nějakej kulatej, a taky nevím k čemu - nevyznám se v tom) :



Jenže na LCD mám vstup na tenhle kabel:



Proto to nemůžu před DVI propojit. Nemůžu nikde sehnat kabel, který by měl a jedné straně to a na druhé ono. Ptal jsem se v Softcomu zda existuje i nějaká redukce, ale nedokázali mi poradit.
Proto mám ten LCD napojený přes analog. Viděli jste někde takovou redukci ? Dělá se něco takového ? Nebo co s tím ?

Ještě pro úplnost:
LCD mám tenhle:

http://www.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=17844&stiplname=samsung-mt-lcd-19-940b-dvi-silver-pivot-8ms

Grafiku tuhle:

http://www.100mega.cz/product.jsp?artno=VGAT5597
Doom (2331)|8.2.2007 10:41
dyť to je normální DVI konektor, co máš v ruce... není jenom nějakej pokaženej, zohlý piny?

kurnik, když byl u mě na návštěvě mirekv s jeho LCD monitorem, tak jsme vzali DVI kabel, připojili ho na jedné straně do mé tenkráto obstarožní grafiky, druhým koncem do LCD a už to jelo...

to kulatý na kartě je buď analog výstup a/nebo komponentní výstup. a to bílý je DVI
stayman (12393)|8.2.2007 10:48
[quote=DoomHammer]dyť to je normální DVI konektor, co máš v ruce... není jenom nějakej pokaženej, zohlý piny?

kurnik, když byl u mě na návštěvě mirekv s jeho LCD monitorem, tak jsme vzali DVI kabel, připojili ho na jedné straně do mé tenkráto obstarožní grafiky, druhým koncem do LCD a už to jelo...

to kulatý na kartě je buď analog výstup a/nebo komponentní výstup. a to bílý je DVI[/quote]

Tak tak :BB:
AleK (814)|8.2.2007 10:49
Krtek
to LCD mám přesně doma kup si akorát novej kabel na DVI a vraž ho tam
stayman (12393)|8.2.2007 10:50
[quote=Krtek]Když jsem se před rokem rozhodl pro novej PC, tak jsem se podřizoval požadavkům mé RT střihové karty. Na stránkách Canopusu jsem si našel doporučený HW a pro jistotu jsem to ještě konzultoval se Syntexem. Takže mám P4, desku Asus a Grafiku Saphire s chipsetem ATI. Možná i proto mi vše šlape jak má a ještě se mi nestalo, že by mi AP zatuhla - takže na tom asi něco bude. Nezatuhl mi nikdy i PC. (a to čtu pořád nějaké problémy s AP)

Ale k věci.
Na grafické kartě mám tenhle bílej výstup. (Je tam i nějakej kulatej, a taky nevím k čemu - nevyznám se v tom) :



Jenže na LCD mám vstup na tenhle kabel:



Proto to nemůžu před DVI propojit. Nemůžu nikde sehnat kabel, který by měl a jedné straně to a na druhé ono. Ptal jsem se v Softcomu zda existuje i nějaká redukce, ale nedokázali mi poradit.
Proto mám ten LCD napojený přes analog. Viděli jste někde takovou redukci ? Dělá se něco takového ? Nebo co s tím ?

Ještě pro úplnost:
LCD mám tenhle:

http://www.computershop.cz/eshop/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=17844&stiplname=samsung-mt-lcd-19-940b-dvi-silver-pivot-8ms

Grafiku tuhle:

http://www.100mega.cz/product.jsp?artno=VGAT5597[/quote]

To, ze ti to chodi jak ma, je vizitka vyrobcov a v neposlednom rade aj toho, kto ten PC skladal \/ Takze s tym, ako to chodi u teba (v hlave) to nema nic spolocne, tam by si to skor odporovalo :-E :-E :-E
Diablo (668)|8.2.2007 10:52
Krtek
Kua Krtku, zase tu budeš všem pro smích. :-I Ty máš LCD s DVI, Ty máš grafiku s DVI, ale máš to propojeno přes VGA....
Už jsem Ti to říkal před rokem aby sis koupil kabel. :-R


:-!!!
Modena (1706)|8.2.2007 11:06
Zjevně tady někdo nepozná samce od samičky, že ? Ale to by jste už ve svém věku měli, toto . . . :-E :-E :-E
Krtek (1279)|8.2.2007 11:25
Už mi to jede na digital..Asi jsem to tam rval nějak blbě.
Je tu všelijakých dírek, kdo se v tom má kua vyznat.. B-)

Poraďte nějakou grafiku se dvěma DVI ale od ATI
stayman (12393)|8.2.2007 11:27
[quote=Modena]Zjevně tady někdo nepozná samce od samičky, že ? Ale to by jste už ve svém věku měli, toto . . . :-E :-E :-E[/quote]

Tak pokial viem, konektor na zariadeniach byva vacsinou samica (su vynimky) no a kable koncia ako inac samcom a co myslis, co drzi v ruke Krtek ? :-E :-E :-E
AleK (814)|8.2.2007 11:34
ta grafika by měla vypadat asi takto :-E



a těch je plno poraďte krtkovi já našel tuto

http://www.alza.cz/graficka-karta-ati-sapphire-radeon-x1950pro-ultimate-d67456.htm
Modena (1706)|8.2.2007 12:02
[quote=Krtek]Už mi to jede na digital..Asi jsem to tam rval nějak blbě.
Je tu všelijakých dírek, kdo se v tom má kua vyznat.. B-)

Poraďte nějakou grafiku se dvěma DVI ale od ATI[/quote]
Děláš s videem - ATI NE !
Podívej se třeba sem !
http://www.adobe.com/products/premiere/search_result.html?manuSearchVar=1&modelSearchVar=0&supportSearchVar=0&brand=&dataFormat=&version=2.0&device=graphic&format=
Krtek (1279)|8.2.2007 12:12
[quote=Modena][quote=Krtek]Už mi to jede na digital..Asi jsem to tam rval nějak blbě.
Je tu všelijakých dírek, kdo se v tom má kua vyznat.. B-)

Poraďte nějakou grafiku se dvěma DVI ale od ATI[/quote]
Děláš s videem - ATI NE !
Podívej se třeba sem !
http://www.adobe.com/products/premiere/search_result.html?manuSearchVar=1&modelSearchVar=0&supportSearchVar=0&brand=&dataFormat=&version=2.0&device=graphic&format=[/quote]

Však tam jsou i ATI. I Canopus je doporučuje a v Syntexu je také montují do všech střihových sestav. Tak proč ne ?
Pitomec (10211)|8.2.2007 12:23
Jasně, že ATI - to jenom majitelé NShitií to nějak nemůžou rozchodit... 9-) :-E
Diablo (668)|8.2.2007 12:27
ATI si může koupit jen Pitomec nebo pitomec. :-I


:-!!!
Pitomec (10211)|8.2.2007 12:33
[quote=Diablo]ATI si může koupit jen Pitomec nebo pitomec. :-I[/quote]
O tvé úrovni vzdělání v oblasti výpočetní techniky jsem nikdy valné mínění neměl, takže tvůj názor ani nepřekvapuje :-)-

Krtek: http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?cls=spresenttrees&strid=2808&scaid=88&stishowtype=1&orderby=sipprice0
stayman (12393)|8.2.2007 12:35
ViKinG (793)|8.2.2007 12:37
Krtek: do teď jsem měl tzv. "blbou náladu" ale tvůj příspěvek
"Už mi to jede na digital..Asi jsem to tam rval nějak blbě.
Je tu všelijakých dírek, kdo se v tom má kua vyznat.. "
mě z toho dostal. :-)
Aby tě neznalost "dírek" nepřivedla do maléru :-D .
Pitomec (10211)|8.2.2007 12:41
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Pitomec] http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?cls=spresenttrees&strid=2808&scaid=88&stishowtype=1&orderby=sipprice0[/quote]

s tym si moc nezahras :-E :-E :-E[/quote]
To sem netušil, že si chce Krtek hrát :-E :-E :-E :-E :-E
microsoft_windows_vista_home_premium_oem_289.jpg
Foolproof (2713)|8.2.2007 12:43
:-D

V souvislosti s určitou modernizací mého technického vybavení (viz thread "jak do wmv HD"), jsem trochu ugradoval i PC.
Strčil jsem tam Sapphire Radeon X1950 Pro, (má 2 DVI výstupy) s 512 MB DDR3 (efektivní 1400 MHz), no a přehrávám li obyč MPEG2, dosáhne zatížení procesoru ve špičce i 3%, 1920x1080 kolem 10 %, stejný rozměr H.264 asi 25 - 30.

Řekl bych, že na video to stačí. :-D
Doom (2331)|8.2.2007 12:49
Pitomec (10211)|8.2.2007 13:07
Mohl bych vědět, koho tady zajímají hry? Krtek to chce na rozšíření plochy při práci s videem a ne na nějaký pařby 9-)
Doom (2331)|8.2.2007 13:21
když už kartu, tak pořádnou
Pitomec (10211)|8.2.2007 13:30
Takže ATI - tím je rozhodnuto :-!!!
Modena (1706)|8.2.2007 13:44
Pitomec
Já mám ATI v mém současném kompu a dost a dlouho jsem se bránil představě, mít tam NVidii, ale bohužel . . . ::-(((
9 z 10-ti střihačů videa dnes doporučuje NVidii ! :-R :-D
Doom (2331)|8.2.2007 13:47
[quote=Pitomec]Takže ATI - tím je rozhodnuto :-!!![/quote]

a pak ses probudil a ruka v nočníku, že? :-E

jedině nV
Krtek (1279)|8.2.2007 13:54
Voloda:
Mohl bys napsat proč ATI ne ? Co je na ní špatného ? (krom toho, že máš jinou )

Pitomec:
Musím se Volode zastat. Navrhl a hlavně rozchodil mi PC se kterým si nevědělo rady i několik firem.
Sice to dělal skoro 12 hodin a stihl u nás vyžrat celou ledničku, zajíst to brambůrkama a zapít asi 4 litry Coca Coly, ale nakonec se přeci jenom zadařilo. :-!!!
Proto tvrdím, že nejlepší investice je vždy pouze do potravin \/

Stayman:
DoomHammer:
Nehraji vůbec žádné hry. Nemám na to čas. To je pro mne lepší investice koupit další HDD, než cpát prachy do drahé grafiky, jejíž potenciál stejně nevyužiju.

Modena:
Nedoporučoval jsi mi dřív náhodou také ATI ? Tak co ta změna najednou ?

Viking:
Jsem rád, že jsem Ti spravil náladu :-)-
Doom (2331)|8.2.2007 14:04
myslíš, že grafika je jenom na hry? jestli nechceš investovat do drahé grafiky, potom si pořiď nějakou nV 7300 GS a máš vymalováno. výkon grafiky se odrazí i ve stylu, jakým vykresluje plochu s vysokým rozlišením a pokud budeš chtit pracovat na dvou monitorech, tak výkon grafiky taky poznáš, byť to jede jenom pod 2D režimem. slabá grafika dva desktopy ve vysokém rozlišení nezvládne.

navíc, brzo přijde Vista a kompletně nová správa desktopu, kde se výkonná grafika taky využije (teď nemluvím jenom o Aeru, ale o kompletním vykreslování prostředí přes grafiku bez většího zatížení CPU).

nV má lepší ovladače.
stayman (12393)|8.2.2007 14:29
[quote=Krtek]Voloda:
Mohl bys napsat proč ATI ne ? Co je na ní špatného ? (krom toho, že máš jinou )

Pitomec:
Musím se Volode zastat. Navrhl a hlavně rozchodil mi PC se kterým si nevědělo rady i několik firem.
Sice to dělal skoro 12 hodin a stihl u nás vyžrat celou ledničku, zajíst to brambůrkama a zapít asi 4 litry Coca Coly, ale nakonec se přeci jenom zadařilo. :-!!!
Proto tvrdím, že nejlepší investice je vždy pouze do potravin \/

Stayman:
DoomHammer:
Nehraji vůbec žádné hry. Nemám na to čas. To je pro mne lepší investice koupit další HDD, než cpát prachy do drahé grafiky, jejíž potenciál stejně nevyužiju.

Modena:
Nedoporučoval jsi mi dřív náhodou také ATI ? Tak co ta změna najednou ?

Viking:
Jsem rád, že jsem Ti spravil náladu :-)-[/quote]

Rob si na svojom PC co chces, aj snivaj o tom, co potrebujes, ja pouzivam veci, na to urcene a ATI je urcite vhodna na hry. Myslim, ze Canopus ponuka aj AMD, tak nechapem, preco nemas take PC aj ty, ale aj to mi je jedno, pretoze ty si nevies ani pichnut dobre :-E :-E :-E :-E :-E
ODSakEda (2278)|8.2.2007 14:34
[quote=DoomHammer]myslíš, že grafika je jenom na hry? jestli nechceš investovat do drahé grafiky, potom si pořiď nějakou nV 7300 GS a máš vymalováno. výkon grafiky se odrazí i ve stylu, jakým vykresluje plochu s vysokým rozlišením a pokud budeš chtit pracovat na dvou monitorech, tak výkon grafiky taky poznáš, byť to jede jenom pod 2D režimem. slabá grafika dva desktopy ve vysokém rozlišení nezvládne.

navíc, brzo přijde Vista a kompletně nová správa desktopu, kde se výkonná grafika taky využije (teď nemluvím jenom o Aeru, ale o kompletním vykreslování prostředí přes grafiku bez většího zatížení CPU).

nV má lepší ovladače.[/quote]
Příjde Vista a já zůstanu stejně dlouho u XP Pro a nebo jí stejně vypnu ty všecky oční stíny a 3D blbnutí očí a hlášky a a a a další hračky pro dětičky, co zdržují a znepřehlednují práci na PC, jako jsem vypnul vše i u XP, včetně vystínovaných megavelkých tlačítek jak pro děcky a hlavně první letěla ta zelená louka s oblaky vnucená na pozdí, kterou má většina davu... :-E
Krtek (1279)|8.2.2007 14:38
Stayman:
Když něčemu nerozumím, tak se zeptám. To je myslím podstata tohoto webu. Nikdo učený z nebe nespadl (snad jen Ty a na hlavu) takže jestli už nic k tý grafice nemáš, přenechej prostor ostatním.
Díky
stayman (12393)|8.2.2007 14:39
[quote=Krtek]Stayman:
Když něčemu nerozumím, tak se zeptám. To je myslím podstata tohoto webu. Nikdo učený z nebe nespadl (snad jen Ty a na hlavu) takže jestli už nic k tý grafice nemáš, přenechej prostor ostatním.
Díky[/quote]

Aleved ja vobec nehovorim nic ku grafike, ze je nanic a tak, ale o tebe, teda vlastne ty sam sa ukazujes, aky si... :-E :-E :-E