Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s konverzi videa

bdaem (28)|7.2.2007 09:09
Cau lidi, cetl jsem tu mnoho prispevku a navodu, jak prekonvertovat video do mpeg ci avi. Pouzivam stolni DVB-T s HDD sencor, ale at delam, co delam, nedari se mi zachycene video prekonvertovat. Zkousel jsem programy ProjectX, HDTV2MPEG, TSCONVERTER, DVRStudia atd.. Ale bud mi to ten videosoubor vubec nenacte - neznamy format (.vid nebo prevedeno do .ts) nebo se mi to podari prekonvertovat do mpeg video + audio, ale video je nepouzitelny - plny chyb. I kdyz video je v programu od vyrobce v pohode prehratelne.

Kousek zachyceneho videa s mym vysledkem konverze jsem upichl na rapida sem (celkem 14MB):
[code]http://rapidshare.com/files/15309306/pribeh_rytire.rar.html[/code]

PLS Mohl byste mi nekdo rict, co delam blbe popripadne dat navod, jak to zkonvertovat do funkcni podoby. Uz sem nad ti stravil ctyri dny a jem z toho :-(((


P.s.: mozna to patri do casti fora prace s videem, tak se omlouvam a kdyztak to tam presunte....
StD (8612)|7.2.2007 09:27
Mno myslím, že nejprve by jsi měl zjistit, kde ti ty "chyby" ve streamu mpeg2 vznikají. Jestli jsou už na vstupu, tak s tím ale asi už nic moc nenaděláš.
Jinak je na práci s tímto typem materiálu podle mého soukromého názoru nejlepčí prg Womble Mpeg Video Wizard (DVD).
Pitomec (10211)|7.2.2007 09:47
V tom samotném .vid souboru už jsou chyby (rozpadá se a zasekává obraz na několika místech), takže převodem to není.
StD (8612)|7.2.2007 10:40
Já tam tedy v tom vzorku vidím jen jednu "nesouvislost" (discontinuity), ale to nepravidelné zobrazení mají asi na svědomí nestejné počty P-framů a otevřené GOPy... (viz obr z GSpotu - VGSview)
Ale rozpadá se to do kostek vskutku originálně (ty nepravidelné linky... není to Macrovision-ochrana??) :-E To má být "digi-Novácká-qualitka"??
bdaem (28)|7.2.2007 13:12
Takze neni moznost ja prevest toto video do mpegu? Prave mi nejde na rozum, jak je mozne,ze originalni prehravaci program toto video prehraje bez chyb...
StD (8612)|7.2.2007 13:22
Proč "převádět" - dyk to Mpeg2 už je, ale nestandardních parametrů (pro DVD) - jak by také mohl jiný přehrávač "předvídat" ty skoky... Ještě jednou se ptám - není tam zapnutá nějaká ochrana (Macrovision)? Ty kostičkaté proužky při přehrávání těch demuxnutých streamů (na formát *.vid tady v práci nemám SW, jen PwrDVD a MPC) mi cosi připomínají, včetně toho rozsypání do kostek v závěru ukázky.

Na editaci jedině Womble MVW - mohl by to trochu "ukáznit" a alespoň udělat uzavřené GOPy. Demuxnout a muxnout to můžeš eventuelně také v něm.
vlada (3470)|7.2.2007 16:52
bdaem
Já bych zkusil jiný DVB-T rkorder a pokud ten bude fungovat, tak bych jim tenhle běžel hodit rychle na hlavu. To video má evidentní chyby, což je podle mě pádnej důvod k reklamaci. Ale taky to může být signálem, který nebude stoprocentní.
StD (8612)|8.2.2007 07:25
No já bych se vůbec nedivil, kdyby ti všiváci z N*vy tohle cpali už do signálu jako "ochranu" - přesně takhle se třeba v Německu chovají dvě bulvární TV-stanice "3. cenové skupiny" (Das Vierte a Tele5)- :-k
bdaem (28)|8.2.2007 08:15
No vzhledem k tomu,ze to je v praze a novackej signal tu chyta a nahrava spousta lidi a nikdo si na to neztezoval, tak bych rekl,ze je to spis otazka rekorderu. To vite kdo setri a koupi si Sencora, tak se nemuze divit.
Ale pochybuju,ze chyby v zaznamenanem videu je duvod k reklamaci, jelikoz to muzou vzdy svedst na kvalitu signalu. Co se tyce signalu samotneho tak ten je u nas rekl bych velice dobry...
StD (8612)|8.2.2007 08:31
Tož to budeš muset asi konsultovat s některým z Pražáků, kteří se DVB-S/T zabývají - viz patřičná sekce - doporučoval bych třeba kolegu exTNT, jestli bude mít čas...
bdaem (28)|8.2.2007 11:21
Kousek zachyceneho videa s mym vysledkem konverze jsem upichl na rapida sem (celkem 14MB):

http://rapidshare.com/files/15309306/pribeh_rytire.rar.html

PLS Mohl byste mi nekdo rict, co delam blbe popripadne dat navod, jak to zkonvertovat do funkcni podoby. Uz sem nad ti stravil ctyri dny a jem z toho...