Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Problem s konverzi videa

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Cau lidi, cetl jsem tu mnoho prispevku a navodu, jak prekonvertovat video do mpeg ci avi. Pouzivam stolni DVB-T s HDD sencor, ale at delam, co delam, nedari se mi zachycene video prekonvertovat. Zkousel jsem programy ProjectX, HDTV2MPEG, TSCONVERTER, DVRStudia atd.. Ale bud mi to ten videosoubor vubec nenacte - neznamy format (.vid nebo prevedeno do .ts) nebo se mi to podari prekonvertovat do mpeg video + audio, ale video je nepouzitelny - plny chyb. I kdyz video je v programu od vyrobce v pohode prehratelne.

Kousek zachyceneho videa s mym vysledkem konverze jsem upichl na rapida sem (celkem 14MB):
    Kód:
    http://rapidshare.com/files/15309306/pribeh_rytire.rar.html
    PLS Mohl byste mi nekdo rict, co delam blbe popripadne dat navod, jak to zkonvertovat do funkcni podoby. Uz sem nad ti stravil ctyri dny a jem z toho

P.s.: mozna to patri do casti fora prace s videem, tak se omlouvam a kdyztak to tam presunte....
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Mno myslím, že nejprve by jsi měl zjistit, kde ti ty "chyby" ve streamu mpeg2 vznikají. Jestli jsou už na vstupu, tak s tím ale asi už nic moc nenaděláš.
    Jinak je na práci s tímto typem materiálu podle mého soukromého názoru nejlepčí prg Womble Mpeg Video Wizard (DVD).

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

V tom samotném .vid souboru už jsou chyby (rozpadá se a zasekává obraz na několika místech), takže převodem to není.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Já tam tedy v tom vzorku vidím jen jednu "nesouvislost" (discontinuity), ale to nepravidelné zobrazení mají asi na svědomí nestejné počty P-framů a otevřené GOPy... (viz obr z GSpotu - VGSview)
    Ale rozpadá se to do kostek vskutku originálně (ty nepravidelné linky... není to Macrovision-ochrana??) To má být "digi-Novácká-qualitka"??

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Takze neni moznost ja prevest toto video do mpegu? Prave mi nejde na rozum, jak je mozne,ze originalni prehravaci program toto video prehraje bez chyb...

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Proč "převádět" - dyk to Mpeg2 už je, ale nestandardních parametrů (pro DVD) - jak by také mohl jiný přehrávač "předvídat" ty skoky... Ještě jednou se ptám - není tam zapnutá nějaká ochrana (Macrovision)? Ty kostičkaté proužky při přehrávání těch demuxnutých streamů (na formát *.vid tady v práci nemám SW, jen PwrDVD a MPC) mi cosi připomínají, včetně toho rozsypání do kostek v závěru ukázky.

Na editaci jedině Womble MVW - mohl by to trochu "ukáznit" a alespoň udělat uzavřené GOPy. Demuxnout a muxnout to můžeš eventuelně také v něm.

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

bdaem
    Já bych zkusil jiný DVB-T rkorder a pokud ten bude fungovat, tak bych jim tenhle běžel hodit rychle na hlavu. To video má evidentní chyby, což je podle mě pádnej důvod k reklamaci. Ale taky to může být signálem, který nebude stoprocentní.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

No já bych se vůbec nedivil, kdyby ti všiváci z N*vy tohle cpali už do signálu jako "ochranu" - přesně takhle se třeba v Německu chovají dvě bulvární TV-stanice "3. cenové skupiny" (Das Vierte a Tele5)-

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

No vzhledem k tomu,ze to je v praze a novackej signal tu chyta a nahrava spousta lidi a nikdo si na to neztezoval, tak bych rekl,ze je to spis otazka rekorderu. To vite kdo setri a koupi si Sencora, tak se nemuze divit.
    Ale pochybuju,ze chyby v zaznamenanem videu je duvod k reklamaci, jelikoz to muzou vzdy svedst na kvalitu signalu. Co se tyce signalu samotneho tak ten je u nas rekl bych velice dobry...

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Tož to budeš muset asi konsultovat s některým z Pražáků, kteří se DVB-S/T zabývají - viz patřičná sekce - doporučoval bych třeba kolegu exTNT, jestli bude mít čas...

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Kousek zachyceneho videa s mym vysledkem konverze jsem upichl na rapida sem (celkem 14MB):

http://rapidshare.com/files/15309306...ytire.rar.html

PLS Mohl byste mi nekdo rict, co delam blbe popripadne dat navod, jak to zkonvertovat do funkcni podoby. Uz sem nad ti stravil ctyri dny a jem z toho...

Podobná témata

1. Philips 42PFL7606H umí konverzi z 2D do 3D?
    Od davevo v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 34
    Poslední příspěvek: 18-02-2012, 20:55
  2. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-02-2011, 21:25
  3. Kvalita při konverzi AVCHD
    Od sobi v sekci Úpravy, ripping a ochrany
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 02-02-2011, 22:35
  4. Jaký SW pro úpravu videa a konverzi MPEG do AVI
    Od aquaris v sekci Editace videa
    Reakcí: 6