Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Trinitron Prosím pomozte

Carix (22)|5.2.2007 18:06
Ahoj,

Nedávno jsem si sehnal starou Sony Trinitron. Mám pouze televizi, bez ovladače. Televize nemá žádné OSD menu nebo něco podobného jen Vol, PIC atd... Problém mám tento:

Televizi mám připojený na anténu se zesilovačem. Když chci ale televizi naladit nevím si rady. Nejprve zkusím auto ladění. Nikdy jsem neviděl, že by některá televize ladila takhle rychle. Všechny pásma (V-L, UHF atd.) prolítnou jako blesk a je nalazeno, ale ne dobře. Když zkusím ruční ladění narazím na první problém:

1) Stanici naladím skvěle ale nevím jak ji uložit. Můžu mačkat jakékoli tlačítko, ale pořád se mi nechce stanice uložit.

Hrál jsem si s tim hodně dlouho a nakonec pomačkal uplně všechno a hle stanice se mi uložila ovšem druhý problém:

2) Stanice se mi naladí dokonce uloží ovšem neukládá se mi informace o jemném ladění. Tudíž to vypadá tak, že každou stanici pokud se chci dívat musím jemně doladit.

Prosím kdo někdy vlastnil tuto starou televizi pomozte mi jsem už docela zoufalej.

Pokud bude potřeba můžu vám vypsat tlačítka co tu mám nebo nakreslit jejich schéma abyste věděli pořádně o jaký typ jde.

Za jakoukoli radu děkuji
POiNTER (311)|5.2.2007 20:13
Poradil by som nasledovne... v provom rade najst stitok (byva vacsinou vzadu niekde pri konektoroch)... kde je napisane cislo modelu.... potom nam ho napis (sem do diskusie) a uvidi sa co sa s tym da robit. Pravdepodobne bude stacit kupit univerzalne dialkove ovladanie.
Carix (22)|5.2.2007 20:28
Na zadní straně je napsáno:

Model No. KV-2184MT
Ser. No. 1004376

radsi jsem opsal oboje.

Univerzalni dalkove ovladani uz jsem objednal nicmene bude jeste trochu dele trvat nez prijde. Ale diky za jakoukoli reakci ci napad.
POiNTER (311)|5.2.2007 21:52
Takze meno modelu je uz zname... staci KV-2184MT
Skusal som trochu googlit, ale bud som nasiel same ruske a polske stranky...ktore nemam teda prilis chut studovat :) , alebo platene manuali.
Takze bud ti niekto poradi, kto ma konkretne tento model (alebo podobny), alebo skusis trochu pogooglovat.
stani (1647)|6.2.2007 09:48
Boužel na Sony moc univerzály nefungují(hl. to uložení). Jediný který mohu doporučit(z těch levných) je Laudmann - stojí kolem 200Kč a prodávají ho i vietnamci a je opravdu velmi dobrý(odzkoušeno).

Dražší univerzál nemá cenu kupovat(např. MAK), to už je lepší koupit repliku(cca. od 400Kč výše) - od fi. AME, Sapro, TS Nova anebo nejlepší - AGB elektro.
9z9 (188)|7.2.2007 07:28
Ja mam univerzal primo od Sony, model RMV211T. Ted uz se asi neprodava, ale nejake univerzaly Sony jsem i tak zahledl - co zkusit ty ?