Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak do WMV HD

Foolproof (2713)|5.2.2007 15:41
V souvislosti s nákupem stolního přehrávače, který zvládá i HD formáty a MPEG2 zabírá moc místa, jsem začal zabývat otázkou komprimace.
Umí MPEG2,DivX,XVid a WMV, neumí h-264 - bohužel.

Začal jsem u MPEG4, vzal jsem 5ti minutový soubor MPEG2 1920x1080 . ktrý hraje naprosto perfektně a začal převádět.

1.DivX - použil jsem Dr.Divx, nastavil profil 1080 a havarie.
VirtualDubMod - havarie, zkusil jsem ručně nastavit nějaké parametry - havarie.Skončil jsem s DivX.
2. XVid - VirtualDubMod - funguje, ale asi po minutě VirtualDub nádherně korektně ukončí převod, zanechal po sobě asi 15ti megový soubor, který kupodivu i seekuje, tváří se, že existuje, ale nehraje.
3. WMV
a)
začal jsem s PinnacleStudio 10.5, bez jakýchkoliv protestů začal renderovat, bleskové korektně ukončil převod a zanechal po sobě soubor nulové velikosti.
b)Vegas 7.0d - převod trval 1h48 min.(5 min.soubor), výsledný soubor škube v pohyblivých scénách pod hranicí sledovatelnosti.
c)TMPGEnc Xpress 4....převod trval přes 2 hodiny, škubání výrazně nižší, ale není to dokonalé, vzhledem k době trvání převodu pro filmy nepoužitelné.
d)WindowsMediaEncoder - 5 minut hrabal na disku, aby mi oznámil, že Bill si s tím neví rady.
e) VirtualDubMod - chová se stejně jako u XVid, vytvoří neúplný soubor, který nelze přehrát.
d) AvivoEncoder - bohužel má tam natvrdo resize dolů, takže nevytvoří 1920x1080, ale jenom 640x 368, ovšem převod trval pouze 3 a půl minuty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a výsledek je podle mě téměř k nerozeznání od origináu, (lidské oko je nedokonalé) i při tom rozlišení a hraje to perfektně.

--------------

Tím jsem se vyčerpal a rozhodl jsem se napsat tento příspěvek s tím, že se zde možná najde někdo, kdo mě poradí, za což předem děkuji.
SS2CZ (874)|5.2.2007 16:07
Zkus použít ProjectX,PGIndex(DVD2AVI2),Avisynth a VirtalDubMod. Astra HD a CMORE-HD s tím jde normálně.
Demux,d2v,plugin MPEG2Dec3.dll,(DGDecode.dll)+Avisynth.
VirtualDubMod+DivX(Xvid).
Foolproof (2713)|5.2.2007 18:17
Díky za nakopnutí, ono se tu už kdesi psalo, že z MP2 do MP3 to ve VDM nejde přímo. Ale protože prakticky všechno dělám s AC3, tak jsem na to nějak zapomněl.

Když jsem to demuxoval a zvuk převedl na wav, komprese proběhla do Xvid OK, akorát to trvalo 30 minut, tedy x6, což bude v případě 2hod filmu 12 hodin, to je dost děs.

Chtělo by to nějaký enkoder na bázi toho Aviva, proti Xvidu je 6x rychlejší, proti Vegasu atp. asi 20 x.

Udělám ještě nějaké pokusy se zvukem ve wavu.
vlada (3470)|5.2.2007 19:08
Foolproof
S tou rychlostí asi nic nenaděláš. AVIVO je z nějakýho důvodu pekelně rychlý, ale má téměř nulovou možnost něco nakonfigurovat. Ono kdy si to video resiznul na 640x368, tak ten XviD taky pojede možná stejně rychle jako AVIVO.

Buďto musíš zainvestovat do hardware a nebo se s tím časem smířit. Ještě že jsi nezkoušel x264, ten je ještě několikanásobně pomalejší než XviD.

Jinak si myslím, že můj návod na ripování DVD by měl zcela ideálně fungovat i pro Tvůj postup.
Foolproof (2713)|5.2.2007 21:01
Je nějaká zrada v tom VirtualDubModu, zřejmě je tam něco co na vstupu nedokáže strávit, protože se zhroutí vždycky.

DivX 6.51 se zhroutí vždycky.

Xvid už vyrábím. Postup je takový jako jsem používal, tak v roce 2000. :-D

1. dbPowerAmp - open mpg, save wav
2. DVD2AVI (fakt z roku 2000) - save as - nastavit parametry,
3. VDM - mux zvuku do avi s komprimací mp3.

hotovo za 12 minut tedy asi 2,5x real time, to je solidní


Jede to na tom stolním výborně, zatím jsem to dělal na 6000, nyní zkusím jít dolů, až kde poznám zhoršení kvality.
Na DivX kašlu, není důvod se s tím nervovat.

K tomu wmv nikdo nic ?

to Vlada

Princip je stejný jako DVD, ale při převodu z DVD mi nikdy VDM nespadl, jsou to nahrávky ze satelitu a pokud to vrazíš do nějakého programu, např, PVAStrumento k identifikaci chyb, napíše jich několik set, ovšem oko nepozná absolutně nic a některé programy si těch blbostí všímají, některé ne, některé to nepřežijí.
Nepotřebuji resize, nepotřebuji crop atd., potřebuji zmenšit velikost (jibá komprimace) souboru tak, abych okem pokud možno nepoznal rozdíl a v neposlední řadě snížit birate ve spojení s předcházejícím, aby se to dalo hrát i třeba z vypáleného DVD. ONo to totiž dělá problémy, těch 20 MB/sec i USB hardisku natož pak DVD mechanika.
vlada (3470)|5.2.2007 21:38
Foolproof
Nojo, když tam máš v tom MPEGu chyby, tak se nemůžeš divit, že potom VDM padá. Koukni na ten můj návod, třeba Tě to inspiruje k nějakému posunu od roku 2000 :-)

K tomu WMV stačí jenom jedno - WMNicEnc. Ale proč to řešit, když máš možnost to udělat to video do AVI/MPEG-4, čili s vyšší kvalitou i kompatibilitou.
Foolproof (2713)|5.2.2007 23:15
No, to jsou chyby jenom pro program, který netuší, že by něco takového mohlo existovat. Ten parser ve VDM si s tím prostě neporadí, protože to nezapadá do nějakých škatulek,
DVD2Avi z roku 2000 to kupodivu nevadí,ani Vegasu,Pinnacle,Totalconverteru atd.
Podle PVAStrumento by ten soubor snad neměl být přehratelný, ovšem nechám-li opravit chyby :-D , tak to opravdu nejede, škube a škube.

Proč wmv ?
Soubor, který vylezl z toho Aviva, i když resizovaný na třetinu je tak dobrý, že mě to zaujalo.Ovšem to co vylezlo z vegasu po 2 hodinách je zase děs.

Mám ten stroj doma asi pátý den, takže vymýšlím. :-)
ai (2993)|6.2.2007 04:14
neprehraje H264, to je celkem faux pa v manyrech toho prehravace, dyt na to dojedes i pozdeji, vratil bych ho, vazne, ten straveny cas timto se urcite vyrovna uz tomu co ted zkousis ...

To , ze neprehraje h264 je v jeho popisu, nebo z to jen zkousel s nejakym mp4 ? Mozna ,ze stravi jen nejaky main profil, nebo co.
Fantas! (3016)|6.2.2007 07:19
Foolproof
neco jsi musel mit ve Vegasu spatne. Me vystupy jsou rozhodne v poradku. Je fakt, ze nedelam s 1920x1080, ale s HDV streamy 1440x1080. Kdyz nastavim projekt properties na tento profil, tak vystup do WMV je v pohode. Cas renderingu mi prijde, cos napsal, normalni. CCA 1h30m mi to jede na mem stroji do downconvertu cca 25h.
ODSakEda (2278)|6.2.2007 09:19
Foolproof proč VirtualDub Mod, proč nevyzkoušels VirtualDub MPEG-2?!!!

Navíc ani neexistuje krom PC monitoru cenově dostupný LCDTV, co reálně rozliší více jak 1280x720p. Tedy zkusil bych to ve VDMPEG-2 převést do AVI/XviD+wav nebo AC3 o tomto rozlišení (1280x720p) at je to i nativně 16:9 (stejně HD kamery Sony a Canon maj rozlišení "jen" 1440x1080i a mnozí to stejně uměle předělávaj na 1920x1080i nebo 1080p... a 1280 není tak daleko od 1440 a 720p také ne od 1080i, leda až 1080p-ale i natočené p, to pak jooo :OO !!!) a nastav dat tok alespon na 8Mb/s a více a věřím, že nepoznáš na současné technice zobrazpvadel oproti originálu rozdíl v rozlišovací schopnosti detailů v obraze ani na jemných texturách, soubor bude na HDV relativně prtavý a přehraje jej i lecjaké obstarožní PC. 8-)

Toto: http://www.sweb.cz/hdv1/NorskoXviDzMPEG-2.avi vysmahni na DVD (jako obecná data samože, né nějaken zapičenej formát... :(( ) -je to bez zvuku ja! a zkus přehrát na tom tvojem HD playeru a napiš prosím, jestli to šlo vůbec přehrát? Dík za info! Předpokládám že máš ten player napojen na HD zobrazovadlo ála lepší LCDTV alespon s rozlišením 1366x768 a po patřičných rozhraních -tedy HDMI nebo alespon VGA?!!! A sladěné?! (tesnuto PC testscreenem s mopnoscopem s jemnými rastry, né jen takovým televizním pro analog co mám já v logu...)
Foolproof (2713)|6.2.2007 14:27
ai

hm..

Stolní přehrávač, který by uměl H.264 bez BlueRay nebo HDVD je dost vzácnost.Ani výrobcům satelitních karet se zatím nepodařilo dát na trh karty s Mironas čipem, takže dekodujem softwarově.Ne, že by to nešlo, ale PC má dost záhul.
Mně se alespoň teda nepodařilo nic rozumného najít, na přehrávače-rekordery za 60kKč jsem se ovšem nedíval.
Dosud jsem si pouze hrál s formátem řekněme 640x480 či 720x576, dekoding jede pomocí Avivo asi 4x realtime, takže 2hodinový film je za chvilku hotový.
Náročnost tohoto rozměru mě řekněme zaskočila.
1920x1080 s tokem 20 MB/sec se prostě z DVDmechaniky nedá.Nedá se ani na USB2, které má specifikaci 480Mb/s, z tohoto disku dostanu max 15 MB/s.Jediné z čeho to jede bez problémů je PC, přes gigovou síťovku- 100ková se opět nechytá.
Vracet to zatím nebudu. :-)
Foolproof (2713)|6.2.2007 14:32
Fantas!

Těžko řící co mohlo být špatně, ničeho jsem se ani nedotkl, poze jsem dal render as a postaral se aby to jelo na jakýsi přednastavený profil.

Když na to použiji Microsoftí enkoder, třeba ve VirtualDubu, jede to minimálně 10x rychleji než ve Vegasu, bohužel to padá, takže nemohu zhodnotit výsledek.
Je bezpředmětné, abych uvažoval o způsobu enkodování videa, kde se 5 minut dělá 2 hodiny........
Večer budu dělat další pokusy..
Foolproof (2713)|6.2.2007 14:45
ODSakEda

Na VirtualMPEG2 jsem zapomněl, večer to zkusím, díky.

Jakékoliv nižší rozlišení a nižší datové toky mi nedělají problém ani v MPEG2. Nahrávky co mám s datovým tokem pod 10 MB/s a rozměru 1440x1080, jedou bez problému i z DVDmechaniky.

Ten tvůj file jede bez problémů, je to myslím 1280x720 29,92, kvalita odpovídá tomu rozměru. V reálu asi nebudu používat kromě opravdu fajnovostí full rozměr.
V noci jsem dodělal testy pro XVid a v rozměru 1920x1080 nelze jít pod asi 5000 kB/s, dělají se potom mapy na velikých plochách a začínají být problémy s rychlým pohybem.

Chtělo by to jediné, zrychlit enkoding - to znamená hacknout Avivo, aby vynechal resize, který je tam nevypnutelný. :-)

Wmv má při stejném datovém toku o dost menší velikost proti Xvid, ale skoro bych řekl, že kvalitu lze srovnávat ne podle datovéhpo toku jednotlivých způsobů, ale podle velikosti.Má-li Wmv stejnou velikost jako Xvid, je asi stejně kvalitní, to nelze konstatovat pro datové toky.
vlada (3470)|6.2.2007 15:06
[quote=Foolproof]
Wmv má při stejném datovém toku o dost menší velikost proti Xvid, ale skoro bych řekl, že kvalitu lze srovnávat ne podle datovéhpo toku jednotlivých způsobů, ale podle velikosti.Má-li Wmv stejnou velikost jako Xvid, je asi stejně kvalitní, to nelze konstatovat pro datové toky.[/quote]

Má-li stejný datový tok, tak má taky stejnou velikost, ne? Jedou li dvě auta stejně rychle, tak dojedou do cíle za stejnou dobu. To si se nějak zamotal 9-)
Foolproof (2713)|7.2.2007 13:10
[quote=vlada][quote=Foolproof]
Wmv má při stejném datovém toku o dost menší velikost proti Xvid, ale skoro bych řekl, že kvalitu lze srovnávat ne podle datovéhpo toku jednotlivých způsobů, ale podle velikosti.Má-li Wmv stejnou velikost jako Xvid, je asi stejně kvalitní, to nelze konstatovat pro datové toky.[/quote]

Má-li stejný datový tok, tak má taky stejnou velikost, ne? Jedou li dvě auta stejně rychle, tak dojedou do cíle za stejnou dobu. To si se nějak zamotal 9-)[/quote]

Hm...

Možná jsem to blbě napsal. Ještě jednou.Zdroj MPEG2 kolem 20 MB/s.
Převádím do Xvid a do wmv, při převodu nastavím 5 MB/s pro cílový soubor. Ve výsledku má wmv o 20 % menší velikost, nemohu si pomoct. :-)
Foolproof (2713)|7.2.2007 13:21
ODSakEda

Myslím, že jsi mě posunul dobrým směrem. Pokusy v VirtualDubMPEG dopadly výborně. Nic nepadá, neprotestuje, jede to přímo včetně zvuku mp2 do mp3, v případě AC3 direct stream.Není co dodat.

Cílový bitrate kolem 5 MB/s je dostačující na to, aby Xvid byl téměř k nerozeznání od originálu, tím pádem dosáhnu zmenšení na třetinu až čtvrtinu a film o velikosti těch 12 - 15 giga dostanu na DVDR, což byl cíl a DVD mechanika stíhá posílat data, což případě originálu s 20 MB/s tokem ani omylem.

Název threadu " Jak do wmv HD", tedy podle mě dostává konkretní odpověď.

Do wmv HD tak, ze to převedu na Xvid. :-D
tiger6 (147)|7.2.2007 14:01
A co máš konkrétně za přehrávač? Podle popisu mi to připadá jako můj XORO HSD8500 :-D Je sice pěkný, že se to povedlo převést do Xvidu, ale kdyby se našel i nějakej enkodér na WMV HD, tak bych se vůbec nezlobil. Připadá mi (když vynecháme H264), že má v HD nejlepší kvalitu
Foolproof (2713)|7.2.2007 14:26
Je to Kiss 600.

Mně se to taky tak jevilo, že asi to Wmv, podle různých vzorků a tak.

Zatím- Windows media encoder havaruje, WindowsMediaNicEncoder žádá AVS file, zatím jsem si s tím hrál jenom málo, ale výsledky nejsou nijak povbudivé, pokud použiji DirectShow source havaruje to, pokud MPEG2 source - File not found, na to se budu muset ještě podívat, něco dělám blbě.
Nejlíp se tváří opět VirtualDubMPEG, video samotné lze bezproblémů převést, audio bokem taky, ale jak to muxnout nějak netuším.
Je to takové vachrlaté, protože výstup bude mít asi strukturu avi, což je úplně jiný kontejner.Pokud se pokouším rovnou i ze zvukem, tak mi vyskakuje hláška wma enkoder is jammed....bleble.

Sále jsem tu myšlenku úplně neopustil.Ještě budu testovat.

Funkční wmv je z Vegasu i z TMPG Xpres, ale tempem 1-2 framy za sekundu se to nedá dělat.
ODSakEda (2278)|7.2.2007 14:40
Foolproof ooo díky za díky, nejsem totiž na rozdíl od mnohých zde jen teoretik!
Jen ještě varuji: při přímém převodu audia do LameMp3 nebo i AC3 zadat korekci Frame Rate (Video/FrameRate/Change so video and audio duration match -zaškrtneš třetí puntík od vrchu), neb jde již u zdroje MPEG-2 videa i o audio komprimované a to silně a VBR (variabilní bitrejt!) a následně překomprimováváš opět do VBR a na 99% se ti může u delších scén rozjet zvuk s obrazem!!!!!! (nedo audio jen ůrozbalit" do waw (ten je vždy CBR) a pak přepočítáš napodruhé jen audio do čeho chceš (Video dáš: Dirct stream Copy). 8-)
Sice dostaneš fps třeba 29,789, ale u digitálu narozdíl od analogu je to šumafuk, naopak čím víc tím líp a není nutné dodržet třeba 25fps jako pro PAL systém..., Natož HD video nemá s analogy nic společného :-D
vlada (3470)|7.2.2007 15:23
Foolproof
Pro MPEG2Source musíš stáhnout DGMPGDec. Soubor DGDecode.dll nakopíruj do adresáře pluginů AviSynthu a a pomocí programu DGIndex vytvoř .d2v soubor. Ten potom otevírej pomocí MPEG2Source("video.d2v"). Je to všechno v tom mym návodu ;-)

Jinak WMV9 bude těžko kvalitnější než MPEG-4 ASP (tedy XviD). A jestli to je SD nebo HD je celkem jedno. Na velikosti plochy podle mě nezáleží, stejně se komprimuje po makroblocích 8x8 nebo 16x16.

ODSakEda
Já si hlavně myslim, že přepočítávat zvuk je zbytečný.
tiger6 (147)|7.2.2007 15:38
[quote=vlada]
Jinak WMV9 bude těžko kvalitnější než MPEG-4 ASP (tedy XviD). A jestli to je SD nebo HD je celkem jedno. Na velikosti plochy podle mě nezáleží, stejně se komprimuje po makroblocích 8x8 nebo 16x16.
[/quote]
No, on samotnej Xvid není zas tak kvalitní kodek, pro HD už se moc nehodí. Zato WMV HD(WMV9, no :-D ) bylo vyvinuto právě pro HD a testovací videa z mrkvosoftích stránek jsou docela přesvědčivý. Jinak já používám na převod HD klipů (většinou trailery v MOVu s kompresí H264) skvělej program MediaCoder. Tak kdyby ho chtěl někdo taky zkusit, dá se jednoduše vygooglit, akorát nepodporuje právě export do kontejneru WMV...
SS2CZ (874)|7.2.2007 16:04
[quote=tiger6]on samotnej Xvid není zas tak kvalitní kodek, pro HD už se moc nehodí. Zato WMV HD(WMV9, no :-D ) bylo vyvinuto právě pro HD a testovací videa z mrkvosoftích stránek jsou docela přesvědčivý.[/quote]
Jenom poznamenám,že Xvid a DivX mají profily pro HD.O kvalitu se hádat nechci,protože se mi líbí vše co je větší než DVD :-E
Na x264 mají asi jen v rychlosti.
ODSakEda (2278)|7.2.2007 16:14
tiger6 nikdo netvrdí že je XviD nejlepší! Je "jen" free!!!!!!!!! a z toho plyne mnoho dalšího, jinak kvalitativně jde stále o dobrý kopromis s dobrým poměrem kvalita obrazu/velikost souboru/možnost střihu a přehrání nemonopolistickým SW nebo "stolními" HD video playery a j.!
stayman (12393)|7.2.2007 16:15
WMV je takisto free \/
ODSakEda (2278)|7.2.2007 16:16
SS2CZ já pracuji s první verzí XviD a s komprimací HDV do něj při zachování rozlišení nemám! 8-) Nebo v čem a od kdy je nějaká podpora pro HD??? :OO
[quote=StayMan by €RikŁ€]WMV je takisto free \/[/quote]
:OO Tak v něm něco veřejně vydej! :-E :-E :-E Budu ti posílát balíčky do basy :-E
SS2CZ (874)|7.2.2007 16:20
No u DivX 6.5 je to "1080HDmode" u Xvidu( Xvid-1.1.2-01112006 _Final Release) "Highdef" . :-E
ODSakEda (2278)|7.2.2007 16:29
SS2CZ a netušíš jak dalece je WMV free??? , jak tvrdí Stay, já že a proč jej nic než MS nějak nepodporuje???...
SS2CZ (874)|7.2.2007 16:37
ODSakEda
To fakt nevím,nikdy jsem s tím nedělal i když jsem taky viděl pěkný videa.
Myslím,že si vystačím s výše jmenovanýma. :-)
Foolproof (2713)|7.2.2007 16:42
vlada

Takže jsem to rozchodil v tom Nicově enkoderu s pluginem MPEGdecoder.dll, výsledek neznám, protože ten testovací 5 minutový soubor už jede hodinu a ještě není v polovině.Nepoužitelné :((

Zádrhel je v tom, že ten enkoder ignoruje podadresář Avisynth/plugins, mohl jsem do něho kopírovat co jsem chtěl a furt file not found, tedy ten první pžíkaz skriptu loadplugin prostě nic.Začalo to chodit, až když jsem dal ten plugin do stejného adresáře jako zpracovávaný soubor.
DGDecode.dll jsem zkoušel, vytvořil *d2v projekt file, no a dostříkal. Dál nic. Jenom vytvoření toho d2v trvalo 3 minuty. DVD2avi ten d2v udělá mnohem rychleji.

Jestli je wmv kvalitnější nebo ne nebude asi tak podstatné pokud jeho výroba bude tak nedokonalá, jak je nyní. Zatím vyhrává to Xvid, protože DivX jsem vzdal pro neustálé havarie enkoderu, právě na tom vzpomínaném profilu 1080.

ODSakEda

Vzhledem k tomu, že nepoužívám VBR ale CBR s tím zvukem nijak nelaboruji, akorát si ťuknu DVD2avi na vytvoření d2v, které přeruším, jenom kvůli tomu, abych znal offset audia od videa, a tuto hodnotu tam nastavuji.
Ale to bylo u obyč.files, toto se zatím učím.
SS2CZ (874)|7.2.2007 16:53
Foolproof
[quote=SS2CZ]Zkus použít ProjectX,PGIndex(DVD2AVI2),Avisynth a VirtalDubMod. Astra HD a CMORE-HD s tím jde normálně.
Demux,d2v,plugin MPEG2Dec3.dll,(DGDecode.dll)+Avisynth.
VirtualDubMod+DivX(Xvid).[/quote]

Mě jdou všechny formáty:
1)demux PX
2) Projekt d2v (DVD2AVI2,PGIndex)
3)AVS(MPEG2Dec3.dll, DGDecode.dll)
[code]loadplugin("C:\Program Files\AviSynth 2.5\plugins\DGDecode.dll")
MPEG2Source("C:\xxx.d2v")[/code]
[code]loadplugin("C:\Program Files\AviSynth 2.5\plugins\MPEG2Dec3.dll")
MPEG2Source("C:\xxxx.d2v")[/code]
4)Otevřeš v VD a nastavíš kompresy.
Foolproof (2713)|7.2.2007 17:50
:-D

1. Nikdy by mě nenapadlo, že si Avisynth neudělá path pro svoje soubory - pluginy a že se tam musí dát kompletní cesta. Potom mohou být naprosto kdekoliv, je jasné, že mi to začalo chodit, až když jsem to dal k videosouboru.
2.Moc nechápu na co demux, ten se ti přece udělá při vytvoření d2v v DVD2Avi znova.
3.VirtualDubMPEG2 to sežere hned, takže význam tvých bodů 1 a 2 mi uniká, proč to dělat.
4. Použiji-li přesto Avisynth a plugin MPEGdec.dll, mohu to strčit rovnou do kteréhokoliv enkoderu, včetně VD bez bodů 1 a 2.
5. Demux má význam snad jedině je-li to TS nebo chci-li autorizovat DVD.
jinak mi není jasné proč.

--------------

Jak dlouho ti to trvá do toho wmv, právě to dojelo 2 hodiny - to snad nemůže Bill myslet vážně, kdybych dal více průchodů tak je to do zítřka.
24 x pomalejší než realtime na P4 - 3,6 GHz s 2 giga paměti, co bude dělat někdo se slabším PC ?
Naprosto nepoužitelné.
SS2CZ (874)|7.2.2007 18:05
Některý věci neznám jen dodržuju postup. Jinak ten PX zjistí nebo spadne když je to video nějaký paskvil jak jme tady probírali telecine.Jinak mi funguje i projekt d2v z PX vytvořený při demuxu.A výstup/vstup mám čistý video. To wmv je fakt pomalý.teď to zkouším. :-D
vlada (3470)|7.2.2007 19:21
SS2CZ
Když máš DGDecode.dll v adresáři C:\Program Files\AviSynth 2.5\plugins\, tak ani nemusíš specifikovat jeho načtení na začátku skriptu. Problém je, když máš v tom adresáři i MPEG2Dec3.dll, AviSynth potom neví, co z toho použít.

Foolproof
Napiš přesně svůj skript, podle mě děláš někde něco blbě. WMV samozřejmě nepatří zrovna mezi rychlíky, ale měl by být třeba na polovině až čtvrtině rychlosti XviDu. Ten Nicův enkoder jsem párkrát zkoušel a jel celkem solidně.

tiger6
XviD je pořád považovanej za nejkvalitnější MPEG-4 ASP kodek, i když rozdíly oproti DivXu a libavcodecu jsou téměř neznatelný. Odjakživa umí libovolný rozlišení, takže HD zvládal mnohem dřív, než se o nějakym HD standardu začalo mluvit. WMV9 je starej jako metuzalem a vždy kvalitou zaostával za MPEG-4. WMV-HD je pořád úplně stejnej WMV9, akorát rozlišení je HD. Stejně jako XviDu.

Neexistujou žádný HD a ne-HD kodeky. Většina kodeků nemá žádnej limit na rozlišení a kolik mu nahrneš, tolik udělá.

MPEG-4 AVC (H.264) je samozřejmě výborný, akorát dneska je ten problém, že v HD rozlišení to málokdo přehraje. MPEG-4 ASP (XviD) je vhodnej kompromis mezi vkonem a kvalitou.

ODSakEda
WMV a MPEG-4 ASP/AVC jsou oba podobně free. MS standardizoval formát WMV9 kodeku jako VC-1. Oba můžeš zdarma používat ale pokud v nich chceš něco distribuovat, narazíš na problémy. Jediný opravdu free video komprese jsou Theora (Xiph.org) a Dirac (BBC). Bohužel kvalitou se s MPEG-4 nemůžou srovnávat.
Foolproof (2713)|7.2.2007 20:30
Výzkum pokročil dál.

Jde to přímo i ve VirtualDubMod, ovšem měl jsem verzi 1.5.10.2 a to je ten co padne při převodu, zjistil jsem, že i když je nejnovější, tak ho např. AutoGK nepoužívá i zkusil jsem verzi z AutoGK, tedy 1.5.4.1 a hele bez problémů dojede do konce. Takže něco shnilého bylo v té mé verzi.

vlada

Script - těžko to nazvat skript
[code]
LoadPlugin("MPEGDecoder.dll")
MPEGSource("c:\hdtv\untitle.mpg")[/code]

Není mi jasné co by se na tom dalo vylepšit.
:-?

MPEG-4 AVC (H.264) je samozřejmě výborný, akorát dneska je ten problém, že v HD rozlišení to málokdo přehraje. MPEG-4 ASP (XviD) je vhodnej kompromis mezi vkonem a kvalitou.

Toto bych si dovolil ocitovat z tvého příspěvku asi jako závěr, ještě vyzkouším Qpel,BVOP a ty ostatní blbůstky a tímhle směrem budu asi zatím pokračovat.
Foolproof (2713)|7.2.2007 20:43
[quote=vlada]
WMV samozřejmě nepatří zrovna mezi rychlíky, ale měl by být třeba na polovině až čtvrtině rychlosti XviDu. Ten Nicův enkoder jsem párkrát zkoušel a jel celkem solidně.

[/quote]

Tentoktát tě chytím za slovo já.

Nyní mě to trvalo v to druhém VDM 39 minut, zaokrouhlíme na 40, to je 8x pomaleji než doba klipu.
Je-li podle tebe rychlost převodu do wmv poloviční až čtvrtinová, udělejme kompromis a dejme třetinovou, potom je to 8x 3 je 24x oproti real time.
Teoreticky by to tedy mělo trvat 24x5=120 minut a ono to trvalo 2 hodiny.

:-E
Praxe potvrdila teorii.
Ten Vegas si uvědomuji je vlastně rychlík, tam to trvalo jen asi 1a půl hodiny. :-E

Je to na nic.
stayman (12393)|7.2.2007 20:44
[quote=vlada]WMV a MPEG-4 ASP/AVC jsou oba podobně free. MS standardizoval formát WMV9 kodeku jako VC-1. Oba můžeš zdarma používat ale pokud v nich chceš něco distribuovat, narazíš na problémy. Jediný opravdu free video komprese jsou Theora (Xiph.org) a Dirac (BBC). Bohužel kvalitou se s MPEG-4 nemůžou srovnávat.[/quote]

Mozes nam teda prezradit, na ake problemy mozes narazit s WMV ??? :-? B-)
vlada (3470)|7.2.2007 20:50
Foolproof
Kde jsi vzal MPEGDecoder.dll? Musíš samozřejmě použít DGMPGDec, z něj DGIndex a knihovnu DGDecode.dll pro AviSynth.

StayMan by €RikŁ€
Pokud bys chtěl v těch formátech distribuovat ve velkym, tak budeš muset platit za licence.
Foolproof (2713)|7.2.2007 21:23
vlada

http://nic.dnsalias.com/mpegdecoder.html

[code]Introduction

This DLL lets you load VOB/MPEG-2 ES,PS,TS/MPEG-1 files to be loaded directly into Avisynth.

A Sample AVISynth Script looks like this:

LoadPlugin("MPEGDecoder.dll")
MPEGSource("d:\kiss\kiss.vob")

This avs file can now be loaded into VDub/etc.

-------------------------------------------------------------------------------

The Way it works
Unlike the previous version, this MPEGDecoder.dll is primarily based on the DVD2AVI d2v file format.
However, if no D2V file is supplied, it creates one itself[/code]
stayman (12393)|7.2.2007 21:26
[quote=vlada]Pokud bys chtěl v těch formátech distribuovat ve velkym, tak budeš muset platit za licence.[/quote]

Co to znamena

1. distribuovat
2. ve velkym
3. platit

u WMV, dik B-)
vlada (3470)|7.2.2007 21:28
StayMan by €RikŁ€
Tak si vem naučný slovník, tam to najdeš ;-)

Foolproof
Takhle to asi nepůjde. Musíš přes DGMPGDec (DGIndex+DGDecode).
stayman (12393)|7.2.2007 21:32
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€
Tak si vem naučný slovník, tam to najdeš ;-).[/quote]

Tam som to nasiel, dik, si velmi inteligentny clovek, ale nijaka suvislost s WMV, preto sa aj pytam, a dufam, ze to chapes aj ty, nemam ta na co totiz odkazat, aby si to pochopil, prepac. :-R
Foolproof (2713)|7.2.2007 22:17
vlada

Zkusím volně přeložit.

The Way it works
Unlike the previous version, this MPEGDecoder.dll is primarily based on the DVD2AVI d2v file format.
However, if no D2V file is supplied, it creates one itself


Způsob, jak to fachá
Na rozdíl od předešlé verze je tento dekoder primárně založen na d2v formátu.
Avšak není-li d2v soubor k dispozici, vytvoří si ho sám.
------
Tedy dělá vlasrně totéž co DGIndex + DGdecoder dohromady. Zkusím to udělat ještě pomocí tohoto, ale neičekávám žádný zázrak.

Navíc už testuji VD 1.7.1, který má i D3D akceleraci a zatím mám estimated time 39:31, to je o 31 sec pomaleji pro XVid, než VDMPG, takže to bude úplně jedno, ale nejsou to 2 hodiny, jako u wmv
vlada (3470)|7.2.2007 22:53
Foolproof
Já umim anglicky dobře, takže tomu rozumím. Jde o to, že DGIndex opraví některý chyby v MPEG souborech. To DVD2AVI nebo MPEGDecoder neumí.
Foolproof (2713)|8.2.2007 00:03
Je to prašť jak uhoď. Liší se to v sekundách a při rychlém pohybu je to trhané.(wmv)

Asi už definitivně VirtualDubMPEG, ten zatím nezklamal a formát Xvid, bitrate 5000.

Při posledním pokusu jsem narazil na zajímavost, která mi doposud unikala. Vždycky jsem používal profil unrestricted, no a 4 písmena HDTV mě zlákala, abych zvolil tento profil. Po této volbě se nic nezablokuje, ani nevyšedí, lze se vším hýbat, ale enkoder to ignoruje, to je velká vada na kráse. V komentáři mi doporučil 1280x720, ale že na tom teda jako netrvá, dělej si co chceš. Ne. Navalil tam datový tok 14000 a hotovo.
Pro ověření jsem to zkusil ještě jednou a hotovo, to stejné, prostě pozici toho slideru výsledná kvalita nebo po přepnutí bitrate ignoruje.
Takže ty profily, pokud jsou takto nastavené jsou na nic.
ODSakEda (2278)|8.2.2007 14:22
StayMan by €RikŁ€ ty si snad myslíš že by Bill nechal běhat na stolních playerech, umět editory a jinými SW pracovat s jeho(!!!) WMV zadarmo??? :OO :-E :-E :-E :-E :-E :-E On to asi nechyl vyvinout pro radost s rozdávání, Bill a jeho(!) MS přece takový je že? :-E :-E :-E :-E :-E
Pročpa asi VD neumí extoprtovat např i do MPEG-2?! proč nehne i s WMV, to ten Lee to asi dle Tebe free kodeky..., neumí naimplantovat do svého editoru?! (on to chvíli i měl a asi jsi nezaregistroval ten mazec, jakMS vyzval nejen jeho ale i ohokoliv, kdo měl ještě tu vednu verzi, co "omylem" uměla lecos :-D
stayman (12393)|8.2.2007 14:25
[quote=ODSakEda]StayMan by €RikŁ€ ty si snad myslíš že by Bill nechal běhat na stolních playerech, umět editory a jinými SW pracovat s jeho(!!!) WMV zadarmo??? :OO :-E :-E :-E :-E :-E :-E On to asi nechyl vyvinout pro radost s rozdávání, Bill a jeho(!) MS přece takový je že? :-E :-E :-E :-E :-E
Pročpa asi VD neumí extoprtovat např i do MPEG-2?! proč nehne i s WMV, to ten Lee to asi dle Tebe free kodeky..., neumí naimplantovat do svého editoru?! (on to chvíli i měl a asi jsi nezaregistroval ten mazec, jakMS vyzval nejen jeho ale i ohokoliv, kdo měl ještě tu vednu verzi, co "omylem" uměla lecos :-D[/quote]

Protoze to ten Lee je stejny jak vlada, paranoik. :-k A Mpeg2 do toho nemiesaj, WMV je Billov a je uplne zadarmo, nie ze neni, a je jedno, kolko toho ponukas. \/ :-R