Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co je to demux?

Ikarie (6)|5.2.2007 14:15
Pokud se najde někdo, kdo mi to vysvětlí, budu moc rád. Jsem v tomle úplný začátečník. Nedávno jsem si pořídil TV kartu a potřebuji vystříhat reklamy a převést do XdiV. Na to druhé zatím používám Auto Gordian Knot. Je to jednoduché, ale asi to není úplně ono. Zjistil jsem, že na střih existuje celá řada prográmků a utilitek a nevím, kterou vybrat. Můžete něco doporučit? Nejlépe free a něco jednoduchého.
Předem díky.
StD (8612)|5.2.2007 14:33
[quote]demultiplex = To separate two or more channels previously multiplexed. Demultiplexing is the reverse of multiplexing.
[/quote]
[code]http://www.webopedia.com/TERM/D/demultiplex.html[/code]

jinak
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=demultiplex&btnG=Hledat&lr=
ViKinG (793)|5.2.2007 14:35
Ikarie: 1. stačí jen hledat a zkoušet, návodů je zde mraky( na netu mraků nepočítaně)
2. Znám DivX a XviD. XdiV bude asi jedno z toho...
3 Demux = oddělení audia a videa
StD (8612)|5.2.2007 14:41
ViKinG: Ad 3 pozor - a co titulky? :-)-
Ikarie (6)|5.2.2007 14:50
Ano, ano... Měl jsem na mysli XviD. Návodů jsou sice doopravdy všude, ale neznalý uživatel se v tom lehce ztratí, protože jak píšeš: "Jsou toho mraky".
Díky za ten demux.
pee.tr (1208)|5.2.2007 15:19
jednoduchý střih + převod do DivX/XviD = VirtualDub :-)
Dreamer (459)|6.2.2007 00:51
Ja prave toto riesim tu:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=11846

Auto Gordian Knot je genialny program, ale vystrihnut reklamy je problem, teda ked potrebujes aspon trocha intuitivny freeware.
StD (8612)|6.2.2007 07:23
A není lepčí si pořídit Womble Mpeg Video Wizard (DVD) a je po starostech... Jak s demuxem/muxem, tak i se střihem a ostatním.
Ale každému co jeho jest. :-)-
ODSakEda (2278)|6.2.2007 09:24
Naco demux a pod. u již profesionálně sestřihaného hotového videa-filmu, dokumentu z TV vysílání nahrané (a zdigitalizované!) TV kartou, jen kvůli ostřižení začátku a konce a vysřihnutí reklamy??? :-?
StD (8612)|6.2.2007 09:42
[quote]Naco demux a pod. u již profesionálně sestřihaného hotového videa-filmu, dokumentu z TV vysílání nahrané (a zdigitalizované!) TV kartou, jen kvůli ostřižení začátku a konce a vysřihnutí reklamy??? [/quote]
Tady není řeč o sr*čkách DivX. Ale jestli stejně "zkratovitě" vyrábíš DVD jako píšeš a včetně reklam(?), tak to bych tedy osobně vidět nechtěl. Tohoto smajlika nerad používám, ale nyní musím :-k

U mých zautorizovaých záznamů nepoznáš, zda-li je původ v TV či na DVD, jedině při bližší kontrole streamu... A na to právě je potřeba přesný střih a demux/mux. A když píši přesný, tak tím rozhodně nemyslím různé prográmky typu Mpeg2cut aj., na kterých jsem se "učil".
Dreamer (459)|7.2.2007 01:42
Kazdy asi pouziva shareware, ale vazne neexistuje ziadny freeware?
StD (8612)|7.2.2007 07:29
@Dreamer: Ale jo, jsou, pro začátečníky možná "použitelné", ale se všemi omezeními, které mají - tudíž jsou to jakési "Danajské dary" abys' zjistil, že tudy cesta nevede... :-E