Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vhodne DVD medium na archivaciu videa

dan (43)|5.2.2007 12:13
caute,
ake je vhodne DVD medium na archivaciu DVD videa ktore ma pre mna velku hodnotu (rodina, svadba atd)

peniaze nehraju rolu

kolega mi odporucal DVD-RAM panasonic...

zatial som video dvd-ram nenapaloval vobec, aky je tam postup? prehrava takto napalene video plynulo DVD player, pripadne DVD-RW mechanika?
dan (43)|5.2.2007 14:28
takze by ste archivovali na:
niektore z DVD-RAM Panasonic:
http://www.panasonic.sk/main.php?itemid=332&@nav=DVD-RAM
(ale na ktore z nich :-I )

alebo na
DVD-R TDK 4,7GB 16X 10ks/bal Scratch Proof
http://www.euromedia.sk/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=36320

alebo na
DVD-R VERBATIM Archival Grade Printable 4,7GB 8 X 5ks/bal
http://www.euromedia.sk/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=37354
?

btw:
a jeden "znamy" tvrdil vraj archivacne dvd je blbost, ze rovnaku zivotnost dosiahnes ak das aj lacne dvd do cierneho obalu a ulozis na suchom mieste
:OO
stayman (12393)|5.2.2007 14:33
DVD-RAM
DVD-/+RW
DVD-R GOLD

a az ptom niekde su tie obycajne, ale ani u jedneho neplati archivacne, pretoze to nikto nevie, no prakticky je poradie ako pisem.
Libor (526)|5.2.2007 16:59
nestojím o žádné flame, ale já osobně bych DVDRW médiím nevěřil vůbec, ty bych zařadil až na konec, protože RW médium smahlé na mechanice X bývá kolikrát na mechanice Y problematicky čitelné
stayman (12393)|5.2.2007 17:18
[quote=Libor]nestojím o žádné flame, ale já osobně bych DVDRW médiím nevěřil vůbec, ty bych zařadil až na konec, protože RW médium smahlé na mechanice X bývá kolikrát na mechanice Y problematicky čitelné[/quote]

To nema nic spolocne s uchovanim dat. Takisto o flame nestojim.
Diablo (668)|5.2.2007 21:04
Už se to tu řešilo 100x 9-) Odpověď je jen jediná: Žádné DVD není vhodné pro archivaci. \/


:-!!!
dan (43)|6.2.2007 00:03
[quote=Diablo]Už se to tu řešilo 100x 9-) Odpověď je jen jediná: Žádné DVD není vhodné pro archivaci. \/
:-!!![/quote]
ty archivujes naco? mas nejaku ufonsku technologiu? :-), alebo sekas obrazky do kamennych dosiek?
nic nie je 100% ale aspon 90% sanca ze to vydrzi 10 rokov mi staci (potom sa to prenesie na ine medium mozno)
Pitomec (10211)|6.2.2007 00:27
Páska vydrží bezproblémů desetiletí - to už je odzkoušeno 8-)
StD (8612)|6.2.2007 07:35
...[color=darkred]no a kolik let vydrží DVD právě všichni zkoušíme každý u sebe[/color]. Fakt ale je, že dříve než data z DVDplacky zmizí z trhu asi stejně DVD-mechaniky... Při dnešní rostoucí snaze výrobců o zpětnou NEKOMPATIBILITU se to dá předpokládat. :-E
Diablo (668)|6.2.2007 08:01
[quote=dan]ty archivujes naco? mas nejaku ufonsku technologiu? :-), alebo sekas obrazky do kamennych dosiek?
nic nie je 100% ale aspon 90% sanca ze to vydrzi 10 rokov mi staci (potom sa to prenesie na ine medium mozno)[/quote]

Pitomec už odpověděl. :-I


:-!!!
dan (43)|6.2.2007 08:55
ok. dik za rady
potesi ak sa tu ukazem po dlhej dobe a stale tu radia majstri v obore - StayMan, Pitomec... :BB:
takze jednoznacne pre seba nechat na paske, a ostatnym podadit na pasku tiez a ak nie tak na DVD-RAM.
Jozef2 (188)|7.2.2007 16:40
[quote=StayMan by €RikŁ€]DVD-RAM
DVD-/+RW
DVD-R GOLD

a az ptom niekde su tie obycajne, ale ani u jedneho neplati archivacne, pretoze to nikto nevie, no prakticky je poradie ako pisem.[/quote]

Zalohujem na EMTEC DVD+R 24 CARAT GOLD. Vraj by mali vydrzat 30 rokov.
DVD-RAM vraj tiez by mali drzat data cca 30 rokov.
Tie Emtec Gold kupujem o cosi drahsie ako Panasonic DVD-RAM 3x a rozne DVD-/+RW. Ale akosi im verim, predsa len DVD-RAM, DVD-/+RW sa daju hoc aj omylom zmazat.