Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony HDR-HC1 – Premiere Pro 2.0 – Capturing

BEPE (539)|5.2.2007 09:04
Začínám se seznamovat s oblastí HDV a mám následující problém se kterým bych prosil pomoci a poradit. Když z kamery Sony HDR-HC1 provádím capturing konverzí do SD formátu v Premiere Pro 2.0 provedete se capturing bez problému. Problém nastává, když chci udělat capturing HDV. V tomto prípadě se objeví chybové hlášení „Capture device offline“. Podle mého názoru nastavení výstupu na kameře(dle manualu – VD/HDV = HDV, iLink = OFF) i vstupu v Premiere je v poradku. Je pravda, ve výběru devices v Premiere není jako konkrétní HDR-HC1 ani jiné HDV Sony zařízení a tak jsem provedl nastavení na Alternace 1( to mi bralo SD formát), ale zkoušel jsem i nastavení Standard, ale bez úspěchu. Při nastavení projektu jsem použil protokol formátu z nabídky Premiere ADOBE HD – SDI 1080i_ 25. Zajimavé bylo, že ovládací prvky posunu pásku byly funkční, tj. start, stop, ale obraz v náhledu capturingu ani capturing jako takový se neprováděl. Poraďte prosím , kdo máte obdobnou kombinaci jako já, pokud jste byli úspěšní v capturingu ze Sony HDV do Premiere Pro 2.0, jak postupovat, co jak nastavit nebo jaké případné ovladače dohrát nebo kde bych mohl dělat chybu.
Modena (1706)|5.2.2007 09:48
BEPE
Budu asi brzy řešit podobný problém, ale zkusil bych tohle nastavení ! :-R
stayman (12393)|5.2.2007 11:24
Skor sa zda, ze ma nastavenu spatne kameru...
BEPE (539)|5.2.2007 11:28
To StayMan: vůbec to nevylučuji, pokud by jsi mi mohl poradit, sdělit parametry pro výstup HDV z kamery byl bych Ti vděčný. :-)
stayman (12393)|5.2.2007 11:37
MENU pri Play

1. VCR HDV/DV ............. AUTO (mozes dat aj hned HDV, lae tu je to jedno, detekuje si zaznam kamera sama)
2. iLINK CONV .............. OFF (ak das ON bude ti konvertovat ten zaznam HDV na DV 16:9)

Dufam aj, ze si ten zaznam vyhotovil ako 1080i, nastavuje sa to v REC FORMAT ............ HDV 1080i (potom tam je este DV)

Naberaj pomocou CineForm AspectHD, kde mas moznost aj bezstratovo previeset ten HDV do kodeku SFHD (nativne AVI s dat.tokom ~125mbps), aj tak to budes potrebovat pri naslednom strihu v Premiere..., alebo pouzi Vegas Capture z Vegas7 (vie uz detekovat sceny, ak potrebujes) a ulozi sa ti to v nezmenenej podobe ako *.m2t, navyse vie si sledovat pripadne vypadnute snimky pri naberani. Vegas vie strihat priamo HDV stream v RT.
BEPE (539)|5.2.2007 14:46
To StayMan: Dík za informace v manuálu je to podobně, ale ty jsi to popsal přehledněji. Dík i za typ stahovacího SW. Jinak jsem zkoušky dělal samozřejmě v 1080i :-)

To Modena: Tak problém po prohednutí Tvé přílohy as bude v tom presetu ADOBE HDV, protože já jsem použil preset HD-SDI 1080i. Takže dík za informaci :-((
BEPE (539)|7.2.2007 13:17
To StayMan: Kde se asi tak rozumně dobrat toho CineFormAspectHD? :-?
ODSakEda (2278)|23.2.2007 09:30
1. Co máš za operační sistém? (HDV je podporováno jen od Win XP výše! Např. u W2k nezle vůbec HDV stáhnout žádným nástrojem (utilitkou)
2. Nutnost oprav SP2 u XP
3. Nainstalovat:Microsoft .NET Framework 1.1 a zase samože Service Pack 1... (a restart...)
4. Já "pouze" stahuji HDV strím malou jednoúčelovou free(!) utilitkou CapDVHS, podobnou a podobně jako je WinDV :-) Navolím si, máli zachytávat do .m2t nebo přímo do MPEG-2 a už to valí :-)