Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou grafiku?

nunyk (15)|4.2.2007 22:07
Zdar lidi,
poraďte mi prosím jakou "NEJIDEÁLNĚJŠÍ" grafickou kartu bych si měl v současné době pořídit. Hry nehraju, ale chci zachytávat analogové video a následně to pak upravovat, včetně následného DVD arch. a také přehrávání na VHS. Tedy potřebuju aby to mělo mimo jiné analogový vstup i výstup. Ta grafika bude použita v uplně novém PC. Díky moooc za odpověď.
Miuvek (858)|4.2.2007 22:50
VIVO na grafických kartách je pro potřeby nějaké soustavnější práce s videem k ničemu. :-k
Jestli chceš analogový IN/OUT na trochu solidnější práci, pak by to chtělo něco jako třeba Canopus ADVC-100, popř. ještě lépe ADVC-300, což je ale cenově trochu někde jinde.

VIVO je jen na nenáročné hraní si s videem a na bolení hlavy. Pokud toto je tvůj případ a hry hrát necheš, pak ti vyhoví jakákoliv GK s VIVO - rozdíly nebudou moc velké.
Pitomec (10211)|4.2.2007 23:08
[quote=nunyk]Zdar lidi,
poraďte mi prosím jakou "NEJIDEÁLNĚJŠÍ" grafickou kartu bych si měl v současné době pořídit. Hry nehraju, ale chci zachytávat analogové video a následně to pak upravovat, včetně následného DVD arch. a také přehrávání na VHS. Tedy potřebuju aby to mělo mimo jiné analogový vstup i výstup. Ta grafika bude použita v uplně novém PC. Díky moooc za odpověď.[/quote]
A/D+D/A převodník Canopus AceDVio, ADVC-110, 300.
clee (6592)|4.2.2007 23:23
asi tak, btw slovo nejidealnejsi neexistuje :-)
Mike (617)|5.2.2007 12:17
Na normální práci jakoukoliv grafiku, ideálně s pasivním chladičem...
clee (6592)|5.2.2007 23:32
ODSakEda (2278)|6.2.2007 00:56
VIVO je nanic, marketing... Oboje je kompromisní... Raději jen s TV OUT a o to lepčím!!! Na Video IN si pořid převodník, nebo raději dobrou TV kartu, bude mít mnohem lepčí převodník než integrovaný vstup na grafice!
Vše v jednou je vždy jeden velký kompromis!...
Alf (888)|6.2.2007 07:36
[quote=ODSakEda]VIVO je nanic, marketing... Oboje je kompromisní... Raději jen s TV OUT a o to lepčím!!! Na Video IN si pořid převodník, nebo raději dobrou TV kartu, bude mít mnohem lepčí převodník než integrovaný vstup na grafice![/quote]To je blbost. Daleko víc lidí má problém s S-video nebo kompozitním vstupem (a grabováním vůbec) u TV karty než u grafiky s VIVO.
[quote]Vše v jednou je vždy jeden velký kompromis!...[/quote]
Já jsem měl vždycky karty AIW a nikdy jsem neměl problém a už vůbec ne problém s rozjetím A/V a obraz byl vždycky kvalitní (a to i ze starých VHS - myslím, že majitelé AIW mi to potvrdí).

nunyk
Chtělo by to definovat pojem "IDEÁLNÍ". Co je prioritou. Obraz, výkon, cena? Pokud obraz, doporučuju něco s čipem ATI (a samozřejmě s VIVO) s výkonem podle finančních možností.
Pokud jde o převodníky ála Canopus, rozmysli si, jestli Ti ca 6500,- (a víc)stojí za těch pár VHS kazet. Už jenom proto, že výsledek na DVD bude stejný jako z VIVO.
Pitomec (10211)|6.2.2007 08:30
VIVO nebo TV karta, to je úplně jedno - zásadní problém (tj. vysoká pravděpodobnost nesynchronního audia vůči videu) přetrvává, stejně jako fakt, že při grabování to celé "táhne" výkon CPU a nikoli HW :-I Jednorázová investice do kvalitního A/D převodníku se rozhodně vyplatí a je to mnohem lepší, než koupit šunt za pár peněz a pak stejně časem investovat do toho Canopusu (nehledě na vyrvaný vlasy - to když VIVO nebo TV karta začne vyvádět ty svoje "psí kusy" 9-) ).
Badis (226)|6.2.2007 09:26
http://www.syntex.cz/produkt.asp?id=678 ajaj tam je jen analog vstup, takže to asi nee :-(
Stano_tvf (504)|6.2.2007 10:40
To sa mi teda nezdá. Mal som dávno aj Rage128 VIVO, potom Radeon 9000Pro VIVO. Provnával som to s Canopusom ADVC-50.
Na kvalitnej zdrojovej páske VHS ( nový zaznam, bez šumu) to bolo
v podstate rovnaké. Ale staršie cca 15 ročné archívne pásky - evidentný rozdiel ! Pri testovacom 2min. vzorke na ATI vypadlo cca 60 snámkov, na Canopuse ani jeden. Audio samozrejme nevypadne, a hned je tu rozdiel v dlzke audia a videa. Canopus okrem toho ma uzamknute video s audiom, takže odpada moznost rozidenia audia a videa.
Takže po mesiaci laborovania som sa na to vysr... a kupil ten Canopus.
Všetky AIW, VIVO sú hračičky pre prvé pokusy s videom, na vaznejsie veci sa nehodia, ani na kvalitne video. VIVO vždy bolo a bude iba marketingová vecička, doplnkový obvod ku grafike, najprimitívnejší A/D prevodník.
nunyk (15)|7.2.2007 20:20
Díky moc za odpověď!!!
abych se přiznal, tak jsem z toho trochu "daněk". Důvod k čemu to potřebuju je stříhání a úprava domácího analogového i digitálního videa (max 10 s/rok) Doteď jsem měl VGA GF 4200 s VIVO... je pravda, že moc vlasů mi nezbylo :-))) a tak chci něco nového a kupuju celé nové PC. Z Vašich rad vyplývá, že by bylo vhodné pořídit grafiku s TV out, a k tomu TV tuner.... následně poměr cena/výkon=goood. Odkaz od clee (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40660) je na grafku s čipem GF7600GT a má VIVO, cena 3976,-(s DPH) což si myslím, že je solidní cena...?nebo?
problém se synchronizací zvuku s videem jsem nikdy neměl...
Co si představujete pod kvalitním A/D převodníkem? Na ten Conopus jsem koukal a to je peněz jako s....ek :-(((
Je pořád u nVidia nutné pro přehrání videa zpět na TV užití TVtool?
Stano_tvf (504)|7.2.2007 21:37
nunyk, podla mna je uplne jedno, ci je to GF4000 alebo 9000. :-)
Vstupné A/D prevodníky majú temer totožné. Aby som to upresnil - grabovanie je odvodené od synchroimpulzov videosignálu. Tie sú občas dosť zmršené, skreslené. Takže lacné A/D prevodníky ich niekedy nespoznajú a vynechajú snímok. Profi a poloprofi prevodníky ( napr. Canopus) si tieto impulzy najskôr upravia, znormalizujú a až následne digitalizujú obraz. VIVO obvody väčšinou tieto tvarovacie obvody nemajú.
yozefb (684)|7.2.2007 21:38
inak v com je lepsia quadro od klasickej karty pri strihu videa ?
napr. vo vegase, pri pouzivani filtrov atd. zaujima ma to preto, ze odkedy mam 7600GS Magic Bullet ide o poznanie rychlejsie vdaka vyuzitiu GK, nemam v tych shaderoch ci com velky prehlad, vie mi to niekto vysvetlit ?

dik