Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 10 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 136

Téma: Oddělění TV od PC na jedné zásuvce

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

a druhá je cimra 10A),
    A ta druhá cimra má pro zásuvky opravdu pouze 10A ??!! To odporuje normě. A to dost zásadním způsobem.
    Těch 16A je povolené minimum.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele Xanad
    Registrace
    Sep 2004

Nene je to jak píšu 16A mám na jádro, a to jsem to musel dát já jinak je vše v 10A, to víte panelák z roku 54 nebo tak něco

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek
    a druhá je cimra 10A),
    A ta druhá cimra má pro zásuvky opravdu pouze 10A ??!! To odporuje normě. A to dost zásadním způsobem.
    Těch 16A je povolené minimum.
    Teď tady koukám na zásuvku a je na ni napsáno 10-16A. Takže těch 16A asi bude maximum. Je to fakt hrozný, že má člověk (tím myslím sebe) §8 vyhl. 50/78Sb. a neví takový základní ptákoviny

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

No vy teda máte starosti!

Registrace
    Apr 2004

Teď tady koukám na zásuvku a je na ni napsáno 10-16A. Takže těch 16A asi bude maximum. Je to fakt hrozný, že má člověk (tím myslím sebe) §8 vyhl. 50/78Sb. a neví takový základní ptákoviny
    No, já dělám zkoušky každé 3 roky. Teď už se jede podle EU norem a je to dost drsný. Paneláky ze starší výstavby absolutně nevyhovují. Dnes pro každou bytovou jednotku musí být proudový, nebo napěťový odpojovač (i pitomá žehlička ho dovede shodit ). Zásuvky musí být minimálně na 16 Amperech, a ochrane nulováním je už nepřípustná. A spousta dalších ptákovin.

Registrace
    Sep 2004

No viď, třeba jak orušit bezpečně TV a tak

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Xanad
    Ó najednou se Vás ozvalo, když potřebuje jeden poradit, tak se ozve akorát Pitomec a pár jedinců, a ti poradí a vysvětlí, ale z Vás mi nikdo zatím nic neporadil, \/ to já taky umím křičet, že jsou všichni debilové, ale jde o to taky říct proč, hele a video mám taky s plechovou skříní, a je jenom na dvojvidlici, tak a teď raďte, a vysvětlujte???

Mě bylo jasný, že to nebyl nejlepší nápad, ale na grafice je asi víc ochotných lidí, a navíc jsem to měl i schválené elektrikářem, jak jsem už říkal předtím, ale nikdo mi zatím kromě Pitomce nic lepšího neporadil
    Tak se zas tak nerozčiluj a hlavně se nediv, že někdo trochu znalý elektrotechniky se ježí při představě odpojování ochranného vodiče a reaguje jako bejk na červenej hadr.

P.S. To, že VCR má plechovej dekl a přesto má dvoužilovou šňůru: Je to spotřebič II. třídy a jak si výrobce dvojitou izolaci zajistil, je jeho věc. Ten kovovej dekl není zas tak směrodatný, důležité je celkové konstrukční provedení - musí vyhovovat dané normě. Bez ohledu na to, jaký má dekl.

Registrace
    Apr 2004

Xanad, těch 10A je málo. Na dnešní výrobky zoufale málo. Těch "maličkostí" je několi a když se sečtou, je průser. A to nemluvím o hliníkovém vedení, kterým je to určitě taženo (dům z 50 tých let).
    Nejdříve je potřeba si dát dohromady síť 230V, alespoň do stavu norem z roku 1990.

Registrace
    Sep 2004

No a to nejsou jenom 50, ale až 80 léta naši mají jedinný jistič 16 a jen na kuchyňské jádro. Já se nějaký čas prodával elektro takže vím, co to je třeba připojit pračku mikrovlnu a jinný spotřebič na takovýto jistič, ale na tom 10 A jističi tam, běží monitor, TV, PC, video a úsporka.

Jo a ještě radiobudík, soustava repro Genius home theatr, Tak nevím, ale mám to pronajatý a předělávat elektriku se mi nechce.

Registrace
    Apr 2004

Ten kovovej dekl není zas tak směrodatný, důležité je celkové konstrukční provedení
    Uzemněná kostra. Při průrazu musí "pojistka" prasknout do 0,3 vteřin a "jistič" vypnout do 5 vteřin. Proto podle norem je pojistka nadřazena jističi. Atd, atd. Nezáživný ptákoviny, že.

Registrace
    Sep 2004

No asi jo, ale zvládnul jsem i svářečák na elektriku, tak se i v tomto směru rád poučím

Registrace
    Apr 2004

na tom 10 A jističi tam, běží monitor, TV, PC, video a úsporka...soustava repro Genius home theatr,
    Absolutně nevyhovující. Věřím tomu, že když zapneš všechno, tak jistič vyletí.
    ...a tam je "prapůvod" celého tvého rušení. A myslím, že problém (tedy proč tomu je) je vyřešen.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Ten kovovej dekl není zas tak směrodatný, důležité je celkové konstrukční provedení
    Uzemněná kostra. Při průrazu musí "pojistka" prasknout do 0,3 vteřin a "jistič" vypnout do 5 vteřin. Proto podle norem je pojistka nadřazena jističi. Atd, atd. Nezáživný ptákoviny, že.
    To jsem ne zcela pochopil... cos tím chtěl říci. Ty časy u pojistek jasně, ale jak to souvisí s tím VCR, kde ten plechový kryt opravdu není připojený na ochranný vodič?
    chtěl jsem jen Xanadovi vysvětlit, že kovový kryt přístroje striktně neznamená jeho zařazení do I. bezp. třídy
    Viděl jsem i konvektory (přímotopy) Ecoflex, které ač plechové a uvnitř topné těleso, byly v II. třídě (bez ochranného vodiče)

Registrace
    Apr 2004

kde ten plechový kryt opravdu není připojený na ochranný vodič?
    Opravdu není "ukostřen" ? Chceš tím říci, že když živá část prorazí na plech, tak dostaneš šlehu? Mě se to nezdá.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

kde ten plechový kryt opravdu není připojený na ochranný vodič?
    Opravdu není "ukostřen" ? Chceš tím říci, že když živá část prorazí na plech, tak dostaneš šlehu? Mě se to nezdá.
    A jak by mohl být ukostřený, když mají videa dvoužilové síťové šňůry? Zkus si rozebrat video. Zbytek šasi je stejně z plastu a zdroj navíc tvoří uzavřená jednotka, u které lze splnit požadavky na dvojitou izolaci
    Chtěl jsem jen xanadovi vysvětlit, že i přístroj s kovovým povrchem může mít dvojitou izolaci (II. třída)
    Třeba ruční vrtačky. Zadní část s motorem je plastová. Přední část (převodovka+sklíčidlo) je sice kovová, ale jelikož mezi motorem a převodovkou je na hřídeli spojka z izolantu, je vrtačka ve II. třídě.

Strana 3 z 10 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 22-08-2009, 13:29
  2. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 21-07-2009, 08:00
  3. jak sloučit víc MP3 do jedné?
    Od Doom v sekci Editace audia
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 12-06-2006, 09:48
  4. Extrakce jedné stopy zvuku z avi