Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 10 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 136

Téma: Oddělění TV od PC na jedné zásuvce

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od mirekv
    Citace Původně odesláno od Miuvek
    Citace Původně odesláno od Xanad
    No, já získával informace na grafice.cz. Takže moje první nouzové rozhodnutí bylo oddělit zemák u zástrčky PC, vzhledemk tomu, že mám zásuvky tažené 2 žilami, tak mám zemnění děláno přes nulák a nemělo by to vadit.
    ( No jde o to jestli ten elektrikář co mě o tom ujišťoval nemá papíry na hlavu )
    No měl jsem pokoj, ale jinak mě to nedalo spát a na zemnění kabelu antény jsem přišmodrchal kondík, v podstatě rozdělíš na kabelu země a spojíš je kondíkem asi 100n, prostě vysokofrekvenčním.
    No včera jsem kompíku přidělal země, no a je to v poho, akorát místo 2 podelnejch hnusnej vošklivejch bílejch pruhů na všech programech a to ještě při vypnutým PC mi teď už jen při zapnutým PC běhá hafo tenkejch pruhů a jenom na ČT 1 a jsou už příčný, takto vypadá, že tam prší-už se těším až budou dávat něco ze sahary.
    No a tady jsem skončil, další cesta bude asi oodělovací transormátor, a nebo galvanický oddělovač, každopádně kondík tam nechám páč mi někdo po anténě posílá nějaký rozdíl napětí, či proudů, a já mám svoje přístroje rád.
    No, takhle po ránu se mi nechce přemýšlet, co tím chtěl básník říci, ale ty machinace se zeměmi mi nějak smrdí. Matně si pamatuju, jak tady chtěl někdo odpojovat ochranný vodič ve zdroji PC .....
    Jo bylo to tu! Pokud střední vodič odpojíš, tak vše funguje OK do doby, než např. vytáhneš anténu ze zásuvky.
    Tím středním vodičem myslíš ochranný vodič? A to jako, že by po jeho odpojení jeho funkci suplovalo zemnění kabelovky
    Takovou srandu bych si nedělal, nebo se toho nápadu nějaký domácí umělec chytne.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Možná jsem to blbě pochopil, ale ty jsi odpojil ze zásuvky ochranný vodič??? To je sice hezké, že máš ochranu nulováním, ale tvoje PC to neví a celá case (zdroj) je zeměna na střední vodič, v tvém případě zeměna nikam. Jestli si to fakt zdělal, tak patříš pověsit za kule do průvanu. Jestli jsi to neudělal, tak se omlouvám, asi jsem to špatně pochopil.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Voloda: Bohužel i takové případy chodí mezi námi.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Žije ještě Xanad ? , nebo je už z něj "škvarek" ?

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Miuvek
    Voloda: Bohužel i takové případy chodí mezi námi.
    To je tak, když se někdo s**e do elektriky. Když si zaviruješ PC, stačí format:c, či něco podobného, ale kolem PC se potlouká více lidí, včetně dětí a to může mít nedozírné následky.

Nováček Avatar uživatele Xanad
    Registrace
    Sep 2004

Ó najednou se Vás ozvalo, když potřebuje jeden poradit, tak se ozve akorát Pitomec a pár jedinců, a ti poradí a vysvětlí, ale z Vás mi nikdo zatím nic neporadil, \/ to já taky umím křičet, že jsou všichni debilové, ale jde o to taky říct proč, hele a video mám taky s plechovou skříní, a je jenom na dvojvidlici, tak a teď raďte, a vysvětlujte???

Mě bylo jasný, že to nebyl nejlepší nápad, ale na grafice je asi víc ochotných lidí, a navíc jsem to měl i schválené elektrikářem, jak jsem už říkal předtím, ale nikdo mi zatím kromě Pitomce nic lepšího neporadil

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Xanad
    Ó najednou se Vás ozvalo, když potřebuje jeden poradit, tak se ozve akorát Pitomec a pár jedinců, a ti poradí a vysvětlí, ale z Vás mi nikdo zatím nic neporadil, \/ to já taky umím křičet, že jsou všichni debilové, ale jde o to taky říct proč, hele a video mám taky s plechovou skříní, a je jenom na dvojvidlici, tak a teď raďte, a vysvětlujte???

Mě bylo jasný, že to nebyl nejlepší nápad, ale na grafice je asi víc ochotných lidí, a navíc jsem to měl i schválené elektrikářem, jak jsem už říkal předtím, ale nikdo mi zatím kromě Pitomce nic lepšího neporadil
    Co se rozčiluješ? Jakto, že ti nikdo neporadil? ODDÉLOVAČ. A ty by ses hrabal v elektrice!

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Ten odpojenej zemnící vodič poradil Xanadovi nějakej kokot na grafice a protože se už víckrát neozval (ten kokot), tak lze usuzovat, že po stejném experimentu u sebe doma asi neměl tolik štěstí...

Registrace
    Sep 2004

No jeje a kdo mě to poradila ha , a navíc já se nerozčilovala já konstatovala fakta, navíc jsem upozorňovala, že to bylo nouzové řešení, ale že zem je zpátky kde má být, a že jsem tam dal kondík,
    A navíc jsem člověk hloubavý, takže si velice rád nechám poradit.
    To víš oddělovač je krásná věc, ale jsou to přeci jen 3 kilka, tak hledám levnější alternatívu

Registrace
    Sep 2004

Jé konečně se mě někdo zastal uf. No, ale já se tady taky ptal jestli ten elektrikář co jsem se ho na to ptal, neměl taky náhodou papíry na hlavu.

Jó já jsem jen vyučenej zámečník se strojárnou, a s elektrikou si rozumím, když akorát potřebuju nahodit jistič, a to se mně nestalo, nebo když vyměňuju zásuvku atd.

Registrace
    Apr 2004

Jenom tak ze zvědavosti: kolik máš pro bytovou jednotku jističů ? Kolik světelných a kolik zásuvkových. Na kolik ampér jsou ?
    Zásuvkové musí být min. 10A.

Registrace
    Mar 2004

Ne náhodou 16A, když i zásuvka je stavěná na tuto hodnotu?

Registrace
    Sep 2004

No jsem v garzonce, tak že keramický pojistky tady mám 3, 2 zásuvkový ( jedna je jádro a kuchyň16A, a druhá je cimra 10A), no a ta jedna je na světla.

Registrace
    Apr 2004

Ne náhodou 16A,
    Sorry.
    Zásuvkový obvod 16A
    Světelný obvod 10A

Registrace
    Mar 2004

Já sorry - psals min. 10A, a to "min." mně nějak uniklo.

Strana 2 z 10 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 22-08-2009, 13:29
  2. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 21-07-2009, 08:00
  3. jak sloučit víc MP3 do jedné?
    Od Doom v sekci Editace audia
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 12-06-2006, 09:48
  4. Extrakce jedné stopy zvuku z avi