Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HELP ME!!! Převod videa z Hi8 na DVD

Stanly001 (8)|2.2.2007 14:20
Ahojte... Mám takovej problém. Nejsem žádnej profík, takže moc se v tom nevyznám. Mám digitální kameru s Hi8 kazetama a potřebuju je dostat an DVD jako filmek i s menu.
1)První moje otázka je , jestli je vůbec možný dát na 1 DVD 4celé 60min utové kazety

2)potom bych se chtěl ještě zeptat když používám Pinnacle studio 10 (trial) tak který převod videa je nejkvalitnější (avi, mpeg) protože když to převádím, tak se mi ten obraz zdá hodně nekvalitní např.: rozmazané nebo kostkované a to je tam nasatavéme u mpag (DVD quality) a u avi (best) kvalita.

3) ještě by mě zajímalo když si tam udělám memu a nastavím různé kapitoly na různé části videa a normálně by to mělo fungovat a potom kydž z toho udělám DVD soubory (vob) a mám je na HDD a pustím ej třeba v PowerDVD, tak to menu se chová jako obrázek a kydž dojede nastavený čas menu, tak to skočí na kapitily.

4) a za poslední jenom taková prkotina jestli někdo nevíte, jak mám dát v pinnacle studiu oakavat menu pořád dokola.

Dííííík moc všem kteří mi odepíšou!!!!!!
Pitomec (10211)|2.2.2007 14:30
1) Jde to, ale nebude to moc k dívání. Ideálně 60min.=1DVD

2) Pinnacle je sračka, s tím žádnou slávu u převodu do MPEGu neuděláš. Použij Canopus ProCoder 2

3) Totéž co bod 2 - Pinnacle nepoužívat. Na authoring DVD třeba Ulead Workshop 2

4) Viz bod 3 - použít Ulead Workshop 2

Za málo 8-)
Whitejoker (616)|2.2.2007 14:37
1) ano
2) Pinacle je shi.t všeobecně, další odpovědi vycházejí z této.
Když chceš dělat DVD, je lepší použít nějaký kvalitní enkodér do mpeg-2.
Jen tak namátkou pár jmen: Procoder, Tmpgenc, Mainconcept, HC019, Quenc (poslední dva jsou zdarma).
Datový tok by jsi měl nastavit minimálně na 6000 kbps.
3) Na authorizaci (tvorba VOB-ů) použij authoringový soft (Ulead DVD factory, Tmpgenc DVD author, aj., z těch jednodušších)
4) opravdu nevím

EDIT:
aha - zatímco jsem psal příspěvek, kolega byl rychlejší.
Proto máme skoro to samé :-)
Stanly001 (8)|2.2.2007 14:49
A když to budu převádět z té kamery, tak to mám převádět do AVI nebo MPEGu??? díík
Pitomec (10211)|2.2.2007 14:52
Z kamery to nakopíruješ na HDD v DV-AVI (tj. v nezměněné podobě) a pak teprve převedeš do MPEG-2.
Stanly001 (8)|2.2.2007 15:12
no právě já když to převádím v tom pinnacle, protože v tom Canopus ProCoder 2 jak si psal mi to nejde, to je program jenom na sestříhání videa.... V pinnacle musím nastavit kam to chci na hdd nakopčit, formát a rozlišení a pustit kameru a začít nahrávat... a už to mám v blbé kvalitě a video je v rozlišení 320X240 a kdybych to měl dát na DVD, tak se na to nedá dívat... :(
Whitejoker (616)|2.2.2007 15:28
Stanly001
z kamery to musí být na disku jako AVI v rozlišení 720x576.
Procoder a cokoliv jiného z toho musí udělat mpeg-2 video v tomtéž rozlišení.
Dělat z toho v Pinnacle 320x240 je paskvil vhodný snad jen pro VideoCD v americkém formátu NTSC. Datový tok to bude mít 1150 kbps a ke koukání to nebude. Možná tak slepecký pes ve své boudě by se na to vydržel koukat, neboť ti jsou obdařeni velkou trpělivostí
Stanly001 (8)|2.2.2007 16:02
jj, takže díky moc za rady... musim si sehnat jinej soft na ten převod...
Pitomec (10211)|2.2.2007 23:29
Nechápu proč by to v Canopus ProCoderu 2 nešlo, když já to takto převádím několik let a naprosto v pohodě... A Canopus ProCoder 2 je čistě encodér, nikoli střihový soft - to jenom pro upřesnění.
Nostradam (210)|3.2.2007 11:44
Hmm, zaráží mne, že v Pinnaclu TRIAL lze vůbec pracovat full s MPEG2. V předchozích verzích to právě myslím nešlo. Tak asi firma udělala marketingový tah. :-E
Whitejoker (616)|3.2.2007 17:34
Nostradam
Když mu z toho leze 320*240, tak to asi nejde.
Stany001 bude muset sehnat jinej (pořádnej) soft.
Já bych byl pro ten Procoder, když už ho v kompu má, ale asi se na něm fakt blbě stříhá :-?
Pitomec (10211)|4.2.2007 10:25
[quote=Stanly001]no právě já když to převádím v tom pinnacle, protože v tom Canopus ProCoder 2 jak si psal mi to nejde, to je program jenom na sestříhání videa.... V pinnacle musím nastavit kam to chci na hdd nakopčit, formát a rozlišení a pustit kameru a začít nahrávat... a už to mám v blbé kvalitě a video je v rozlišení 320X240 a kdybych to měl dát na DVD, tak se na to nedá dívat... :([/quote]
Z kamery do PC to stáhni prográmkem WinDV (http://windv.mourek.cz)