Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prevod AVI to M2V v TMPGEnc a chyby při načtení do DVD-lab!

KOM (17)|1.2.2007 19:00
Ahoj, potrebuju helpnout s nastavenim programu TMPGEnc. Pripojil jsem sem nejake screeny, tak snad budou videt. Na prvnim je hlaska z DVD-lab PRO2 a na dalsich je moje nastaveni TMPGEnc. Jinak nastavení u 2-pas je:
Average bitrage: 1900
Maximum bitrage: 1900
Minimum bitrage: 300
Max pass: 2 pass

P picture spoilage: 0
B picture spoilage: 20

Na zalozce GOC je toto:
BBIBBPBBPBBP

1
3
2

0

Poradi mi nekdo kde delam chybu? Diky
StD (8612)|2.2.2007 07:57
...úplnou a exaktní odpověď ti dává ta hláška z DVDLab nahoře. Otevřené GOPy a chybný rozměr. To si neumíš přečíst sám? :-(((
KOM (17)|2.2.2007 08:35
[quote=StD]...úplnou a exaktní odpověď ti dává ta hláška z DVDLab nahoře. Otevřené GOPy a chybný rozměr. To si neumíš přečíst sám? :-((([/quote]

No moc jsi mi nepomohl, kdybych vedel co mam delat, asi sem nepisu, nemyslis? Jsem lama v tomto oboru, proto pisu do teto diskuse. Otevrene gopy - absolutne nevim o co GO a spatny rozmer, nechal jsem rozmer co melo avicko (608x336) , coz asi bylo spatne, takze mam dat rozmer 720x576? Nebo mensi? Fakt tohle nevim, pokud ti to pripada normalni, vzpomen si kdyz jsi zacinal ty, asi jsi hned taky vsechno nevedel. co ostatni parametry, mam je dobre? Vaham co mam nastavit u Aspect Ratio a u Encode mode, poradis?
Diky predem
StD (8612)|2.2.2007 08:45
Jo "z nebe jsem moudrej nespad'", ale co jsem nevěděl jsem si našel/nastudoval a sám. Nikdo to za mne neudělal a nenalil do hlavy. A že to stálo mne lenocha spoustu úsilí...

Co je za problem použít třeba Google a zadat GOP (=Group of Pictures) a specifikace DVD. Nebo si projít řadu sqělých návodů jen tu na TVFreaku, včetně těch nadepsaných Než se zeptáte v každé rubrice... :-I

Jinak každému co jeho jest, ale já bych rozhodně s předělávkami nějakých Avi nestandardních rozměrů na DVD vůbec neztrácel čas, natož se pak na ty "výsledky" ještě koukat. 9-)
KOM (17)|2.2.2007 08:49
[quote=StD]Jo "z nebe jsem moudrej nespad'", ale co jsem nevěděl jsem si našel/nastudoval a sám. Nikdo to za mne neudělal a nenalil do hlavy. A že to stálo mne lenocha spoustu úsilí...

Co je za problem použít třeba Google a zadat GOP (=Group of Pictures) a specifikace DVD. Nebo si projít řadu sqělých návodů jen tu na TVFreaku, včetně těch nadepsaných Než se zeptáte v každé rubrice... :-I

Jinak každému co jeho jest, ale já bych rozhodně s předělávkami nějakých Avi nestandardních rozměrů na DVD vůbec neztrácel čas, natož se pak na ty "výsledky" ještě koukat. 9-)[/quote]

Opravdu skvela pomoc, dik :-I
StD (8612)|2.2.2007 08:54
Takže stručně: 1) chce to vyrábět uzavřené GOPy a 2) použít jeden ze standardizovaných rozměrů pro DVD-video PAL (nejběžnější 720x576), ovšem při ReSize z 608x336 to bude absolutní paskvil na entou. Servus, jen tak dáll!
KOM (17)|2.2.2007 08:59
S tim v jakem je to rozmeru uz nic neudelam, dotahl mi to kamos z koleje, jsem rad, ze mam alespon neco z toho serialu.
Co myslis, co mam nastavit u Aspect Ratio a u Encode mode?
StD (8612)|2.2.2007 09:06
Při takovém bitrate co tam máš uveden výše je to celkem jedno... AR toho avi je 1,80, když to nastavíš na 4:3 maximálně doplní pruhy, ale s TMpgencem nedělám, to ať ti poradí někdo kdo s ním dělá. Mně by takový zdroj ProCoder asi odmítl vůbec načíst. Vím co mu chutná.
Whitejoker (616)|2.2.2007 14:50
KOM
v advanced zkus dát jako video source type "progressive non-interlaced", nebo co je tam za volbu (jsem v práci a nemůžu tento program zde instalovat), je jedno jestli použiješ dolní nebo horní snímek
Source aspect ratio 4:3 (625 line PAL)

v záložce video dej size 720x576.
Aspect ratio 4:3 (625 line PAL)
Rate control mode můžeš dát klidně constant bitrate (cca 5-6000), bude to rychlejší a v této mazanici to stejně nikdo nepozná.
Bitrate na DVD 1900 kbps, jak máš, je tak do mobilního telefonu.
Jo a vzhledem k tomu, že se mění velikost obrázku, výstup nebude nikdy kvalitnější než originál

to je pro začátek asi vše

StD TMPGEnc sežere skoro vše :-) ,
ale pak ty authoringové softy ....
jedinej, kterej nekecal i na takovéto paskvily, byl IFOedit. Ale pak zase kecal stolní player ..
Whitejoker (616)|3.2.2007 17:55
KOM

zkusil jsi v tom TMPGEnc-u to nastavení, co jsem ti psal?
Doma jsem na to koukal a mělo by to tak nějak být.
U toho filmu musíš udělat resize na 720*576.
To můžeš udělat buď přímo v AVI (ňapř. VirtualDub) a výsledné avíčko pak zkonvertovat do mpeg-2 a poté authoringovat na DVD,
nebo to resize udělat přímo v mpg enkodéru a to je varianta, kterou jsem popisoval já.
pee.tr (1208)|4.2.2007 14:39
Jak tak koukám na ty snímky, docela by mě zajímalo, jak to že vám jde v záložce VIDEO měnit řádky od "strem type" dolu až po "Frame rate". Já tohle vůbec nemám vysvícený a je tam standartních MPEG-2 Video, 720x576, 4:3 Display, 25fps. Nejde mi měnit ani YUV format 4:2:0. Ale ne že bych to k něčemu potřeboval.

Co se týče nestandartního rozměru obrazu, nezkoušel jsem něco takovýho dávat TMPEGu pod fousy, ale já třeba osobně nahrávám vše do 768x576 a pokud ten film je v TV vysílán s černými pruhy nahoře a dole, tak je při enkodingu ještě pomocí TMPEGu přímo ořezávám a používám pak v záložce ADVANCE - "Video arrange method".
Jak říkám, nevím zda to v tomhle případě něco řeší, ale možná by to stálo za vyzkoušení.
mirekv (7169)|4.2.2007 18:36
pee.tr
Nepoužíváš wizarda? tam to přenastavit nejde. Wizarda bych doporučil i KOM-ovi, dělával jsem takto SVCD a tenkrát o rozlišení apod. věděl kulový.
StD (8612)|4.2.2007 18:55
Mirekv: Totéž platí i pro CProCoder Wizard... Já nevím, proč si ta dnešní mládež nikdy nevybere jako první tuto snazší cestičku. Místo toho "štelujou" vše na max. a pax sem chodí brečet, že něco neproveditelného nejde... :-E
pee.tr (1208)|4.2.2007 19:35
mirekv
tak tó jo, wizarda používám :-) dík
Whitejoker (616)|4.2.2007 21:17
mirekv

jenže KOM má rozlišení AVI 608*336 a to mu asi wizard v TMPGEnc-u nepobere a musí to nastavit ručo.
mirekv (7169)|4.2.2007 21:56
Whitejoker
Nemůžu Ti oponovet, TMPGEnc už pár let nemám, ale já ty SVCD dělal z běžných AVI a ty jsou a byly různé! Bylo třeba nastavit Full Screen (keep aspect ratio).
Jano (592)|4.2.2007 22:08
Nezabudnuť nastaviť GOP lebo niektoré softy to potom nechcu zobrať alebo nevedia určiť výslednú veľkosť
Whitejoker (616)|4.2.2007 23:31
jo, může snížit P-čka o jednu a max number na 12, ale i takhle default to každý player přehraje.
Ale u KOM vidím hlavní problém v tom obrazovém rozlišení. Nějaké neuzavřené GOP-y je schopný i DVDLab pobrat s výhradou (není to kritická chyba), ale nekorektní rozlišení nepobere.
Whitejoker (616)|4.2.2007 23:40
mirekv
Všechno, co jde na DVD by nemělo mít v Tsunami "fullscreen". Můžeš mít i zdroj, který má AR 1:1 (většina DivX/XviD), což je pro DVD nepoužitelné. Já ho dřív používal mnoho let a volba 4:3 (625 lines/PAL) - u filmů, které měly být 4:3 byla ta nejlepší.
Pochopitelně pro DVD 16:9 by mělo být toto i nastaveno.
Ale jak už jsem psal - Tsunami v podstatě zkousne jakékoliv rozlišení (a AR, a bitrate) - když ho nastavíš rúčo. Při použití IFOeditu z toho dokonce uděláš i dývko, ale skoro nic ho při nestandardním nastavení nepřehraje
Foolproof (2713)|5.2.2007 00:35
Já bych především vyměnil TMPEG cokoliv za TPMGEnc Xpress verze 4.2.3.193.

S jeho "čarodějem" je to báseň a profily jsou podle norem.
mirekv (7169)|5.2.2007 08:42
Já TMPGEnc přestal používat spolu s SVCD, nyní AviSynth+CCE. Ale to už je OT.
pee.tr (1208)|5.2.2007 14:54
Nějak tu nemůžu najít zda ten zdroj je DivX nebo co. Jestli jo, tak tu nikdo asi nezmínil např. program DivXToDVD. Nevím jak to provádí, ale rozměry si upraví na standardní DVD. I když v tom reenkódování asi bude kvalitově zaostávat, nicméně pokud to neni super kvalita, já osobě v TV rozdíl mezi DivX->DVD pomocí TMPEGu a DivX->DVD pomocí DivXToDVD nepozoroval.
KOM (17)|5.2.2007 22:11
Avicko je ve formatu XviD. Ja jako hlavni problem vidim to, ze se mi po prevedeni na format MPG, rozjede obraz se zvukem. Zjistil jsem,, ze ve Vegasu to nedela, ale tam zase nemuzu nastavit uspokojivou kvalitu. Dela tu nekdo ve Vegas7 a pomohl s nastavenim?
pee.tr (1208)|5.2.2007 23:20
KOM
zkus ten prográmek DivXToDVD (případně jsou i jiný jemu podobný), mě se aspoň u něj zvuk nerozjel. A že jinde se mi rozjel (i když minimálně) když jsem zpracovával video a audio odděleně.
Výsledkem budeš mít hotovou DVD strukturu ve VOBech, kterou už pouze vypálíš.
Možná budou někteří namítat, že DivXToDVD neni to pravé ořechové pro kvalitu obrazu, nicméně si myslím, že pro Tebe to v současnosti bude nejrychlejší a nejjednodušší řešení. Nebo to aspoň můžeš vyzkoušet co to s Tvým rozlišením vyvede. Možná máš zvuk ve VBR mp3 pokud se Ti to rozjíždí o hodně. Ale jak říkám, za zkoušku nic nedáš. :-)
KOM (17)|6.2.2007 09:40
[quote=pee.tr]KOM
zkus ten prográmek DivXToDVD (případně jsou i jiný jemu podobný), mě se aspoň u něj zvuk nerozjel. A že jinde se mi rozjel (i když minimálně) když jsem zpracovával video a audio odděleně.
Výsledkem budeš mít hotovou DVD strukturu ve VOBech, kterou už pouze vypálíš.
Možná budou někteří namítat, že DivXToDVD neni to pravé ořechové pro kvalitu obrazu, nicméně si myslím, že pro Tebe to v současnosti bude nejrychlejší a nejjednodušší řešení. Nebo to aspoň můžeš vyzkoušet co to s Tvým rozlišením vyvede. Možná máš zvuk ve VBR mp3 pokud se Ti to rozjíždí o hodně. Ale jak říkám, za zkoušku nic nedáš. :-)[/quote]

Zvuk se mi rozjede po nacteni a demuxnuti v DVD-lab PRO. Abych si prevedl avicko spolu s titulkama do vob souboru, tak na to je asi nejlepsi ConvertXToDVDV, ale to ja nepotrebuju. Zaprve chci mit u DVD menu, ktere jsem si vytvoril jiz v DVD-lab Pro a za druhe bych rad prisel na to, cim je to zpusobene, ze se mi obraz a zvuk rozchazi, po demuxnuti na ac3 a mpv soubory. To co mi to dela jsem popisoval uz zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=11766
pee.tr (1208)|6.2.2007 10:19
Já teda DVD-lab nepoužívám (neznám), tak v tom Ti neporadím.
Je to nějaký zamotaný, už se vtěch Tvých postupech přestávám orientovat, tak případně sorry za blbý rady :-) Je mi divný, proč tvoříš (nevím v čem) z AVI rovnou VOBy a pak je znovu "rozebíráš".
Zkusil bych XviD AVI načíst do VirtualDubModu, v něm dát Save audio (nebo tak nějak to tam je). Pokud se nepletu, měla by ti z toho vyjet mp3ka, pokud ten zvuk v avi je mp3. Tu bych pak "rozbalil" např. ve Winampu do WAVu. A s tím Wavem pak pracoval.
KOM (17)|6.2.2007 11:36
to jsem zkousel ze zacatku, predalavat rovnou do vobu. Ted prevadim avi to mpeg a pak s tim zkousim pracovat ve Vegas7 a nasledne DVD-la Pro2
pee.tr (1208)|6.2.2007 13:37
A proč pracuješ s mpgem ve vegasu? To zbytečný. Pokud něco chceš dělat ve Vegasu (zvuk? nebo obraz?) , tak to dělej ještě s tím AVI. MPEG už pak pouze dávej do autorizačního softu.