Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zachytavani 16:9

pergi (4)|27.9.2004 14:34
Na zachytavani pouzivan Pinnacle Studio 8.6 doposud jsem pouzival rozliseni na kamere 4:3 (720:576),ale moje kamera umi i 16:9 a ja si koupil ted telku 82" coz je 16:9,zacal jsem s kamerou tocit ve formatu 16:9 ale pri zachytavani se mi obraz protahne nahoru jako 4:3 ,nevite nekdo jak na to?Diky za odpoved
Pitomec (10211)|27.9.2004 14:55
Však to je v pořádku - z protáhlého obrazu ti TV 16/9 udělá normální obraz (akorát u TV 4/3 to musíš stlačit, pokud to TV umí samozřejmě - jinak smůla).
Stejně radši používej 4/3 už v kameře, protože pořádnou mašinu za 300t. nemáš a amatérský krámy vydávaný za kamery dělají 16/9 pomocí softu, což je na dvě věci...
pergi (4)|27.9.2004 15:05
[quote=Pitomec]Však to je v pořádku - z protáhlého obrazu ti TV 16/9 udělá normální obraz (akorát u TV 4/3 to musíš stlačit, pokud to TV umí samozřejmě - jinak smůla).
Stejně radši používej 4/3 už v kameře, protože pořádnou mašinu za 300t. nemáš a amatérský krámy vydávaný za kamery dělají 16/9 pomocí softu, což je na dvě věci...[/quote]

Diky za odpoved ,to jsem necekal ze mi nekdo odpovi,taky jsem si to myslel,ale udelam si DVD u mne to bude ok,ale pak kdyz to nekomu poskytnu co ma 4:3 telku tak to bude mit protahly vid,no co se da delat.Jinak mam Sony DCR-TRV 80E a myslim ,ze patri mezi dobry masiny,co ty na to?
stayman (12393)|27.9.2004 21:23
Ta kamera by mala mat uz plnohodnotny 16:9 rezim, to znamena, ze sa vyuziva vyrez 16:9 uz na CCD chipe !!! (Spoznas to aj tak, ze by ti nemal pri tomto rezime fungovat stabilizator) \/

Co sa tyka naberania do PC, tam to nemoze mat absolutne ziadny vplyv na zaznam ani na deformaciu a ani na nic ine, pretoze sa data IBA KOPIRUJU !!! To znamena, ze ak to chces vidiet "spravne" musis si v nahladovom okne pri naberani (a aj pri editacii) nastavit Simulate Aspect Ratio, aby si to videl na monitore spravne !!!

Este co sa tyka prehravania na 4:3 TV, tak tam problem nebude, pokial dodrzis v celom editacnom procese format 16:9 s prislusnym aspect ratiom!!! Na tej 4:3 TV budes mat akurat cierne pruhy hore aj dole (tak ako ked si prehravas 16:9 DVD, co je vacsina).

Ak mas nejake otazky, tak sa pytaj, ale problem s nahravanim a editaciou 16:9 nie je ziadny. :-)
pergi (4)|29.9.2004 08:20
No pani Tady je to parada ,diky moc jsem zaregistrovany na par forech co se satelitni techniky tyce,ale tam nez nekdo odpovi tak totrva a spis se dozvi ,ze je blbec,nez radu.Presto jeste jedna otazka. Myslim ,ze Pinnacle studio to Aspect Ratio nastavovat neumi,poradte ktery programek by byl lepsi Proste co doporucujete a popripade kde kde to stahnout? Diky moc jste super.
stayman (12393)|29.9.2004 09:27
No ja obim vsetko vo Vegase + DVDArchitecte, tam je aj Capture a v celom projecte od naberania az po finalne DVD je to aspect ratio (aj simulate v okne preview) dodrzane perfektne.
pergi (4)|30.9.2004 08:54
[quote=StayMan by €RikŁ€]No ja obim vsetko vo Vegase + DVDArchitecte, tam je aj Capture a v celom projecte od naberania az po finalne DVD je to aspect ratio (aj simulate v okne preview) dodrzane perfektne.[/quote]

Vegas jsem si stahnul a co takhle Crack by nebyl? Hod sem nekdo nejakej link? Vdaka vopred.
stayman (12393)|30.9.2004 09:42
Takto sa to nepyta, neouzil si ani magicke slovicko a prectaj si pravidla tohto webu, inak mas tu moznost sukromnych sprav, ked si si nie isty so svojim konanim, mozes pisat. \/
mirekv (7169)|30.9.2004 09:46
[quote=StayMan by €RikŁ€]Takto sa to nepyta, neouzil si ani magicke slovicko a prectaj si pravidla tohto webu, inak mas tu moznost sukromnych sprav, ked si si nie isty so svojim konanim, mozes pisat. \/[/quote]
Nebuď po ránu rozladěný! :-D