Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Cim strihat pred Auto GK?

Ender_X_tvf (7)|1.2.2007 14:37
Je nejaky jednoduchy free strihac, ktery bych pouzil pred Auto Gordian Knot? Ja nejak nevim, jestli je potreba pred strihem video demuxnout, nebo ne. Kdyz jsem video demuxnul a strihnul v ProjectX, tak jsem ho pak v Auto GK nemohl nijak otevrit.... Nahravam z karty Technisat Airstar2 a DVB Viewer Pro do *.mpg

Hledam nejrychlejsi zpusob strih a prevod. Auto GK mi jako totalni lame v kompresi uplne vyhovuje... Jen co s tim strihem.....
mirekv (7169)|1.2.2007 15:37
Oblíbený je Womble video wizard či VideoRedo, nedoporučuji např Mpeg2cut2, neumí korektně spojit nastříhané kusy filmu. Já dělám DVD, takže jinými sw.
Miuvek (858)|1.2.2007 16:14
Pokud nahráváš přímo do *.mpg (program stream), pak by byl velice dobrý TMPGenc MPEG editor, ale ten není free.
gca (6)|2.2.2007 08:30
ja pouzivam project x a potom autoGK, vysledek z pX je *.m2p ktery prejmenuju na mpg a ten autoGK v pohode nacte a zkomprimuje do xvidu
mirekv (7169)|2.2.2007 08:40
Jo DVB-T lze stříhat v ProjectX v pohodě, u DVB-S (Czechlink) je to téměř nemožné. Autor chce DVB-T, tak jo.
Dreamer (459)|4.2.2007 00:08
Ja by som potreboval DVB-S, striham hlavne klipy, spajat to netreba, takze mi staci MPG2CUT2, ale obcas potrebujem strihnut aj film, je nejaky freeware ktory vie strihat aj spajat MPEG2 tak jednoducho ako MPG2CUT2 alebo VirtualDubMod?
Miuvek (858)|4.2.2007 01:46
Dreamer
Asi nejlepší z free nástrojů je MPEG2Schnitt, ale ten umí zpracovat pouze elementary streams - což není problém, páč to stejně tak leze z ProjectX.
Na stříhání videoklipů je MPEG2Schnitt velice šikovný, protože z nahraného bloku si naházíš potřebné úseky do cutlistu, před uložením zvolíš uložení do samostatných souborů (jinak defaultně úseky z cutlistu spojuje) a dáš ukládat. Soubory jsou číslované podle zadané jmenné masky, stačí je potom přejmenovat.
exTNT (1421)|4.2.2007 07:54
[quote=Miuvek]Dreamer
Asi nejlepší z free nástrojů je MPEG2Schnitt, ale ten umí zpracovat pouze elementary streams - což není problém, páč to stejně tak leze z ProjectX.
Na stříhání videoklipů je MPEG2Schnitt velice šikovný, protože z nahraného bloku si naházíš potřebné úseky do cutlistu, před uložením zvolíš uložení do samostatných souborů (jinak defaultně úseky z cutlistu spojuje) a dáš ukládat. Soubory jsou číslované podle zadané jmenné masky, stačí je potom přejmenovat.[/quote]
jj, navíc umí cut out po p-snímcích, což je dost výhoda oproti PX, který stříhá out i in jenom po i-snímcích. A je naprosto nenáročnej na systém.
Dreamer (459)|5.2.2007 00:17
Ja sa chcem ProjectX vyhnut, neexistuje vazne ziadny freeware ktory dokaze vystrihnut reklamu z MPEG2, prip. TS suboru priamo?
ODSakEda (2278)|6.2.2007 09:26
Dreamer Opust MPEG-2! Zkus "nahrávat" přímo do AVI/XviD 8-) (tedýýý mášli rychlý železo-CPU!) Pak pracuješ již jen s ideální kopií pokud budeš jen prostě stříhat 8-)
StD (8612)|6.2.2007 09:43
9-) V roce 2007 je to rozhodně "sqělý výrok" hodný znalce...
Dreamer (459)|7.2.2007 01:40
[quote=ODSakEda]Dreamer Opust MPEG-2! Zkus "nahrávat" přímo do AVI/XviD 8-) (tedýýý mášli rychlý železo-CPU!) Pak pracuješ již jen s ideální kopií pokud budeš jen prostě stříhat 8-)[/quote]
Myslim ze by to nebolo nikdy tak kvalitne ako "2 pass" Xvid, okrem toho moj soft to nepodporuje a najvacsi problem je, ze potrebujem aby mal vysledny subor urcitu velkost a to asi ziadny program nevypocita ked nevie ake dlhe to bude a kde bude rychly pohyb akolko ho bude... Takze toto absolutne neprichadza do uvahy.

Mam taky pocit ze nic nenajdem, ale ani som to necakal. :-(
Miuvek (858)|20.2.2007 20:18
[QUOTE=ODSakEda;134776]Dreamer Opust MPEG-2! Zkus "nahrávat" přímo do AVI/XviD 8-) (tedýýý mášli rychlý železo-CPU!) Pak pracuješ již jen s ideální kopií pokud budeš jen prostě stříhat 8-)[/QUOTE]
Mám pocit, že jsi mimo, bo jsme v sekci Zachytávání DVB a ne v analogových TV kartách. Já vím, že "zachytávání" je u DVB poněkud zavádějící termín, ale je to holt zvyk.
Dreamer (459)|21.2.2007 00:20
Miuvek - mas asi pravdu.

Takze este raz, naposledy...

Nepoznate freeware program ktory dokaze strihat a spajat MPEG2 a/alebo TS? Presnost na 1 snimok tam byt nemusi. Potrebujem ale aby vzal vstup MPEG2/TS a aby aj vystup bol rovnaky.
peco (772)|21.2.2007 07:33
[QUOTE=Dreamer;135387]Miuvek - mas asi pravdu.

Takze este raz, naposledy...

Nepoznate freeware program ktory dokaze strihat a spajat MPEG2 a/alebo TS? Presnost na 1 snimok tam byt nemusi. Potrebujem ale aby vzal vstup MPEG2/TS a aby aj vystup bol rovnaky.[/QUOTE]

Vsak si nainstaluj Womble a daj mu medicinu na chripku :-)
Atkins (447)|23.2.2007 07:13
Nabiram do *.pva a striham v excelentne jednoduchem a nenarocnem sw PVACut a az potom demuxuju a odstraniju chyby pomoci ProjectX. Pokud tva karta podporuje PVA - vyzkousej
Miuvek (858)|23.2.2007 09:09
Teď jsem si vzpomněl, že PX umožňuje uložit zase do TS nebo M2P. Akorát jsem tyto možnosti nikdy nezkoušel.
Nicméně Dreamer PX nechce.

Ten PVACut umožňuje střih pouze po I-frames (jako PX) nebo umí cut-out i po P-frames (jako MPEG2Schnitt) ?
Miuvek (858)|23.2.2007 09:23
co třeba tohle:
http://www.free-codecs.com/download/Transport_Stream_Cutter.htm

nemám vyzkoušeno, jen mi tak náhodou padl do oka.
Doom (2331)|23.2.2007 10:24
[QUOTE=ODSakEda;134776]Dreamer Opust MPEG-2! Zkus "nahrávat" přímo do AVI/XviD 8-) (tedýýý mášli rychlý železo-CPU!) Pak pracuješ již jen s ideální kopií pokud budeš jen prostě stříhat 8-)[/QUOTE]

cožééééééé? odkdy se XviD stříhá líp než MPEG2? tys zas chlastal, co? 9-)
Atkins (447)|23.2.2007 12:01
Mam pocit, ze jen po klicovych snimcich ale nikdy jsem to nezkoumal, protoze strih probehl vzdy korektne
Atkins (447)|23.2.2007 12:02
Mozna na nej na tom vrakaci, spad automobil
Miuvek (858)|23.2.2007 13:24
[QUOTE=DoomHammer;135617]cožééééééé? odkdy se XviD stříhá líp než MPEG2? tys zas chlastal, co? 9-)[/QUOTE]

Když nastaví kratší GOP, tak se i Xvid stříhá líp než MPEG2. Hlavní nesmyslnost jeho hlášky spočívala v "zachytávání z DVB do AVI/Xvid", když vlastně nejde o zachytávání, ale jen ukládání příchozího streamu, který už je komprimovaný v MPEG2
peco (772)|23.2.2007 14:29
[quote=Miuvek;135629]Když nastaví kratší GOP, tak se i Xvid stříhá líp než MPEG2. Hlavní nesmyslnost jeho hlášky spočívala v "zachytávání z DVB do AVI/Xvid", když vlastně nejde o zachytávání, ale jen ukládání příchozího streamu, který už je komprimovaný v MPEG2[/quote]

Edo mal urcite pod capicou. :D :D :D