Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast TV2000XP EXPERT a Win VISTA

majko_pe (37)|1.2.2007 12:08
dobry den,
mate uz niekto skusenosti s touto kombinaciou? Mno, skor vsak myslim kombinaciu ovladacou a Visty? Nerobi to problemy? Dakujem za kazdy nazor, pripadne skusenost.
Ivo Mašek (10205)|1.2.2007 13:00
Ovladače pro WinVista jsou zatím pouze pro analogový tuner WinFastPVR2000 a pro digitální tunery. (myslím tím modely Leadtek)
Ovladače pro analogové tunery, které neuměly pracovat pod WinXP_MCE, asi ani pro WinVista nebudou (WinVista by měl umět zvládat to, co Media Center).
To ovšem neznamená, že by tunery, dosud pracující pod WinXP neumely pracovat pod WinVista.
Nic méně, pro model Expert už šanci nevidím. je to výběhový model, který si užil Win98, WinME a WinXP. Ale to ukáže budoucnost. Místo Experta se teď vyrábí Global.
Doom (2331)|1.2.2007 15:15
mašek tak trochu kecá...
Expert pod Vistou pracuje bez větších problémů. odzkoušena kombinace PVR2 a adekvátních ovladačů. samozřejmě že kvůli změněnému systému ovládání hlasitosti nebude fungovat zesilování pomocí dálkového ovladače ani pomocí prvku v programu PVR. no a taky nefunguje spolupráce s MediaCenter, karta nemá požadovaný hardwarový enkodér.

nezakoušel jsem nahrávat, takže v tomhle ti nepomůžu.
majko_pe (37)|1.2.2007 15:41
[quote=DoomHammer]Expert pod Vistou pracuje bez větších problémů. odzkoušena kombinace PVR2 a adekvátních ovladačů[/quote]
no ani neviete ako ste ma potesili.... :-!!! .... myslim, ze nielen mna, ale aj ostatnych, ktory uvazuju na prechod z XP. Este sa chcem spytat, ake je presna kombinacia PVR2 a adekvatne ovladace? Ak tomu dobre rozumiem, mozem pouzit prilozene intalacne CD ku karte??? Dakujem
Ivo Mašek (10205)|1.2.2007 21:25
Abys nebyl potěšen přečasně. Dost uživatelů, kteří přešli na PVR2, začlo prskat, že mají potíže. Lze se dočíst i zde na foru. (můžeš mít ovšem štěstí, jako těch pár, kterým se to povedlo)
Doom (2331)|2.2.2007 07:29
já momentálně jedu na PVR2 verse 2.0.2.13 a ovladače 4.0.107.3210 (October 18, 2006).

včera jsem si instaloval nový počítač, dal jsem do něj Experta, nainstaloval PVR2 a běhá bez problémů :-!!!

o víkendu tam nahodím Vistu b 5600, tak uvidíme co zjistím dál
Ivo Mašek (10205)|2.2.2007 10:10
Doomhammer:
Ale vás, kterým se to povedlo, je strašně málo. Podle mě záleží na konfiguraci PC, a co vše tam dotyčný má nainstaleno.
Doom (2331)|2.2.2007 10:21
malá statistika
můj komp: Athlon 64 3000+ (1,6 GHz), deska Asus A8 RMVP, grafika GF 7600 GS, 1GB RAM
kamošův komp: Duron 650 (slot A), deska s čipsetem VIA KT133, grafika ATi RagePro (AGP 4x) a 256 MB RAM. PVR2 šlape rovněž bez problémů (samozřejmě se na tom nedá nahrávat :-) )
přítelky komp: Duron 800 (skt A), deska s VIA KT133, 256 MB RAM. PVR2 jsme zkoušeli a šlapalo bez problémů, akorát přítelka si zvykla na klasické PVR a s PVR2 mě poslala do háje.
no a můj starej komp Athlon XP 2400+, deska MSI K7N2Delta (nF2), taky pohoda.

všechny mašiny jsem dělal já. zajímavé je, že všechno to je AMD :-)
základem je, aspon podle mě, pořádně vyčistit bordel po staré aplikaci a ovladačích. kolega v práci totiž PVR2 zkoušel taky, blbě odinstaloval původní PVR a rozjeb*l si půl kompu :-)
majko_pe (37)|2.2.2007 13:25
Takze stiahol som 2.02.13 z tejto stranky: http://support.levi.cz/soubor.php?produkt=Winfast+PVR2 a 4.0.107.3210 z http://tw1965.myweb.hinet.net/Leadtek.htm
samozrejme to chcem skusit pre Vistu Ultimate CZ, ale chcem sa spytat este na par veci, kedze doteraz som instaloval vsetko z CD.
1) Akym sposobom treba ovladace do Visty nahrat?
2) Ktore najskor a hlavne kam?
3) Aky je rozdiel medzi PVR a PVR2?
4) Neda sa absolutne pouzit klasicke instal. CD prilozene ku karte?
5) Nema Vista uz obsahovat pre tuto kartu ovladace?
Dakujem za odpovede
Ivo Mašek (10205)|2.2.2007 13:47
PVR2 byl původně vymyšlen pro digitální karty:
http://masek.webzdarma.cz/WinFastPVR2/WinFastPVR2.pdf
Doom (2331)|2.2.2007 13:48
na vistě b 5536 mě instalace ovladačů proběhla velice jednoduše. po instalaci jsem šel do správce zařízení, smazal multimediální adaptér s otazníkem, dal vyhledat změny, systém našel nový hardware, chtěl po mě ovladače, já jsem mu nastavil cestu, kde je najde, systém zamrčel, že ovladače nejsou certifikované, já mu řekl, že to je fajn... tohle jsem zopakoval třikrát pro capture, tuner a crossbar. rozdíl oproti WinXP jsem nepoznal...
po nainstalování ovladačů jsem nainstaloval PVR2 a už se frčelo.

rozdíl mezi PVR a PVR 2 je 1) ve vzhledu a 2) PVR2 má sjednotit aplikace používané pro DVB i pro analogové tunery. ovládání je v podstatě stejné, akorát to jinak vypadá.
majko_pe (37)|2.2.2007 16:04
ok..velakrat vdaka za typy a rady... :-)-
Treglis_tvf (4)|2.2.2007 18:29
Takze jsem se pokusil rozjet TV2000XP Expert pod Vistama Business ENG. Po vcerejsim neuspechu mi to nedalo a zkusil jsem to jeste jednou. Pouzil jsem ovladace a PVR2 ve verzich jak tu zminil majko o par postu vys.
Ovladace to schroustlo v poho, PVR2 taky.
Pri spusteni se prepne grafika z AERA na default, nebot nejak neni rozhrani PVR2 kompatibilni s tou funkci. To je ale nepodstatnej problem.
Programy mi to naslo vsechny mozne dostupne. Jediny problem mam, ze mam misto zvuku sum. Pri vyhledavani kdy to preskakuje frekvence je zvuk pri naledeni v poradku, ale po dokonceni vyhledavani uz je pak jen sum. Navic nastaveni pro normu je neaktivni, takze to nemuzu prehodit.
Nevedeli byste co s tim? Dik za rady
Doom (2331)|2.2.2007 18:47
klávesa A nereaguje? jinak na stránkách tw1965 jsou k dispozici ovladače pro vistu (to jsem zapomněl napsat, sorry, nevím kde mám hlavu).

to, že se po spuštění pvrka vypne aero je normální, to samé se děje i po spuštění nějakého přehrávače videa. je to proto, aby se dvě aplikace nepraly o akceleraci videa. aero proto uvolní grafárnu pro přehrávání videa.
Treglis_tvf (4)|2.2.2007 19:48
Jo klavesa A pomohla, dik moc za radu. Pro me je ta TV spis druhorada vec, takze ovladani PVRka jde mimo me. :-E
majko_pe (37)|3.2.2007 07:28
Tkaze pre Visty sa ako najvhodnejsia zatial javi kombinacia:
[color=red]2.02.13[/color]: http://support.levi.cz/soubor.php?produkt=Winfast+PVR2
[color=red]4.0.107.3210[/color]: http://tw1965.myweb.hinet.net/Leadtek.htm

Pan Mašek, prosim, nemohli by ste tento topic oznacit ako Dolezite? Myslim, ze s nastupujucou Vistou sa toho ohladom Experta preberie este hodne. Vdaka
Ivo Mašek (10205)|3.2.2007 08:11
[quote]Pan Mašek, prosim, nemohli by ste tento topic oznacit ako Dolezite? [/quote]
Zatím nikoli. Je tady "spešl" vlákno pro PVR, PVR2, Leadtek kompletně a TV2000Expert/FM radio. Nikde není "spešl" vlákno pro Win98, WinXP. Tudíž ani nebude pro WinVista. Není možné pro každý model dát "důležitost" - bude to nepřehledné.(stejně si tázající zakládají svá extra vlákna, v domnění zdůraznění důležitosti, ačkoli by mohli pokračovat ve vláknech k tomu určených)

Maximálně, až bude potřeba, sjednotím modely Leadtek / Vista pro jedno vlákno. (týká se samozřejmě i ostatních tunerů) Zatím se tu probírá pouze Expert, který stejně nahradí Global.
Treglis_tvf (4)|3.2.2007 15:09
Tak jeden problem jsem preci jen zaznamenal. TV bezi ted naprosto perfektne, ale s radiem je problem. Nejprve se klient nechtel vubec pustit, protoze postradal knihovnu mfc71.dll. Stahnul jsem ji z netu a nahral do adresare System. Aplikace se nyni tedy spusti, ale vytuhne jakmile se pokusim vlezt do nastaveni (jina tlacitka na panelu funguji normalne).
Doom (2331)|3.2.2007 17:00
na webu tw1965 je archiv se staršími verzemi FM tuneru. zkus z něj vybalit jinou verzi než je ta nainstlovaná a nahradit...
rádio v PVR2 b 13 není moc povedené.
majko_pe (37)|7.2.2007 06:06
[quote=Treglis]Tak jeden problem jsem preci jen zaznamenal. TV bezi ted naprosto perfektne, ale s radiem je problem. Nejprve se klient nechtel vubec pustit, protoze postradal knihovnu mfc71.dll. Stahnul jsem ji z netu a nahral do adresare System. Aplikace se nyni tedy spusti, ale vytuhne jakmile se pokusim vlezt do nastaveni (jina tlacitka na panelu funguji normalne).[/quote]
Uplne ten isty problem. TV slape pod Vistou perfektne, no radio nemozem rozbehat, resp. pri stlaceni nastaveni sa aplikacia vypne. Hladam tiez vhodne riesenie. Ak na nieco pridete, prosim hodte to sem! Vdaka
Doom (2331)|7.2.2007 08:18
použil jsi ty starší verze rádia, jak jsem psal vejš?
Treglis_tvf (4)|7.2.2007 09:34
Jo ja zkusil starsi verzi, tam jsem se sice do nastaveni uz dostal, ale nebylo tam mozny nastavit vystupni zarizeni. Zadny to nenadetekovalo. Nakonec pouzivam tu verzi co je s PVR2 a ladim to primo z hlavniho panelu. Funguje a hraje to dobre.
majko_pe (37)|7.2.2007 10:58
[quote=DoomHammer]použil jsi ty starší verze rádia, jak jsem psal vejš?[/quote]
nemohol by si mi sem hodit prosim link? a to radio staci len preinstalovat alebo ako nainstalujes tu starsiu verziu do PVR2?
Doom (2331)|7.2.2007 11:41
ten archiv na stránce tw1965 najdeš zde: http://tw1965.myweb.hinet.net/WinFastDTV.htm

jinak je vyvěšena nová verze b 14 http://www.bgslevi.cz/pub/support/software/tv/leadtek/winfastpvr2_v20214.zip

a tady je changelog: http://tw1965.myweb.hinet.net/doc/WinFastPVR2_v20214.mht - píšou tam, že opravili pár věcí pod vistou
majko_pe (37)|8.2.2007 08:40
Takze odskusane. PVR2 b14 slape ako hodinky - teda aplikacia TV. S FM je to uz horsie. Skusil som ten archiv na stranke tw1965. Ten ma uz pusti do nastaveni, trochu robi problemy pri nastaveni vstupu, ale treba to este urcite vyladit. A hlavne, nejde zvuk zo vsetkych repro (pri 5.1 sustave), co ma stve najviac. Takze zatial odksusana ako-tak funkcna kombinacia:
Drivers:
4.0.107.3210 z http://tw1965.myweb.hinet.net/Leadtek.htm
Software:
http://www.bgslevi.cz/pub/support/software/tv/leadtek/winfastpvr2_v20214.zip
http://tw1965.myweb.hinet.net/WinFastDTV.htm
Doom (2331)|8.2.2007 08:54
s vistou bude díky totálně přepracovanému systému ovládání hlasitostí zvukovky ještě drbačka.
Trent (314)|8.2.2007 10:20
asi sa vydrbem na celu vistu a ostanem pri perfektos vyladenych XP... vsetko slape ako ma...
Doom (2331)|8.2.2007 10:35
tak tak. pro studijní účely je vista fajn, ale na rozumnou práci se nehodí
majko_pe (37)|22.2.2007 16:36
Sice som to tu uz raz pisal, ale spitam sa este raz, pretoze problem stale trva.
najskor uvediem moj hardware: AsusP5B deluxe, integr. zvukovka, Winfast TV2000Expert a MERCURY HT 6200 5.1.
Moj problem: pri prehravani z winamp, WMP, PowerDVD ide zvuk zo vsetkych repro, ale pri prehravani z TV karty a CD romu ide zvuk len z prednych. Samozrejme su tieto zariadenia prepojene tym tenkym kablikom na dosku.
Chcem sa spytat ako by som mohol dostat zvuk do vsetkych repro, resp. ci problem moze byt v tom, ze zvukovka nedokaze zmixovat stereo vstup do vsetkych repro? Viete niekto poradit? Vdaka
Petr75 (62)|26.3.2007 23:24
Jak mám nastavit zvuk na nahrávání? Při sledování je zvuk dobrý, ale nahraný je hrozný a strašně potichu. To ovládání zvuku ve Vistách je strašný.
TV karta WinFast TV2000XP EXPERT, interní zvukovka na základní desce ASUS K8N - nejnovější kodek od Realteku pro Vistu, program WinFastPVR2 2.0.2.14. Testuji na Vistě 32.
Doom (2331)|27.3.2007 07:33
bojím se, že tohle není vyřešené, mě to dělá taky. ten novej ovladač hlasitosti je k ničemu.

pokud ovladače k tvé zvukovce obsahují i nějaký program pro ovládání hlasitosti, zkus ho spustit a možná že se ti povede nastavit něco líp. moje ovladače pro integrovanou ZK Analog Devices tuhle volbu nenabízejí, resp. jejich mixer nefunguje správně
Petr75 (62)|1.4.2007 18:44
Tak už jsem to asi vyřešil. Stačí v zástupci WinFastPVR2 nastavit kompatibilitu s Windows XP SP2. Pak už bude program ovládat zvuk i při nahrávání.
Stanson (1)|2.4.2007 17:39
Zdravim vsechny,

kdyz ale prepnu podporu XP SP2, tak se mi vzdy po zapnuti PVR2 smazou naladene kanaly, dela ti to take? Jinak nahravanej zvuk je OK!

Stanson
gallardo82 (1)|23.1.2008 00:24
Podla mojho 3-dnoveho testovania, z ktoreho mi pribudlo kopu vrások na čele, TV tuner TV2000xp expert na Viste najlepsie funguje s PVR2 stiahnuty cez ftp z leadtek.com z adresara 030707 s WDM ovladacmi: ver. 4.0.107.3210 (pozor existuje aj ver 4.0.107.3210 ale pre XP).

Funguje mi vsetko okrem nahravania, lebo v ponuke za nedá zvolit vstup cez CD IN - nemám na doske line-in na vnutorne prepojenie tak musim mat vstup rieseny cez CD IN.

POZOR!!! Nechápem prečo ale s poslednými verziami PVR2 nefunguje dialkove ovladanie a tuner ma problem s rádiom (aj sám so sebou ). Pritom posledne ver. su uz na prelome rokov 2007/2008 a vyrobca to nievie akosi vyladit.

Tak vela stasia borci do instalovania.