Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tak tady máme Vistu !!

Badis (226)|31.1.2007 07:08
Tak je tady Windows Vista. Nebude se opakovat situace z minula kdy s příchodem XPček kolovaly po netu seznamy které programy chodí a které nechodí? :-)- :-D
Doom (2331)|31.1.2007 07:12
tyhle seznamy po netu již delší dobu kolují, v podstatě od doby uvolnění verze preRC1 (b5536). fórum o vistě a kompatibilitě je například na pctf
clee (6592)|31.1.2007 17:40
vista je prisernej, pro beznou praxi nepouzitelnej system, snaha priblizit se osx se zjevne nepovedla
Modena (1706)|31.1.2007 19:20
Postupně na něj stejně všichni přejdeme - nic jinýho nám totiž stejně za chvíli nezbude, protože i nové verze našich milovaných střihových softů budou napsány pro Vistu ! :-E
Doom (2331)|31.1.2007 20:40
na vistě nejvíc sux to poblbaný DRM, jinak jako systém je to použitelný bez problémů
clee (6592)|2.2.2007 15:59
jako system mozna, ale jako pouzitelnej system tezko :-E

btw
Whitejoker (616)|3.2.2007 17:47
Kdyby mi na tučňákovi chodily softy, co potřebuji, není co řešit.
Stejně nás Mrchosoft dříve nebo později k té vestě dotlačí, protože většina slušných programů na ničem jiném nepůjde.
clee (6592)|3.2.2007 19:56
pod tucnakem muzes zkusit wine http://www.winehq.org/
statar (38)|3.2.2007 20:45
Už ji mám nainstalovanou Cz Ultimated zatím žadné problémy.Je pravda že ramku to žere pořádně .Naštěstí mám 2Gb
lachyn (150)|4.2.2007 12:05
hmm, me Visty hodne zklamaly, velka spotreba pameti, nizsi vykon ve hrach.. a to ocekavane Aero, 3D desktop si predstavuju rozhodne jinak:

www.beryl-project.org

Pitomec (10211)|4.2.2007 12:21
To je tak na úrovni efektů z Pinnacle Studia :-k
Tean (410)|4.2.2007 12:29
clee
Az dnes som si pozrel to tvoje video a dobre som sa nasmial :-E

V Microsofte boli vzdy zlodeji.

Inak ta Vista vyzera ako nejaka hra (na tom videu od lachyn-a)
Myslim, ze clovek ktory pouziva PC ako pracovny nastroj taketo kraviny nepotrebuje, naopak uvita ak jeho aplikacie nebudu brzdene balastom z operacneho systemu.
Tymto sice dosiahnem nemeho uzasu u malych deti a budu mat pocit, ze to co vidia v tupych americkych serialoch je realitou, ale mne to vela uzitku ako uzivatelovi neprinesie, prave naopak.

Uz mi to pripada, ako keby Microsoft nevedel cim este prilakat novych uzivatelov a tak to skusa s podobnymi hrackami pre male deti.

Ako tu bolo spomenute, keby soft, ktory pouzivam slapal na Linuxe, tak nevaham.
EDIT:az terazky som sa docital, ze to je vlastne iba plugin, tak beriem naspat tie reci o vymalovankach :-D tie reci patria tym borcom, co to vyrobili
Doom (2331)|4.2.2007 12:32
lachyn: vista se nacpe do paměti celá a potom, podle potřeby, tu paměť uvolňuje.

ten beryl, aspon co jsem viděl na té ukázce, je opičárna :-k
umí to nějaj výrazněji ulehčit procesoru při počítání grafického rozhraní, jako to dělá aero?
Modena (1706)|4.2.2007 13:24
celý AERO je tak akorát na p*ču a na nic a jedinej pozitivní krok VISTA vůči mému kompu bude možná v nutnosti upgradu GK s DirectX 10.0+PixelShader 4.0 ! Tento počin se ale výrazně bije s mou vrozenou spořivostí, až hamižností . . . :-E :-E :-E
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41598
clee (6592)|4.2.2007 15:19
[quote=DoomHammer]lachyn: vista se nacpe do paměti celá a potom, podle potřeby, tu paměť uvolňuje.
[/quote]

tak to nastesti zas ten osx nekopiruje tak presne, ten po startu zere sotva 200MB, s nastartovanym final cutem sotva o 150MB vic, zkuste si to samy pod widlema s libovolnym strihovym softem :-E :-E :-E :-E
stayman (12393)|4.2.2007 17:42
Tak ked tam mas 500kB RAM, tak sa ani necuduj :-E :-E :-E :-E :-E :-E
lachyn (150)|4.2.2007 18:12
Tean
to neni video visty ale linuxu s 3D desktopem Beryl

DoomHammer
nevim co myslis tim opicarna ale opicarna jsou hlavne visty od macosx

jinak s tim uvolnovanim to je pravda, kdyz mas 2GB tak Ti vista obcas neco uvolni

Beryl je plne akcelerovanej graf. kartou
clee (6592)|4.2.2007 21:24
lachyn
jo, stejne jako QE/CI zalezitosti pod jabkem, treba nahled ve fcp jede pres grafiku, schvalne kolik vam zere strizna cpu pri prehravani HDV, dynamicRT tezko trumfnete :-E :-E :-E :-E
Doom (2331)|5.2.2007 07:14
lachyn
no jestli je akcelerovanej grafárnou, tak je to fajn...

ať tak nebo tak, vista bude plně použitelná až po prvním service packu... zatím vedeme planou debatu
clee (6592)|5.2.2007 23:29
vista? a po prvnim sp? muhehehe, leda tak po sestnactym, coz bude tak tejden pred vydanim Vienny :-E
Devaster (477)|6.2.2007 00:06
lachyn :

si myslim (po jemnom zhliadnuti zdrojoveho kodu) ze gk v tom prostredi dostava riadne zabrat ....

aero beha v pohode aj na dx9 karte (vyskusane)
Chainslaw (149)|6.2.2007 13:11
Študent obišiel DRM obmedzenia OS Vista
Alex Ionescu prišiel na to, ako prehrávať HD-DVD na „necertifikovaných“ počítačoch. To sú tie, ktoré nemajú rôzne DRM obmedzenia, bez ktorých však Windows Vista nechce prehrať nijaký HD film. Nazýva sa to Windows Vista Protected Media Path (skratka PMP). Šikovný študent Windows necrackoval štandardnou metódou, ale použil obchvat. PMP v OS Vista totiž oznamuje audiovizuálnym aplikáciám, či sa na systéme nachádzajú necertifikované ovládače, a poskytuje aj ich zoznam. Aplikácia môže potom odmietnuť prehrať na systéme svoj obsah alebo preskúma, či sa na systéme nenachádzajú ovládače používané proti DRM, ktoré by sa pokúšali zaznamenávať dekódovaný tok dát.

Je teda na aplikáciách, či svoj obsah prehrajú alebo nie. Ionescu prišiel s geniálne jednoduchou myšlienkou: vytvoril kód, ktorý neoveruje ovládače ani nenahráva do systému nepodpísaný ovládač. Aplikácia beží v kernelovom móde a Microsoft ani PMP, ani Patchguard nemôže proti nej nič robiť. Kód hackera, mimochodom, vyžaduje reštart počítača. Akákoľvek audio- alebo videoaplikácia si myslí, že systém je „bezpečný“, hoci v skutočnosti nie je.

Šikovný hacker chce svoj kód (proof of concept) uverejniť už v priebehu tohto týždňa, pričom zneužitia tejto bezpečnostnej diery na účel kopírovania materiálov chránených DRM sa dajú očakávať v nasledujúcich týždňoch.
stayman (12393)|7.2.2007 17:04
Mne na Viste liezli nanervy tie potvrdzovacie okna, ale urcite na to bude zatrzitko v admin sprave "nezobrazovat", inak pohoda, tesim sa :-D
Barto (317)|7.2.2007 18:29
ja to aspon vyskusam ale na to je este cas...
leo (345)|7.2.2007 20:00
Nevím, jestli jsem něco nezaspal. Dodnes používám win2k a jsem s nimi spokojen. Opravdu je v novějších windows něco, co je tak užitečné či důležité, že se bez toho nedá obejít?
Ivo Mašek (10205)|7.2.2007 20:09
V pohodě se obejdeš. Vůbec nic jsi nezaspal. :-)
AleK (814)|7.2.2007 23:28
ještě teď mám v paměti jak jsi se bránil xpéčkám a stejně jsi podlehl a tak to bude i s vistou uvidíš

ale jinak nic proti já se zrovna pilně učím FreeBSD ale moc mi to nejde do palice
Ivo Mašek (10205)|8.2.2007 04:54
Pouze částečně. Na jedný mašině mám XP, a na druhý mám ...............no hádej :-D :-E Win98SE.
Doom (2331)|8.2.2007 07:28
[quote=StayMan by €RikŁ€]Mne na Viste liezli nanervy tie potvrdzovacie okna, ale urcite na to bude zatrzitko v admin sprave "nezobrazovat", inak pohoda, tesim sa :-D[/quote]

jasně, UAC jde vypnout bez problémů...
lachyn (150)|8.2.2007 14:33
DoomHammer
no UAC sice vypnes, ale i bez nej jsou tam dalsi hlidaci blbecku, napriklad nejvic me vytaci "vylepsene" nastavovani prav k souborum :-E tohle jestli bude i na serverove verzi tak potes koste...
Doom (2331)|8.2.2007 14:52
kurnik, pište s diakritikou :-D já myslel, že píšeš že tam jsou další hlídači blbečku (jako oslovení) a už jsem se chtěl vztekat, pak mi došlo, že jde o hlídače blbečků :-D - je pravda, že bez UAC bych se taky obešel

přiznám se, že nastavovat práva k souborům jsem nezkoušel... odpoledne budu nahazovat vistu b 5600 na novej stroj, tak vyzkouším.