Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony HDR-FX1 nebo HDR-FX7

Aladinxxl (0)|30.1.2007 12:54
Dobry den,mam zajem o koupi jedne z techto kamer,chtel bych se zeptat na vas nazor kterou vybrat dekuji :-?
stayman (12393)|30.1.2007 13:16
FX7 ma lepsiu kresbu, ale horsi lowlight, ma aj ine prednosti, takze u mna FX7 a este lepsie V1.
ruda (134)|31.1.2007 07:12
Předem upozorňuji, že nechci rozpoutat válku na téma, že každej chválí to svoje a haní ostatní. Sděluji pouze svůj prakticky ověřený názor.
Mám FX1 cca 3/4 roku a opravdu si nemůžu stěžovat, až na autoaudio (velmi slabý signál), vyřešeno ručním nastavením. Kámoš má FX7 a tak jsme porovnávali a testovali. Za sluníčka jsme rozdíl v kresbě nepozorovali žádný ale za zhoršených světelných podmínek a v tmavých místech při přisvěcování už jasně vedla FX1. Při žárovkovém osvětlení a nastavení bílé FX7 kreslí více do žluta.
stayman (12393)|31.1.2007 08:55
yozefb (684)|31.1.2007 12:07
cakal som vacsi prinos tych CMOS chipov okrem tej nizsej spotreby
DodoMusic (173)|31.1.2007 12:24
yozefb : Zatial vsetky testy potvrdili ,ze FX7 je iba cenovy kompromis a FX1 stale zostava o stupienok vyssie !
Jedine co zaujme na prvy pohlad je silne hranove doostrenie CMOS co sa na mrtvolkach pletie s kresbou,ale v pohybe sa to zmeni naopak na nedostatok !
V Sony by vsak mali cenu FX7 este vyraznejsie znizit ,inak nahravaju Canonu a starej FX1 :-I
FX7 povazujem iba za nahradu HC1/A1.
stayman (12393)|31.1.2007 13:31
HC1 mozno, pretoze sa nevyraba, avsak ako si pisal, je to poznat, ze ma HC1 viac detailov ako aj FX1, ale nemoze byt rec o A1, ta sa vyraba a aj V1, to su semiprofi kamerky a je jasne, ze sa hodia ku sebe viac ako HC3 + FX1, ktore su tiez dobre kamery, ale len v lowlighte, inak nie, ani vybavou. \/ Pouziva ju aj pan Barabas z K2Studia a pochvaluje si ju viac ako FX1 B-)

Tie CMOS senzory su vymakane, jediny problem je, ze su male (lowlight), ale 1/3" CCD kamery natru s prehladom.

http://bssc.sel.sony.com/BroadcastandBusiness/minisites/HDV1080/HVR-V1U/devices.html
R. (2)|22.6.2008 22:30
Zdravím, vlastním Sony HDR-FX1 a mám stále menší problém s "uzamknutím" expozice - postrádám klasický "exposure lock" a funkce "Iris" nabízí pouze ztmavení obrazu, nikoliv jeho zesvětlení. Pokud chci expozici uzamknout, je potřeba dát do manuálního módu též funkce "Shutter Speed" a "Gain" - zapnutí posledně jmenované funkce (za účelem "uzamknutí" expozice) však obraz ztmaví a při jejím zvýšení se na obraze již začíná objevovat klasické "zrnění"... Prosím o radu, jakým způsobem řešíte "exposure lock" vy? Děkuji, mějte se.
kunaman (48)|22.6.2008 22:57
Já jsem svého času řešil stejný problém, nakonec vyhrála FX1 a zatím jsem ještě nelitoval, s kvalitou obrazu jsem spokojeny a problem se zvukem jsem vyřešil externím mikrofonem. Z počátku jsem se bál netradičního umístění LCD, ale když si na to člověk zvykne, zjistí, že je to super řešení.....
stayman (12393)|23.6.2008 06:48
Sony FX7 posobi na mna ako hracka, to ja mam lepsie spracovany bakelit na HC1 :D, v tomto je FX1 na tom lepsie, ale o obraze tu bude stale polemika, no lowlight a predsa len to farebne podanie hovori v prospech FX1/Z1.
R. (2)|6.7.2008 21:27
Zdravím vás, mám menší dotaz týkající se této kamery - bohužel k ní nemám patici pro příslušenství, která je běžně součástí dodávaného příslušenství. Tento problém dost komplikuje připojení externího mikrofonu - chtěl jsem se proto zeptat, zda-li je možnost přímo tuto součást někde sehnat (dojde-li např. ke ztrátě, rozbití, ap.). Díky moc za odpověď.
patice.JPG
Johny Akbuk (188)|7.7.2008 18:47
Tuto součástku ti bez problému objednají v servisu Sony v Poděbradské ulici.
e-mail: [email]servis@elvia.cz[/email]