Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DO k AirStar? A co Linux?

Radeq (277)|26.9.2004 16:48
Provozuje nekdo kartu AirStar 2 DVB-T PCI s IR dalkovym ovladanim? Mam zakl. desku s FIR rozhranim, ale nevim kde a jak k tomu sehnat IR modul (interni pro zadelani do PC), pak jeste nejaky kompatibilni ovladac a soft (ten ale uz mozna nebude potreba).

Dal bych se chtel zeptat zda vite o moznosti provozu teto karty pod Linuxem. Nevite nekdo o nejakem takovem, treba i nedodelanem programku (pokud mozno free se zdrojaky). Nejspis budou podobne ovladace a soft jako pro karty SkyStar (toho uz by mohlo byt vic).

Dik moc za informace.
marsark (11)|28.9.2004 11:42
Ovládání nepoužívám, ale AirtStar mi pod linuxem jede jedna radost. Postup jsem popsal tady: http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/64303

Zatím se mi ale nepodařilo sehnat pod linux pořádnou DVB aplikaci, musím se dívat pomocí mplayeru.
Radeq (277)|28.9.2004 14:31
Super, diky za info :BB:.
Opravdu nic na zachytavani DVB-T neni? Co treba Video Disk Recorder, nezkousel jsi ho?
Kdybys nahodou neco objevil, dej vedet. Diky.
marsark (11)|2.10.2004 13:30
VDR jsem nezkoušel, ale vím o něm, až bude trochu času tak ce na něj kouknu. Jinak zachytávat se dá v linuxu velice elegantně: tzapem naladíš stanici a pak dáš např: cp /dev/dvb0.dvr /tmp/dnesnizpravy.mpeg, ale neda se na to zároveň koukat. V linuxu je DVB zatim docela alchymie. Snad nové Xawtv 4 má podporu DVB-T/S, ale zatím je to teprve ve vývoji a dostupné sources jsou nepoužitelné.