Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HELP - Synchronizace zvuku a videa v DVD-lab PRO2

KOM (17)|27.1.2007 14:13
Ahoj, potrebuju poradit s timto problem. Mam serial v anglictine v avicku a po nacteni, uprave a vypaleni v programu DVD-lab PRO2 se mi po tak 10 minutach prehravani DVD, rozhodi zvuk s obrazem a zvuk jde tusim napred. Musim pripomenout, ze serial mam i v cestine a u toho mi to snad pri stejnem postupu nedela, zde je vse OK.
Jak postupuju. Prevedu si .avi na soubory .vob, ktere umi DVD-lab nacist. Dam importovat programem a v nasledujicim okne mam na výber tyto moznosti k importu:

1. Use VOB like a video file (you can add chapters etc..-)
- join_1.VOB + _2.VOB ... to one file
- Demultiplex VOB to Elementary
2. Import the VOB and all next VOB without any further changes

Pokud zaskrtnu volbu dvě, nacte mi program .vob soubor, ktery pak pretahnu do filmu a zde je pak pod casovou osou vob audio. Dam vypalit, vse je ok, jen s tim problemem, ze v takovento pripade nemam (nebo jsem nenasel) moznost pridat titulky k filmu. Kdyby mi nekdo poradil uz v tomto pripade, jak pridat k filmu titulky, bylo by asi vse vyreseno.

Ted k volbe jedna. Pokud zaskrtnu tuto volbu a dal uz zadne jeji podvolby, program mi nacte opet .vob soubor, ktery kdyz pretahnu do filmu, ma pod casovou osou jiz audio stopu (anglish PAL.AC3) a pod ni moznost pridat titulky. Kdyz je pridam a dam kompilovat DVD vyskoci mi okno "De-multiplexing is necesarry" takze to mi pak rozdeli zvlast zvuk a zvlast video a teprve pak zkompiluje a vypali a tady uz je pak zvuk posunutej! Co je mi vsak dalsi zahadou, ze do te doby uplne v poradku soubor .vob (synchronizace zvuk a obraz), ktery nacitam do programu a mam ho na disku, se nejak prepise a je pak uz nasledne take spatny a zvuk je po cca prvnich 10 minutach mimo!

Pokud zaskrtnu u volby jedna rovnou "Demultiplex VOB to Elementary" rozdeli mi program .vob soubor na video ( .mpv ) a zvuk ( .ac3 ) Po kompilaci je zvuk opet mimo. Jen pripominam, ze s ceskou verzi a pouzitim toho postupu s demultiplexem, byl zvuk naprosto v pohode!

Potrebuje tedy radu, nejlepe jak k prvnimu mému postupu pridat titulky a bude klid a nebo jak jednoduse sesynchronizovat zvuk s obrazem, aniz bych musel kazdy dil prochazet a koukat, jestli mi zvuk sedi. Za prve, jsem serial jeste nevidel, takze pak bych z toho nic nemel a za druhe pres 50 dilu takhle delat by bylo celekm na palici!!!

Diky moc za rychle a hlavne fundovane odpovedi. Zkousel jsem hledat v ruznych forech, nebojte, takze odpovedi typu, staci hledat je to o par radek nahore... aspon link pak nahodte :-)
Dik KOM

PS: vsiml jsem si, ze u nekterych dilu hned na zacatku nejde zvuk a rozjede se cca az po vterine. Ale neni nijak posunuty, jen je proste zacatek vynechany. Jak jsem tu psal, pri prehravani originalnich .avi souboru a nasledne prekonvertovanych .vob souboru neni se zvukem zadny problem.
Pears (1027)|27.1.2007 20:10
Osobne delam vzdy volbu 2. Potom zkontroluji zda casy u videa a audia jsou shodne. Stavalo se mi to taky a prisel jsem na to, ze behem demultiplexu je nutne na compu nic nedelat. Pokud jsem na chvili zatizil procesor jinak (nebylo to na 100% \/ ) tak to bylo rozhozene.

Jestli muzes tak to video delej rovnou rozdelene na audio a video a pak jej sypej do Labu
KOM (17)|27.1.2007 20:33
[quote=Pears]Osobne delam vzdy volbu 2. Potom zkontroluji zda casy u videa a audia jsou shodne. Stavalo se mi to taky a prisel jsem na to, ze behem demultiplexu je nutne na compu nic nedelat. Pokud jsem na chvili zatizil procesor jinak (nebylo to na 100% \/ ) tak to bylo rozhozene.

Jestli muzes tak to video delej rovnou rozdelene na audio a video a pak jej sypej do Labu[/quote]

Kdyz zadam volbu 2, nemuzu pridat do projektu titulky. Nebo jsem neco prehlidl?
KOM (17)|30.1.2007 15:03
Nikdo se s timto problemem nesetkal? :-((
stayman (12393)|1.2.2007 09:09
V DVDLab nerobim, takze neporadim, ale ak ti pomoze postup ako na AVI -> DVD, tak nieco som pisal tu:

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=5771

EDIT: inak vlada to ma na svojich strankach dobre popisane