Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony HDR-HC3E nebo HDR-SR1 ??

davepeee (3)|23.1.2007 15:07
který typ záznamu byste doporučili? Na MiniDV nebo HDD? Popř, kterou kameru: Sony HDR-HC3E nebo HDR-SR1 ??

Děkuji
stayman (12393)|23.1.2007 16:32
Este je tam rozdiel v type kompresii, ta HC3 vyuziva HDV = Mpeg2 HD 1080i a pre SD este vie aj DV, alebo 16:9 DV aj pri downconverte z HDV a ta SR1 vyuziva AVCHD = Mpeg4 AVC 1080i a myslim ze aj 720p a DV nevie.
Modena (1706)|23.1.2007 16:51
[quote=davepeee]který typ záznamu byste doporučili? Na MiniDV nebo HDD? Popř, kterou kameru: Sony HDR-HC3E nebo HDR-SR1 ??

Děkuji[/quote]
Na co to budeš používat ? Běžná homevidea, nebo si s tím budeš chtít více hrát, stříhat, ozvučovat, effectit ?
Systémy záznamu jsou značně rozdílné a jestliže na MPEG 2 v HDV potřebuješ silný PC stroj, na "střih" AVCHD (MPEG 4) už bude třeba "superstroj", abys u toho "střihu" pak neseděl měsíc ! :-(
davepeee (3)|23.1.2007 22:54
[quote=Modena][quote=davepeee]který typ záznamu byste doporučili? Na MiniDV nebo HDD? Popř, kterou kameru: Sony HDR-HC3E nebo HDR-SR1 ??

Děkuji[/quote]
Na co to budeš používat ? Běžná homevidea, nebo si s tím budeš chtít více hrát, stříhat, ozvučovat, effectit ?
Systémy záznamu jsou značně rozdílné a jestliže na MPEG 2 v HDV potřebuješ silný PC stroj, na "střih" AVCHD (MPEG 4) už bude třeba "superstroj", abys u toho "střihu" pak neseděl měsíc ! :-([/quote]

Rad bych to pouzival na homevidea, ale i strih a nejaky klipky od more. Pak taky na takovy poloprofi prezentace ruznych mest...

Jinak diky za rakce, ale budu radsi za trosku, ne tak odborne, terminy:)
stayman (12393)|24.1.2007 01:30
Skor si urci, co potrebujes, nepotrebujes vediet o terminoch, ale o tom kde co ako spracovat najlepsie a za najnizsie ceny :-D Vyhody DVD/HDD a kamier s SD kartami su najlepsie, nakopcis do PC a pracujes, pouzivaju sa aj externe HDD, ale su za nekrestanske prachy a spolahlivost slabsia, ako disk u kamery, avsak ak ti prdne, nemas na co nahravat, kdezto zase kazety su na tom lepsie, i ked aj tam moze prdnut mechanika, ale vzhladom na uchovanie zaznamu urcite, aj dlhodobeho. S tym ci AVCHD, alebo HDV by som si az tak hlavu nelamal,pokial nemieris vyssie, kde je to HDV, ale softy to zvladnu takmer takisto (Edius uz ma riesenie, Sony zatial spinka) a aj hardware, avsak na celeron zabudni. Este ak ti to pomoze, tak je uz dost kamier HDV a AVCHD, dokonca je uz aj mala full HD kamerka (1920x1080). Tu si mozes vybrat:

http://www.camcorder-test.com/
simon_l (0)|6.2.2007 14:18
Modena
Prosim Te, ja take uvazuji o diskove kamere HDR-SR1-ce. Vesmes vsechno striham na PC a vlastne puvodne jsem chtel jit do kamery take od Sonyho DCR-SR90, ale tu uz vyradili z trhu a neda se sehnat. Nikde jsem se ale nedocetl, jestli tato kamera (HDR-SR1) umi ukladat take do MPEG-2, at to muzu zpracovat na PC. Samozrejme nez bude k mani slusny strihaci soft na tento novy format AVCHD (tedy doufam, ze bude). Diky za odpoved.
Modena (1706)|7.2.2007 18:34
simon_l
Ano, měla by to umět ! Přeji nám hodně pevných nervů při střihu MPEGů :-E a hodně peněz na upgrade na dvoujádrovej novej komp . . . :-((( :-D
MikeM (194)|9.4.2007 09:26
Ahoj, u Sony SR1 jsem videl v popisu toto "The traffic: MPEG-2 Transport StreamMPEG-2 Transport Stream", nevite co to znamena ?
cuaron (244)|9.4.2007 15:46
stayman: Jakej je treba mit stroj na strih videa z ty maly full HD kamerky HV20? Staci C2D 6600? Dik.
stayman (12393)|9.4.2007 19:27
Staci? No ako sa to vezme, mam ho, je to oproti P4 3GHz, ktore mam tiez, asi 4x lepsie, ale mne nestaci :D
Saxel (2279)|10.4.2007 09:25
[quote=stayman;138625]Staci? No ako sa to vezme, mam ho, je to oproti P4 3GHz, ktore mam tiez, asi 4x lepsie, ale mne nestaci :D[/quote]
No počkej, bez legrace! Taky si chci pořídit C2D E6600 v domnění, že mi bude stačit na práci s HDV ve Vegasu (teď mám P4, 3GHz). Chceš říct, že to nestačí? Dej víc info prosím. Střiháš transportní mpeg-2 stream nebo konvertuješ video do HD-DV (CineForm)? A jestli máš nějaké vychytávky, poděl se s námi. Ať už se konečně v tomto fóru objeví nějaké seriózní informace!
stayman (12393)|17.4.2007 11:14
[QUOTE=Saxel;138672]No počkej, bez legrace! Taky si chci pořídit C2D E6600 v domnění, že mi bude stačit na práci s HDV ve Vegasu (teď mám P4, 3GHz). Chceš říct, že to nestačí? Dej víc info prosím. Střiháš transportní mpeg-2 stream nebo konvertuješ video do HD-DV (CineForm)? A jestli máš nějaké vychytávky, poděl se s námi. Ať už se konečně v tomto fóru objeví nějaké seriózní informace![/QUOTE]

Nestaci to pre mna, pretoze pracujem s viacero stopami naraz (kompozicie) a ak dobre vies, s Vegasom, kde ten C2D si sam neporadi, chcelo by to akc. kartu. Na jedno a dvojstopu pracu plne postacuje, nahlad je plynuly az na rozlisenie half (polovicne, teda 540riadkov) a nemusis prevadzat m2t stream do nativneho AVI (Cineform), pokial ovsem nepotrebujes pracovat na zlozitejsich projektoch.
Saxel (2279)|17.4.2007 12:49
stayman: co bys tedy doporučil, jít do C2D E6600, nebo počkat až zlevní ty výkonnější? Víc peněz za procesor dávat nechci. Vícestopé kompozice také používám, ale už jsem si zvykl, že mi občas preview nejde plynule ani na běžném DV formátu, takže u HDV mě to snad nepřekvapí.
stayman (12393)|17.4.2007 12:51
Do silnejsieho C2D by som urcite nesiel, nemusis teda cakat, navyse da sa tento pekne taktnut, takze s tym nic nedosiahnes, jedine ak by si cakal na Core2 quadro, tam by to mal byt vacsi prinos...
MikeM (194)|17.4.2007 13:44
Asi o tom vsichni vite, ale prece jenom, aby nekdo neudelal chybu: Intel bude 22.4. zlevnovat CPU, takze mylim, ze pockat se ted uz opravdu vyplati :-)
Saxel (2279)|17.4.2007 14:57
MikeM: Cenná zpráva! To jsem nevěděl.