Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Premiere Elements 3.0 - 5.1 zvuk?? další add-on??

hozjacz (101)|22.1.2007 08:24
Začínám se rozkoukávat v Adobe Premiere Elements 3.0 a mám dva dotazy:

1) Projekt jsem si tak nějak připravil, sestříhal a chtěl jsem vytvořit DVD. Lze si nastavit, zda-li to bude DVD5 nebo DVD9 (nebo popř. custom a nastavit datový tok ručně). Chybí mi tu ale možnost nastavit si např. 5.1 zvuk. Vím, že vstup z DV kamery je pouze 2.0 (ale ono umělé vytvoření sterea "zepředu" i "zezadu" mi vyhovuje). Jak se toto dá nastavit?

2) Jdou někde stáhnout další prolínačky, efekty a další "přídavky" do AP Elements 3.0 - a jak se popř. instalují?

Díky
Nostradam (210)|22.1.2007 09:48
1. Pro to, aby jsi mohl na výstupu zvolit DD 5.1, tak by jsi snad měl taky na záložce Editace v Elementsu nejprve zadat vlastnosti pro zvukovou stopu a to, že tuto budeš dělat v 5.1. Pokud ji máš v projektu nastavenu na stereo, tak Adobe to bere, že budeš chtít na výstupu stereo.

2. Pokud chceš nějaké "přídavky", tak to musíš na sociálku :-E .Podívej se tady do vlákna Vše pro Adobe Premiere, protože do Elementsu lze aplikovat plug-iny jako do AP. Dostaneš tam Boris, Heroglyph,.........
hozjacz (101)|22.1.2007 21:11
Mohl bys mi to říct tak nějak víc polopatě, kde nastavit 5.1 zvuk. Protože já to nějak ne a ne najít.
Nostradam (210)|22.1.2007 23:34
Polopatě ti to bohužel říct nemůžu, protože jsem měl před nějakou dobou sice na zkoušku AP Elements 2.0 naistalován, ale už si nepamatuju, kde se to nastavovalo. Hledej snad Home Theater.
video (68)|23.1.2007 07:33
Pozri nastavenie projektu a zmeň ho!!! tuším je to project properties
hozjacz (101)|23.1.2007 16:38
Nezlobte se na mě, ale možná jsem fakt slepej, ale já to prostě ne a ne najít. Tohle mám v nastavení projektu:

sry, že je to tak velký, ale pro názornost snad neublíží

Nostradam (210)|23.1.2007 20:18
Ani jedno. Řekl bych, že to bude tak jako u Pinnaclu, u něhož je vlastně ikona, při jejíž aktivaci se objeví panel pro práci se zvukem a kde jsou i různé audiofiltry včetně volby zvuku ze Sterea do 5.1. Rád bych ti poradil, ale nechce se mi kvůli toho instalovat Elements. Chce to hledat. Např. přes pravé tlačítko myši v audiostopě, audiofiltry apod.
hozjacz (101)|23.1.2007 23:40
Popravdě jsem našel něco, co se podobá tomu co hledám a to zde:


Jenže bohužel toto nemá žádný vliv na nastavení exportu přímo na DVD, toto udělá jen *.MPG soubor na disku.

Což mi připomnělo, že při trovbě DVD vlastně ani nevim, kde se zadává jestli video kódovat jedním passem nebo dvěma. Kde tyhle nastavení najdu..?
hozjacz (101)|24.1.2007 16:15
No tak jsem zjistil nemilou věc, když se podíváte sem:

[code]http://www.adobe.com/products/premiereel/pdfs/PRE3_comparison_chart_webready.pdf[/code]

a vyhledáte si položku Surround sound, tak zjistíte, že Adobe Premiere Elements 3.0 ho prostě neumí. To je docela krutý zjištění!!!!

Mám tedy otázku: dá se z "plného" Adobe Premiere Pro 2.0 tvořit DVD a má taky ty "šablony" pro Tvorbu DVD menu nebo ne? Popř. jestliže ne, jak se tvoří DVD z Premiere Pro? Díky
Nostradam (210)|24.1.2007 17:14
Takže pro tebe bohužel máš pravdu. Najel jsem teď na jedny stránky o předchozí verzi Adobe Premiere Elements 2 a i zde je uveden Output encoding pouze DD stereo. Co se týče AP2, tak v něm, co mne paměť neklame, lze udělat jednoduché DVD, ale s těmi "šablonami" to nebude asi nic světoborného. K tomu má Adobe svůj soft Adobe Encore. Více by ti měl napsat Modena, pokud samozřejmě nebude klikat jen na vlákna, označená AP2. :-D