Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Winfast PVR - vypnutí deinterlace

Sende (7)|24.9.2004 11:38
Lze nějak (například v registrech nebo někde) vypnout deinterlace, který je automaticky zapnutý a v programu nejde deaktivovat? Potřeboval bych ho vypnout.
Doom (2331)|24.9.2004 12:10
proč vypnout? k čemu to je dobré? ptám se, protože to nevím :-)

nevím, jak se to řídí v PVR, ale zkus program DScaler, v něm deinterlace vypínat jde (a jde tam i upravovat obraz pomocí dalších filtrů). nejnovější verze už umí pracovat i s kartou Winfast Expert
Sende (7)|27.9.2004 09:53
Vypnout kvůli snížení zátěže CPU. Už jsem tady nedávno ve fóru řešil problém s tím, že mi PVR dělá při pouhém sledování TV zátěž na CPU kolem 30 až 40% (mám Tualatin 1,3 GHz) a tím pádem nemůžu grabovat v plným PALu, ale jen v polovičním. Nikdo mi nebyl schopen poradit, čím to je. Já mám pocit, že to je právě tím deinterlace filtrem, kterej PVR obsahuje, takže bych ho potřeboval pro grabování vypnout.
Škoda, PVR mi celkem vyhovuje, akorát ta zátěž na CPU je na houby. Kdysi jsem používal ještě původní verzi ovládacího softu, kterej jsem dostal na originálním CD, jenže to bylo pod Win98 a nešlo v tom moc grabovat. Zato zátěž na CPU byla nulová.:) Dneska už existuje nevím kolikátá generace téhle karty a všichni už znají asi jen barevný a blikající PVR v prostředí WinXP. :-)
Jiný programy se mi moc neosvědčily. Grabovat ve VirtualDubu je nestabilní a padá to, ATV2000 jsem nebyl schopen vůbec rozchodit (a když, tak jen v Preview režimu a pouze přes video vstup, TV nenaladila vůbec nic). :-(
Ivo Mašek (10205)|28.9.2004 18:11
Používám Tualatin 1,4 a Win98SE (poslední verzi, kde jsou "prvky" z XP). Nemám žádný problém.
Někde tu Bullback píše, že Win98 nelze použít pro tv-karty. Má osobní praxe hovoří o tom, že to funguje výborně.
Pak tu byl ještě "dobrák", který při nahrávání stačil courat po inetu - a nešlo mu to. Což je logické.
Mrkni na moje stránky - cosi tam o problematice píši.
ODSakEda (2278)|13.10.2004 22:51
Vypínat tak boží věc co navíc nedokáže zdaleka každá karta a sledovat vroubkované obrázky???... Okolo 30% zátěže u hejbacího obrazu v plném PALu je normální!
Ivo Mašek (10205)|14.10.2004 06:44
Vypínat tak boží věc co navíc nedokáže zdaleka každá karta a sledovat vroubkované obrázky???...
Přesně tak :-)