Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mono -> Stereo

RaDim_ (128)|20.1.2007 12:18
Zdravím,
hodil by se mi nějakej free program nebo plugin do foobaru2000 (v0.9), kterej by převedl mono na stereo, ale aby byl každej kanál rozdílnej. Třeba podle frekvence. V L třeba víc hlubších tónů a v R vyšší. Ale prosím nic složitýho. Ve foobaru už nějakej konvertor mona na stereo je, ale ten to myslím nijak neupravi. R je stejné jako L.
Jde mi o to, že mám HODNĚ amatérskou nahrávku hudby z mikrofonu. Mikrofon byl jenom jeden a ne moc extra kvalitní. Pohrál jsem si už trochu se šumem a tak a ještě mě napadlo, že bych to mohl vylepšit tak, že by to bylo nějak stereo. Hrají tam dvě kytary. A ta sólová hraje spíš vyšší tóny. Tak jsem jí chtěl posunout třeba do R a v L by byly ty hlubší.
Díky.
mirekv (7169)|20.1.2007 13:31
RaDim_
Musíš každý kanál vyrobit individuálně (filtry a tak) a pak je spojit do sterea.
Saxel (2279)|28.1.2007 19:55
Před časem jsem pro podobný účel použil filtr Quasi-stereo z Direct-X pluginy Arboretum Hyperprism. Zkus pana Googla.
mmmartin (187)|29.1.2007 13:11
V jednom kanále trochu přidat na výškách, ve druhém trochu přidat na hloubkách a navzájem kanály posunout asi o 5 msec - nutno vyzkoušet - a to tak, aby kanál se zdůrazněnými výškami hrál dřív. Řada audioeditorů na to má spešl funkci, která umožňuje měnit šířku stereobáze. Výsledkem samozřejmě nebude stereo, ve kterým lze lokalizovat polohu jednotlivých nástrojů na bázi, ale aspoň to nehraje tupě z jednoho bodu uprostřed mezi reprákama.