Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tuner k notebooku

msdr-mike (1)|23.9.2004 15:53
Zdravim,
chtel bych pozadat o radu pri vyberu tv karty k notebooku - je celkem jedno jestli usb nebo pcmcia. Zkousel jsem hledat ve foru, ale moc jsem toho nenasel ... ale pokud mate link na predchozi plodnou diskusi, staci i to.
Popr. zajimalo by mne, jak je to obecne s kvalitou obrazu u externich tuneru v porovnani s normalnimi pci? Ve stolnim PC jsem pouzival geniuse III a byl jsem docela spokojenej (pomer kvalita/cena je uzasnej :-) ) Kdyby existovalo neco podobneho i jako usb, byl stastnej ... ;)

Diky moc.
Stano_tvf (504)|25.9.2004 14:34
Skus Aver TV Cardbus.
doctor (3)|25.9.2004 21:53
Skusil som Aver PCMCIA cardbus TV tuner, na NB ASUS L3800C, PM4/1800, 256M, ATI7500/32M, 40G/4200, PCMCIA 2.1/32bit, a prvy pokus sa nepodaril. Instalacia prebehla v poriadku, soft /original z CD/ otvori okno programu, ale nie je ani obraz ani zvuk. Tuner pritom ladi programy aj ulozi do predvolieb, ale obraz nie je. Ani pri prepnuti na comp./S-video sa nic neobjavi. Mam WXPHsp1, DirectX9.0b. Jedine co som zvlastne zaregistroval je to, ze sa mi neobjavi ikona na bezpecne odobratie zariadenia /ine zariadenie PCMCIA mi funguje bez problemov/. Kartu som este nekupil, ale v predavajucej firme zatial na nic rozumne neprisli... Tak hladam touto cestou niekoho so skusenostou... Ak viete poradit, vopred dakujem za radu.

[color=red]30.9.2004.....Dakujem Stanovi a TNT za prispevok k problemu. Nastavene bolo aj Rakusko... Problem je asi inde, lebo nejde ani kompozitny vstup /video, zvuk/. Skusil som tiez "cistu" instalaciu WXP+sp2, ale ani to nepomohlo.
Pozn.: ikona na bezpecne odobranie zariadenia PCMCIA sa neobjavuje ani na inom notebooku /TOSHIBA/[/color], kde funguje TV tuner O.K.
Stano_tvf (504)|27.9.2004 11:54
V piatok sme skusali v predajni Opalmultimedia BB tento tuner, NB s WinXP, vsetko O.K. Skus si nastavit TV normu na Rakusko a skontrolovat ci je tam PAL.
duke (2)|22.2.2005 13:20
Mam podobny problem, naladi mi to vsetky dostupne kanaly no obraz je cierny, na inych NTB funguje v poriadku - ked nema signal tak hodi sumenie), ale na mojom (HP XT6200 - F5387JT) proste hodi ciernu obrazovku bezohladu na to ci je alebo nieje signal. Je tam anglicky WinXPPro+Sp2, original HP driver na grafiku a driver na kartu z originalneho CD, grafika je Mobility M6, nejaky napad?
duke (2)|22.2.2005 16:10
tak som na to dosiel, Ta karta vyzaduje plny 1Amper z PCMCIA slotu, ten NTB ho pravdepodobne nevie dodat, lebo nevedel rozbehnut ani moj USB 2,5" HDD, pricom inak USB aj PCMCIA fungovali korektne. Tato info je uvedena aj na ich stranke v dokumente o kompatibilnych notebookoch:
http://www.avermedia.com/cgi-bin/support_faq_list.asp?proid=AverTV%20Cardbus(E500) Heh nastastie ani jedno nieje moje :)
slo (227)|22.2.2005 21:46
Už jste někdo doopravdy našli nějaké vhodné spojení mezi notebookem, externí TV kartou na USB nebo PCMCIA a kvalitou? Snad jedině pokud TV karta USB2.0 obsahuje HW encodér, protože jinak to při plném DVD tuhne. I při P4/2.8, 512MB RAM...
aminak (1)|24.4.2005 11:59
DD, mam TV kartu Leadtek Winfast TV USB II Deluxe, notebook Pentium M 1,5 Ghz, 1024 MB RAM, zvuk. kartu Creative Audigy 2 NX USB. Pouzivam software od Leadtek. Obraz je OK, ale zvuk ne. Primo z TV karty mam jednim JACKem 3,5 mm propojeni s repro (Logitech Z 5500). Vse mam nastaveny na stereo a kdyz na repro nastavim DD ProLogicII, tak center jede v pohode (mluveni) a v ostatnich 4 satelitech sumi, praska. Ovladac TV karty mam novy. V cem je tady problem?? Dekuji za odpoved.
JaromirP (27)|26.4.2005 17:01
Mám takové tušení, že Externí TV Boxy jsou pouze stereo, a pokud to je propojené jen jedním stereo kablíkem, tak jiný zvuk než dvoukanálový nepůjde.
Ivo Mašek (10205)|26.4.2005 18:25
aminak: Na serveru Leadteku by měl k tomu být faq.
Merlin_CZ (3)|8.6.2005 13:01
zdravim,

poridil jsem si tuhle tv kartu do notebooku, ale mam problem...
nainstaluju driver... aver tv programek ... zasunu kartu a pri pokusu o spusteni aver tv kompletne vytuhne pc :(

mam posledni verzi ovladace i tv programu z averu ... kompletne preinstalovany xpa i se vsema upgradama .... a nic ..

nenapada nekoho cim by to proboha uz mohlo byt ?

diky moc za kazdou radu.
Pavll (5)|17.10.2005 17:09
Konečně sem chytil někoho,kdo má tuhle TV kartu na podobným stroji,co mam já. Prosimtě,jak ti to vytěžuje CPU? Řve ti furt větrák na CPU? Já se toho začínám docela bát a odrazuje mě to od koupi,mam notase 1,4Cel M. A že ti nejde zvuk? Podle recenzí co sem čet to nešlo pouze u jinejch programů,u originálu to šlo.