Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

streaming pres internet

vhanacek (9)|19.1.2007 22:09
Mam celkem komplikovany dotaz...jestli patri do jineho threadu, tak me prosim poopravte, nejsu si vubec jisty...

Chci nonstop streamovat TV vysilani z jednoho pocitace do druheho pres internet.
1.Vedel by nekdo, zda staci jakakoliv TV karta, ci je potreba nejaky specialni hardware?
2.Jak muzu streamovat TV vysilani se zpozdenim? Co je v televizi nyni, streamovat az napr. za hodinu? Ale zaroven zajistit to, aby se mi - jelikoz chci vysilat nonstop - nezahltil hardidsk ukladanim videa...cili na harddisk v 1.pocitaci ukladat jen tu jednu hodinu o kterou vysilam pozdeji a prubezne automaticky mazat.
3.Pro streamovani jsem nasel windows media server....je tento software nejlepsi, ci existuje i neco jineho,lepsiho?
Diky.
V.
Foolproof (2713)|19.1.2007 22:35
Sice nechápu k čemu je tato činnost dobrá, ale doplňující otázky.

Analogovou nebo digitální - je to rozdíl.
Jaké kvality chceš na konci dosáhnout.
Jakým disponuješ připojením.
Kolik do toho hodláš investovat.

Měl bych několik dalších, ale pro začátek stačí. :-D
vhanacek (9)|19.1.2007 23:02
TV karta by stacila analogova...asi bych ji napojil doma na kabelovku

Kvalita idealne takova,aby se dala sledovat TV...obcas sleduji pres inet zpravy na Nove a to mi prijde uchazejici:
Režim kódování zvuku CBR
Režim kódování videa CBR
Posluchači 251.05 kb/s
Zvukový kodek Windows Media Audio 9.2
Formát zvuku 32 kbps, 44 kHz, mono CBR
Videokodek Windows Media Video 9
Přenosová rychlost videa 210 kb/s
Velikost videa 320 x 240
Frekvence snímků 25 snímků/s
Klíčový snímek 6 s
Kvalita obrazu 30
Velikost vyrovnávací paměti 1 s

Pripojeni u serveru nevim presne, ale rekl bych cca 400 kbit/s (50 kB/s)
u klienta predpokladam prijem cca 4x vyssi rychlost

Investice do karty jsem pocital cca do 3000Kc...v nutnem pripade se da jit i vys....na serverove strane mam AMD ATHLON 3000+ (cca 2GHz)
...........................

Duvod je prosty.Jezdim sluzebne obcasne do usa (casovy posun 9hodin) a rad bych si napr v 19:00 (tamniho casu) pustil TV a videl, ze zacinaji zpravy.
Foolproof (2713)|20.1.2007 13:19
Všechny programy, které byly vyrobeny mateřskou stanicí a nehrozí problém s autorskými právy na netu víceméně jsou - zprávy atp.

V případě analogové televize si nejsem jistý, jak to na dálku ladit, pokud by se jednalo o jeden kanál...
Přímý stream - asi by to šlo, ale...

Řešil bych to asi souborovým sdílením, ovšem trošku náročné na přípravu.

Naprogramoval nahrávání toho co mě zajímá, lze tam nastavit opakování i maximální dálku souboru atp. a ukládal jako druh ASF, aby při přehrávání nemusel být soubor kompletní. Přitom naprogramoval scheduler, který by v pravidelných intervalech pouštěl batchfile naprogramovaný tak, že proběhne cílový adresář a soubory, které z časového hlediska neodpovídají požadavkům, jsou starší a tak, třeba vymaže.
Tento adresář dal jako sdílený a na klientovi si pustil co chci, proč živě, když je to stejně se zpožděním.
Použitím dálkové správy počítače, programy jako je PCAnywhere a pod. lze tuto činnost i na dálku jednoduše "programovat".
vhanacek (9)|20.1.2007 13:30
Pri pouziti asf je mozne si prehravat ze sdileneho souboru video i ve chvili, kdy moje TVkarta do tohoto souboru stale jeste zachytava vysilani?
Co wmv? Pry je to to stejne, jen mene narocne na velikost. Jen, jestli TVkarty umeji primo ukladat do wmv/asf.
vhanacek (9)|20.1.2007 14:12
Zkousim kopirovat soubor wmv ze sitoveho disku na muj Harddisk a pri kopirovani si ho zaroven poustet...Bohuzel mi to pise "File is already in use" a nechce mi to dovolit video spustit.
Kdyz kopiruji pres ftp, tak neni problem.
Slo by nejak povolit spusteni videa i pri kopirovani po siti?
Diky.
Foolproof (2713)|21.1.2007 13:21
Kopírování je proces, který soubor samozřejmě zablokuje proti změnám, to je logické.
WMV je vlastně asf.
Karty zachytávají do takového formáty, který je nastavem, mpeg2, dv, divx,wmv, system pro to musí být vybaven.
Při přehrávání přes internetové protokoly se nejedná o kopírování.
V recorderu se použije funkce pro alokaci souboru, tím je dopředu známa jeho velikost a co se mění uvnitř, přehrávač moc nezajímá.

---------------
Já tuto metodu používám, nechám nahrávat z TV nebo satelitu do souboru, (mpeg2) a na stolním DVDplayeru si tento soubor pustím třeba s 10ti minutovým zpožděním, přitom se pořád nahrává.
Funkce timeshift je vlastně totéž.
vhanacek (9)|21.1.2007 13:30
super a diky....