Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

"Quad-Switch LNB" vs. "Quattro LNB"

sojer27 (173)|18.1.2007 16:24
moze mi prosim niekto vysvetlit zozdiel medzi Quad-Switch LNB a Quattro LNB ?

bol by som rad keby mi to niekto cele objasnil, aby som po kupe nemal problemy s pripojenim primaca(receiver) a ak sam vam to nechce vysvetlit cele, tak skuste aspon toto:
------------------------------------------------------------
Quattro LNB

Receiver direkt anschließbar:
nein, nur in Verbindung mit Multischalter
------------------------------------------------------------
Quad-Switch LNB

Receiver direkt anschließbar:
ja
------------------------------------------------------------
co myslia tym ze len v spojeni s Multischalter? to akoze Quattro LNB sa nepripaja pomocou kablu ci co? a vobec, akeho kablu? a co je to vlastne Multischalter?

a tiez by zaujimalo ktory typ konvertoru je vykonnejsi

mnoho krat vopred dakujem :-)
mirekv (7169)|18.1.2007 17:56
sojer27
Mezi Quad a Quattro je zásadní rozdíl, oba sice maji 4 F výstupy. ale Quattro má na každém výstupu něco jiného, tedy dolní pásmo H a V a horní pásmo H a V, je určen pro větší rozvody a vyžaduje přepínač. Quad má už v sobě přepínač, který umožňuje provoz 4 na sobě nezávislých přijímačů, prote je taky dražší, ovšem pouze pro 4 přijímače.
sojer27 (173)|18.1.2007 19:40
tak ktory bude pre mna lepsi? chcem kupit skystar HD a este jeden stolny prijimac(pre nasich) a mozno neskor sa pripoja dalsie dva prijimace(mozno sa nepripoja nikdy, ale chcem tam tu moznost mat)
no a rozmyslam ci kupit aj motor, alebo neskor dokupit dalsiu parabolu tiez so stvor konvertrom a tie konvertory medzi sebou samozrejme prepojit(prepinacom), ale asi mi bude stacit len jeden 4 konvertor s jednou parabolou a motorom, ale mozno neskor zistim ze mi to nestaci, tak kupim dalsiu parabolu s konvertorm a motorom a samozrejme vzdy tie konvertory prepojit.

takze ked chcem medzi sebou tie konvertory prepajat ktory by som si mal zaobstarat?

(na jednej parabole chcem mat vzdy len jeden konvertor koli lepsiemu zachytavaniu signalu)
f (117)|18.1.2007 20:45
Na jednu anténu až 4 přijímače a přitom aby byla otočná? To mi přijde divný :)

Pro přímé připojení až 4 přijímačů k JEDNÉ anténě je třeba ten Quad-Switch LNB .

Pro připojení X přijímačů ke DVĚMA anténám je třeba Quattro LNB (2x) a multiswitch, např
http://www.omko.cz/index.php?subidm2=DRE&uid=52ed227a8a86b052&lg=cz&idm=katalog&sub=katalog&subidm=SWI&vyr=0&dbl1=id&dbl2=0&vw=0
sojer27 (173)|19.1.2007 10:24
ktory je kvalitnejsi-vykonnejsi? cena je priblizne ta ista

SMART TQSX Quad 0,2dB Titanium pro 4 sat.přijímače

Platinum Edition Quad 0,2dB pro 4 sat.přijímače

f a mirekv
diky moc za vysvetlenie :-)
mirekv (7169)|19.1.2007 10:44
sojer27
Dnes se citlivostí LNB nemusíš zabývat, spíš kvalitou provedení antény, hlavně menších, 60cm. Co třeba dodává DigiTV je katastrofa. Pokud použiješ 80, tak jsi za vodou.
image0115_1924t_1_124.jpg image0115_1920prima_206.jpg
sojer27 (173)|19.1.2007 10:59
[quote=mirekv]sojer27
Dnes se citlivostí LNB nemusíš zabývat, spíš kvalitou provedení antény, hlavně menších, 60cm. Co třeba dodává DigiTV je katastrofa. Pokud použiješ 80, tak jsi za vodou.[/quote]no parabolu budem mat minimalne 100cm ale tiez riesim zisk signalu, nie kazda ma viac ako 38dB a niektore 105cm maju aj 42dB a stoja len 1500sk, ale je tazko taku najst. nevies kde by som mohol zohnat?(niektore drahe(3000sk) 100cm paraboly maju zisk az 44-45dB)

k tomu co si napisal o konvertore. hmm, mne odpisali toto:

Dobry den,

dakujeme Vam za pripomienku, nedopatrenim sa stalo, ze na nasej stranke
chybal konvertor Quad 0,2, ktory mame samozrejme skladom. Tento problem sme
odstranili - tu je link: SMART TQSX Quad 0,2 Titanium (1390sk) . [color=red]Chceme Vas
tiez upozornit, ze nie vsetky konvertory uvedene so sum. cislom 0,2dB tento
parameter aj naozaj splnaju. Rada Titanium od nemeckej firmy Smart ma aj o
10% vacsi zisk ako mnohe tkz. 0,2-jky, co je overene v praxi.[/color]
---------------------------------

ja chcem hahrabat signal vsade, na konvertore aj na parabole :-) :-D
sojer27 (173)|19.1.2007 12:18
no tak ludkovia, ktory je vykonnejsi? ponahla to. si hovorite predsa odbornici, tak by ste to mali vediet
blueant (820)|19.1.2007 19:30
[quote=sojer27]no tak ludkovia, ktory je vykonnejsi? ponahla to. si hovorite predsa odbornici, tak by ste to mali vediet[/quote]

Vacsinou nebudes poznat ani rozdiel medzi 0,5 a 0,3 DB
sojer27 (173)|19.1.2007 20:01
[quote=blueant]Vacsinou nebudes poznat ani rozdiel medzi 0,5 a 0,3 DB[/quote]ano nebudem, pokial sa neukaze velky mrak a za nim rumburak :-D

no ale myslim ze lepsi je SMART TQSX Quad 0,2dB Titanium, takze berem ten, ale mohol by si mi poradit nejaku fajnovu parabolu do 1200kc

no ale co sa satelitnej techniky tyka, konecne na mna reagoval profik :-) (teda spon som si to myslel z toho co som videl - posty)
35015857lim_109.jpg
mirekv (7169)|19.1.2007 20:58
sojer27
A já ne? tak si n...
sojer27 (173)|19.1.2007 22:49
[quote=mirekv]A já ne? tak si naser[/quote]ale jasne, urcite je vas tu viacero odbornikov. ja len ze jeho som si vsimol viac. jednoducho som hladal temy kde reagoval on, a vzdy tak odborne a spravne, aspon som mal ten pocit(aj ked ja som dospel k zaveru ze na jednu parubolu len jeden konvertor - chceme mat predsa co najsilnejsi signal). ale tu odpoved co mi dal na konvertory by som od neho necakal(ale vlastnu skusenost nemam a ani tak skoro mat nebudem - nemienim nakupit desiatku konvertorov, parabol a testovat to. mozno casom)
blueant (820)|20.1.2007 00:28
[quote=sojer27][quote=mirekv]A já ne? tak si naser[/quote]ale jasne, urcite je vas tu viacero odbornikov. ja len ze jeho som si vsimol viac. jednoducho som hladal temy kde reagoval on, a vzdy tak odborne a spravne, aspon som mal ten pocit(aj ked ja som dospel k zaveru ze na jednu parubolu len jeden konvertor - chceme mat predsa co najsilnejsi signal). ale tu odpoved co mi dal na konvertory by som od neho necakal(ale vlastnu skusenost nemam a ani tak skoro mat nebudem - nemienim nakupit desiatku konvertorov, parabol a testovat to. mozno casom)[/quote]

A co si necakal - to co som napisal je pravda.

Ked pride mrak taky ze ti prestane ist 0,5 DB tak dam ruku do ohna ze ti nepojde ani ten 0,2 DB ;)

A porovnavat dva konvertory ? hmm podla coho ?

Jeden moze byt lepsi v hornom pasme iny zase v dolnom - ktore budes viac pozerat vies ?

Jeden moze byt skusany na 70 cm parabole iny ma zase rozptyl na 90 cmm - vias si o nich zistit ako to je ?

Vseobecne sa tvrdi ze najlepsi je INVACOM - moja skusenost je taka voci inym uplne najlacnejsim konvertorom nebadam ziadnu velku zmenu - a to ak ti aj prijimac ukaze o 2-3 % vyssi signal ti je defacto napr. Ked pride mracno a pod. tak ti to skratka nepojde na nicom.

Z mojho pohladu patri INVACOM hlavne svojim tvarom medzi najhorsie konvertory a co sa tyka multifeedu tak tam je uplne na prd.

S parabolamy je to rovnako - casto vychvaluju GILBERTINKU ta je ale neumerne predrazena. A ked narazis na pokrivenu tak ti to moze byt jedno - musis hladat ohnisko ....

P.S. neviem o tom ze by si tu niekto vravel odbornik - ak hladas takeho a doslova pozadujes radu - tak si skoc do SAT obchodu - a mozno to nebude zadarmo ale budes mat radu "odbornika"
Pitomec (10211)|20.1.2007 12:06
Pokud výkonnou parabolu, tak Gibertini (ideální na Filmbox a Nonstop Kino z Amosu)

sojer27 (173)|20.1.2007 12:21
asi myslis tuto:

Parabola 100Du Gibertini

Kvalitní anténa od největšího evropského výrobce parabolických antén (Itálie). Zisk pro 10,75 GHz 43,80 dB, zisk pro 11,75 GHz 42,50 dB, zisk pro 12,75 GHz 43,90 dB, šíře svazku při polovičním výkonu < 1,8 stupňů, diskriminace polarizace při hlavní ose > 27 dB, kotevní objímka pro průměr stožáru 32 ÷ 76 mm, rozsah elevace 15 ÷ 50 stupňů, offset 25 stupňů, materiál dural.

1.990,- Kč s DPH (asi 2500sk + 400-500sk dobierka = 3000sk)
to je uz moc drahe, ale rozmyslal som nad nou, pacia sa mi tie hodnoty(zisk)
--------------
asi zoberem tuto:

Parabola Al - Presná hliníková offsetová parabola, 105 cm, zisk 42 dB, portugalská výroba (1.490,00SK)
a ostane mi aj na motor :-)

SG 2100 MOTEC motor DiSEqC 1.2, Go to XX, kovové prevedenie (1.650,00SK)
--------
ale ak je to nejaka nedobre, povecte mi
Pitomec (10211)|20.1.2007 12:28
Myslím 120cm
sojer27 (173)|21.1.2007 10:09
9-) , za kusok prevalaneho plechu by som tolko nedal :-) (viem ze to asi plech nebude, ale to je jedno)
mirekv (7169)|21.1.2007 10:20
sojer27
Od 100 cm nahoru už chytneš prakticky vše, to by musely být jen nějaké exotické družice. Motor mám taky tento, funguje i na SS2. Jo u velké paraboly počítej s tím, že si musíš vyhrát s přesným nastavením natáčení, sežeň si někoho, kdo má Satfinder, bez toho se nehneš!
sojer27 (173)|21.1.2007 10:46
[quote=mirekv]Motor mám taky tento, funguje i na SS2[/quote]dufam ze aj pre skystar HD :-I . nema niekto tuto informciu?
[quote=mirekv]u velké paraboly počítej s tím, že si musíš vyhrát s přesným nastavením natáčení, sežeň si někoho, kdo má Satfinder, bez toho se nehneš![/quote]heh, prave ze kupou motoru som si myslel ze ho nebudem potrebovat. ved staci ked budem pri stelovani hladet na monitor a sledovat silu signalu, ci ne?
a tiez dufam ze pomocou motoru, vsetko to jemne stelovanie budem robit na dialku od kompu pomocou nejakeho softiku, ved ked sa da pohybovat medzi druzicami, preco by nejaky soft nezvladal jemny pohyb, ha? ak sa to musi rucne nastavit, tak to je na ho***

tak ako to vlastne je? toto je pre mna dolezite
mirekv (7169)|21.1.2007 10:55
sojer27
Na začátku musíš udělat nastavení celé mechaniky uchycení, to stačí udělat jednou, pak už si můžeš opravdu ovládat natáčení od PC.
sojer27 (173)|21.1.2007 11:07
[quote=mirekv]sojer27
Na začátku musíš udělat nastavení celé mechaniky uchycení, to stačí udělat jednou, pak už si můžeš opravdu ovládat natáčení od PC.[/quote]tomu nerozumiem, pripada mi to nelogicke :-I . predstavujem si to tak, ze to jednoducho namontujem na strechu, nataham kable, vseko pozapajam, nainstalujem a pekne od kompu cez soft zacnem pohybovat parabolou az pokial nebudem mat najsilnejsi signal z druzice. to nastavenie duzice ulozim a pojdem stelovat zase ine druzice....

ci nie je to take jednoduchce? alebo mozno takym to sposobom by som potreboval drahsi motor?
mirekv (7169)|21.1.2007 11:18
sojer27
Družice jsou umístěné na pomyslné křivce na obloze. A parabolu je nutno nastavit, aby tuto křivku sledovala. Motor dokáže točit parabolou pouze do boku, nikoli nahoru/dolu. Nastavení paraboly je citlivá záležitost, hrají roli stupně a to nejen do boku, ale i nahoru/dolů. To nemůžeš srovnávat s příjmem na běžné TV antény.
SS2CZ (874)|21.1.2007 11:22
sojer27
Na motoru a parabole jsou dva úhly který musíš nastavit podle toho kde se nacházíš.
Koukni sem:http://www.vzduchem.wz.cz/skystar2.htm
Pitomec (10211)|21.1.2007 11:27
Řešení s motorem jsem opustil už dávno a rozhodně bych se k tomu nevracel - stejně člověk reálně sleduje 3-4 družice a k tomu stačí fixní paraboly, navíc s výhodou, že lze signál sledovat na více receiverech nezávisle (při použití twin, quad nebo octo konvertorů).
sojer27 (173)|21.1.2007 11:51
[quote=mirekv]Družice jsou umístěné na pomyslné křivce na obloze.[/quote]su na tej krivke umiestnene aspon vsetky TV druzice? oh to je blba otazka asi. spytam sa inac: kolko je tych pomyselnych kriviek s TV druzicami ? ak ich je viac, to mi potom jedna parabola stacit nebude. nebolo by teda rozumnejsie, keby jestvoval aj pre domace paraboly nejaky poriadny motor co vie pohyb do vsetkych stran? (predpokladam ze taky jestvuje, ale nie pre domacnosti)

SS2CZ
dik, uz na to kukam
mirekv (7169)|21.1.2007 13:06
sojer27
Pokud jsou umístěny na geostacionární dráze (což jsou prakticky všechny), tak ano a stačí řádně nastavená parabola a jediný motor. Jistě družic je spousta a na různých oběžných drahách, ale na TV vysílání pro běžné domácnosti nepoužitelné, protože všechny které nejsou na geostacionární draze navíc "putují" po obloze a anténu bys musel za nimu trvale natáčet.
Fakt Ti doporučuji si na montáž někoho pozvat, protože vidím, že jsi z problematiky úplně out!
f (117)|21.1.2007 14:44
[quote=sojer27][quote=mirekv]Družice jsou umístěné na pomyslné křivce na obloze.[/quote]su na tej krivke umiestnene aspon vsetky TV druzice? oh to je blba otazka asi. spytam sa inac: kolko je tych pomyselnych kriviek s TV druzicami ? ak ich je viac, to mi potom jedna parabola stacit nebude. nebolo by teda rozumnejsie, keby jestvoval aj pre domace paraboly nejaky poriadny motor co vie pohyb do vsetkych stran? (predpokladam ze taky jestvuje, ale nie pre domacnosti)

SS2CZ
dik, uz na to kukam[/quote]

Všechny družice jsou na jedné dráze, ale křivočaré. Jinými slovy mají různou elevaci (tj jak šikmo nahoru musí anténa mířit), tak azimut (jak doleva-doprava musí anténa mířit).
Profesionální zařízení nastavují anténu v X a Y samostatně - ale na to zapomeň :)

Tento motor řeší oba pohyby současně , ale aby to fungovalo korektně (tj aby pohyb sledoval přibližně dráhu, na které se družice nacházejí), je potřeba to správně namontovat a nastavit. Tj mít to na přesně svislém stožáru a nastavit správně svislý úhel (je tam na to šroub...) - toto neber jako návod, tak jednoduché to není.
Jinak se ti snadno stane, že jednu družici chytíš dobře, ale ostatní to "mine". Navíc platí, že čím větší anténa, tím větší nároky na přesnost.
mirekv (7169)|21.1.2007 15:00
Perlička: hvězdářské teleskopy mají podobnou montáž, protože umožňují sladování jednoho objektu po obloze (např. fotografování). První teleskop co se tomu vymykal byl ten 6-metrový na Kavkaze, který byl řízený dvěma motory a nějakým prapočítačem. Jaká byla spolehlivost nevím, poté co jsem navštívil satelitní středisko v Sedlci-Prčicích u nás, komplet sovětská dodávka, tak fakt nevím!
sojer27 (173)|21.1.2007 23:52
[quote=f]Tj mít to na přesně svislém stožáru a nastavit správně svislý úhel[/quote]jak vravis, vyzera to jednoducho a urcite aj bude, len ma stve ze budem muset liezt na sikmu strechu a curakovat tam teraz v zime(pre balkonom mame plno kablov)
[quote=mirekv]si z problematiky úplně out![/quote]jj out, satelit som nikdy nemal a ani neobsluhoval. ale urcite to zvladnem sam, tak ako vsetko doteraz a to by si sa cudoval co vsetko mam za sebou a bez pomoci. heh ja sa snad zvladnem aj sam pochovat :-E . taku prkotinku ako satelit zvladnem zadnou lavou, len mi to musi prist do ruk aby som to mohol pochopit. nie je nic nad vlastnu skusenost. samozrejme to neplati pre vsetkych
SS2CZ (874)|22.1.2007 06:36
sojer27
A to si uvědom,že se svojí povahou se některý věci nikdy nedozvíš.:-E :-E
sojer27 (173)|22.1.2007 07:04
o com sa mi ani len nesnivalo, ma nemoze trapit a ked snivalo, zistime vsetko(co oko nevidi, srdce neboli) tak ako ty co nevedia co je to maximalna plynulost hier a videa na PC.
a neviem preco to cmaras sem, je rzejme ze reagujes na neco ineho
sojer27 (173)|24.1.2007 13:45
Ajjjjjjjjjjjjj toto sa mi nezdaaaa.
Bud to s tou presnostou prehanate, alebo hmm... alebo alebo alebo, alebo hm neviem :-D
Jednoducho ta parabola je taka labilna ze ked zacne slaby vetrik, urcite sa zacne vlnit a to nehovorim o tom dlhom drziaku co je na nom konvertor. Ved ten konvertor ked len trosku zatlacim do ktorejkolvek strany , tak ma ohyb+nejaka mala vola nejake dva centimentre.
Dalsia vec je ta, ze ten masivny umeli drziak paraboly na zadnej strane je tak nedokonale vyrobeny ze vobec presne neprilnul k parabole a ked som zatahoval sroby, tak urcite sa parabola trocha musela vykrutit(o postupe zatahovani srobov mi nemusite hovorit nic, to ovladam) a to uz nehovorim o tom, ked ze ten masivny drziak zle priliehal k tej parabole, ze pri dotahovani srobov sa na hlavnej strane paraboly pod a v okoli tych srobov parabola trocha prehla.
A jedna mala preliacina(asi 2-3cm strorcove) pri vonkajsom okraji paraboly, tam bola uz ked to doniesli. Hmmmmmmmmmmm

myslite ze to bude problem?

Tak teraz som trocha aj mozno dost pokakany, ze co z toho bude. Ale myslim si ze ta presnost co ste spominali nebude az taka dolezita, teda urcite nie s presnostou na milimetere ci mikrometre. Ja by som povedal ze tam kludne asi moze byt aj vola 3-5cm a to ci uz na konvertore, alebo presne natocenie paraboly.

mylim sa?

Po poslednych udalostiach nemyslim ze niekto este bude na mna reagovat, ale ak ma chcete vyplasit, ci ukludnit, tak do toho... (aspon mi to mozte vratit :-) )
blueant (820)|24.1.2007 14:07
[quote=sojer27]Ajjjjjjjjjjjjj toto sa mi nezdaaaa.
Bud to s tou presnostou prehanate, alebo hmm... alebo alebo alebo, alebo hm neviem :-D
Jednoducho ta parabola je taka labilna ze ked zacne slaby vetrik, urcite sa zacne vlnit a to nehovorim o tom dlhom drziaku co je na nom konvertor. Ved ten konvertor ked len trosku zatlacim do ktorejkolvek strany , tak ma ohyb+nejaka mala vola nejake dva centimentre.
Dalsia vec je ta, ze ten masivny umeli drziak paraboly na zadnej strane je tak nedokonale vyrobeny ze vobec presne neprilnul k parabole a ked som zatahoval sroby, tak urcite sa parabola trocha musela vykrutit(o postupe zatahovani srobov mi nemusite hovorit nic, to ovladam) a to uz nehovorim o tom, ked ze ten masivny drziak zle priliehal k tej parabole, ze pri dotahovani srobov sa na hlavnej strane paraboly pod a v okoli tych srobov parabola trocha prehla.
A jedna mala preliacina(asi 2-3cm strorcove) pri vonkajsom okraji paraboly, tam bola uz ked to doniesli. Hmmmmmmmmmmm

myslite ze to bude problem?

Tak teraz som trocha aj mozno dost pokakany, ze co z toho bude. Ale myslim si ze ta presnost co ste spominali nebude az taka dolezita, teda urcite nie s presnostou na milimetere ci mikrometre. Ja by som povedal ze tam kludne asi moze byt aj vola 3-5cm a to ci uz na konvertore, alebo presne natocenie paraboly.

mylim sa?

Po poslednych udalostiach nemyslim ze niekto este bude na mna reagovat, ale ak ma chcete vyplasit, ci ukludnit, tak do toho... (aspon mi to mozte vratit :-) )[/quote]

Ano mylis sa.
Parabola sa naozaj nastavuje po milimetroch a ni epo centimetroch - ja sice netvrdim ze sa to neda v domacich podmienkach dobre nastavit ale aspon nejaky lacny SATFINDER je dobra vec.

Neviem co mas za parabolu ale ja som plastovy uchyt paraboly este nevidel.
mirekv (7169)|24.1.2007 14:59
sojer27
Jesli budeš pokračovat ve svých chytristikách a napadat každého, kdo Tě trochu zkritizuje, tak se nediv, že Ti nikdo neporadí! Kua, kdyby sis o tom aspoň něco přečetl, než se budeš ptát! Parabola se ladí na milimetry, když pohneš pár cm, tak jsi na vedlejším satelitu! Když si koupíš chacharskou parabolu a ta se Ti při sebemenším dotyku kroutí, tak se nediv! :-D
blueant
Jsou paraboly s plastovým úchytem (né LNB, ale ke stožáru), ovšem styčné plochy se stožárem jsou samo kovové. Při dotahování šroubů se namění jen natočení, ale i elevace a to si bez satfinderu neumím ani představit!
blueant (820)|24.1.2007 16:10
[quote=mirekv]
blueant
Při dotahování šroubů se namění jen natočení, ale i elevace a to si bez satfinderu neumím ani představit![/quote]

Ja hej - len sa hodne nachodi a pripadne nalezie. :-E :BB:
sojer27 (173)|24.1.2007 16:16

------------------
a dlhy tenky uchyt na ktrom je pripevneny konvertor, je z hlinika.
--------------------

hmmm, ale vobec neviem kde na barak to mam uchytit. nie vsade mam vhodne miesto. a mozno mam, ale neviem ako je to s tym natocenim paraboly. vlastne ani neviem kde nad hlavou sa mi nachadza ta elevation(s najvacsim poctom HDTV kanalov). heh, vzdy som si myslel ze parabola je presne kolmo natocena na druzicu :-) :-I B-) a u nas co kukam na ostatne baraky, tak maju tie paraboly dost kolmo namierene smerom ponad obzor krajiny.
tu je jedna mapka, takze, ak ten signal z druzice musi dopadat sikmo na parabolu(ofsetova parabola), potom vlastne nebude vadit ak budu pri satelite nejake objetky(kludne moze parabola byt aj v jame), dolezite je, keby sme sa pozerali z druzice aby nam nic nebranilo vo vyhlade na nasu parabolu, ale ta nasa parabola, na nas kolmo pozerat nebude. hej, je to tak?
(oh kriste, vysvetlujem to ako najvacsi idiot :-) :-D )

ako to vobec je? na jednej evelation mozem po hlavnom nastaveni paraboly, bez problemov striedat druzice?(s motorom)
ale ked chcem zmenit evelation, uz musim zase robit to komplikovane nastavenie?

takze, kedze mi ide len o HDTV(ostatne stanice su len bunus), na ktorej elevation je momentalne najviac HDTV kanalov, ktore vysielaju rozne HDTV LIVE hudobne vystupenia ? [[ ide mi len o live vystupenia(zaznamy su zatial zlej kvality)]]
http://www.parabola.cz/prehledy/hdtv - hdtv kanale-druzice
http://www.dvbskystar.com/hdtv.html - hdtv kanale-druzice
http://www.lyngsat.com/hd/index.html - hdtv druzice
http://cz.kingofsat.net/hdtv.php - hdtv kanale-druzice (zoradenie podla farby)
blueant (820)|24.1.2007 16:48
1. Elevacia je v podstate naklopenie paraboly voci horizontu. Najviac dohora budes mat druzicu v oblasti tvojho nuloveho bodu - u nas je to myslium ASTRA1 alebo HOTBIRD.

Krajne druzice zase budu najnizsie - cize keby si bol v jame tak ASTRU1 mozes chytit ale uz napr. HISPASAT nie (tam offsetka mieru uz do zeme - ona ale aj tak prijima este z uhla z hora)

Ked raz nastavis spravne motor a parabolu tak viac nenastavujes nic - natocenie ti robi otacanie toho vyvodu z motora kde je uchytena parabola a naklopenie (elevaciu ) ti zase zabezpeci to ze je ten vyvod (trubka) ohnuty.

Televizne stanice sa prijimaju len na jednej drahe.

(inac taku pplastovu rarohu som este na parable fakt nevidel :) - ale ja som vacsinou robil s FTE parabolamy)
sojer27 (173)|24.1.2007 17:56
[quote=blueant]Ked raz nastavis spravne motor a parabolu tak viac nenastavujes nic.
Televizne stanice sa prijimaju len na jednej drahe.[/quote]"na jednej drahe" <- tak to mi odlahlo, super, parada, aspon nejaka dobra sprava.

tak to je potom fakt lepsie a vyhodnejsie kupit motor.

ojjj jajaj, ale problemmam stale, pred vybornym miestom(cela draha TV druzic), pred balkonom, mam nejake trojo kablov(380V) do nasho a okolnych barakov, takze ak budem chcet vyuzivat celu tu drahu, budem muset tu velku hruzu dat az na samotny vrch uz tak dost vysokej sikmej strechy. heh to bude vyzerat ako keby som sa snazil chytat ufonov :-E 9-) (vsetci ostatny na okolo maju 40-60cm paraboly)

a este ma trapi jedna vec:
nepohybuju sa, nepruzia stare drevene hrady(skridlova strecha) ? asi by som to mal uchytit na komin, ci ne?

a tiez asi cim kratsi kabel(vzdialenost paraboly-konvertor vs. skystarHD) tym lepsie, alebo toto si az tak vsimat nemusim? odhadujem ze keby som nebral ohlad na ostatne, tak by som tu dlzku kablu mohol obmedzit az na 6m, ale ked chcem aby to nejak vyzeralo, mal by som nechat 30m a mozno aj viac. hmm no nevim nevim, nepaci sa mi to. asi pojdem susedom odstrihnut elektricke kable co tu prekazaju kua :-E :-E
mirekv (7169)|24.1.2007 18:19
sojer27
"na jednej drahe" <- tak to mi odlahlo, super, parada, aspon nejaka dobra sprava.

tak to je potom fakt lepsie a vyhodnejsie kupit motor a nie ako tu niekto spominal viac parabol(+vsetko prislusenstvo) a aj tak nebude mat namierene na vsetky druzice. a ked hej, potom bude jeho barak vyzerat srandovne Smile more ... alebo bude mat slabsi signal(multifeed)


Teď jsem pochopil, že si děláš legraci. Končím s odpověďmi na Tvé dotazy. Dobré pořízení! 9-)
sojer27 (173)|24.1.2007 19:46
ne ne, nerobil som si srandu(to bol len taky dodatok. i am sorry). ok tak to vymazem(edit). radsej si mohol povedat vyhody viacerych parabol. myslim ze vyhoda je jedina ta, ze nemusis cakat pokial motor natoci parabolu... alebo pri viacerych receiveroch si kazdy moze prepinat na druzicu aku chce....
f (117)|24.1.2007 20:26
[quote=sojer27]ne ne, nerobil som si srandu(to bol len taky dodatok. i am sorry). ok tak to vymazem(edit). radsej si mohol povedat vyhody viacerych parabol. myslim ze vyhoda je jedina ta, ze nemusis cakat pokial motor natoci parabolu... alebo pri viacerych receiveroch si kazdy moze prepinat na druzicu aku chce....[/quote]

ok dále
- přesnější nastavení
- větší pevnost/menší vůle
- v některých případech nižší cena
sojer27 (173)|24.1.2007 22:14
[quote=blueant]Televizne stanice sa prijimaju len na jednej drahe.[/quote]a na ktorej rovnobezke su vsetky tie TV druzice? ze by rovnik-poludnik?(stacionarnym druziciam by malo byt na rovniku-poludniku najpohodlnejsie :-)) (mozno zase taram somariny)
blueant (820)|25.1.2007 07:56
[quote=sojer27][quote=blueant]Televizne stanice sa prijimaju len na jednej drahe.[/quote]a na ktorej rovnobezke su vsetky tie TV druzice? ze by rovnik-poludnik?(stacionarnym druziciam by malo byt na rovniku-poludniku najpohodlnejsie :-)) (mozno zase taram somariny)[/quote]

Ja som niekde pisal o rovnobezke ?
sojer27 (173)|25.1.2007 08:11
[quote=blueant]Ja som niekde pisal o rovnobezke ?[/quote]len chcem mat predstavu kde sa ta draha nachadza. mozes mi to prosim ta trocha opisat?
blueant (820)|25.1.2007 08:37
SS2CZ (874)|25.1.2007 08:39
sojer27
Když potáhneš parabolu alobalem,nastavíš správně elevaci a deklinaci a namíříš parabolu na plochu tak ti bude stín LNB opisovat křivku na tý ploše,ale musí svítit sluníčko. :-E :-E
mirekv (7169)|25.1.2007 08:50
SS2CZ
Ty woe, ty mu chceš spálit LNB? :-D Teď se blíží doba (přesně nevím, koncem února) kdy bude Slunce od východu po západ přesně procházet tímž obloukem, kde se nacházejí saty.
SS2CZ (874)|25.1.2007 09:13
Hm,to jsem nechtěl,takže stačí počkat do konce února(február) a sledovat dráhu slunce,ale chce to vydržet celej den. :-E :-E 8-)
sojer27 (173)|25.1.2007 10:42
[quote=k6]Všetky družice satelitnej televízie majú vo vesmíre určené miesto. Väčšinou každá z nich sa nachádza presne nad rovníkom[/quote]ved som hovoril ze na rovniku.(myslim ze rovnik je tiez jedna z rovnobeziek.)
---------
blueant:
dik za link(uz som na tom webe bol. asi by som si ho mal poriadnejsie prestudovat)
------
SS2CZ:
tebe obzvlast "big thanks" ze si sa mi po tom vsetkom pokusal pomoct(a sorry, ale ty si prvy zacal priamo urazat. nikdy by som aj keby si hovoril cokolvek nezacal priamo na teba postovat urazky, lebo sme uz mali nejake spolocne debaty - nemusime to rozoberat)
----------
mirekv:
aj tebe dik :-) pred pripadnym spalenim LNB. ale asi by sa mi taketo sledovacky asi aj tak nechcelo robit
-------
(no toto... aky som ja dnes slusnyyy :-) )
sojer27 (173)|25.1.2007 11:09
este by ma toto velmi zaujimalo:
kde na tej trubke na motore, by mala byt uchytena parabola? alebo je to uplne jedno? este som ten motor neskusal, ale mam pocit ze ked sa bude ta trubka otacat, na spodu bude robit vacsi obluk ako hore. ci sa mi to len zda?

je uplne jedno kde na tu trubku tu parabolu uchytim??? alebo snad aj to treba stelovat?


--------------
big thanks for everyone. and please, no anger on me.