Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung DVD-HR735 (738) nebo jiný?

MaXa (4)|15.1.2007 18:45
Zdravím Vás, pomozte mi při rozhodování. Po několikerém zvažování jsem nakloněn k nákupu DVD/HDD Samsung. Určitě kladem je jeho cena a práce s HDD(mp3, fotky a DivX). Nemám možnost je vyzkoušet a budu rád, když mi uživatelé, kteří s ním pracují, poskytnou praktické zkušenosti. Hlavní činností bude přehrávání. Důležitá je např.hlučnost, schopnost přečíst různá média, spolehlivost atd... Podle manuálu, nebo recenze na iDnes je schopen poskytnou vše co potřebuji. Piště klady i zápory. Díky všem :-)
MaXa (4)|17.1.2007 12:11
Nikdo nic? Papírově na tom není špatně. No nic... Objednávám ho a potom sem hodím nějaké poznatky. Doufám, že když ho z Vás nikdo nemá, že já nebudu ten jediný "trouba" :-?
ace960 (394)|17.1.2007 14:48
Mam 737, nejak dlho sa mi rozpisovat nechce. Na akykolvek konkretny dotaz ti rad odpoviem. Ale strucne k bodom co si napisal.
- mp3 - prehral mi vsetko co som zatial skusal (prevazne vbr)
- jpeg - listuje sa cez previews, co je velmi pomale (bez ohladu na to ci je z dvd alebo hdd)
- hlucnost - no je ovela tichsi ako moje stare video (sony 820) ale je ho pocut, pri pozerani pri beznej hlasitosti sa to strati a nevadi to
- rozne media - pouzivam prevazne verbatim ale mam aj par starsich inych medii, precital verbatim dvd-r, dvd+r, dvd-rw, dvd+rw, panasonic dvd-ram 2-3x, 2-5x, traxdata dvd-r a aj semtam kadejake noname, rozne cd-r, cd-rw tiez ok, jedine necita hgh speed cd-rw (verbatim 24x alebo 32x); zapisuje ok na verbatim dvd-r 8x, 16x a dvd-rw 4x
- spolahlivost - mam ho asi 5 mesiacov a funguje ok

problem:
- titulky pri divx/xvid sa zobrazuju o 1,4 sekundy skor, co je pekne nanic hlavne pri rychlych dialogoch, riseim to precasovanim na pc, kedze samsung to nie je schopny opravit (natahujem sa s nimi)

Disk na 737 je po formatovani fixne rozdeleny, cca 10 GB na jpeg a mp3, zvysok na divx a nahravanie. To nemuselo byt. Zatial mi to nevadi ale niekomu by mohlo.

Napriek jeho mucham by som ho znovu zobral ale skusil by som zohnat 738 (usb, vacsi disk).
MaXa (4)|18.1.2007 09:31
Díky za obsáhlé hodnocení. Více jsi mi potvrdil některé věci ohledně fungování. Objednal jsem "735", ale podle návodů jsou všechny řady 7stovek funkčně stejné. Máš pravdu, že USB u "738" je další výhodou. Nejvíce mě nálákala možnost naládovat HDD mou sbírkou MP3, takže to USB oželím. Trochu mě zaráží to zpožďování titulků, dám ti vědět zda je to samé i u té "735". Zatím díky
ace960 (394)|18.1.2007 13:37
Ano, 735 a 737 su rovnake. Rozdiel by mal byt iba v dizajne. Firmware je rovnaky pre 735 a 737.

Ak mas objem MP3 do tych cca 10 GB tak to je v pohode. Ja mam okolo 15 GB takze mne by sa nezmestili ale zas ja som tam planoval dat iba rozpravky a nejaku relaxacnu hudbu takze mi to obmedzenie zatial nevadi.

Titulky... to jedine ma stve, jednak mi zabralo dost casu zistit presny casovy rozdiel. Porobil som si vzroky videa a tituliek, ktore sa zobrazuju neskor tak aby sadli 737-ke... od 0.0 do 2.0 sekundy. Zistil som ze napr. posunutie o 1.3s bolo viac ako 1.4s cize uplny bordel. Kazdopadne 1.4s vyzera optimalne. Oficialny Samsung SK support ma ignoruje. Samsung HQ ma poslal do kelu. Ziskal som kontakt na Samsung SK engineering, kde problem uznali ale nevedia to sami vyriesit. Poslali to korejcom, ktori to zda sa ignoruju. Mohol by si sa tiez postazovat na Samsung CZ podpore.
jogurt (32)|18.1.2007 16:14
Taky uvažuju o 735...
V časopise D-Test (převzato Stiftung Warentest) se umístil typ 734 (v podstatě 735 bez HDMI) v druhé polovině přístrojů. Hlavní problémy : horší kvalita obrazu z tuneru, vyšší spotřeba v režimu "vypnuto" , málo druhů nahrávaných médií (pouze DVD-R/RW), absence "TimeShift". Mne by zajímalo, jak je to s funkcí "Rychlý záznam". Pokud je tato funkce zapnuta, přístroj zřejmě rychleji startuje při záznamu. Některé systémy přístroje jsou však trvale zapnuty, což způsobuje vyšší spotřebu a vyšší hluk. Jak se v reálu liší rychlost startu při záznamu a hluk přístroje při vypnuté/zapnuté funkci "Rychlý záznam" ?
ace960 (394)|18.1.2007 17:10
- horsia kvalita obrazu - subjektivne mi pripada kvalita ok ale nie som ziadny znalec, mam to zapojene na CRT 100 Hz 72 (68) cm Sony a som happy
- vyssia spotreba v rezime vypnute - podla manualu 4.3W (co je dost), podla ineho zdroja 1.8W co by bolo ako tak, ja si predstavujem uspokojivu standby spotrebu 1W
- nahravanie iba na minusove media, je to tak ale mne to nevadi, vsetko naharavam na HDD, na DVD kopirujem z HDD vynimocne (zatial iba raz ked som bratovi kopcil stare VHS na DVD) a vtedy teda pouzijem minusko
- timeshift - pravy timeshift to fakt nema, niekomu to moze chybat ale u mna predstavuje 99% nahravania serialy v noci takze mi to nechyba; inak da sa pozerat to co prave nahravas ale je to trochu krkolomne, das nahravat, vojdes to zoznamu nahravok a tam si to pustis
- rychly zaznam - z tohoto rezimu pristroj nabehne z moze nahravat takmer okamzite, je v nom ale zapnuty disk, ktory sa ale mozno po cas vypne (HDD sa sam vypina pri zapnutom pristroji ked pouzivas DVD), netestoval som podrobne; pri standardnom vypnuti vsetko stichne a start trva dost dlho, odhadol by som to na 15 sekund ale je to len odhad; rychly zaznam nepouzivam kedze malo nahravam realtime

...Pristroj ma dost nedostatkov ale zalezi od toho co potrebujes. Ja som chcel povodne Panasonic (55/65) ale jednak nevie kopcit na HDD a ked som testoval v obchode tak mi skoro nic neprehral.
jogurt (32)|19.1.2007 16:46
Ještě dotaz - má české menu ?
ace960 (394)|19.1.2007 19:24
Ceske menu ma tusim uz s povodnym firmware, slovenske ma od niektore novsieho firmware ale tie preklady su hrozne. Pouzivam anglicke menu.

==
edit: Tak potvrdzujem ze ma aj CZ aj SK menu.
A start pri standardnom vypnuti netrva 15 sekund ale skoro 40 sekund!!! Len som to nikdy nepozoroval, kedze nahravam hlavne nacasovane.
MaXa (4)|22.1.2007 13:02
Tak je doma!!! Bohužel nebudu mít čas, takže se sem vrátím až ve středu. Ale neodolal jsem a po zapojení dobré dojmy. Menu CZ a automatické vyhledání OK (snad nějak PRIMA, ale na to se podívám). Ve středu jej proklepu a dám Vám vědět.
ace960 (394)|22.1.2007 13:19
Hlavne daj vediet aky model si nakoniec kupil a ci ti mas posunute titulky pro divx/xvid.

+ mrkni aj na toto (ak to budes mat cez scart)
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=9478
jogurt (32)|23.1.2007 16:17
Ještě malý dotaz - jak je to s hodinami ? Jak dlouho vydrží hodiny při výpadku proudu, respektive umí se správný čas nastavit sám ?
ace960 (394)|23.1.2007 16:38
hodiny nejaky cas pri vypadku vydrzia ale nemam odmerane kolko, nemam caste vypadky
nejaka moznost nastavenia casu automaticky tam je ale neviem presne ako a ci funguje
jaydoo (542)|25.1.2007 00:03
[quote=ace960]Ceske menu ma tusim uz s povodnym firmware, slovenske ma od niektore novsieho firmware ale tie preklady su hrozne. Pouzivam anglicke menu.

==
edit: Tak potvrdzujem ze ma aj CZ aj SK menu.
A start pri standardnom vypnuti netrva 15 sekund ale skoro 40 sekund!!! Len som to nikdy nepozoroval, kedze nahravam hlavne nacasovane.[/quote]

Ako viem prehrat firmware, a kde ho najdem ?
ace960 (394)|25.1.2007 13:41
apliakcia noveho fw je jednoducha
jediny subor napalis na cd
zapnes pristroj, cd vlozis do mechaniky a je to
samsung nejak nedava fw na web (poslal som ti sz)
imported_jozo (82)|26.1.2007 10:53
Ja mam zablokovany vstup AV2, kedze v navode je uvedene ze vstup AV2 je aj RGB, tak som tam poslal RGB, to som nemal vstup sa zablokoval , cierny obraz , zvuk ide, a nemam ho cim odblokovat. V menu nie je ziadne nastavenie vstupov, len vystupov.Nepomohla ani zmena nastavenia zdrojoveho zariadenia .A stary firmwaere si nepamata po vypnuti nastavenie RGB vystupu, ale vstupu hej a novy mi chybu zablokovania tiez neodstarnil. chce to len reset do vychodieho stavu a ten neviem.