Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Trhání obrazu v ProgDVB

mmarvv (2)|15.1.2007 06:38
Prosím o radu,mám DVB-S kartu Lifeview PCMCIA. Nainstaloval jsem si ProgDVB, načetl transpondéry, vybral program. Obraz mi naskočí,pár vteřin jede normálně a pak se začne trhat obraz a zasekávat zvuk. (kvalitou signálu to není, ta je 100% a na stolním DVB-S funguje vše ok).

Nevíte někdo, čím to může být??
Podobně to dělají i další programy (MyTheatre, Skyview).

Konfigurace noteboku: Sempron 2800+, 768 MB RAM, GeForce FX Go 5200 64 MB. Dle údajů z manuálu by to mělo být dostačující.

Děkuji za každou pomoc
SS2CZ (874)|15.1.2007 07:21
A zatížení CPU jsi kontroloval? Jestli nestíhá,sestav si vlastní graf(grafEdit).
Stáhni si někde Nvidia decodér MPEG2.
mmarvv (2)|15.1.2007 07:44
Zatížení CPU se pohybuje kolem 30% - 50%. Poradí mi někdo,jak sestavit vlastní graf?
SS2CZ (874)|15.1.2007 07:48
blueant (820)|15.1.2007 09:07
Ak ti ta karta ide aj v inom DVBPLAYERy tak moja rada znie - ist na adresar PROGDVB - stlacit DEL - dat OK. ;)
Quinkent (2)|12.4.2010 17:46
Mam trosku odlisny problem: ked mam cez ProgDVB na svojom PC pustenu TV dlhsie ako 2 hodiny, zacina nastavat neprijemne 1 az 10 sekundove mrznutie obrazu periodicky sa opakujuce priblizne v minutovych intervaloch. Myslel som, ze pricina moze byt v nespravnom nastaveni vyrovnavacej pamate ProgDVB. V nastaveni [font=courier]"Time Shift Buffer"[/font] som pre [font=courier]"Buffer location"[/font] vyskusal moznosti [font=courier]"Disabled"[/font], aj [font=courier]"In Memory > 200 MB"[/font], vysledok bol vzdy rovnaky. Neskusil som iba variantu [font=courier]"In File"[/font], lebo predpokladam ten isty vysledok. Testoval som tiez, ako sa meni vytazenie CPU a strankovacieho suboru v priebehu casu pri spustenom ProgDVB a rozdiel vo vysledkoch bol minimalny. Pri spusteni ProgDVB bolo vytazenie CPU max 40% a vyuzitie strankovacieho suboru 427 MB a po 3 hodinach bezania, kedy uz zacalo dochadzat k mrznutiu, bolo vytazenie CPU max 40% a vyuzitie strankovacieho suboru 555 MB.
Skusil som aj tu spominany test s GraphEdit, ale ten nie je sucastou ProgDVB, ani sa neda donho integrovat ako plugin, takze vysledok ma nulovu vypovednu hodnotu.

ProgDVB v6.33.1 (problem som zaznamenal aj pri starsich verziach programu)
TV card: FlyTV Express X1 MST-STA2
Proc: Core2Duo EE4300
Mem: 2.0 GB
OS: Windows XP Pro SP3
volne miesto na systemovom disku: 5.55 GB