Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavení ProCoder 2

KOM (17)|15.1.2007 01:50
Ahoj, najde se tu nejaka dobra duse, ktera by se mnou pres ICQ prosla nastaveni koderu ProCoder2 ?
Nebo pripadne poradit, jaky nejlepsi koder na prevod AVI to DVD? Pry je ProCoder nejlepsi.
Diky mooc

ICQ: 174-697-346
SS2CZ (874)|15.1.2007 06:21
Nejlepší je HC encodér,ale ne nejrychlejší.
Jedna dobrá duše napsala návod:
http://jech.webz.cz/avi2dvd.php :-R
Pitomec (10211)|15.1.2007 06:44
[quote=KOM]Ahoj, najde se tu nejaka dobra duse, ktera by se mnou pres ICQ prosla nastaveni koderu ProCoder2 ?
Nebo pripadne poradit, jaky nejlepsi koder na prevod AVI to DVD? Pry je ProCoder nejlepsi.
Diky mooc

ICQ: 174-697-346[/quote]
KOM (17)|15.1.2007 08:32
[quote=Pitomec][quote=KOM]Ahoj, najde se tu nejaka dobra duse, ktera by se mnou pres ICQ prosla nastaveni koderu ProCoder2 ?
Nebo pripadne poradit, jaky nejlepsi koder na prevod AVI to DVD? Pry je ProCoder nejlepsi.
Diky mooc

ICQ: 174-697-346[/quote]
[/quote]

Nevim jestli mi tohle pomuze. Mam na disku serial Lost a chte bych se na nej podivat na stolnim DVD a TV, ne na PC. Takze ho prevadim z AVI na DVD, protoze avicko moje stolni DVD neumi. Vyslo mi, ze na jedno DVD se mi vejde tak 6-7 dilu, tedy cca o velikosti 600MB jeden dil prevedeny na .vob Zkousel jsem to pres ConvertXtoDVD, ale nejsem moc spokojeny s kvalitou, tak hledam neco jineho...
Kde se tedy da nastavit v ProCoder2 presna velikost vysledneho souboru. jsem lamka v oboru, kazda rada dobra.
Diky
lada (195)|15.1.2007 09:52
Přesná velikost se nastavuje pomocí VideoBitrate. Musíš si to spočítat.
(36658216 : délka videa v sekundách) - 224 = datový tok videa
Pitomec (10211)|15.1.2007 11:15
[quote=KOM]Nevim jestli mi tohle pomuze. Mam na disku serial Lost a chte bych se na nej podivat na stolnim DVD a TV, ne na PC. Takze ho prevadim z AVI na DVD, protoze avicko moje stolni DVD neumi. Vyslo mi, ze na jedno DVD se mi vejde tak 6-7 dilu, tedy cca o velikosti 600MB jeden dil prevedeny na .vob Zkousel jsem to pres ConvertXtoDVD, ale nejsem moc spokojeny s kvalitou, tak hledam neco jineho...
Kde se tedy da nastavit v ProCoder2 presna velikost vysledneho souboru. jsem lamka v oboru, kazda rada dobra.
Diky[/quote]
1 hodina záznamu v ne-příliš dobré kvalitě (zhruba odpovídající LP u stolních DVD rekordérů) koštuje kolem 1GB. Přičemž rozlišení bys měl dát 352x576 (lze i 704x576 nebo 720x576). Datový tok v tomto případě změnit na VBR a samozřejmě experimentovat s jeho velikostí.
Whitejoker (616)|15.1.2007 15:33
2 hoďky na dývko (deklarované na všch DVDčkách) je datový tok videa asi 5000 kb/s. Kvalita průměr.
KOM (17)|15.1.2007 16:02
jsem rad za odpovedi, ale stejne mi moc nepomohli, nevim kde tohle vsechno udelam. Pres to ICQ by bylo fajn kdyby mi nekdo poradil pls.
Modena (1706)|15.1.2007 16:59
[quote=KOM]jsem rad za odpovedi, ale stejne mi moc nepomohli, nevim kde tohle vsechno udelam. Pres to ICQ by bylo fajn kdyby mi nekdo poradil pls.[/quote]
Pitomec Ti sem dal obrázek, což je natolik trotlfest, že už to dle mého víc nejde a zadal bitrate z klávesnice snad zvládneš ? 9-)
KOM (17)|15.1.2007 17:26
[quote=Modena][quote=KOM]jsem rad za odpovedi, ale stejne mi moc nepomohli, nevim kde tohle vsechno udelam. Pres to ICQ by bylo fajn kdyby mi nekdo poradil pls.[/quote]
Pitomec Ti sem dal obrázek, což je natolik trotlfest, že už to dle mého víc nejde a zadal bitrate z klávesnice snad zvládneš ? 9-)[/quote]

Vzdycky me udivuje na vsech forech, kde zadá nekdo nejaky svuj problem, ze se najdou lidi, co machruji, ponevadz program znaji o trochu dele. Od toho snad fora jsou aby se v nich radilo zacatecnikum. Pripominam, ze program znam a prokousavam se jim cca 2 hodiny. Obrazek co mi sem dal pitomec, neresi napr. to, ze ja mam avicko v rozmerech 624x352 a v programu zatim nejsem schopen nastavit jiny rozmer nez 720x576. A to je dozajista jen prvni z problemu co me ceka.
Nechci nikoho, kdo by mi polapaticky nakukal co a jak v programu nastavit, ale nekoho kdo mne do tohoto problemu trosku zasveti, abych ho pochopil a nemusel se porad, pro nekoho jiste hloupe, ptat...
ai (2993)|15.1.2007 19:51
na DVD nemuzes dat rozmer jaky chces, DVD rozmer pro PAL je 720x576

pokud nejsi spokojeny z nejakym All in one programem ten resize budes muset resit pres Avisynth , je to na delsi cas jestli z tim zacinas, neco mas treba tu: http://tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=11535

nejlepe se podivaj na Vladovy stranky, kde to vse vysvetluje:
http://jech.webz.cz/avi2dvd.php
Pitomec (10211)|15.1.2007 23:51
[quote=KOM]Vzdycky me udivuje na vsech forech, kde zadá nekdo nejaky svuj problem, ze se najdou lidi, co machruji, ponevadz program znaji o trochu dele. Od toho snad fora jsou aby se v nich radilo zacatecnikum. Pripominam, ze program znam a prokousavam se jim cca 2 hodiny. Obrazek co mi sem dal pitomec, neresi napr. to, ze ja mam avicko v rozmerech 624x352 a v programu zatim nejsem schopen nastavit jiny rozmer nez 720x576. A to je dozajista jen prvni z problemu co me ceka.
Nechci nikoho, kdo by mi polapaticky nakukal co a jak v programu nastavit, ale nekoho kdo mne do tohoto problemu trosku zasveti, abych ho pochopil a nemusel se porad, pro nekoho jiste hloupe, ptat...[/quote]
DVD-Video (v Evropském provedení) zná pouze 720x576, 704x576, 352x576 a 352x288. Takže cokoli jiného je špatně a není to s DVD-Video kompatibilní, čili se nediv tomu, že to CPC2 neakceptuje.