Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB Dream a AverTV DVB-T 777 (od JVS)

Dreamer (459)|14.1.2007 21:20
[color=darkred]Kedze povodne bol tento prispevok v nespravnej teme a dokonca aj nezpravnej sekcii a druhy prispevok mi JVS poslal ako PM, tak som sa rozhodol skopirovat jeho prispevky do spravnej sekcie, napisal som mu to aj cez PM. Hram so trosku na moderatora ked ze skutocni sem do DVB sekcii asi casto nechodia.[/color]

Dreamer
Ahoj, jakožto nový uživatel DVB dream jsem byl v zásadě úspěšný při instalaci toho, co bylo přímo k instalaci nabídnuto. Ale! Nejde mi zvuk u Óčka a taky jsem dnes pozoroval, že i na Nově nešel u filmu z 80 tých let zvuk. Jakmile naskočila reklama, zvuk šel.
Další zvláštnost.
Při přehrávání záznamu - nahrávky (MPEG formát) ve Windows media player se nejde posunovat, tj. používat táhlo seek.
Omlouvám se za nejapný dotaz, nejsem příliž zkušený, ale k čemu je dobrý záznam do "ts" formátu?
Díky Jarek

Pokud jsem správně umístil dotaz a pokud znáte můj předchozí dotaz. Doplňuji, že mám kartu AverTV DVB-T 777. Původně jsem si myslel, že ten program s touto kartou vůbec nepůjde, protože nepatří mezi podporované. Takže rekapituluji. U nahrávky do mpeg otevřené ve VMP nejde posun kupředu/dozadu/nikam. Kýžené místo dosáhnu jen v reálném čase.
Pro střih resp. převádění mpeg do jiných formátů u zvukové nahrávky používám GoldWave, ale jak jsem dnes zjistil, můj oblíbený GoldWave se tváří, že nahrávku natáhl, ale nic se nezobrazí. Přadtím jsem používal jednoduchý SW dodávaný s kartou. Přesto, že jsou formáty nahrávky stejné (mpeg), tak s těmi z DVB Dream jsou uvedené zvláštní potíže.
Pokud se najde někdo, kdo porozumí mému zmatečnému povídání a umí poradit, budu rád.
Dík jarek
Dreamer (459)|14.1.2007 21:43
Kedze karta nie je oficialne podporovna, je normalne ze su s nou problemy, ale pokusim sa poradit:

- vyskusaj ine MPEG2 kodeky a ine audio kodeky, napr. Intervideo, Cyberlink, nVidia, Sonic, alebo, napr. ffdshow:

http://sourceforge.net/projects/ffdshow-tryout/

- TS je iny format, nahravva sa priama kopia prenosu, takze by to malo byt stabilnejse ako MPEG

- skus tiez iny prehravac, napr. Media Player Classic, ten podporuje aj TS a nie je nutne ho instalovat:

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=82303&package_id=84358

- editorov je vela, pouzi vyhladavanie - strih editacia MPEG2, urcite nieco najdes, jednoduchy a freeware (zadarmo) je napr. MPEG2CUT a MPG2CUT2
JVS (2)|15.1.2007 11:48
Díky za rady a tipy. Než přišla Tvá odpověď, tak jsem trochu experimentoval. Zjistil jsem, že když nahrávku otevřu ve Womble a pak exportuji zase do MPEG, tak je WMP i WaveGold přehrává bez problémů.
Mám ještě následující problémy dotazy k DVB Dream (snad poslední). Nepřišel jsem na to, jak se dá nahrávat podle výběru v EPG (počeštění jsem zvládnul). Podle časovače to jde, ale podle EPG ne a ne. Taky mi funguje nahrávání více programů, když mám zapnut PIP (jediný problém je, kolik utáhne můj CPU). Ale neumím souběžně nahrávat podle časovače. Prostě se mi to dřívější nahrávání zavře a začne se další. Myslím, že problém není v SW, ale že chybu dělám já.
Stabilnější TS formát? Znamená to, že comp má méně práce při nahrávání? A můžu pak přejít na MPEG formát?
I přez uvedené nedostatky se mi nechce vracet k SW dodanému s kartou.
Ještě jednou dík za trpělivost s poučeným laikem.
jarek
mirekv (7169)|15.1.2007 12:05
JVS
S tím posunutým časováním jsem to zkoušel a nejde to. Musíš nastavit jeden čas a zaškrtnout potřebné programy.
Dreamer (459)|16.1.2007 01:29
@JVS - Nahravanie pomocou EPG v internom planovaci nie je mozne, bol uplne prerobeny a toto zatial chyba, po prestavke ktoru ma teraz autor je mozne ze tuto funkciu prida aj do noveho planovaca. Malo by to fungovat v externom DVBEPG, ale nie je to asi velmi stabilne, ako pisali uzivatelia na fore. Nahravanie viacerych stanic je mozne v internom planovaci ako pise mirekv - nastavit zaciatok prveho programu a koniec posledneho a zaskrtnut vsetky kanaly z ktorych chces nahravat - zatial. Bez planovaca sa tiez da nahravat aj bez otvarania PIP, cez to iste tlacidlo, v tomto pripade by to nemalo ovplyvnovat zataz CPU.