Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 45

Téma: Kolikrat muzu prepsat miniDV Kazetu?

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Kolikrat se muze prepsat miniDV Kazeta aniz by doslo k jakymkoliv ztratam na videu?
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Feb 2007

nijak, su to jednotky a nuly.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

intel
    Podle značky, to poznáš podle dropů, Panasonic mě nezklamaly ani po 100 záznamech.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Panasonic kazety maju spatne mechanicke casti.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Kazety Panasonic naprosto v pohodě. Alespoň DVM63 určitě (mám jich několik desítek a pak ještě pár 80-ti minutových - s žádnou sebemenší problém).

Je tu pravidelně Avatar uživatele ladinek
    Registrace
    Mar 2004

jj..přěsně tak..používám úplně ty samé

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Pitomec
    Kazety Panasonic naprosto v pohodě. Alespoň DVM63 určitě (mám jich několik desítek a pak ještě pár 80-ti minutových - s žádnou sebemenší problém).

Tak tie neviem zohnat, ale tieto AY-DVM60FE:

drhnu jak svina (mam ich asi 50ks (). S ostatnymi som nemal problemy, ani s AY-DVM80YE/60YE

a ani so Sony (tieto sa mi zacinaju pacit najviac) a este s Fuji. Ine znacky nepouzivam, mozno tak nudzovo, ked nie je ina, ale to ide hned prec.

Moc sa mi vsak nechce verit, ze pouzivaju ine mechanicke casti pri kazdej z tych typov...

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

Prakticky jdou točit stále dokola do nadměrného odření feritové vrstvy a to jak moc a brzo se odře záleží nejvíce na tom,jak často budeš dělat jen krátké sekvence s častou pausou, což znamená dření pásky stále na stejném a místě a to často na mnoha místech!

Já např. točím pásky dlouho dokola, neb málokdy vypínám kameru na akcích a raději natočím vkuse 2h na 52 pásky a z toho sestřih nejlepčího udělám přece v pohodě v PC čímž nedřu pásky dlouho a často no jednom místě! tedy dropouty maj často jen na začátku, kde se motá déle buben na jednom místě, než nastavím některé prametry obrazu a snímání ručně a pak dám record (což je defacto odpauzování!). Začátek pásek tedy nepoužívám pro důležité scény a kameru pouštím (Record) raději dříve před nějakým očekávaným dějem.

Je tu pořád Avatar uživatele Krtek
    Registrace
    Mar 2004

Základním pravidlem je používat pouze jednu značku a pokud možno ji nekombinovat s jinými. Pokud je čistá hlava a pásková dráha, kazety vydrží hodně. Dalším nepsaným pravidlem je začít s nahrávkou až na cca 30 sekundách. To samé platí i o dojezdu pásky na konci kazety. Na začátku i konci je páska extrémě namáhána.

Mám asi 70 ks Fuji a používám je bez problémů. Dříve jsem používal Panasonic pokud jsem Fuji nesehnal. Fuji používá pásku se zesílenou rubovou vrstvou, která je méně náchylná na poškození.

Jako nejhorší se mi jeví kazety Sony. Použil jsem 2 ks a zaznamenal jsem hned několik drop-outů po sobě. Při natáčení mi vyskakovali hlášky, že mám použít čistící kazetu a podobně. Mám jich doma ještě asi 8 zabalených, kdyby někdo chtěl. Jsou to ty nejlevnější kazety na trhu, takže kvalita tomu odpovídá. Kameru jsem dal vyčistit, a používám ke své spokojenosti zase jen Fuji.

Registrace
    Aug 2004

Krtek čili by jsi měl dodat, že nejhorší jsou nejlevnější od SONY a né oibecně, že kazety SONY! Ony jsou toiž SONY nejen za 60,-kč, ale i za 150kč/ks i více!
    Tedy pánové: některé kazety vydrží houbelec, některé hodně Nezobecnujte prosííím.
    Naposledy upraveno uživatelem petrusek: 05-06-2007 v 18:07

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Krtek
    Základním pravidlem je používat pouze jednu značku a pokud možno ji nekombinovat s jinými. Pokud je čistá hlava a pásková dráha, kazety vydrží hodně. Dalším nepsaným pravidlem je začít s nahrávkou až na cca 30 sekundách. To samé platí i o dojezdu pásky na konci kazety. Na začátku i konci je páska extrémě namáhána.

Mám asi 70 ks Fuji a používám je bez problémů. Dříve jsem používal Panasonic pokud jsem Fuji nesehnal. Fuji používá pásku se zesílenou rubovou vrstvou, která je méně náchylná na poškození.

Jako nejhorší se mi jeví kazety Sony. Použil jsem 2 ks a zaznamenal jsem hned několik drop-outů po sobě. Při natáčení mi vyskakovali hlášky, že mám použít čistící kazetu a podobně. Mám jich doma ještě asi 8 zabalených, kdyby někdo chtěl. Jsou to ty nejlevnější kazety na trhu, takže kvalita tomu odpovídá. Kameru jsem dal vyčistit, a používám ke své spokojenosti zase jen Fuji.
    Hlavna vec, ze tu tvrdis, ze Panasonici nepouzivas skoro vubec https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t= Si klamaaaaaar !!!! /

Prosim ta, kto tak pouziva v kamere kazety, ze 30 sekund nenahrava??? U Sony sa mi nikdy nestalo, co tvrdis a ani nepoznam nikoho ineho, len teba,ale s tymi lacnymi Panasonicmi sa to stalo uz niekolkym

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Inak som pozeral mechanicke casti tych kaziet, Fuji a Panasonic tie drahe AY-DVM80YE/60YE pouzivaju naprosto zhodne, tie lacne Panasonici maju uplne ine, lachy.

Je tu pořád Avatar uživatele Krtek
    Registrace
    Mar 2004

ODS:
    Asi tak. Já se bavil o těch levných, protože v té samé ceně se dá sehnat i ta Fuji. V kazetách je hodně velkej rozdíl. Měl jsem i Emtec, která stála kolem 130 kč, a taky s ní byli problémy.

Stayman:
    Že Tě to pořád baví. Vím co jsem psal a Ty pořád píšeš nesmysly o tom co jsem nepsal. O těch 30 sekundách psalo i na Grafice spousta lidí, navíc je to doporučeno i v odborných v knihách. Vyjímkou je DVCam, ale i tam to spousta kameramanů neriskuje. Myslím, že tohle ale není potřeba více rozebírat, protože tím si projde každej (snad krom Tebe) kdo trochu delší dobu točí, neboť štěrbina u MiniDV je opravdu na hraně.
    Tohle je známá a logická věc, zatím co s těma Panasonic kazetama máš problém jen Ty.

Drž se prosím Tě témetu, nebo se tu zase někomu bude zvedat kufr a druhej nás hodí do koše.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Krtek
    Že Tě to pořád baví. Vím co jsem psal a Ty pořád píšeš nesmysly o tom co jsem nepsal. O těch 30 sekundách psalo i na Grafice spousta lidí, navíc je to doporučeno i v odborných v knihách. Vyjímkou je DVCam, ale i tam to spousta kameramanů neriskuje. Myslím, že tohle ale není potřeba více rozebírat, protože tím si projde každej (snad krom Tebe) kdo trochu delší dobu točí, neboť štěrbina u MiniDV je opravdu na hraně.
    Tohle je známá a logická věc, zatím co s těma Panasonic kazetama máš problém jen Ty.

Drž se prosím Tě témetu, nebo se tu zase někomu bude zvedat kufr a druhej nás hodí do koše.
    Tak este raz:

1 ty tu tvrdis, ze kazety takmer vobec nepouzivas
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=
    a vyssie, ze si ich pouzival, takze si klamaaaaaaaaaaaaar
    2. nepoznam cloveka, co 30s pretaca v kamere kazety, ine je to s kazetami na linearnu editaciu, alebo na prispevky do TV (tam sa totiz na uvod aj nieco nahrava... )) ale to si samozrejme nevedel
    3. ja sa drzim tematu, nedoporucujem tie lacne kazety, kupil som ich karton, pretoze som mal vyhodnu cenu, nepoznam nikoho z lepsich kameramanov ako si ty, co ich pouziva, nedoporucili mi ich amatersky tocici a ja som im neveril, presvedcil som sa na vlastnej kozi, ze su spatne ich mechanicke casti, vsetci kameramani mi doporucili jednoznacne a jednohlasne Sony alebo Fuji, ty doporucujes teda Panasonic, tak si ich pouzivaj
    4. do velkych kamier pouzivame v studiu velke DVCAM kazety od Sony, ale ty taku kameru nemas, ani prispievatel, takze to neries /

Fakt prestan, ak nemas co ku tomu dodat, nie si nijak zaujmavy a fakt patria tvoje bezhodnotne prispevky, z ktorych sa nam tu vsetkym zveda kufr do kosa (a aj zatial vsetky tvoje tam isli) / , skus mi moje tvrdenie vyvratit, co samozrejme nejde, kedze Panasonic nepouzivas vobec.

Takze tu si citaj:
    http://forum.grafika.cz/read.php?98,...36#msg-1903836
    http://forum.grafika.cz/read.php?98,1880083
    http://forum.grafika.cz/read.php?98,1803319,1803687

Registrace
    Aug 2004

StayMan by €RikŁ€ nevím proč zrovna až dokonce 30s, ale začátek kazet bejvá nejčastěji nejvíce odřený, neb se na nich nejčastěji a nejdéle točí záznamové hlavy i když jen zatím připravujeme nastavení kamery, kompozice!
    To má Krtek pravdu i když těch 30s se mi zdá zbytečně moc, ale jeli záběr důležitý a neopakovatelný je důležité neriskovat výpadek, který častý na začátku pásku, tím spíše již nejednou použitého!
    Jo a neprotiargumentuj až tak příliš osobně! Stačí suše oponovat ne?! Dík.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. jak dlouhz muzu mit koaxilani kabel<?
    Od mykyna v sekci Bastlení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-03-2008, 08:57
  2. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 03-04-2006, 12:28
  3. jak a čím přepsat ID hardweru
    Od imported_mira_shw v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-01-2006, 15:51
  4. Jak dostat mgf kazetu do počítače?
    Od Patrik v sekci Zachytávání videa
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 05-07-2005, 09:41
  5. Z Vegasu4 na DV kazetu
    Od janqo v sekci Editace videa
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-09-2004, 22:48