Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kolikrat muzu prepsat miniDV Kazetu?

intel_tvf (35)|14.1.2007 06:56
Kolikrat se muze prepsat miniDV Kazeta aniz by doslo k jakymkoliv ztratam na videu?
stayman (12393)|14.1.2007 10:41
nijak, su to jednotky a nuly.
mirekv (7169)|14.1.2007 12:11
intel
Podle značky, to poznáš podle dropů, Panasonic mě nezklamaly ani po 100 záznamech.
stayman (12393)|14.1.2007 12:29
Panasonic kazety maju spatne mechanicke casti. :-(
Pitomec (10211)|15.1.2007 07:01
Kazety Panasonic naprosto v pohodě. Alespoň DVM63 určitě (mám jich několik desítek a pak ještě pár 80-ti minutových - s žádnou sebemenší problém).

ladinek (494)|15.1.2007 11:52
jj..přěsně tak..používám úplně ty samé :BB:
stayman (12393)|15.1.2007 12:48
[quote=Pitomec]Kazety Panasonic naprosto v pohodě. Alespoň DVM63 určitě (mám jich několik desítek a pak ještě pár 80-ti minutových - s žádnou sebemenší problém).

[/quote]

Tak tie :-I neviem zohnat, ale tieto AY-DVM60FE:



drhnu jak svina (mam ich asi 50ks :(((). S ostatnymi som nemal problemy, ani s AY-DVM80YE/60YE



a ani so Sony (tieto sa mi zacinaju pacit najviac) a este s Fuji. Ine znacky nepouzivam, mozno tak nudzovo, ked nie je ina, ale to ide hned prec. :-D

Moc sa mi vsak nechce verit, ze pouzivaju ine mechanicke casti pri kazdej z tych typov... :-?
ODSakEda (2278)|15.1.2007 13:50
Prakticky jdou točit stále dokola do nadměrného odření feritové vrstvy a to jak moc a brzo se odře záleží nejvíce na tom,jak často budeš dělat jen krátké sekvence s častou pausou, což znamená dření pásky stále na stejném a místě a to často na mnoha místech!

Já např. točím pásky dlouho dokola, neb málokdy vypínám kameru na akcích a raději natočím vkuse 2h na 52 pásky a z toho sestřih nejlepčího udělám přece v pohodě v PC 8-) čímž nedřu pásky dlouho a často no jednom místě! tedy dropouty maj často jen na začátku, kde se motá déle buben na jednom místě, než nastavím některé prametry obrazu a snímání ručně a pak dám record (což je defacto odpauzování!). Začátek pásek tedy nepoužívám pro důležité scény a kameru pouštím (Record) raději dříve před nějakým očekávaným dějem.
Krtek (1279)|15.1.2007 15:35
Základním pravidlem je používat pouze jednu značku a pokud možno ji nekombinovat s jinými. Pokud je čistá hlava a pásková dráha, kazety vydrží hodně. Dalším nepsaným pravidlem je začít s nahrávkou až na cca 30 sekundách. To samé platí i o dojezdu pásky na konci kazety. Na začátku i konci je páska extrémě namáhána.

Mám asi 70 ks Fuji a používám je bez problémů. Dříve jsem používal Panasonic pokud jsem Fuji nesehnal. Fuji používá pásku se zesílenou rubovou vrstvou, která je méně náchylná na poškození.

Jako nejhorší se mi jeví kazety Sony. Použil jsem 2 ks a zaznamenal jsem hned několik drop-outů po sobě. Při natáčení mi vyskakovali hlášky, že mám použít čistící kazetu a podobně. Mám jich doma ještě asi 8 zabalených, kdyby někdo chtěl. Jsou to ty nejlevnější kazety na trhu, takže kvalita tomu odpovídá. Kameru jsem dal vyčistit, a používám ke své spokojenosti zase jen Fuji.
ODSakEda (2278)|15.1.2007 16:25
Krtek čili by jsi měl dodat, že nejhorší jsou nejlevnější od SONY a né oibecně, že kazety SONY! Ony jsou toiž SONY nejen za 60,-kč, ale i za 150kč/ks i více!
Tedy pánové: některé kazety vydrží houbelec, některé hodně :-) Nezobecnujte prosííím.
stayman (12393)|15.1.2007 17:33
[quote=Krtek]Základním pravidlem je používat pouze jednu značku a pokud možno ji nekombinovat s jinými. Pokud je čistá hlava a pásková dráha, kazety vydrží hodně. Dalším nepsaným pravidlem je začít s nahrávkou až na cca 30 sekundách. To samé platí i o dojezdu pásky na konci kazety. Na začátku i konci je páska extrémě namáhána.

Mám asi 70 ks Fuji a používám je bez problémů. Dříve jsem používal Panasonic pokud jsem Fuji nesehnal. Fuji používá pásku se zesílenou rubovou vrstvou, která je méně náchylná na poškození.

Jako nejhorší se mi jeví kazety Sony. Použil jsem 2 ks a zaznamenal jsem hned několik drop-outů po sobě. Při natáčení mi vyskakovali hlášky, že mám použít čistící kazetu a podobně. Mám jich doma ještě asi 8 zabalených, kdyby někdo chtěl. Jsou to ty nejlevnější kazety na trhu, takže kvalita tomu odpovídá. Kameru jsem dal vyčistit, a používám ke své spokojenosti zase jen Fuji.[/quote]

Hlavna vec, ze tu tvrdis, ze Panasonici nepouzivas skoro vubec https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t= Si klamaaaaaar !!!! / B-) :-R

Prosim ta, kto tak pouziva v kamere kazety, ze 30 sekund nenahrava??? :-? :-E :-E :-E :-E U Sony sa mi nikdy nestalo, co tvrdis a ani nepoznam nikoho ineho, len teba,ale s tymi lacnymi Panasonicmi sa to stalo uz niekolkym 8-)
stayman (12393)|15.1.2007 17:41
Inak som pozeral mechanicke casti tych kaziet, Fuji a Panasonic tie drahe AY-DVM80YE/60YE pouzivaju naprosto zhodne, tie lacne Panasonici maju uplne ine, lachy. 8-)
Krtek (1279)|15.1.2007 17:55
ODS:
Asi tak. Já se bavil o těch levných, protože v té samé ceně se dá sehnat i ta Fuji. V kazetách je hodně velkej rozdíl. Měl jsem i Emtec, která stála kolem 130 kč, a taky s ní byli problémy.

Stayman:
Že Tě to pořád baví. Vím co jsem psal a Ty pořád píšeš nesmysly o tom co jsem nepsal. O těch 30 sekundách psalo i na Grafice spousta lidí, navíc je to doporučeno i v odborných v knihách. Vyjímkou je DVCam, ale i tam to spousta kameramanů neriskuje. Myslím, že tohle ale není potřeba více rozebírat, protože tím si projde každej (snad krom Tebe) kdo trochu delší dobu točí, neboť štěrbina u MiniDV je opravdu na hraně.
Tohle je známá a logická věc, zatím co s těma Panasonic kazetama máš problém jen Ty.

Drž se prosím Tě témetu, nebo se tu zase někomu bude zvedat kufr a druhej nás hodí do koše.
stayman (12393)|15.1.2007 18:37
[quote=Krtek]Že Tě to pořád baví. Vím co jsem psal a Ty pořád píšeš nesmysly o tom co jsem nepsal. O těch 30 sekundách psalo i na Grafice spousta lidí, navíc je to doporučeno i v odborných v knihách. Vyjímkou je DVCam, ale i tam to spousta kameramanů neriskuje. Myslím, že tohle ale není potřeba více rozebírat, protože tím si projde každej (snad krom Tebe) kdo trochu delší dobu točí, neboť štěrbina u MiniDV je opravdu na hraně.
Tohle je známá a logická věc, zatím co s těma Panasonic kazetama máš problém jen Ty.

Drž se prosím Tě témetu, nebo se tu zase někomu bude zvedat kufr a druhej nás hodí do koše.[/quote]

Tak este raz:

1 ty tu tvrdis, ze kazety takmer vobec nepouzivas
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=
a vyssie, ze si ich pouzival, takze si klamaaaaaaaaaaaaar :-R B-)
2. nepoznam cloveka, co 30s pretaca v kamere kazety, ine je to s kazetami na linearnu editaciu, alebo na prispevky do TV (tam sa totiz na uvod aj nieco nahrava... :))) ale to si samozrejme nevedel :-R B-)
3. ja sa drzim tematu, nedoporucujem tie lacne kazety, kupil som ich karton, pretoze som mal vyhodnu cenu, nepoznam nikoho z lepsich kameramanov ako si ty, co ich pouziva, nedoporucili mi ich amatersky tocici a ja som im neveril, presvedcil som sa na vlastnej kozi, ze su spatne ich mechanicke casti, vsetci kameramani mi doporucili jednoznacne a jednohlasne Sony alebo Fuji, ty doporucujes teda Panasonic, tak si ich pouzivaj :-E :-R B-)
4. do velkych kamier pouzivame v studiu velke DVCAM kazety od Sony, ale ty taku kameru nemas, ani prispievatel, takze to neries / :-R

Fakt prestan, ak nemas co ku tomu dodat, nie si nijak zaujmavy a fakt patria tvoje bezhodnotne prispevky, z ktorych sa nam tu vsetkym zveda kufr do kosa (a aj zatial vsetky tvoje tam isli) / , skus mi moje tvrdenie vyvratit, co samozrejme nejde, kedze Panasonic nepouzivas vobec. 8-)


Takze tu si citaj:
http://forum.grafika.cz/read.php?98,1884879,1903836#msg-1903836
http://forum.grafika.cz/read.php?98,1880083
http://forum.grafika.cz/read.php?98,1803319,1803687
ODSakEda (2278)|15.1.2007 19:34
StayMan by €RikŁ€ nevím proč zrovna až dokonce 30s, ale začátek kazet bejvá nejčastěji nejvíce odřený, neb se na nich nejčastěji a nejdéle točí záznamové hlavy i když jen zatím připravujeme nastavení kamery, kompozice!
To má Krtek pravdu i když těch 30s se mi zdá zbytečně moc, ale jeli záběr důležitý a neopakovatelný je důležité neriskovat výpadek, který častý na začátku pásku, tím spíše již nejednou použitého!
Jo a neprotiargumentuj až tak příliš osobně! Stačí suše oponovat ne?! Dík.
stayman (12393)|15.1.2007 19:50
[quote=ODSakEda]StayMan by €RikŁ€ nevím proč zrovna až dokonce 30s, ale začátek kazet bejvá nejčastěji nejvíce odřený, neb se na nich nejčastěji a nejdéle točí záznamové hlavy i když jen zatím připravujeme nastavení kamery, kompozice!
To má Krtek pravdu i když těch 30s se mi zdá zbytečně moc, ale jeli záběr důležitý a neopakovatelný je důležité neriskovat výpadek, který častý na začátku pásku, tím spíše již nejednou použitého!
Jo a neprotiargumentuj až tak příliš osobně! Stačí suše oponovat ne?! Dík.[/quote]

Co riesis ha? Mna? Daj si pohov! \/ Na zaciatku ti staci spravit o cca 5s dlhsi zaber, to je vsetko, tak sa to robi v praxi,pretoze pred dolezitym zaznamom nesmie byt paska bez nahravky (ked uz, je tam cierna samoze aj TLC) , takze nikto nic nepretaca, na to nie je casto ani kedy. :-R
Krtek (1279)|15.1.2007 22:49
Stayman:

1. Přečti si pořádně co jsem psal a nepřevracej to. Já taky pořád neřeším to, že jsi mne nařkl zkrz něco, co jsem nenapsal, a ani jsi to nevysvětlil. Prostě jsi kecal což je u Tebe běžné a tím to pro mne skončilo.

2. Od 20 prosince točím už jen pro TV a nic jiného už téměř nedělám, mimo závazků z minulého roku. Mám svůj vlastní projekt, na základě kterého vznikl v TV nový pořad. Nepoučuj mne tedy co se kde nahrává. Nevíš o tom vůbec nic.

3. Psal jsem, že používám Fuji a Panasonic jen když jsem Fuji nesehnal. Jednu dobu byli hodně nedostatkové.
Setřel Tě tu Pitomec, Ladinek i Mirekv, tak se pořád neobhajuj. Nemá to význam, protože jsi opravdu jedinej, kdo má problémy, a to nejen s kazetama.

5. To by ses divil, co mám za kameru a s čím točím. Jak už jsem psal výše. Nevíš o tom vůbec nic.

za 6. a za poslední. Moje příspěvky končí v koši hlavně proto, že se s Tebou dohaduju. Ty jsi prostě nejlepší, a každej, kdo Ti začne něco vyvracet, nebo Ti oponovat v tom koši skončí také. Takže chyba bude nejspíš jinde...
stayman (12393)|15.1.2007 23:09
[quote=Krtek]Stayman:

1. Přečti si pořádně co jsem psal a nepřevracej to. Já taky pořád neřeším to, že jsi mne nařkl zkrz něco, co jsem nenapsal, a ani jsi to nevysvětlil. Prostě jsi kecal což je u Tebe běžné a tím to pro mne skončilo.

2. Od 20 prosince točím už jen pro TV a nic jiného už téměř nedělám, mimo závazků z minulého roku. Mám svůj vlastní projekt, na základě kterého vznikl v TV nový pořad. Nepoučuj mne tedy co se kde nahrává. Nevíš o tom vůbec nic.

3. Psal jsem, že používám Fuji a Panasonic jen když jsem Fuji nesehnal. Jednu dobu byli hodně nedostatkové.
Setřel Tě tu Pitomec, Ladinek i Mirekv, tak se pořád neobhajuj. Nemá to význam, protože jsi opravdu jedinej, kdo má problémy, a to nejen s kazetama.

5. To by ses divil, co mám za kameru a s čím točím. Jak už jsem psal výše. Nevíš o tom vůbec nic.

za 6. a za poslední. Moje příspěvky končí v koši hlavně proto, že se s Tebou dohaduju. Ty jsi prostě nejlepší, a každej, kdo Ti začne něco vyvracet, nebo Ti oponovat v tom koši skončí také. Takže chyba bude nejspíš jinde...[/quote]

1. precital a je to este stale v kosi, tvrdis presne toto: Já Panasonic nepoužívám skoro vůbec a je to stale tu, mozes sa presvedcit sam https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t= a neskor tu v diskusii tvrdis zase toto: Dříve jsem používal Panasonic, takze je jasne, ze jedno z toho je klamstvo !!!

2. Aky je to program??? Noze prezrad, spytam sa na to a aj TV prezrad, mozno ju tu na Slovensku chytam, tak to pozriem. Takze ty vies, na co sa nahrava a ja zase, na co sa nenahrava, teda ak tam u vas v TV pouzivaju Panasonic AY-DVM60FE, tak o tom chcem nieco vediet, u nas v ziadnej TV zarucene nie :)))

3. Ano, presne to si pisal, takze mozes mi zase ofotit nejaku tu kazetu, kedze ti uz nemame ako verit??? Mna Pitomec, ani Ladinek a Mirekv uz toboz nesetreli, pretoze oni pouzivaju uplne ine kazety, o ktorych vravim ja a su to tieto


kdezto oni pouzivaju tieto


ale ak sa ti zdaju rovnake, tak o com vlastne chces diskutovat ????????

4. tento bod si vynechal? Ten sa mal asi tykat tych 30s :)))))))

5. tak to teda neviem aku mas kameru a aj dost pochybujem, ze si si ju kupoval, ale ani ma to nezaujma, podla toho ako s tymi kazetami tebe je jedno, ci je to Hi8, alebo D8 akurat viem, ze kamery na rameno nepouzivas, ze kvoli tomu si predal VX9000 a kupil si spickovu digital8, co toci s nou tvoja pani

6. Nikto iny, ako ty a takí, co sa snazia klamat a nedrzia sa temy skoncia v kosi, bohuzial mozes si vraviet co chces, kebyze tvoje prispevky maju nejaku vypovedaciu hodnotu, tak ti ich moderator nezmaze a aby si tomu este viac rzumel, ty si tvrdil, ze moderatori su tvoji kamosi :))))))), ale je to presne naopak, aj v tomto pripade, ja som pisal o tych Panasonicoch preto, aby sa im ktokolvek vyvaroval, ostatne maju s nimi aj dalsi problemy, na co som ti postol dokazov dost a ty ani jeden !!!!, takze moje prispevky su vecne a hlavne netlacham a nemam stranku, kde nie je ani jedna ukazka prac.

B-)
Pitomec (10211)|15.1.2007 23:56
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Pitomec]Kazety Panasonic naprosto v pohodě. Alespoň DVM63 určitě (mám jich několik desítek a pak ještě pár 80-ti minutových - s žádnou sebemenší problém).

[/quote]

Tak tie :-I neviem zohnat, ale tieto AY-DVM60FE:[/quote]

Nechal jsem si je poslat z http://www.globalmediapro.com
stayman (12393)|16.1.2007 00:00
Vyskusam ich teda aj ja. Teraz som zistil, ze maju ich u nas AVDigital.

http://www.avdigital.sk/index.php?page=1prod&id=219
Pitomec (10211)|16.1.2007 00:07
Ta cena je ovšem drsná... :-I
stayman (12393)|16.1.2007 00:13
150,-Sk ? Na globale ma sice vyjdu 130 ale neviem uspech.

https://www.globalmediapro.com/do/quote/1030/loc=pdetails&locID=1030
joe1 (114)|16.1.2007 09:20
co takto pani kameramani pred tocenim sa na tocenie pripravit a pasky nastavit doma....napr. viem ze idem tocit futbal tak si skontrolujem baterky....vycistim objektiv ... potrebujem 2 pasky tak si dve pasky nahram 30s napr. pruhov+1k zvuk a napr si hned skontrolujem ci nahodou paska nie je znicena hned od zaciatku....a potom hor sa na tocenie.... :-)
Pitomec (10211)|16.1.2007 09:32
Od SONY jedině toto:

Pitomec (10211)|16.1.2007 09:35
[quote=Krtek]Od 20 prosince točím už jen pro TV a nic jiného už téměř nedělám[/quote]
Že ty točíš péčko? Ne - to byla jenom sranda :-D
stayman (12393)|16.1.2007 09:47
[quote=joe1]co takto pani kameramani pred tocenim sa na tocenie pripravit a pasky nastavit doma....napr. viem ze idem tocit futbal tak si skontrolujem baterky....vycistim objektiv ... potrebujem 2 pasky tak si dve pasky nahram 30s napr. pruhov+1k zvuk a napr si hned skontrolujem ci nahodou paska nie je znicena hned od zaciatku....a potom hor sa na tocenie.... :-)[/quote]

jj a este ich pretocit tam a spat, aby nelepili :-E :-E :-E
joe1 (114)|16.1.2007 12:52
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=joe1]co takto pani kameramani pred tocenim sa na tocenie pripravit a pasky nastavit doma....napr. viem ze idem tocit futbal tak si skontrolujem baterky....vycistim objektiv ... potrebujem 2 pasky tak si dve pasky nahram 30s napr. pruhov+1k zvuk a napr si hned skontrolujem ci nahodou paska nie je znicena hned od zaciatku....a potom hor sa na tocenie.... :-)[/quote]

jj a este ich pretocit tam a spat, aby nelepili :-E :-E :-E[/quote]

napriklad... :-D
focus (253)|16.1.2007 16:04
Pitomec (10211)|16.1.2007 17:17
Říká se tomu RABAT :-D
rx (50)|24.1.2007 22:43
Pokud jsem diskuzi rozumněl dobře, jsou nejlepší stabilně kazety Fuji v nízkých cenách.

Je to tak?
Krtek (1279)|24.1.2007 23:31
Fuji jsou dobré, ale stejně tak jsou dobré i jiné pásky. Důležité je držet se jedné značky a pokud možno ji nekombinovat s jinými.
rx (50)|25.1.2007 01:08
[quote=Krtek]Fuji jsou dobré, ale stejně tak jsou dobré i jiné pásky. Důležité je držet se jedné značky a pokud možno ji nekombinovat s jinými.[/quote]

Proč?
Krtek (1279)|25.1.2007 09:58
Nevím sice přesně jak je to možné, ale většina problémů nastává právě když se začnou střídat značky. Je to mezi kameramany obecně známá věc.
Zrovna včera jsem tu měl od zákazníka pásky Sony, a kamera je nechtěla přečíst. Když mi zákazník přivezl svoji kameru, bylo vše v pořádku. Já používám Fuji, ale dříve jsem byl nucen dotočit záznam na pásku Emtec a Panasonic. Neustále mi vyskakovali hlášky "Cleanning casette" a podobně. Indikovalo to znečištění hlavy, ačkoliv ty kazety byli nové. Záznam jsem málem nedotočil. Vždy po vypnutí a znovuzapnutí kamery ta hláška zmizela. Ne že by ty kazety byli špatné, ale při střídání to prostě dělá mnohdy neplechu.
Pitomec (10211)|25.1.2007 10:09
[quote=rx][quote=Krtek]Fuji jsou dobré, ale stejně tak jsou dobré i jiné pásky. Důležité je držet se jedné značky a pokud možno ji nekombinovat s jinými.[/quote]

Proč?[/quote]
To se sice traduje, ale moc pravdy na tom asi není - osobně v DV rekordéru střídám hodně značek a nemá to vliv naprosto na nic. Každopádně FUJI lze jednoznačně doporučit.
rx (50)|25.1.2007 10:52
Děkuji za odpovědi.
Krtek (1279)|25.1.2007 11:04
[quote=Pitomec][quote=rx][quote=Krtek]Fuji jsou dobré, ale stejně tak jsou dobré i jiné pásky. Důležité je držet se jedné značky a pokud možno ji nekombinovat s jinými.[/quote]

Proč?[/quote]
To se sice traduje, ale moc pravdy na tom asi není - osobně v DV rekordéru střídám hodně značek a nemá to vliv naprosto na nic. Každopádně FUJI lze jednoznačně doporučit.[/quote]

Psalo to i několik lidí na grafice. Já s tím problémy měl hned několikrát. Záleží taky na tom, zda máš DV recorder, nebo MiniDV recorder. Třeba na D8 jsem střídal spoustu značek a bez problému, ale u MiniDV už to nejde. Jistě záleží také i na kameře, ale nač vyhledávat případné zbytečné problémy.
Pitomec (10211)|25.1.2007 11:42
Na Grafice to sice pár lidí psalo, ale třeba Rejpal z Novy to jednoznačně vyvrátil (stejně jako další rozšířený blábol o nějakém suchém/mokrém lubrikantu, což se taky traduje).
Krtek (1279)|25.1.2007 12:43
Ty lubrikanty, to je blbost. Nevím kdo to vynesl. Nedovedu si představit jak by to fungovalo a k čemu by to bylo dobrý.

Nevím co tam o tom psal Rejpal. Já s těma značkama mám problémy, a nejsem sám. Nejhorší je když přivezou lidi něco na zpracování. Polovina toho nejede a pak si musím půjčovat i kamery. A úplně nejhorší je, když to přivezou ještě ke všemu v LP režimu. Buď to načtu s různýma výpadkama, nebo vůbec. A to mám k dispozici 2 MiniDV kamery.
Pitomec (10211)|25.1.2007 13:21
Nejde o to, že má někdo problém s nějakou konkrétní značkou - to jistě může mít. Ale střídání pásek (myslím tím pásek dobrých) navzájem nemá na nic vliv.
Krtek (1279)|25.1.2007 15:07
Jak píšu. Já i někteří moji kolegové mají zkušenosti jiné.
Pitomec (10211)|25.1.2007 15:14
Tak to máš fakt blbý. Ono to možná taky bude kamerou spíš než páskama.
ODSakEda (2278)|25.1.2007 16:04
střídám značky pásků hodně (baby méně :-D ), ale nemám problém a to ani při vícerém přehrání pásků 8-) spíše než nekvalitu i těch levných pásků jde o výpadek vyjímečně v místě, kde jsem měl dlouho pauzu a pásekse mohlv jednom místě více odřít... Neb nahrajuli levný nový pásek najednou na akci, kde mi nesmí nic uniknout a nevypínám často nebo nadlouho recording(nepřerušuji nahrávání -soulož raději ano :-D ), nemám výpadek (dropout) ani jeden!!!
stayman (12393)|25.1.2007 17:00
Tak to mas dost blbe, ja prave naopak, ale nie z dovodov ake ma Krtek, ale preto, ze nie je tych znaciek na trhu az tolko, z ktorych si mozes vyberat, kedze pozadujes aj kvalitu za tie iste prachy. Ako vravim, dobre su tie professional Panasonic (tie professional, co sem dal Pitomec, este nepoznam), potom jednoznacne Fuji a velmi dobre su aj Sony lacne Premium, maju aj zhodne mechanicke casti ako tie Fuji. Ine kazety som skusal len ked nic ine nebolo, ale nevsimol som si nejake pre a proti, to je pravda, pretoze to islo hned prec a aj kopec ide prec z tych, co kupujem, casto odkupia aj povodny zaznam. Urobil som velku chybu s tymi lacnymi Panasonic, ale zase som ich lacno aj kupil :))))
focus (253)|26.1.2007 08:43
[quote=StayMan by €RikŁ€]Tak to mas dost blbe, ja prave naopak, ale nie z dovodov ake ma Krtek, ale preto, ze nie je tych znaciek na trhu az tolko, z ktorych si mozes vyberat, kedze pozadujes aj kvalitu za tie iste prachy. Ako vravim, dobre su tie professional Panasonic (tie professional, co sem dal Pitomec, este nepoznam), potom jednoznacne Fuji a velmi dobre su aj Sony lacne Premium, maju aj zhodne mechanicke casti ako tie Fuji. Ine kazety som skusal len ked nic ine nebolo, ale nevsimol som si nejake pre a proti, to je pravda, pretoze to islo hned prec a aj kopec ide prec z tych, co kupujem, casto odkupia aj povodny zaznam. Urobil som velku chybu s tymi lacnymi Panasonic, ale zase som ich lacno aj kupil :))))[/quote]

Myslis tieto: AY-DVM60FE

A ake mas s nimi problemy?
stayman (12393)|29.1.2007 09:33
[quote=focus]Myslis tieto: AY-DVM60FE

A ake mas s nimi problemy?[/quote]

Ti elacne Panasonici dokazu sa az tak "zadriet", ze vypadnu 2-3frame. Nestava sa to pravidelne a nie pri kazdej, takisto neviem, ako funguju v inej kamere, ale dost ma to zaskocilo. U inych kaziet nemam poblem.