Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Video z PC do DLP projektoru

LHolub (9)|13.1.2007 17:59
Prosím o radu, zda má někdo zkušenost z přehrávání avi nebo vob souborů z PC přes VGA (RGB) kabel do DLP projektoru.
Přehrávání Powerpoint prezentací funguje, ale pokud spustím video ve výše uvedených formátech je vidět jen černé "okno".
Souvisí to s rozlišením ?

Díky za každý tip 9-) .
Ondras_ (204)|13.1.2007 18:07
[quote=LHolub]...ale pokud spustím video ve výše uvedených formátech je vidět jen černé "okno"...[/quote]

Nastav si pořádně kam grafárna posílá overlay.
LHolub (9)|13.1.2007 18:30
Mobility Radeon 7500 - nemohu overlay v menu najít,
jestli ho vůbec má.
Poradíte ?

Díky.
Ondras_ (204)|13.1.2007 19:51
[quote=LHolub]Mobility Radeon 7500 - nemohu overlay v menu najít,
jestli ho vůbec má.
Poradíte ?

Díky.[/quote]

Bude to někde v nastavení obrazovek na režimy klon, divadlo, rozšíření plochy apod.
mmmartin (187)|14.1.2007 01:03
přehráváš z počítače, nebo z notebooku?
Ondras_ (204)|14.1.2007 11:27
[quote=mmmartin]přehráváš z počítače, nebo z notebooku?[/quote]

A notebook není počítač? OMG!
mmmartin (187)|14.1.2007 12:45
Jsou situace, a toto je jedna z nich, kdy záleží na tom, zda zdrojem VGA signálu pro datový projektor je stolní počítač nebo notebook. Problém je v tom, že zatímco u stolního počítače se projektor připojuje místo monitoru na výstup grafické karty a počítači vlastně ani nepozná, jestli krmí monitor nebo datový projektor, u notebooku je situace poněkud jiná: projektor se připojuje sice také na VGA výstup, ale současně se tento výstup musí aktivovat (např. kombinací Fn + F5). Garfická karta pak musí generovat nejen signál pro displej notebooku, jednak signál pro VGA výstup, které se - jak jistě víš - poněkud liší. A to už některé grafické karty přestávají stíhat a dávají (většinou) přednost úplnému signálu pro displej. Stačí pak - např. již výše uvedenou kombinací kláves - "zhasnout" displej notebooku a projektor jako zázrakem přestane promítat černou a na plátně se objeví kýžený obrázek. :-)
Ondras_ (204)|14.1.2007 13:16
A jeje, kdyby jsi místo svého absolutně zbytečnéhy výlevu četl, co tu již bylo napsáno, tak by ti možná došlo, že projektor je připojen jako sekundární display. A je úplně fuk jestli na notebooku nebo na stolním pecku. Takže příště více čti a méně zbytečně piš. \/ Navíc tvá rada s vypnutím displaye a hraním toliko do projektoru je sice použitelná, ale z možných řešení je nejhorší.
9z9 (188)|14.1.2007 14:25
[quote=Ondras_]A jeje, kdyby jsi místo svého absolutně zbytečnéhy výlevu četl, co tu již bylo napsáno, tak by ti možná došlo, že projektor je připojen jako sekundární display. A je úplně fuk jestli na notebooku nebo na stolním pecku. Takže příště více čti a méně zbytečně piš. \/ Navíc tvá rada s vypnutím displaye a hraním toliko do projektoru je sice použitelná, ale z možných řešení je nejhorší.[/quote]
Nechci do toho az tak moc kecat, ale mmmartin ma pravdu. Je rozdil jestli PC nebo NTB a jedno to neni. Na PC nastavi klon ci divadlo, na ntb mi vzdy stacilo FN+patricne F (F4, F5) - grafiky intel, s3, ati.
Na ATIne by melo jit pustit video na obou vystupech, u stare S3 mi to jelo jen na jednom.
PS: kdyz se chce divat na video, tak mu urcite nebude vadit, kdyz mu nepojede video i na lcd.

Edit: proc sem taham FN+F ? Protoze ovladace pro mobility radeon byvaji jine nez "normalni" catalysty a napr. u me mobilni atiny v ovladacich ani klon nebyl. A byl bych vdecny, kdyby sis zopakoval zaklady slusneho chovani a ridil se jimi.
Ondras_ (204)|14.1.2007 14:40
[quote=9z9]Nechci do toho az tak moc kecat, ale mmmartin ma pravdu. Je rozdil jestli PC nebo NTB a jedno to neni. Na PC nastavi klon ci divadlo, na ntb mi vzdy stacilo FN+patricne F (F4, F5) - grafiky intel, s3, ati.
Na ATIne by melo jit pustit video na obou vystupech, u stare S3 mi to jelo jen na jednom.
PS: kdyz se chce divat na video, tak mu urcite nebude vadit, kdyz mu nepojede video i na lcd.[/quote]

Když do toho nechceš kecat, tak do toho nekecej. Evidentně tomu rozumíš jak koza náklaďáku. Došlo ti např. někdy, že těmi klávesovými zkratkami jen aktivuješ určitá nastavení v ovladači grafárny a je totálně putna jaký formát počítače používáš? Oba postupy (GUI ovladače i shortcuty) jsou použitelné jak na ntb, tak na dt. Dále nevím, proč sem taháš S3 a intel, když se mluví o ATI Radeon 7500.
leo (345)|14.1.2007 14:50
Proč se hádáte? Počkejte až LHolub napíše, jestli pokročil a a pak přemýšlejte, co dál.

A pro Ondras_e:
Zkus se chovat trošku civilizovaně, neandrtálců a brouků pytlíků je na tomto fóru už dost.
LHolub (9)|14.1.2007 19:59
Zkoušel jsem aktualizovat ovladače přes správu zařízení, nenašlo to nic nového (zřejmě web ati).
Přišla ještě rada - nainstalovat Catalyst display driver s modifikací pro upgrade DH Mobility Modtool V4 a tam mě to zase nepustilo z důvodu chybějící NET Framework v2.0.
Taky už kapku "plavu".

Help pls !
Díky zatím všem.
9z9 (188)|14.1.2007 21:20
[quote=LHolub]Zkoušel jsem aktualizovat ovladače přes správu zařízení, nenašlo to nic nového (zřejmě web ati).
Přišla ještě rada - nainstalovat Catalyst display driver s modifikací pro upgrade DH Mobility Modtool V4 a tam mě to zase nepustilo z důvodu chybějící NET Framework v2.0.
Taky už kapku "plavu".

Help pls !
Díky zatím všem.[/quote]
Na mobility Radeon jdou nahodit standardni catalysty ? U meho notasu to kdysi neslo. Zkousel jsi prosim prepnout pres klavesove zkratky ty rezimy ? At tu neresime blbosti kolem.
NET Framework najdes na webu MS...stahni a nainstaluj.
LHolub (9)|15.1.2007 15:55
NET framework nainstalován, proběhla i instalace Modtool a . . .
připojuji náhled na kartu Catalyst control centre.

Natsvení klon se mi zdá nějak "zešedlé", dto u režimu divadlo.

Díky za help.
ODSakEda (2278)|15.1.2007 16:54
1. nastavit klonovat
2. zvolit ve vlastnostech zobrazení : celoobrazovkové zobrazení na sekundární obrazovce! Druhá obrazovka, v tomto případě datavideopoprjektor, se při spuštní SW videoplayeru automaticky přepně do fuulscreenu! 8-)