Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

1 USB tiskárna a 2 PC nezávisle - jak na to?

Pears (1027)|11.1.2007 19:28
Mam USB tiskarnu EPSON a chtel bych ji propojit mezi dvema PC.
Oba PC jsou propojeny pres router a normalne spolu komunikuji (kopirovani atd.)
Jde mi o to co k tomu potrebuji aby se na ty tiskarne dalo tisknout nezavisle na jakemkoli zapnutem PC. Slysel jsem neco o print serverech. Jak to mam zapojit? Predpokladam, ze by to bylo v kombinaci s routerem a s tim print serverem, protoze druhy PC je na druhe strane pokoje a kabely od routeru jsou jiz v podlaze a nechci tahat dalsi kabel.
Jestli existuje nejake jednodussi reseni rad si ho vyslechnu.
Dik.
Jano (592)|11.1.2007 21:14
podobné som riešil aj ja /nedoriešil zatiaľ /
udajne existuje do usb siet karta -tu spojiš do routra a máš vymalováno.
sieťová tlačiareň :-)
Doom (2331)|12.1.2007 07:56
spousta tiskáren má přímo speciální port, do kterého se strčí modul síťové karty, který převezme funkčnost print serveru. možná to umí i tvůj model.
Miuvek (858)|12.1.2007 08:21
Pears (1027)|12.1.2007 09:17
Miuvek
Vypada to, ze jsi na to kapnul. Ale potrebuji to vedet tutove, protoze to stoji skoro polovinu tiskarny. :-)
Miuvek (858)|12.1.2007 10:38
Pears
Určitě je to pro ten účel, který žádáš.
Já používám print server pro LPT a v poho, s USB jsem sice zatím nepracoval, ale asi to bude podobné. Podporuje to všechno, co je potřeba, navíc má konfiguraci přes WWW prohlížeč, takže nejsi závislý na nějaké konkrétní aplikaci. Pokud to koupíš přes zásilkovou službu, máš nárok na vrácení bez udání důvodu do 14dní :-)
Peloš (103)|13.1.2007 10:25
Taky se chystám vyřešit tento problém, printservery jsou samostatné, součástí routeru a nebo taky síťových disků.
Je potřeba si rozmyslet, jestli investicí do něčeho takového nezískáš víc než jen printserver :BB:
http://www.joyce.cz/clanek.php?idclanek=298&typclanku=kat

já uvažuji o tomhle, chci mezi PC mít takový malý server na data a další vychytávky
http://www.kobe.cz/inshop/scripts/Detail.asp?kat=HDESD6K
Pears (1027)|13.1.2007 16:56
Peloš
To je trochu moc nez ja pozaduji, ale nekdo si na to hold potrpi. Ja chci jen aby mi ta USB printka sla na oba PC. Nepotrebuji zadnej server s datama atp.
Zkusim neco sehnat i kdyz se mi uz moc nechce investovat...."pritelkyne si (ja) koupil(a) notebook" :-D :-D