Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak stáhnot video ze stránek ČT

Karya (2)|11.1.2007 11:00
Dobrý den.
Jsem začátečník v zachytávání videa a proto bych se chtěl zeptat jak jde zachytávat video TV kanál ČT 24 (konkrétně pořad "Uvolněte se prosím") na počítač. Dle uvedených návodů na TVfreak se mi to nedařilo. Vysvětlí mi to někdo jako začátečníku úplně polopatě. Děkuji za pomoc a radu.
pee.tr (1208)|11.1.2007 12:09
Uvolněte se prosím běží na čt24?
mirekv (7169)|11.1.2007 13:57
pee.tr
Ta čtyřka tam asi nedopatřením vklouzla! :-E
Karya
To je jak když se zeptáš: Jak se řídí auto, nikdy jsem v něm neseděl! Návodů je na zachytávání fůra i tady. Jen čti!
pee.tr (1208)|11.1.2007 16:16
mirekv
No ale on se prá "jak stáhnout ze stánek ČT".
Takže to vůbec nechápu, jsem myslel, že chce nějak stahovat to co vysílají ČT 24 ne netu.
mirekv (7169)|11.1.2007 16:38
pee.tr
Jo, to jsem přehlédl, z netu, no někde se to tu probíralo. Tak ten pořad možná na ČT 24 na netu vysílají.
Jo už to vídím, ono je to na stránkách hned pod programem ČT24.
Karya (2)|11.1.2007 16:52
Sorry, samozřejmě myslím ČT. Ale to nic nemění na mém dotazu a jak již jsem napsal ty návody, které jsem zkoušel mě nepomohli (nebo to neumím). Proto jsem se také obrátil o pomoc.
gebu (54)|11.1.2007 23:36
Z tohoto návodu http://blog.nikolacech.net/2005/10/10/stahovani-z-televiznich-archivu-i-ceska-televize-1cast/ jsem použil jak zjistit adresu streamu.
Tímto programem jsem to stáhl (ta free verze v návodu mi nefungovala): http://sdp.ppona.com/
A programem AsfCut z tohoto návodu: https://www.tvfreak.cz/jak-stahnout-streamovane-windows-media-video-do-pocitace/1792 to upravuju, protože se stáhne hodně před, ale hlavně za pořadem.
gebu (54)|11.1.2007 23:37
Vím, že nahrávání z TV a rádia a tedy i ze stránek TV je u nás legální. Dokáže mi někdo hodit link popř. citaci (i s odkazem) ze zákona, o kterou se to opírá?
pentium (14)|11.4.2007 09:27
No ja bzch doporucil asi toto je to nejrychlejsi

http://www.slunecnice.cz/product/Internet-DVD-Recorder/
pentium (14)|11.4.2007 09:30
GEBU: Myslis ze je opravdu legalni ? No nevim jak to je samotnyho me to zajima mozna se to bere jako pro vlastni potrebu pokud mas recorder a nahravas to .. Ale co takove serialove ftpko na kterem jsou tv ripy serialu je to legalni ? A co takovej DVD rip kdy audio je z TV video z DVD to by me zajimalo ale to uz je asi na vlastni tema :)
Saxel (2279)|11.4.2007 10:48
Umíte někdo stáhnout z ČT jen ten jeden konkrétní pořad, když mám k dispozici příslušné .asx, (např http://ct1streaming.visual.cz/new/asx/high/Testoviny-260307.asx ), ve kterém je čas startu a doba trvání? Nechce se mi kvůli několikaminutovému pořadu stahovat celý odpolední blok o velikosti přes 500MB. Přeci to musí něčím jít.
jojto (865)|11.4.2007 17:48
Skus FlashGet (po jeho starte iba F4). Ale ak su v tom asx napr. 4 relacie, tak pochybujem.
vlada (3470)|11.4.2007 17:49
[quote]§ 30
Volná užití

(1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.
(2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla.
(3) Nestanoví-li tento zákon dále jinak, užitím podle tohoto zákona je užití počítačového programu či elektronické databáze i pro osobní potřebu fyzické osoby či vlastní vnitřní potřebu právnické osoby nebo podnikající fyzické osoby včetně zhotovení rozmnoženiny takových děl i pro takovou potřebu; stejně je užitím podle tohoto zákona zhotovení rozmnoženiny či napodobeniny díla architektonického stavbou i pro osobní potřebu fyzické osoby či vlastní vnitřní potřebu právnické osoby nebo podnikající fyzické osoby (§ 30a) a pořízení záznamu audiovizuálního díla při jeho provozování ze záznamu nebo jeho přenosu (§ 20) i pro osobní potřebu fyzické osoby.
(4) Rozmnoženina nebo napodobenina díla výtvarného zhotovená pro osobní potřebu fyzické osoby podle odstavce 1 musí být jako taková vždy zřetelně označena.
(5) Rozmnoženina nebo napodobenina díla výtvarného zhotovená pro osobní potřebu fyzické osoby podle odstavce 1 nesmí být použita k jinému než tam uvedenému účelu.
(6) Ustanovení § 25, 43 a 44 nejsou odstavcem 1 dotčena. [/quote]

Na konci zmíněné paragrafy mluví m.j. o zákazu obcházet ochrany. Při stažení videa ze stránek ale žádnou ochranu neobcházím. Je to zcela legální podle bodu 2).

Plno různých postupů a způsobů jsem taky zmiňoval tady na fóru. Doporučuju opravdu ten program GetASFStream. Zaprvé ukončí stream korektně, takže potom není problém s dalším zpracováním (Movica, VirtualDub MPEG-2, AviSynth atd.) a má ještě další zajímavé funkce. Například analyzer internetového přenosu, kdy si dokáže sám při přehrávání videa vypátrat jeho adresu.
Saxel (2279)|12.4.2007 09:56
[quote=vlada;138878]... Můj ověřený postup jsem zrovna dneska psal na živě. Je to sice o nahrávání z novy, ale z ČT to je úplně stejné...[/quote]
Právě že to není stejné. Na ČT jsou v databázi pořadů celé bloky o velikosti stovek MB a v příslušném asx jsou pro konkrétní pořad časové údaje pro začátek a délku pořadu, např. takto:
[code]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]<STARTTIME VALUE="00:45:58"/>[/FONT]
[FONT=Arial]<DURATION VALUE="00:12:54"/>[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[/code]
A s tímto si bohužel neporadí ani GetASFStream. Nebo možná jo, ale já to neumím.

Edit: abych to upřesnil, GetASFStream to stáhne, ale celé, ne jenom ten konkrétní pořad.
vlada (3470)|12.4.2007 13:29
Saxel
Samozřejmě že to stáhne celé. Ty odkazy jsou v podstatě něco jako kapitoly, takže přehrávač poskočí třeba doprostřed videa. Proto taky píšu čím to video případně po stažení sestříhat.