Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera jako A/D prevodník

kojot (12)|20.9.2004 18:34
Nevíte někdo, jak zprovoznit na digitalni kamere SONY PC-100 zapojeni tak, aby vstupni signal pres S-video kamera automaticky poustela pres Firewire do PC zdigitalizovane ? Pred casem jsem to nekde cetl, nebo videl, ale to uz asi nenajdu. Problem je v tom, ze kdyz to klasicky zapojim, tak jakmile je pritomen signal na analogu, kamera odmita pracovat pres firewire. Pokud s tim mate nekdo zkusenosti, prosim pomozte.
milh2 (31)|10.10.2004 17:23
Transcoding - to je prevod analog > DV (digital) je možné robiť na väčšine SONY DV kamier po odblokovaní DV IN. Takéto odblokovanie je ale zásah do firemných nastavení kamery. Robí sa bežne pomocou špec. zariadenia (RM95) v servisoch, alebo softvérového emulátora (RM95emul apod.) a svojpomocne zhotoveného jendnoduchého kábla (schéma: http://dvin.chez.tiscali.fr/).
Jednoduchým softvérom (RM95emul) je možné zmeniť firemné nastavenia v registroch kamery (nielen DV IN!). Každý typ kamery má inú adresu, kde sa DV IN odblokuje , preto je potrebné ju vedieť presne na tvoju kameru.
Po transkodovaní je dobré kameru vrátiť späť do pôvodného nastavenia, ináč je možné, že sa po odpojení od napájania zablokuje a nabehne už len na pár sekúnd. To je problém, ale riešiteľný! Rád poradím :-) - mailom.

Veľa nastavení najdeš tu: http://lea.hamradio.si/~s51kq/DV-IN.HTM , pekný článok o tejto problematke tu: http://www.jukon.cz/stranky/index.php?idM=d0 ,
:-)
Ahoj!
kojot (12)|10.10.2004 21:46
Ahoj,
diky za prispevek, ale ja hledam prave presny opak.. Potrebuji hodit kameru do rezimu, kdy mi prichozi analogovy signal pres s-video nebo kompozit zdigitalizuje a posle pres firewire do PC. Rad bych totiz digitalizoval me nahravky z analogoveho videa a nechci to z nekolika duvodu delat pres grabovaci kartu. Nekde tady na tvfreak.cz je prispevek, ktery to popisuje tak, ze staci vyjmout z kamery kazetu a pak pomoci urciteho software na PC chytat video na firewire, ale toto zapojeni mi nechodi. Jinak DCR-PC100 kamera od SONY ma firewire obousmerny, neni treba nic otevirat. Pokud mas jiny tip budu rad. Diky.
pavelpt (2713)|10.10.2004 22:36
Ale ne zamysli se.

Vstup do kamery musíš mít odblokovaný, nejde to tam cpát přes objektiv.

Výstup je free vždycky,Pokud je vstup (input) free, nevím co řešíš,prostě to pospojuj drátama a hotovo.
kojot (12)|10.10.2004 22:48
ale jo, jasne analog In je otevren, na LCD kamery je videt to co chci, ale neleze to ven po DV.. Milh2 psal o otevirani DV, coz v tomto pripade skutecne nemuze mit vliv.
No a prave, kdyz to jednoduse pospojuju dratama, tak z DV nic neleze, jenom tma. Kdyz to na DV kazetu nahraju a pak na druhou fazi pustim ven z DV tak to jede.. Ale mam tam zase pruser se zahadnym posunem audia proti videu, chybi timecode, nebo co. Takze jsem to logicky chtel udelat na jeden zatah zcela jednoduse, ale mam nejaky problem a nemohu jej lokalizovat..
BEPE (539)|11.10.2004 12:41
Nevím jak je to u tohoto typu Sonky, ale u starších typů se průchodnost převodníku nastavuje v menu a kamera by měla být v modu VCR. Zkusil jsi to?
pavelpt (2713)|11.10.2004 13:33
Přesně tak, pokud to není od výrobce blokované.
milh2 (31)|12.10.2004 21:03
Ešte raz si precitaj (aj s odkazmi) co som ti napisal prv.
Aj ked mozes pouzivat i-link "obojsmerne", nie je isté ze do neho mozes pristupovat z analogoveho vstupu kamery. A/D prevod - analogrekordér->DVkamkordér->digital PC sa nazýva transcoding. Práve po tom odblokovaní to možeš používať. Výrobcovia bežne na kamkordéroch umožňujú len opačný tzn. D/A prevod.
Ja mám Sony TRV900, ktorá má tiež štandartne uvolnené DV IN/OUT, ale na transcoding musím robiť to odblokovanie.
Pekne je to popísané aj tu: http://www.hardwareanalysis.com/content/editorials/article/1464.1/
:-)
a ešte nejaké linky: http://www.coastweb.de/dv/#dv
:-)
http://lea.hamradio.si/~s51kq/DV-IN.HTM
kojot (12)|13.10.2004 00:46
Tak snad jsme si nakonec porozumeli.. Mate namysli zamceny transcoding z A na D port (mel jsem na mysli zamykani DV proti nalevani videa do kamery), coz samozrejme nemohu vyloucit, neb mi to zatim nikdy nebezelo. Nicmene, dle clanku, ktery jsem kdysi zachytil a kde se majitel kamery chvastal, jak mu to pekne beha (o odblokovani nepadlo ani slovo) soudim, ze to zamcene nebude. V menu kamery jsem koukal, ale nic co by zavanelo timto smerem jsem nenasel. Je ale fakt, ze do menu kamery jsem nekoukal, kdyz v ni nebyla kazeta a byla v modu VCR. Toto jeste odzkousim a pripadne poznatky budu publikovat..
Zatim diky.
kojot (12)|13.10.2004 00:53
[quote=exTNT]kojote, kdybys na to řešení bez nahrávání narazil, prosím, dej sem odkaz.
Já to řeším tím nahráním na DV kazetu a následným natažením do PC. Ten posun, co píšeš, není to jen v přehrávání? Jde jen o zkopírování dat, ne? Čím to natahuješ do PC? Já mám taky sonku a natahuju přes Vegas a v té statistice mám Dropped frames 0, dřív jsem natahoval přes Studio 9 a taky s tím nebyly problémy...[/quote]

S tim posunem je to zvlastni. Na analogu to neni, na digitalu po prevodu z analogoveho zdroje na DV kazetu to neni, ale kdyz se to prevede do PC (naposledy jsem to zkousel pres Pinn. Studio 8) tak to je na konci filmu po hodine asi o 1-2 sec. ujete. Dropped frames 0, na to jsem dal bacha.
Zkusim to ted jeste jednou v ramci pokusu a na Studiu 9 a uvidime.
milh2 (31)|13.10.2004 09:14
Posunutý zvuk po grabovaní s Pinacle je tu castá téma.
Skus to grabovat s WinDV ( http://windv.mourek.cz/ ). Je to jednoduchý program, český a spolahlivý. Zvlastne, ze nie je tu, v downloade. :-?
x-ray (48)|15.10.2004 20:59
Tak se taky přidám.Moje kamera měla zamčený dig. vstup.Podle návodu na jukon.cz jsem zbastlil přípravek a digital in odemknul.Ještě se odemknulo několik dalších věcí-interval rec, zebra atd.No a když chci zdigitalizovat VHS a zapojím kabely,tak je všechno ok, až do té doby, než připojím Fire-wire kabel.Jak kamera "ucejtí" Fire-wire kabel tak se analogové vstupy zablokují.Je potřeba dočasně zakázat DV-in a pak to šlape,tak jak má.S posunem zvuku se taky peru,zachytávam ve Studiu, v Mourkovi,ale posun tam pořád je.Ale to s přehledem řeší Vegas 8-) .Tak tolik moje zkušenosti, přeji hodně úspěchů B-) .
kojot (12)|15.10.2004 21:18
[quote=x-ray]Tak se taky přidám.Moje kamera měla zamčený dig. vstup.Podle návodu na jukon.cz jsem zbastlil přípravek a digital in odemknul.Ještě se odemknulo několik dalších věcí-interval rec, zebra atd.No a když chci zdigitalizovat VHS a zapojím kabely,tak je všechno ok, až do té doby, než připojím Fire-wire kabel.Jak kamera "ucejtí" Fire-wire kabel tak se analogové vstupy zablokují.Je potřeba dočasně zakázat DV-in a pak to šlape,tak jak má.S posunem zvuku se taky peru,zachytávam ve Studiu, v Mourkovi,ale posun tam pořád je.Ale to s přehledem řeší Vegas 8-) .Tak tolik moje zkušenosti, přeji hodně úspěchů B-) .[/quote]

Tak takhle presne se mi to chova, jak je tam FW, nejede analog. Ale zakazovat DV IN na kamere, ktera je origos otevrena, se mi nejak nechce, nerkuli o riziku, ze se se mnou rozlouci.. Skoda.

S tim posunem.. jak to resis ve Vegasu ? Rekl bych ze je zaznam ujety cely od zacatku do konce, cim dele tim vice..
x-ray (48)|16.10.2004 13:51
Nagrabované AVI natáhnu do timeline ve Vegasu.Střihnu začátek, potom si timeline roztáhnu tlačítkem + na maximum, najedu myší na konec audia, stisknu Ctrl a dorovnám zvuk pod video.A pak už jen znovu Render As.. AVI, nebo přes frameserver do ProCoderu.
Jinak s tou kamerou je to risk, ale dělal jsem to už několikrát a vše je OK.Stačí trocha soustředění a nic se nemůže po**** 8-) .Alespoň doufám 9-) .
stayman (12393)|16.10.2004 14:40
Casovu os natiahnes/stiahnes sipkami (horna/dolna) alebo koleckom mysi...
pokas (6)|17.12.2004 10:19
kojote
ten chvástal to jsem byl asi já, ale mně to na HC40 fakt funguje v poho
Takže asi takhle:



Kameru nastavit v menu A/D>DV na ON
Režim kamery PLAY
V zachytávacím programu vypnout ovládání kamery programem
(Device control OFF)

A můžeš spustit analog signál (TV/video) a Start capture v softu.

A už to jede.

Zdar POKAS B-)
pokas (6)|17.12.2004 10:21
(alt+p)
pokas (6)|17.12.2004 10:22
Tak ty obrázky nezvládám. :((
clee (6592)|17.12.2004 10:37
hehe takovej hacker zas nejsem :-E lepsi bude kdyz je lupnes nekam na server, jestli mas mail u seznamu tak na swebu mas 1mb mista
pokas (6)|17.12.2004 10:44
Na net to dat nemůžu, proxy server mně to nedovolí. max. to pošlu mailem. Jinak jsou to jen ofocený stránky z manuálu.

PS. To bys musel bejt fakt machr aby sis to stáhl z mého disku :-E :-E
Tean (410)|17.12.2004 10:52
[quote=pokas] (alt+p)[/quote]
:-E :-E :-E Vdaka za vtip na weekend :-E :-E :-E
Tento prispevok by sme mohli dat do sekcie Dobry vtip pro lepsi naladu
clee (6592)|17.12.2004 11:06
[quote=pokas]Na net to dat nemůžu, proxy server mně to nedovolí. max. to pošlu mailem. Jinak jsou to jen ofocený stránky z manuálu.

PS. To bys musel bejt fakt machr aby sis to stáhl z mého disku :-E :-E[/quote]

no tak teoreticky bych se musel vlamat do admin uctu fora zjistit tvoji IP, probourat se skrz proxy a pak k tobe do kompa, mno to bych asi nedal :-)
pokas (6)|17.12.2004 11:42
:-!!!
seva (21)|17.12.2004 23:49
A už někdo přišel na to proč se rozjíždí audio a video? A je úplně jedno jestli to je ve Win dv nebo Pinnacle.
kojot (12)|18.12.2004 00:39
[quote=pokas]kojote
ten chvástal to jsem byl asi já, ale mně to na HC40 fakt funguje v poho
Takže asi takhle:



Kameru nastavit v menu A/D>DV na ON
Režim kamery PLAY
V zachytávacím programu vypnout ovládání kamery programem
(Device control OFF)

A můžeš spustit analog signál (TV/video) a Start capture v softu.

A už to jede.

Zdar POKAS B-)[/quote]

No jo Pokasi,
to by bylo fajn, ale ja tam tyto moznosti nemam.
Asi by bylo treba odemykat.
Rozhodne hodnotne informace. Diky
BOBA (590)|2.1.2005 20:18
Nevíte, kde by se dala sehnat tabulka, kde jsou typy kamer, které se dají odblokovat?
fofr (87)|4.1.2005 10:12
:-((

dalo by se neco vymyslet s kamerou SONY DCR-HC14E ?
potrebuju digitalizovat analogy, canopus prevodnik mi umrel a nechce se mi kupovat novy

:-(((
Tean (410)|4.1.2005 10:48
[quote=BOBA]Nevíte, kde by se dala sehnat tabulka, kde jsou typy kamer, které se dají odblokovat?[/quote]
Pred par rokmi som to niekde nasiel. Bola to prehladne urobena tabulka s typmi kamier a popisom, co sa u ktoreho typu odblokuje - aka funkcia.
Myslim, ze to bol http://www.syntex.sk, ale ked som tieto stranky v rychlosti prebehol, tak som to nenasiel.
maja (1)|23.3.2005 18:00
mám tyky sony 900 E a potřeboval bych dělal transcoding, z těh odkazů co jsi tam uvedl toho příliš nechápu. Jak to odblokovat? Většina lidí si při pojmu odblokování představí otevřít dv-in. Ale o odblokování digitalizace z analogu toho příliš neví. Napiš prosím jak to řešíš. Případně kde se tato operace provádí za peníze. Jen pro upřesnění uvádím, že kamera zobrazuje správně analog, ale v okmžiku kdy připojim I- link tak obraz zmizně.

Díky za odpověď
arkij (540)|23.3.2005 19:59
mch (24)|29.3.2005 07:49
Osobne som to robil na SONY TRV7000E -odblokoval a aktivoval .Vela som najskor o tom cital na nete.Existuju programy ktore aktivuju analogove vstupy bez zasahu do Flashrom,zmenia len data v RAM to znamena ze po odpojeni baterie sa vsetko vrati do povodneho stavu a tim padom sa nema co pokaslat.
miller (66)|1.4.2005 12:51
Zdravim. Jelikoz jsem nikdy VHS pres kameru do PC nepravadel (doposud pouze grab pre TV kartu), a nyni bych to chtel zkusi , obrcim se na Vas s prosbou o radu: Lze pouzit tuto kameru Panasonic NV-GS10 pro prevod VHS do PC? Byl bych vdecny, pokud to tedy jde, kdo by mi objasnil trosku postup a propojeni. V PC mam Studio DV od Pinnacle. Dekuji.
clee (6592)|1.4.2005 13:04
nv-gs10 nema analogovy vstupy, takze nejde pouzit
Pouli (3)|1.4.2005 15:37
maja

Na tejto stranke Tvoja kamera je v zozname možnosti ju odblokovať!
Uz len zistit ktora fi. v Tvojom okolí to prevádza.

http://www.dhvideo.host.sk/DVinTable.htm

Napr.
- Bruntál,Krnov,Opava, Ostrava a okolí
http://www.volny.cz/odblokovani.dvin/

-Praha
http://www.videoguru.cz/
milh (28)|10.7.2005 23:34
to Maja: velmi pekne to popisal Tom: http://www.volny.cz/tomlebr/dvin/index.html
, a s mojou TRV900-kou tiez musim prevádzat tieto sachy.

Kody na odbokovanie DV-IN na SONY TRV900e:

1. page: 00, adres: 01, old value: 00, new value: 01
2. page: 0D, adres: 27, old value: 63, new value: 62
3. page: 00, adres: 01, old value: 01, new value: 00

a naspäť:

1. page: 00, adres: 01, old value: 00, new value: 01
2. page: 0D, adres: 27, old value: 62, new value: 63
3. page: 00, adres: 01, old value: 01, new value: 00

Pripomínam, že po kazdom kroku je potrebne zmenu ulozit!

Transkodovaniu zdar!