Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Časy DV sú pomaly ale isto fuč :)

stayman (12393)|20.9.2004 14:09
http://www.digitmag.co.uk/news/index.cfm?NewsID=4423

hmm, tak som dobra Sibila ??? :-E

Ohlasenou kamerou pre HDVideo SONY HDR - FX1 sa zacal nastup presadzovania HD zariadeni aj do spotrebky.. , je ohlasena plazma s HD rozlisenim az so 70" uhloprieckou, ale konci sa s touto plynovou technologiou predovsetkym kvoli malej zivotnosti aj u ostatnych vyrobcov a nahradia ju LCD s HD rozlisenim, nastup HDV je roku 2005 brutalne ohlaseny tymto najvacsim gigantom na audiovideo techniku CELOSVETOVO, Vegas robia nastastie oni tiez :-D , skupuju filmove studia, popri tom nastupuje BluRay (april-maj), no proste mame tu HDvideo, takze kamery DV(D8) budu čochvila vyuzite ako webkamerky a sucasne DVD napalky tak nahradia FDD 9-)
yozefb (684)|20.9.2004 16:05
to este hodnu chvilu potrva... aspon u nas :-D
pamatam si na casy ked sme mali vyhadzovat telky 4:3 a kupovat 16:9
O pomere zastupeni tychto formatov u nas asi hovorit nemusim.
Podla mna HD budu mat hlavne Amici a Japonci.
EU sa mi vidi konzervastivnejsie z hladiska novych formatov, ale raz to urcite neminie ani nas, ale urcite to nebude taky bum ako VHS vs. DVD.
DUsoft (181)|20.9.2004 16:49
S HD to vidím asi takto: Je dobře, že to je. Ale to je zatím všechno.


http://www.dv.com/columns/columns_item.jhtml?articleId=26800213
BEPE (539)|21.9.2004 07:28
Seda je teorie zeleny je strom zivota. V zasade souhlasim s DUsoftem. Pamatuji si jake to bylo hura, kdyz se objevil S-VHS. Potom pomalinku z toho vysumelo prvotni nadseni a bylo konstatovano ze cely system S-VHS ma smysl pouze tehdy pokud je cely retezec S-VHS (zanam>strih>distribuce). Dodnes se v naproste vetsine distribuuje video na VHS a noveji na DVD. Pres pomerne dlouhe trvani formatu DV jsem jeste nikde nezahledl TV s IEEE 1394. A s HD to asi bude velmi obdobne. Takze euforie z toho, ze tento format nastupuje, fajn. Ale to je myslim prozatim tak taky vsechno. Ale mohu se mylit, kdo vi. :-) :-)
stayman (12393)|21.9.2004 12:39
Vsetci sa mylite a velmi, uz len z preto, lebo o tom nic neviete ani citat sa vam nechce 9-)

S-VHS nikdy nebolo navrhnute, aby vytlacilo VHS, a ani nikdy tak, ze musi byt dodrzany ten retazec. Ten format bol navrhnuty len a len do postprodukcii a ako master pre videokamery, kde sa presadil velmi rychlo a v dobrych cenach a je tomu aj tak dodnes, kde navyse ceny spadli na uroven VHS. (porovnavaj tak, ze VHS vida ani nemaju take vybavenia ako S-VHS pristroje).

Tie casy co si pametate u 4:3 vs. 16:9 boli kvoli uvaham o PAL Plus, ktory zas az tak by nenahradil sucasny PAL, bol len o 1/3 "s lepsim rozlisenim" ako PAL, ale co bola jeho najvacsia chyba, pri sucasnych 576 riadkoch !!! :-k

Systemy HDTV su ciste digitalne, uz s vyssim riadkovanim a co je nezanedbatelne, aj s progresivnym riadkovanim, co asi vsetci viete, no a kedze som spomenul aj kamery, tak je niekomu na obtiaz mat zaznam aj aj??? Vsetky komercne kamery budu vediet jak DV tak Mpeg2 s HD rozlisenim na sucasnu miniDV kazetu. PC mame, monitory su taktiez schopne prehravat takyto zaznam, TVmonitory (plazma, projektory, LCD...) sa taktiez uz vyrabaju aspon s HD rozlisenim, tak problem je len?....

...a burcak uz neni, uz j len vinecko. :-D
DUsoft (181)|21.9.2004 15:54
Chceš-li to používat, je nutné, aby to lidi měli doma v pokoji, aby nemuseli sledovat tuto krásnou záležitost v koutku u počítače, když nemají půl melounu na plazmu. Aby to k něčemu bylo. Nezlob se, zatím to je JENOM TECHNICKÝ POKROK. Nic víc.

Když bude existovat nějaké "udělátko", aby to bylo vidět i na normální TV (myslím tím dnešní TV 16:9), tak je to o ničem, neboť se s jakostí obrazu dostáváš zpět tam, kde jsme teď.
stayman (12393)|21.9.2004 21:13
DuSoft, nehnevaj sa na mna, ale rozlisenie v pixeloch sucasnych monitorov LCD uz daleko presahuje rozlisenie HDvidea 720p (1280x720) a navyse ak to chces zrovnavat aj so 16:9 TV, tak tam mas takisto diferencie od 25.000 co stoja asi za toto :-k (jednu taku vlastnim) a tie ozaj suprove, co za malo stoja, ale "stoja" patricne, v porovnani aj ked mensich LCD asi na rovnakej urovni, avsak bohuzial tie sucasne zvladaju pouze 576 riadkov, takze ten HD zaznam ti zbytocne degraduju. "Obycajne" 50Hz TV (teda bez akyckolvek digitalnych obvodov na upravu signalu) stali v tych lepsich velkostiach 72-92cm taktiez nehorazne, takze ja sa nebojim tvrdit (ved to aj vidim) ze taka plazma s 82cm v cene 80.000sk je ku tej dobe adekvatna a bude sa len a len zlacnovat a ten hromadny nastup HDvidea to len urychlí :-)

Mimochodom video v HD rozliseni prehras aj z obycajnej konzoly PlayStation3, pretoze bude obsahovat (vypalku?) BluRay. Taktiez uz si myslim, ze nebude problem mat v domacnosti dva PC, je to dost lacne, a moze pri dobrej konfiguracii a software sluzit aj na ine veci, akonapr. na hry 9-) Teda sa nemusis bat, na com si ja prehram to HD video, len este to chce tu kameru :-D
clee (6592)|21.9.2004 21:52
no ona ta psx3 zas tak obycejna zatim neni :-)
yozefb (684)|21.9.2004 23:58
my na tomto fore asi tazko budeme vediet co bude standart o 5 alebo 10 rokov, to velmi presne urcia marketingove oddelenia velkych vyrobcov kamier. Tak ako to bolo v suboji formatov Video2000 (myslim, ze to boli Sony) vs. VHS (JVC) aj ked prvy z nich bol lepsi, zanikol. Dosledkom bola horsia marketingova politika.
Viem ze teraz sa nerozhoduje medzi viacerimi formatmi, (aspon neviem zeby HDV malo generacnu konkurenciu (nemyslim DV)) .
ale ked gigant akym je Sony al. JVC zacne masovo vyrabat stroje tociace v HDV a bude postupne stahovat DVcka (co je logicke), tak ci sa nam to bude pacit, alebo nie, budeme to musiet akceptovat.
DUsoft (181)|22.9.2004 18:28
Pro mě je momentálně zajímavá jediná věc a to je, že FX1 dokáže točit nativní DV 16:9 a má být k mání za rozumné peníze. HDV je moc hezká věc, ale dneska na DVexpo v Praze mě to tedy VŮŮŮBEC nepřesvědčilo. Jediné co mě tam přesvědčilo byla schopnost EDIUSu editovat MPEG HD a v RT ho posílat přes převodník do RGB.
stayman (12393)|22.9.2004 18:57
To HD dokaze aj "tvoja" Premiera :-) a nielen ona... Nepresvedcilo ta co? Ze je to lepsie ako DV ???
clee (6592)|22.9.2004 21:27
HD verze DPSky (SDI ci co) uz je davno, jen je to docela mastny (1M+)
stayman (12393)|22.9.2004 21:30
clee, vsetci vyrobcovia sa snazia tie "svoje formaty" (DVCAM, DVCPRO...) riesit aj v HD rozliseni, takze ten Mpeg2 ostava asi len pre konzumku :-)
Anonymous (825)|29.9.2004 13:12
No jistě HD, HDTV, min 6000x8000 bodů a hlavně v MPEG-4 a tokem max 3000kbps :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E

Asi tak ...
Krtek (1279)|30.11.2004 23:40
[quote=DUsoft]Pro mě je momentálně zajímavá jediná věc a to je, že FX1 dokáže točit nativní DV 16:9 a má být k mání za rozumné peníze. HDV je moc hezká věc, ale dneska na DVexpo v Praze mě to tedy VŮŮŮBEC nepřesvědčilo. Jediné co mě tam přesvědčilo byla schopnost EDIUSu editovat MPEG HD a v RT ho posílat přes převodník do RGB.[/quote]

Zapoměl jsi dodat, že ten Edius stojí skoro tolik co ta kamera. Pro vážné zájemce už je k mání.
Krtek (1279)|30.11.2004 23:44
[quote=StayMan by €RikŁ€]DuSoft, nehnevaj sa na mna, ale rozlisenie v pixeloch sucasnych monitorov LCD uz daleko presahuje rozlisenie HDvidea 720p (1280x720) a navyse ak to chces zrovnavat aj so 16:9 TV, tak tam mas takisto diferencie od 25.000 co stoja asi za toto :-k (jednu taku vlastnim) a tie ozaj suprove, co za malo stoja, ale "stoja" patricne, v porovnani aj ked mensich LCD asi na rovnakej urovni, avsak bohuzial tie sucasne zvladaju pouze 576 riadkov, takze ten HD zaznam ti zbytocne degraduju. "Obycajne" 50Hz TV (teda bez akyckolvek digitalnych obvodov na upravu signalu) stali v tych lepsich velkostiach 72-92cm taktiez nehorazne, takze ja sa nebojim tvrdit (ved to aj vidim) ze taka plazma s 82cm v cene 80.000sk je ku tej dobe adekvatna a bude sa len a len zlacnovat a ten hromadny nastup HDvidea to len urychlí :-)

Mimochodom video v HD rozliseni prehras aj z obycajnej konzoly PlayStation3, pretoze bude obsahovat (vypalku?) BluRay. Taktiez uz si myslim, ze nebude problem mat v domacnosti dva PC, je to dost lacne, a moze pri dobrej konfiguracii a software sluzit aj na ine veci, akonapr. na hry 9-) Teda sa nemusis bat, na com si ja prehram to HD video, len este to chce tu kameru :-D[/quote]

Točit HDV kamerou a přehrávat to na PC je podle mě blbost.
stayman (12393)|1.12.2004 08:23
[quote=Krtek]Točit HDV kamerou a přehrávat to na PC je podle mě blbost.[/quote]

Podla mna je blbost, ze nad tym vobec rozmyslas.. :-D
ODSakEda (2278)|1.12.2004 13:43
Konec DV nebude rychlý (myšleno v CZ či SK!...), podobně jako bude ještě dlouho v agonii VHS, neb se prodalo příliš mnoho techniky (kamer, ale i DVD videoplayerů a recorderů, co umí jen rozlišení podobné PAL-u)...

To
ovšem nevylučuje rychlý nástup větších rozlišení-HD (at již HDV či HDTV), neb na trhu jsou dnes již dostupné displejee či ještě dostupnější datavideoprojektory, které umí i více jak 1024x.... i HDV (tedy 1280x....) a pro majetné je i 160cm a 200cm LCD Samsung oba s fyzickým rozlišením HDTV (1920x1080)!
A tedy majitelé těchto výstupních zařízení budou žádat i záznam (tedy nárok i na kamery, které také nejsou nedostupné profíkům ale ani poloprofíkům!) v HD. (takový požadavek zazněl na studio kabelovky např. v Břeclavi, kde se kupodivu přes nevelikost města, ozvalo nemálo zákazníků, že naco maj doma tak velký a drahý TV a zacože platí, když "vysílají" věčně jen v PAL a ještě 90% 4:3!...)

Již dnes na alespon 17-kovém a rychlém a jasném LCD monitoru k PC, odhalíte nedostatečnost rozlišení PAL a potažmo tedy i DV a navíc v porovnání s dig. fotkou, vzápětí po prohlížení takové alespon 4megové fotky se vám chce z PAL-u zvracet a toužíte po tom, aby byla kvalita jako dig. foto, ale aby se to hejbalo! :-D

Takže tento tlak začal již s používáním kvalitních PC LCD monitorů a reprodukci videa na nich! Tím spíše, že je v prodeji i větší reprodukční zařízení (displeje, projektory) a větších úhlopříček a na nich je PAL tragedie...

Instaluji do hospod a klubú datavideoprojektory a vidím to zklamání z obrazu! Nikoliv z jasu či kontrastu a barev, to je dnes vpoho, ale ve zdroji videa, pokud si zákazník nedá říct a s úhlopříčkou to přežene.
(namísto aby udělal jen větší úhlopříčku než nejdražší plasma či LCD, tedy 150 a ž 200cm, chce po mě 3 i více metrů a to pro PAL vysílání..., pak když mě nařkne, že je to tím akorát předraženým projektorem ode mě (50 až 70.000Kč) a ne-kvalitním, donesu z domu PC, napojím to přes VGA a pustím mu kousíček vide v HDV či fotku, a? :-D !!!, jináč múže mít projektor i rozlišení HDTV, ale když tam pustí PAL a navíc Composit video kablíkem (ani Svideo to nijak výrazně neřeší!), no, tedy No Coment... )
stayman (12393)|1.12.2004 21:14
Preco si stale mylis HDV vs. HDTV??? :-? HDTV je system TV, ber to ako normu, kde je (zatial) pouzivane rozlisenie HDV (dobre citas HDV = HighDefinitionVideo) s 720p alebo 1080i... Takze HDV je video, zaznam alebo cokolvek na comkolvek v rozliseni vyssom ako je sucasna norma PAL.
ODSakEda (2278)|1.12.2004 21:56
Prečo? Protože jsem viděl i logo HDV a tedy neprezentuje se to jen jako obecný název videa s vysokým rozlišením. Možná je to jen marketingový fígl než specifikace systému, narozdíl od HDTV, což mě možná potom zmátlo!...
Krtek (1279)|1.12.2004 23:37
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Krtek]Točit HDV kamerou a přehrávat to na PC je podle mě blbost.[/quote]

Podla mna je blbost, ze nad tym vobec rozmyslas.. :-D[/quote]

Jde o to, že já točím hlavně pro lidi, co mají úplně normální TV. Nemají dokonce ani TV 16:9, natož HDTV. Sony je takovej průkopník, ale ne všechno co uvedou na trh se ujme. (Mini disc, Digital 8 atd..)
Krtek (1279)|1.12.2004 23:47
OK. Když se tu bavíme o HDV, tak by mě zajímalo něco trošku jiného. Jak si stojí FX 1 v DV režimu oproti VX 2100? Ptal jsem se už Dusovta v jiné diskuzi a on neodpověděl. Pokud jsou tedy čipy v FX 1 1/3 ve formátu 16:9 z rozlyšením 1.08 mpx, je logické, že u formátu DV 4:3 bude uhlopříčka menší (viz. Dusoftův obrázek v jiné diskuzi) Ptám se tedy jaké je efektivní rozlyšení FX1 při režimu DV. VX 2100 má něco kolem 400 tis. Uhlopříčka čipu FX1 bude sice menší, ale zase mají ty čipy jiné rozlyšení.
Nebo tomu tak není. Navíc FX 1 má oproti VX 2100 Carl Zeiss optiku a ruční zoom. To taky není zanedbatelný. :-!!!
stayman (12393)|2.12.2004 03:00
Tak teraz uz tie tvoje "obavy" su opodstatnejsie, ale tvrdit o ludoch, co maju a co budu mat (mozno uz o rok) si nedovolim sam ani o sebe \/ Podla mna nema VX CCDchipy ciste 4:3, to by nepisali o tej kamere, ze 4:3 je tam nativnych, resp. ze ma plnohodnotny rezim 16:9, no a aj keby, tak aktivny rozmer by vychadzal tak 1:3,3" oproti cca 1:3,6" u FX1, kde navyse na vyslednu kvalitu maju vplyv aj ten pocet pixelov... Mam tu obe testovane, u obrazovej kvality pri HDV rezime je ta FX1 absolutne bezchyby, u DV ma oproti VX lepsie podanie farieb (sirsiu skalu = 60,7% vs. 50,6%) mensi farebny sum (54,2dB vs. 50,6dB), lepsi odstup sumu celkovy (51,8dB vs. 47,9dB), sirku pasma maju rovnaku 5MHz a FX1 ma suprovy mikrofon od 65Hz~20kHz (vs.182Hz~20kHz)... Este bonbonik, co pre teba nic neznamena, ta kamera vie prehrat aj format HDV 1280x720p, ale bohuzial len pehrat (nie na vystupe FireWire)... Takze "premyslaj" :-)
Krtek (1279)|10.12.2004 23:34
[quote=StayMan by €RikŁ€]Tak teraz uz tie tvoje "obavy" su opodstatnejsie, ale tvrdit o ludoch, co maju a co budu mat (mozno uz o rok) si nedovolim sam ani o sebe \/ Podla mna nema VX CCDchipy ciste 4:3, to by nepisali o tej kamere, ze 4:3 je tam nativnych, resp. ze ma plnohodnotny rezim 16:9, no a aj keby, tak aktivny rozmer by vychadzal tak 1:3,3" oproti cca 1:3,6" u FX1, kde navyse na vyslednu kvalitu maju vplyv aj ten pocet pixelov... Mam tu obe testovane, u obrazovej kvality pri HDV rezime je ta FX1 absolutne bezchyby, u DV ma oproti VX lepsie podanie farieb (sirsiu skalu = 60,7% vs. 50,6%) mensi farebny sum (54,2dB vs. 50,6dB), lepsi odstup sumu celkovy (51,8dB vs. 47,9dB), sirku pasma maju rovnaku 5MHz a FX1 ma suprovy mikrofon od 65Hz~20kHz (vs.182Hz~20kHz)... Este bonbonik, co pre teba nic neznamena, ta kamera vie prehrat aj format HDV 1280x720p, ale bohuzial len pehrat (nie na vystupe FireWire)... Takze "premyslaj" :-)[/quote]
To jsem nějak nepochopil. Kamera umí přehrávat HDV, ale ne na výstupu? Jak to tedy dostanu ven z kamery?
stayman (12393)|12.12.2004 15:29
[quote=Krtek]To jsem nějak nepochopil. Kamera umí přehrávat HDV, ale ne na výstupu? Jak to tedy dostanu ven z kamery?[/quote]

Ach jaj, preco necitas POZORNE ??? Aky vystup spominam??? Navyse pri akom rozlisení ????!!!! Ty si tak prehravas aj DV ??? No ja nie, nejde to ani na TV a ani na PC vo full screene to vie len zopar softov... \/
Krtek (1279)|12.12.2004 21:02
Jestliže FX 1 má chipy 16:9 a VX 2100 4:3, tak jaké je efektivní rozlyšení u každé kamery na čip? A co se vlastně rozumí pod pojmem 16:9 ? Podle mě je to 1.85:1 nebo nemám pravdu? A kolik je to u formátu 4:3 ? Jak to tedy je? Ten hledáček i clona u FX 1 je ale širší, nebo ne?
stayman (12393)|12.12.2004 23:31
:OO Teba trapia veci, uz kaslem na to, ze sa pytas uplne nieco ine, ale to fakt ani nevies vydelit 16/9 ??? :-?
ODSakEda (2278)|12.12.2004 23:36
Krtek:
Kamera nemá VGA konektor a tedy ničím jiným (krom PC přes FireWire) jaksi nelze přímo posílat vyšší rozlišení např do HDV nebo HDTV LCD monitoru nebo datavideoprojekrtoru, které VGA IN mají a nic jiného (rozhraní, kabel a pod.) vyšší rozlišení než PAL nepřenese!
Ani SCART ani S-Video, natož Composit, které zřejmě pro přímou zběžnou kontrolu i na klasických "strojích" kamera má...

Tedy kamera takový záznam nahraje i přehraje, ale zřejmě nezobrazí v plné kvalitě přímo z ní, neb nemá takové rozhraní!

Snat jen HDV kamera JVC má i jakýsi divný (nestandartní...) vícepinový mini konektor pod LCD obrazovkou a možná má i kabel ukončený VGA?!
Krtek (1279)|15.12.2004 02:48
[quote=StayMan by €RikŁ€]:OO Teba trapia veci, uz kaslem na to, ze sa pytas uplne nieco ine, ale to fakt ani nevies vydelit 16/9 ??? :-?[/quote]

Sorry že nejsem takovej profík jako Ty, ale jen se ptám na to co mě zajímá, protože všude udávají něco jinýho.
stayman (12393)|15.12.2004 02:54
Na delenie som profik, to je pravda :-D
Krtek (1279)|15.12.2004 02:58
[quote=StayMan by €RikŁ€]Na delenie som profik, to je pravda :-D[/quote]
Tož mě to teda vyděl, a napiš mi přesnej poměr stran a efektivní počet pixelů u FX1 16:9 a VX 2100 4:3.
A vůbec. Jaktože už nespíš 9-)
ODSakEda (2278)|22.12.2004 18:47
Pitomec (10211)|22.12.2004 18:54
Krtek (1279)|24.12.2004 00:05
[quote=Pitomec]http://www.mageo.cz/home/LUCIFER/index.html[/quote]

Moc vtipný. Mimochodem v USA právě vyšel na DVD Terminátor 2 Extreme edition. Jde o úplně nový přepis v ve formátu HDTV.
Pitomec (10211)|24.12.2004 09:28
Já to tam dal proto, že někdo má potřebu odkazy z cdr.cz cpát do každý diskuze... :-I
stayman (12393)|24.12.2004 10:10
[quote=Krtek]Tož mě to teda vyděl, a napiš mi přesnej poměr stran a efektivní počet pixelů u FX1 4:2 a VX 2100 4:3.
A vůbec. Jaktože už nespíš 9-)[/quote]

Co je to za pomer 4:2 ??? :-? Ty si mylis pomer 16:9 za nejakych 1,85:1, co nie je pravda, pretoze 16:9 je 1,78:1 (presne 1,777777:1) 9-)
ODSakEda (2278)|24.12.2004 11:05
Pitomec: -odkaz na zprávičku na cdr.cz byl, nejen mnou, přidán jen asi do 3 diskusí a to pouze s touto tematikou a také se tématu přímo, i jako argument , dotýkal!
Tvůj odkaz byl ZASE jen osobní útok, namísto nějakého protiargumentu...

Přesto i Tobě i všem ochotným a TRPELIVYM rádcům zde, přeji dobrý obraz, veselé vánoce a štastný Nový rok i nový rok! :-D
Krtek (1279)|25.12.2004 20:58
[quote=Pitomec]Já to tam dal proto, že někdo má potřebu odkazy z cdr.cz cpát do každý diskuze... :-I[/quote]

Na tom není nic špatnýho. Já na cdr.cz moc nechodím. Ale věřím, že Tebe to už asi unavuje. Jistě prolezeš kdeco.
Pitomec (10211)|26.12.2004 14:11
Na cdr.cz mě se*e, že jistý debil s názvem Martin občas píše tak neuvěřitelný bláboly, že tím shazuje celej svůj server. Není to tak dávno co blábolil, že DVD-R upadá, protože oproti DVD+R má jenom 4x zápis, a to už byla v prodeji i 8x média pro DVD-R a palírny samozřejmě taky! A tak bych mohl pokračovat dál... - proto taky všechny články beru dost s rezervou.
Krtek (1279)|27.12.2004 21:44
[quote=Pitomec]Na cdr.cz mě se*e, že jistý debil s názvem Martin občas píše tak neuvěřitelný bláboly, že tím shazuje celej svůj server. Není to tak dávno co blábolil, že DVD-R upadá, protože oproti DVD+R má jenom 4x zápis, a to už byla v prodeji i 8x média pro DVD-R a palírny samozřejmě taky! A tak bych mohl pokračovat dál... - proto taky všechny články beru dost s rezervou.[/quote]

Jo táák. No já tam moc nechodím. Ale znám i lidi co jsou zchopni napsat sebevětší ptákovinu, jen aby bylo o čem kecat.
killerGBU (182)|2.1.2005 18:53
[quote=yozefb]Tak ako to bolo v suboji formatov Video2000 (myslim, ze to boli Sony)[/quote]
nebylo :-D , vido2000 měl byj formát Grundigu, ale nějak se neuchytl
možná sis to spetl Beta-max vs. VHS
Jano (592)|16.9.2005 12:19
Už ste vyhádzali všetky audio kazety ???
jopein (450)|16.9.2005 12:23
[quote=Jano]Už ste vyhádzali všetky audio kazety ???[/quote]
ještě ne, chceš?
Jano (592)|16.9.2005 17:40
[quote=jopein][quote=Jano]Už ste vyhádzali všetky audio kazety ???[/quote]
ještě ne, chceš?[/quote]

nechcem ale takto to bude aj z DVD po 20rokoch - ešte budú :-)