Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení VCR Akai s TVkartou Winfast - problém

nebzyk (1)|7.1.2007 21:34
Dobrý večer,

rozhodl jsem se nahrát si důležité VHS-ky na DVD. Snažím se propojit Videorekorder AKAI VS-G445 s Tv-kartou Winfast DTV2000H. Šel jsem na to klasickým způsoben via RF input/output. Naladil jsem v počítači všechny (čtyři) tv kanály a také kanál, na kterém "vysílá video. Jenže mi vysílá černobíle a to i zaručeně barevné záznamy (orig. VHS Matrix). Napadlo mně také propojit video s kartou přes s-video. Jenže VCR disponuje pouze scartem.
Mohl by mi prosím někdo poradit, jak na to?

Předem velice děkuji!
Zbyněk (Něbzyk)
Milosbb (889)|7.1.2007 23:21
nebzyk

Všetko zle, musíš si zohnať prepojovací kabel scart - 3x cinch(žltý, biely,červený) a zapojiť to do compositného vstupu (žltý) na TV karte. Ak ten composite vstup karta nemá, tak by mala byť pribalená redukcia k s-video. Do tej zapojíš žltý cinch z toho prepojovacieho kábla scart-3xcinch a biely s červeným zapojíš do zvukovky (line-in). A potom si na TV karte navolíš vstup composite a malo by to ísť.

Neviem, či som ti poradil úplne presne, pretože túto kartu nevlastním, ale malo by to tak byť.

No a čo sa týka toho RF prepojenia s čb obrazom, tak tam bude treba zrejme v softe k TV karte zvoliť PAL(zrejme tam máš NTSC).

----------------------