Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod 29.970 -> 23.976 fps

RaDim_ (128)|7.1.2007 12:40
Mám video, které má 29.970 fps a potřebuju z něj udělat 23.976 fps video. Nejlíp ve VirtualDubu, aby pořád seděl zvuk a aby se to nemuselo rekomprimovat. Slyšel jsem že to je možné. Snad se to jmenuje nějak jako "inverzní pulldown". Ale nevím co mám ve VD nastavit, aby to bylo tak jak chci. Díky moc.
mirekv (7169)|7.1.2007 12:49
RaDim_
VirtualDub má ve Video -> Framerate dole Inverse Telecine a tam by to mělo jít, ale nezkoušel jsem. IVTC je vypouštění určitého snímku, nejlépe takového, který byl vytvořen při Telecine. S těmi možnostmi, co tam jsou si musíš pohrát. Proces je bez rekomprese, musíš ve Videu použít Direct Stream Copy.
RaDim_ (128)|7.1.2007 13:33
Nastavil jsem "reconstruct form fields - adaptive" a výsledné video má stejnou délku i fps jako původní. Zkusil jsem změnit zároveň i fps na 23.976, ale pak se video zpomalilo. Je delší. Jakoby se to IVTC vůbec nepoužilo. Je to opravdu proces bez rekomprese?

//EDIT: Tak jsem to zkusil znovu ka kratším videu a dal jsem "full processing mode" a vypadá to, že to funguje. To je ale dost blbý, že to nejde bez rekomprese :-( Nebo jde?
mirekv (7169)|7.1.2007 14:48
RaDim_
Zapomněl jsem na důležitou věc, v jakém formátu je zdrojové video? Na vypouštění snímků je důležité, aby byly všechny klíčové, jesli ne (DivX, Xvid), tak to bez rekomprese nepůjde.