Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek WinFast TV2000XP Expert, nejede nic!!

Rendy (15)|6.1.2007 15:28
Ahoj, mám problém se spuštěním televize na TV kartě od Leadteku. Mám tam ovladače verze 5.13.1.279, všechny se tváří v pohodě nainstalovány bez konfliktu, TV signál je přiveden kabelem (na normální TV v pohodě běží), ale jakmile spustím program WinFast PVR tak se zobrazí pouze černá obrazovka a šum. V seznamu kanálu je přesně 118 stanic, které bych měl mít, ale nikde nic. Zkoušel jsem i jiné programy, přeinstalovat ovladače, bezúspěšně. Prosím pomozte sem z toho už mírně zoufalí, pročítal jsem tady fórum, ale podobného problému sem si nikde nevšiml..

Mám PC AMD 1Ghz, 640 MB RAM, 160GB HDD, GF5200 FX 128 MB, SoundBlaster Audigy Pro 7.1, WinXP SP2

TV karta byla zakoupena včera uplně nová
majko_pe (37)|6.1.2007 18:12
ja mam kartu asi 3 mesiace...tiez som sa hodne radil https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=10734 tu na fore, ale nakoniec sa mi osvedcili najlespie ovladace priamo na cd od vyrobcu - ale to mas asi tiez aj ty.
Inak ja som spustil PVR a nastavil tieto parametre:

neviem, ci ti to pomoze, ale skutocne viac ti asi neporadim. najlepsie bude sa radit s moderatorom - p. Ivo Masek. Ten ti problem urcite vyriesi... :-)
majko_pe (37)|6.1.2007 18:14
este nieco, hlavne si precitaj tieto veci (ak si tak este neurobil): http://masek.webzdarma.cz/tvexpert.html
Rendy (15)|6.1.2007 23:39
Tak sem to všechno zkoušel, tak jak je to tam popsáno a pořád ten samý problém.. :-(
Ivo Mašek (10205)|6.1.2007 23:53
[quote]Zkoušel jsem i jiné programy, přeinstalovat ovladače[/quote]
Toto je chyba. Všechno, co se týká tuneru odinstaluj, pokud možno i v registrech dat. Po končném restartu by OS měl najít hardware, tak nainstaluj jeho software v pořadí, jakém si určí. Zkus se vyhnout (nezafajfkuj) podpoře pro WMP. Pak se ještě pro jistotu mrkni do nastavení systému, zda někde nemáš žluté vykřičníky. (tam se zkus podívat i teď)
Po úspěšné instalaci by se ti měla objevit tabulka s malým monitorem a možností naladit tv kanály.
Zadej Czech rep (PAL_BD), potom buď cable, nebo antene (pokud máš kabelovou tv, tak cable, pokud máš svojí, nebo společnou antenu, tak antenne), potom zaškrtni adaptivní hledání + autom.doladění. (koax od tv zásuvky musí být zasunutý v tuneru)

jinak zachvíli zavírám "krám" a ozvu se možná v poledne, ale spíše až v pondělí.
Rendy (15)|6.1.2007 23:58
dobře, takže pochopil jsem, všechno co se týká TV karta smazat a jít odznovu?? Hned se do toho pustím, a pak dám vědět.
Rendy (15)|7.1.2007 00:40
Nic z toho nepomohlo, je to uplně stejný.. jediný, kde se to trošku chytá je program AVT2000, kde mi jde pouze jediný program Extreme a to ještě hoodně blbě a bez zvuku a to je všechno... :-?
Ivo Mašek (10205)|7.1.2007 05:12
Tak jsme tam, kde jsme už byli.
Nevím, jestli ti to háže nějakou chybovou hlášku., nevím, jestli jsi měl žluté vykřičníky., nevím, jaký jsi použil postup. Opět jsi tam narval jiný neoriginální software, ............. takže jsme zase na začátku. :-(
majko_pe (37)|7.1.2007 07:03
nechcem "mazat certa na stenu", ale ked som mal problemy s naladenim, mal som v PC nainstalovany CodecPack. Tak s tym sa vacsinou ovladace od TV karty neznasaju. Len odinstalacia a vycistenie registrov nepomohlo, chce to format a vsetko nanovo. Takze ak mozes, pusti sa do toho!... B-)
Rendy (15)|7.1.2007 09:56
Žádnou chybovou hlášku to neháže, vykřičníky taky žádné, nejdříve jsem samozřejmě použil originální software. Codec packy jsem odinstaloval. Zkusim udělat čistou instalaci na jiný disk.
Rendy (15)|7.1.2007 11:54
No tak sem si bokem hodil čistou instalaci XPéček a výsledek je asi takovýto - Jde perfektně zvuk, ale obraz stále černá obrazovka, instaloval jsem jenom ovladače zvuku a grafiky jinak nic jinýho....
Rendy (15)|7.1.2007 20:15
Další novinka, začal mi nějak často padat celej systém, tak sem se podíval do konzoly událostí

Služba WinFast TV2000 XP WDM TVTuner neuspěla při spuštění v důsledku následující chyby:
Zvolenou službu nelze spustit, protože není povolena nebo s ní není spojeno žádné povolené zařízení.

a takhle u všech těch ovladačů týkajících se tý TV karty


Přitom ve správci hardwaru nejsou žádné vykřičníky a píše, tam že zařízení je povoleno a pracuje správně, tak já nevim...


Kartu sem vyndal a systém jede v pohodě..
Ted přemejšlim jestli ji dřív vyhodim do koše nebo půjdu reklamovat, čekal jsem problémy, ale tohle už je na mě nějak moc...
Ivo Mašek (10205)|8.1.2007 06:34
No tak se opět vrátíme na osvědčený "historický" software.
Ze stránek: http://masek.ic.cz si stáhni:
aplikace: 3.0.10.20
drivery: 5.13.1.3310
majko_pe (37)|8.1.2007 12:30
tak neviem, ci neporadim hovadinu, ale napadla ma este jedna vec. V akom slote mas TV kartu? Nie je velmi blizko pri grafickej karte? I ked ten tvoj problem vyzera ako softwarovy, skus vyskusat pre TV kartu iny PC slot. :-)
pee.tr (1208)|8.1.2007 13:29
i já bych zkusil jiný PCI slot :-)
Rendy (15)|8.1.2007 16:52
Ano máte pravdu, kartu jsem kvůli nedostatku místa přesunul pod grafickou kartu, zkusím ji dát tedy co nejdál od ní... mimochodem pane Mašek Vámi zmíněné drivery mi nefungují, při pokusu je aplikovat mi systém píše, že zadaný soubor neobsahuje informace o zvoleném hardwaru..