Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pár dotazů k výběru DVD rekordéru

Selina (3)|6.1.2007 14:36
Našim právě chcíplo VHS video a chtěli by se modernizovat, ale protože tomu příliš nerozumím, mám pár otázek:

- VHS video se zapojovalo tak, že se do něj strčil kabel od antény a z něj vedl další kabel se stejnou koncovkou, který se strčil do televize. Funguje to tak i u DVD rekordérů? TV má jen klasický anténní vstup a SCART, je to malá Tesla z roku 2001.
- s nahranými DVD se dá pracovat pouze v rekordéru, nebo i v PC? Nemyslím zrovna přehrávání, spíš mazání nebo přepálení na jiné DVD.
- nahrává předpokládám třeba na obyčejné Verbatimy DVD+RW 4x za pár kaček? Nemusí se kupovat nic drahého? :)
- co říkáte konkrétně na modely jako HYUNDAI DVR 218, Sencor SDR 1602, YAMADA DVR 8500X? Ve většině shopů jsou kolem 3000, což by vyhovovalo. Naši nemají žádné domácí kino ani přemrštěné požadavky na funkce, jen aby ovládání nebylo příliš frustrující.
Badis (226)|6.1.2007 18:09
U DVD rekordéru je to ohledně propojení s tv stejné. Doporučoval bych ale koupit rekordér s pevným diskem (HDD) S nahraným DVDčkem se dá pracovat v rekordéru i v PC. I když v PC je to kreativnější. :-) Doporučuji Panasonic B-) Ovšem na dveře klepe digi pozemní vysílání a je třeba zvážit koupi přístroje s analogovým tunerem. Po přechodu na digi vysílání zřejmě nastanou problémy s časovým nahráváním u rekordérů s analog tunerem. (jak to bude řešeno, když bude použit SetTopBox to jsem sám zvědavý :-G ) Pokud tedy nechcete nahrávat to co právě běží na obrazovce. :-)
Selina (3)|6.1.2007 18:57
Rekordéry s HDD jsou mimo cenu, do které bychom se rádi vešli - fakt opravdu radši to úplně nejlevnější. Nejlevnější rekordér od Panasonicu stojí skoro 5000 a to už je moc. Naši nejsou žádní kouzelníci a video chtějí na to, aby si mohli nahrát pořad, když zrovna nejsou doma nebo když na vedlejší stanici běží něco, co chtějí vidět taky, a aby si tu a tam mohli pustit půjčené DVD. Že se do toho nahraného připletou reklamy nebo kus předchozího pořadu je jim šumafuk.
Za odpovědi dík, bála jsem se, abychom na to po vybalení nekoukali jako sousedka se stoletým počítačem na USB tiskárnu :)
PcBuh (228)|6.1.2007 20:11
[quote=Selina] jako sousedka se stoletým počítačem na USB tiskárnu :)[/quote]

Dobrá hláška :-E

k rekorderu , v Kauflandu jsem viděl Sencor s HDD 80GB za 2 999,- , ale ty už nebudou , předemnou se pomalu dva poprali o poslední

jinak pokud něco levného tak :
Daewoo DQR 1000D (ODKAZ)
Sencor SDR 1602 (ODKAZ)
Pitomec (10211)|7.1.2007 13:46
[quote=Selina]Rekordéry s HDD jsou mimo cenu, do které bychom se rádi vešli - fakt opravdu radši to úplně nejlevnější. Nejlevnější rekordér od Panasonicu stojí skoro 5000 a to už je moc. Naši nejsou žádní kouzelníci a video chtějí na to, aby si mohli nahrát pořad, když zrovna nejsou doma nebo když na vedlejší stanici běží něco, co chtějí vidět taky, a aby si tu a tam mohli pustit půjčené DVD. Že se do toho nahraného připletou reklamy nebo kus předchozího pořadu je jim šumafuk.
Za odpovědi dík, bála jsem se, abychom na to po vybalení nekoukali jako sousedka se stoletým počítačem na USB tiskárnu :)[/quote]
Jestli je 5t.Kč moc, tak to ať si radši nekupují nic. Z DVD rekordérů jedině Panasonic, protože výhoda DVD-RAM je neoddiskutovatelná (defacto nekonečný počet přepisů, možnost záznamu s časově posunutým sledováním, fyzický výmaz nepotřebných částí). U Panasonicu je taky solidní A/D převodník, což bych zrovna u korejských noname šuntů moc reálně neviděl, nemluvě o servisu atd.
Selina (3)|7.1.2007 15:18
Na nahrávání prima vařečky solidní A/D převodník nepotřebuješ a místo DVD RAM snad stačí DVD RW, které se dá taky mazat a přepisovat. Kdybych si ten rekordér kupovala pro sebe, tak si přidám na lepší, ale takhle to není potřeba.
Pitomec (10211)|7.1.2007 20:33
Na nahrávání prima vařečky nepotřebuješ vůbec žádný DVD rekordér (k tomu stačí obyčejná VHSka) a u DVD-RW chci vidět, jak fyzicky vymažeš určité části při zachování zbytku... Ale kup si co chceš, to je tvůj problém, až s tím budeš běhat někde po servisech a brečet, jak je to poruchový :-I
nous (50)|7.1.2007 21:06
Panasonic s HDD si nekupuj, zadna slava to neni, nejak ten HDD neumi pouzivat.

Panasonic bez HDD taky ne, moc si neporadi s fotkama, je haklivy na typy medii + - a je drahy.

Kup si LG, ma sice mouchy o kterych se tady dovis, ale prekousnutelne.
PcBuh (228)|8.1.2007 00:42
LG že je lepší jak Panasnic :OO :OO :OO

[quote=nous]Panasonic s HDD si nekupuj, zadna slava to neni, nejak ten HDD neumi pouzivat.
[/quote]

Tak to ten můj nevím teda kam dává Data , jak jsi na to vůbec přišel ?
Pitomec (10211)|8.1.2007 06:35
[quote=nous]Panasonic s HDD si nekupuj, zadna slava to neni, nejak ten HDD neumi pouzivat.

Panasonic bez HDD taky ne, moc si neporadi s fotkama, je haklivy na typy medii + - a je drahy.

Kup si LG, ma sice mouchy o kterych se tady dovis, ale prekousnutelne.[/quote]
Něco ti tam chybí - správně to má být takto: "Panasonic s HDD si nekupuj, zadna slava to neni, nejak ten HDD neumim pouzivat." :-E

S fotkama (JPG) si poradí naprosto v pohodě a z médií sežere i tácek pod pivo. Přičemž cena kolem 5t. za základní model je drahá akorát pro totální socky 9-)

U LG je hlavní moucha ta, že je to krám :-k
nous (50)|8.1.2007 18:03
to pitomec

LOL
Rict o LG ze je kram, muze jen pitomec :-E

- ja jsem sice nezkousel pivni tacky jako ty, ktery s nima ma dobre zkusenosti ( ale diky za tip, vyzkousim ) , ale za to jsem zkousel +R +RW a to nevim proc, nejak je nechtel s MP3, jpg, divx. Jak jsi toho docilil ze mu chutnaji ???
- jo samozrejme se muze stat ze s HDD neumim, proto me vyskol jak se kopiruje na HDD, myslim ze nejenom mi tim pomuzes .
- a s fotkama ze si poradi v pohode ? no tak to mame kazdy jinou pohodu 8-)
- pro totalni socky nevim jestli je 5l moc penez, ale vyhazovat vice za min fukci se rika delat PITOMOST.


Konec koncu mi je vlastne jedno jestli si borec koupi to ci ono, ale u Pansonicu se dozvi o zadrhelech az ho ma doma, od tebe to asi nebude. Znova rikam, jit k panaconicu neni duvod, mel jesem, videl jsem, odesl jsem k LG.
nous (50)|8.1.2007 18:06
2 PcBuh

jo myslim, na HDD neda nic jen data z telky, to se ti zda dostatecne vyuziti HDD ?
Pitomec (10211)|9.1.2007 09:56
Oproti Panasonicu je korejská šajzka LG vždycky krám a koupit to může nikoli Pitomec, ale totální hlupák :-E
Rosi (39)|9.1.2007 13:11
Pitomec preferuje Panasonic,ale předem upozorňuji že servis teda nic moc ,mám 29 dni v opravě 15tku a zatím nic,takže ůžasná rychlost!!To jsem si říkal jaká to je kvalita ten Panasonic,ale asi to nebude tak horké :-D
Rosi (39)|9.1.2007 16:42
takže mi volali,že mi vráti penízky :-) ,ale co tedka?porádí někdo co koupit.
nous (50)|9.1.2007 16:57
[quote=Pitomec]Oproti Panasonicu je korejská šajzka LG vždycky krám a koupit to může nikoli Pitomec, ale totální hlupák :-E[/quote]

- a tuto vetu muze pronest leda pitomec, protoze panasonc chipy se pouzivaji do vypalovacek LG :-D , ze by odtud tva odborna recenze na LG :-E
Pitomec (10211)|9.1.2007 17:30
Vstávej chlapče a probuď se - tady je celou dobu řeč o DVD rekordérech a ne nějakých palírnách :-E :-E :-E :-E :-E
nous (50)|9.1.2007 17:56
- nerad probuzeni, kdyz mas pred ocima jen opar z panasonicu.
- hlavne me usetri tve odbornosti ohledne vypalovacek, ja jsem jako ty samozrejme nemel LG rozebrane, ale jen jsem se domnival, ze RECORDER vypaluje a tudiz pouzivaji stejnou technologii z pc vyalovacek, ale samozrejme nemam tovarni informace jako ty, to uznavam.
Rosi (39)|9.1.2007 18:02
tak poradí mi někdo?
Pitomec (10211)|9.1.2007 18:07
Panasonic - záruka na něho je, tak v čem je problém? Jinak kleknout může cokoli - tím bych se odradit nenechal.
Pitomec (10211)|9.1.2007 18:10
[quote=nous]- nerad probuzeni, kdyz mas pred ocima jen opar z panasonicu.
- hlavne me usetri tve odbornosti ohledne vypalovacek, ja jsem jako ty samozrejme nemel LG rozebrane, ale jen jsem se domnival, ze RECORDER vypaluje a tudiz pouzivaji stejnou technologii z pc vyalovacek, ale samozrejme nemam tovarni informace jako ty, to uznavam.[/quote]
Rekordér sice vypaluje, ale určitě to není hlavní argument pro nebo proti té které značce - osobně mě spíš zajímá kvalita A/D a D/A převodníků, protože to poznáš na kvalitě prvořadě.
nous (50)|9.1.2007 18:29
- ale v realu je vysledek takovy, ze obraz vypada na obou perfektne.
Pitomec (10211)|10.1.2007 06:58
Na Seleně nepochybně :-D
nous (50)|10.1.2007 21:17
[quote=Pitomec]Na Seleně nepochybně :-D[/quote]

- gratuluju k televizi, vidim ze ji mas protestovanou :-E
Pitomec (10211)|11.1.2007 12:32
LG a Selena - ideální kombinace. Nelze poznat, který z přístrojů ten obraz víc mrší :-E :-E :-E
nous (50)|11.1.2007 13:02
rekl pitomec 9-)
Pitomec (10211)|11.1.2007 13:08
Řekl Pitomec a bylo to tím potvrzeno na věky - tak je to správně :-E
nous (50)|11.1.2007 13:16
no samozrejme, vzdycky zalezi od koho ta informace je, a ta je od pitomce. Ja taky doufam ze je na veky :-R
Pitomec (10211)|11.1.2007 13:34
Od Pitomce je hodně informací a většina pravdivých - naproti tomu od pitomce jako seš ty jsme se zatím akorát dozvěděli, že LG a Selena je no.1 9-) :-E
Rosi (39)|11.1.2007 13:42
vy dva se už moc nehádejte,není to jedno vše má něco dobrého a špatného to si nevyberete :-(
nous (50)|11.1.2007 14:05
nevim ktery pitomec se tady bije do hrudi za panasonic. Pokud to jsou rady, ty tve odbornosti jako kram, shit, sracky tak je mi lito tech, kterym radis, sam bys radu potreboval. Ja jsem se do toho pustil jen proto, abych varoval pred dilerem panaconicu. Moc se neohanej svym jmenem, to patri jen tobe :-E

2 rosi

- no to mas pravdu, ale diler panasonicku si to nemysli, nebo jsi tu snad nekde neco od neho slysel ???
- Tak co vlastne kupujes ? Asi ti nic jineho nezbyva nez koupit panase, protoze jinak budes " totalni hlupak " ,ale nastesti je to vyrkl pitomec :-D
Rosi (39)|11.1.2007 14:09
tak budu mít LG 188HS,panasonic už nechci ze strachu že půjde zase do kytek,neříkam že LG se nemůže pokazit,ale přeci ten Panak me sklamal,vydržel půl roku :-(
nous (50)|11.1.2007 14:37
to rosi
ja myslim ze dobra volba, schvaluju :BB:
akorat se budes muset naucit zis s nalepkou od Pitomce , ja se to teprve ucim :-((
Pitomec (10211)|11.1.2007 15:29
LG je jedna z nejhorších sraček na trhu (stejně jako většina korejců), ale pravděpodobně to chce vlastní zkušenost, aby člověk pochopil :-E Jinak vycházet z toho, že jeden konkrétní kus od Panasonicu byl v opravně a podle toho zatratit celou značku... - no to je asi stejný, jakobych po zkušenosti s kleklým mobilem Nokia už nikdy žádný nekoupil a střídal značky 9-)

nous: Ty si chlapečku utři sopel z nosu a na diskuzi tak cca 2 roky jenom čti, než něco vyplodíš - seš tady naprostej mlíčňák :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E :-E
nous (50)|11.1.2007 16:01
no obavam se ze jen kvuli servisu to nebude, vse se muze pokazit, sam to tam pise, tak zchladni.
k blabolum o nejhorsi znace se nevyjadruju, je to vyplod pitomce.

az mi sopel potece, tak si ho utru, nemej strach, ale sam si vem prasek na sklidneni. Mas reakci pozehnane prave proto, ze se vyjadrujes ke vsemu, aniz bys tomu rozumel. Ja ctu a nestacim se divit co to tu tlacis :-k .
Rosi (39)|11.1.2007 16:01
Pitomec:ty uznávaš jenom Panasonic?
Rosi (39)|11.1.2007 16:08
Pitomec:viš v čem je problém,jak se ten Panas posral tak jsem nevěřil že ho neopraví asi to nemá cenu,ale mám obavu kdybych ho koupil znovu i třeba lepší model tak ta mechanika co tak je bude stejna jak v 15 a udělá to zas.
nous (50)|11.1.2007 16:08
nejenom panasonic, ale treba i jine znacky jako je PANASONIC, pak jeste panaSONIC a taky PanasoniC.

koho chleba jis, toho pisen zpivej
Pitomec (10211)|11.1.2007 16:35
[quote=nous]no obavam se ze jen kvuli servisu to nebude, vse se muze pokazit, sam to tam pise, tak zchladni.
k blabolum o nejhorsi znace se nevyjadruju, je to vyplod pitomce.

az mi sopel potece, tak si ho utru, nemej strach, ale sam si vem prasek na sklidneni. Mas reakci pozehnane prave proto, ze se vyjadrujes ke vsemu, aniz bys tomu rozumel. Ja ctu a nestacim se divit co to tu tlacis :-k .[/quote]
Tlačíš tady pěkný kraviny, jen co je pravda - 20 příspěvků a z nich 20 o ho*ně pouze průjem nějakýho sopláka, kterej v životě nic nedokázal 9-)
Pitomec (10211)|11.1.2007 16:41
[quote=Rosi]Pitomec:viš v čem je problém,jak se ten Panas posral tak jsem nevěřil že ho neopraví asi to nemá cenu,ale mám obavu kdybych ho koupil znovu i třeba lepší model tak ta mechanika co tak je bude stejna jak v 15 a udělá to zas.[/quote]
Já sem taky celý vánoce měl ES20 v opravně, ale pokud si budu kupovat další rekordér, tak to bude zase Panasonic. Záruka na to je, takže poruchovost mně vůbec nevadí (byť zase není tak velká - E55 už mám pár let a naprosto v pohodě). Rozhodně bych ale nevěřil krámům typu LG, kde ta poruchovost bude stoprocentně vyšší, navíc s tím, že servisní zajištění rozhodně není na úrovni Panasonicu.
Když ne Panasonic, tak ještě Pioneer, ale pak už není dlouho nic (snad JVC, v nouzi).
Rosi (39)|11.1.2007 16:55
no co si budem povídat,elektronika už není co bývala :-D
Rosi (39)|11.1.2007 17:00
Pitomec:a myslíš že 30 dni mít v servisu recorder a pak ti zavolaji že to nejde opravit,ale neví kdy to pošlou je normální.Normálni by bylo(podle našeho zákona)že tam zítra půjdu a nehnu se dokud mi nedají papír pro prodejce že to nejde opravit,ale to ne to já si počkám až ho laskavě pošlou a pak se budu dál handrkovat s prodejcem :-k
Rosi (39)|11.1.2007 17:02
a co mi poradíš tedka,když má Panasonic nej servis,apropo tohle mi řekli telefonicky takže to nemusí být pravda a jenom to prodlužují
Pitomec (10211)|11.1.2007 18:25
[quote=Rosi]Pitomec:a myslíš že 30 dni mít v servisu recorder a pak ti zavolaji že to nejde opravit,ale neví kdy to pošlou je normální.Normálni by bylo(podle našeho zákona)že tam zítra půjdu a nehnu se dokud mi nedají papír pro prodejce že to nejde opravit,ale to ne to já si počkám až ho laskavě pošlou a pak se budu dál handrkovat s prodejcem :-k[/quote]
30-ti denní lhůta je tuším daná zákonem a platí všude. Když něco reklamuju z výpočetní techniky (naposledy LG DVD-ROM mechaniku), tak taky čekám stejnou dobu. Jinak nevím kde je v tvém případě chyba, protože servis ti dá vyjádření hned po této zákonné lhůtě. To musíš urgovat u nich. A i kdyby ti to vyjádření nedali, tak doba, kterou měli na opravu, stejně vypršela, čili nárok na vrácení peněz můžeš uplatnit.
Rosi (39)|11.1.2007 18:44
takže mi tedka porad,prodejce mi řek že to mám zanést do servisu že to bude ryvhlejší,zítra to bude 31 dní a nic,jenom ujištovaní přes telefon že přístroj nejde opravit,ale že ho nemají že ho musí poslat servis z Liberce,ale kdy ho pošle to nikdo neví.takže mám jít za prodejcem a žádat o vráceni peněz,protože servis mi asi peníze nevrátí že?
Pitomec (10211)|11.1.2007 18:47
[quote=Rosi]takže mi tedka porad,prodejce mi řek že to mám zanést do servisu že to bude ryvhlejší,zítra to bude 31 dní a nic,jenom ujištovaní přes telefon že přístroj nejde opravit,ale že ho nemají že ho musí poslat servis z Liberce,ale kdy ho pošle to nikdo neví.takže mám jít za prodejcem a žádat o vráceni peněz,protože servis mi asi peníze nevrátí že?[/quote]
Je to celý nějaký zmatený - pokud to autorizovaný servis neumí opravit (což je mně ale dost divný, protože v takovýchto případech to servis sám pošle do centrály v Praze, kde opraví snad všechno), tak ti vrátí přístroj i s vyjádřením a toto pak dáš prodejci, který ti vrátí peníze (nebo navrhne výměnu zboží, což ale nemusíš akceptovat).
Rosi (39)|11.1.2007 19:00
bydlím v ostravě a dal jsem to do TSV servis a ti mi řekli že tady recordery neopravuji a musí to poslat do Liberce.Takže jestli máš lepší informace tak sem s nimi.Stejně jdu zítra za prodejcem a chci peníze a at si to vyřídí ze servisem sám
Pitomec (10211)|11.1.2007 19:15
Seznam servisů je zde: http://www.panasonic.cz/servis_servisy.aspx a pokud ti v TVS řekli, že to nespravují, tak ses mohl samozřejmě obrátit jinam. Nebo přímo na toho prodejce, který by si to musel vyřizovat sám. Osobně chodím v Brně na Franzouskou 48 a žádný problém (když to neumí přímo oni, tak to posílají do Prahy).
Rosi (39)|11.1.2007 19:39
tak co mi radíš,zítra to bude 31 den a vyjádření nemám jenom přes telefon :-(,tak mám jít za prodejcem,servis mi peníze asi nedá a na vyjádření taky nějak nespěchá
nous (50)|11.1.2007 20:14
uz abys ten prasek polknul, ja 20 prizpevku o hovne a tvych 4300 :-k .
pretan se navazet se svou jednoduchosti do me a ja se konecne rad zbavim gradiozniho pitomce.

- ty jsi tak mimo, ze uz si odporujes v kazdem druhem postu, ted z tebe vylezlo, ze jsi mel LG mechaniku, tak ze jsi se pasoval do totalniho hlupaka sam, jak jsi nazval vsechny majitele LG. Celou dobu rikam ze tady blijes nesmysly a ted se k tomu sam priznas a nevis o co jde, kuriozita kuriozit.

- jinak jak jsi vyvjestil co jsem v zivote dokazal a co ne , za to mas muj bezmezny obdiv, smekam. Tim by ses mel zivit.

- prestan si teda otirat hubu o mne a ja s tebou rad konecne zkoncim, ja myslim ze jsi svou INTELIGENCI vyjevil dostatecne , ze mi nevihovis je jasne.