Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

potřebuju vyzkoušet řezací plotr ROLAND PNC-1000

1234 (16)|1.1.2007 00:05
ahoj,

koupil jsem tenhle antik ( řezací plotr roland pnc-1000) , a chtěl bych ho

rozchodit.už se hejbe a mrká zeleným displejem, ale nechce makat s pc.

potřeboval bych ho u někoho vyzkoušet, kdo má ten samej.

chtěl bych potom řezat folii přímo přez corel.

díky za tipy

jirka
StD (8612)|1.1.2007 13:02
Asi před 10 lety jsem na něm dělal. Máš správně nainstalený tiskárenský Postscript driver (ovladač)? Pak už se řeže tak, jako když tiskneš přes ten ovladač (samozřejmě *.ps soubory).

BTW: Přes co ho máš připojený? Jestli to je SCSI, pak by to šlo u mne vyzkoušet. Já jsem v Praze a ty?
1234 (16)|1.1.2007 14:15
cau,
připojil jsem ho přes paralelni / centronics odstíněný kabel k LTP 1,
a taky to nastavil na ovladači, v biosu to dal na normal, protože to EPP,
ECP a EPP+ECP prudí.další, onboard parallel port -378H/IRQ7, protože mi 3BCH/IRQ7, 278H/IRQ5 nic neřikaj. (zvláštní je jen, že při instalování ovladače nemůžu nastavit do kolonek:bit per second/data bit/parity/stop bits/flow control)
Plotr nastavení:comand- mode2,imput-parallel,size-free Y, set parameters:tool-cutter,speed-15cm/s,font VECT:ANSI ASCII (2)
pc parametry:AMD Athlon XP, 1350 MHz (13.5 x 100) 1500+,
Asus A7V600 (6 PCI, 1 AGP, 1 WiFi, 3 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)
NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)
Maxtor 6 Y080M0 SCSI Disk Device (80 GB, 7200 RPM, SATA)
memory 1023 M.
zkoušel jsem to rozhejbat přez obrazek v křivkách z corelu v PLT,
z levého spodního roku o síle hairline.

jsem taky z prahy a dík za iniciativu.
j.
StD (8612)|2.1.2007 07:47
To [color=red]378H/IRQ7[/color] je standardní nastavení přerušení pro LPT1. Ty tam snad máš více než jeden?
1234 (16)|2.1.2007 19:12
tak, onboard parallel port má v biosu možnosti čtyři:

-disabled
-3BCH/IRQ7
-378H/IRQ7
-278H/IRQ5
StD (8612)|3.1.2007 09:26
To jsou možnosti nastavení BIOSu, ale ne "počet" portů. Předpokládám, že to je standard, tudíž nastav to 378H/IRQ7. Co se nastavení komunikace v BIOSu týče, tak EPP by škodit nemělo, ale SPP (standart parallel port) by měla být jistota.
kajmanm (26)|5.1.2007 19:04
Asi Tě nepotěším, ale tohle je opravdu archivní plotter...

Matně si pamatuju, že jsme k němu používali originální software, co byl s HW klíčem a fungoval jenom v 3.11. A aby to nebylo tak jednoduchý, tak do toho softu nešel načíst jiný EPS než vyexportovaný z Corel 3 :-E

Takže pracovní postup byl: vytvořit v Corel 8 grafiku, uložit do 5 (protože z 8 do 3 to nejde), otevřít v 5, uložit do 3 a z té posléze vyexportovat EPS který se dal řezat. Vedlejší efekt byl taky zajímavý: programy Corel ver. 5 a 3 měly přesnost asi tak +-několik milimetrů (trochu kecám) takže pokud jsi potřeboval sesadit něco z různých barev a na přesno, tak to bylo docela o náhodě. :((

Jinak, podle mě, přímo z Corelu na většině plotrů řezat nejde. Musíš mít nějaký soft, který funguje jako plugin, nebo se do něj dá grafika přenést (copy&paste) a ze kterého se posílají data do plotru. Bohužel většina takového softu je hodně drahá - vsadil bych se, že několikrát překoná cenu za kterou jsi koupil ten plotr.

Google mi vyhodil například tohle - dokonce by to mělo fungovat i s tou PNC-1000

Zkus chvíli hledat, třeba najdeš něco jednoduššího a levnějšího :-)
1234 (16)|5.1.2007 23:13
spp bohužel na PARALLEL PORT MODE není v nabídce
jsou jen: normal,EPP,ECP,ECP+EPP.
kámoš říkal, že je to ňákej divnej bios. těžko říct.
kdybys měl třeba někdy čas skočit na kafe, nebo čaj,
když to po drátě nepůjde...
StD (8612)|6.1.2007 11:18
Pár "museálních" mašin tu mám, včetně Corelů 2, 3 a 5... :BB:
To na to prubování. Jinak jak píše kajmann, pamatuji se, jak jsme vyřezaná loga museli vylepovat na stánky přes noc a byl to pěkný vopruz aby to sedělo, ale jinak ta mašinka uměla docela přesně vyřezávat miniaturky, třeba zlatý nápis Aero na chladič byl naprosto dokonalý...

P.S. Pro Kajmanm - ten "plug-in" byl samotný driver plotru, do kterého se to posílalo do fronty v PS souboru a z jeho ovládání/nastavení teprve dál... :-I
kajmanm (26)|6.1.2007 13:43
Já mám dojem, že to snad byl samotný soft. Nechaly se do toho načíst pouze soubory EPS a ještě nějaký "výkresový" formát. Do softwaru se načetly EPSy, nastavila se šířka fólie, grafika se buď automaticky (s tím, že se v tom softu daly nastavit rozestupy apod.) nebo ručně srovnala a poslalo se to řezat na plotr...

Vzhledem k tomu, že v té firmě se to, když jsem tam přišel, používalo už asi deset let, tak o instalaci a technických detailech nic moc nevím... Ale když jsem se ptal, proč se to dělá takhle složitě, tak mi bylo řečeno, že je k tomu softu HW klíč a že se to nedá dát na jiný PC kvůli tomu, že to chodí jenom ve Win 3.11. :-I

Ale ten soft, co jsem linkoval nahoře, by možná stál za vyzkoušení - je tam i demo, takže by to nic nestálo... pouze trochu nervů :-)
Diablo (668)|6.1.2007 18:39
Pánové, říká vám něco CASmate? Poslední verze byla tuším 6.5 a fungovala max. na Win98 :-R
A opravdu je na něj potřeba HW klíč.... :-I


:-!!!
1234 (16)|6.1.2007 18:55
JASNĚ !!! programů je fůra:
sign mate, vector art, print cut, sign lab, flexi sign, signcut, cocut
dahedi sign ...
ale rád bych to chtěl řezat přímo z corelu:
na http://www.letterhead.com/ubb/index.html se o tom právě zmiňuje, že není
potřeba hledat jakýkoli jiný soft, prostě řezat přímo z corelu.
a to bych rád na konci týhle cesty chtěl docílil.
hledám tedy,jak domluvit počítači, aby začal komunikovat s plotrem,
totˇvše.
soft na připojení plotru jsem sehnal, i manual,
ale někde je zakopaný pes.
já jsem předtím dělal na summa, ale tohle je něco jiného.
jinak dík za všechny tipy a rady
1234 (16)|6.1.2007 19:00
jo, na tom foru se ještě musí přez:
TIPS & TRICK / Cutting from CorelDraw
1234 (16)|6.1.2007 19:36
to je pravda,

casmate v xpéčkách dlouhodobě nejede.

prý často padá a jediná záchrana je nějaký program HASP.
StD (8612)|6.1.2007 19:38
Takže jak to tak vidím, u tebe je spíše problem v mašině (MoBo), ke které to připojit... Mám tu jednu 486 na testování starého šrotu s různými řadiči (hlavně scannerů). Na té by to pod DR-DOSem nebo Win 2/3/3.1/98SE mohlo běhat.
1234 (16)|6.1.2007 20:40
totˇotázka. :-)

teoreticky by to mělo fungovat, protože ten ovladač pro plotter je na windows XP, a je navíc od solidního člověka co na tom dělal.
StD (8612)|7.1.2007 09:16
@1234: Ten HASP to je "obslužný prográmek" pro HW-klíče. Softwarově to řeší "Ali Alladin"... :-E :BB:
1234 (16)|8.1.2007 18:50
dík všem za pomoc.
tak co zatím navrhuješ StD ?
vzít ten můj řezací antik na tvůj boat, a vyzkoušet ho na těch Wndows 98?
ovladač na 98-smičky mám.sehnal jsem ho dohromady s tím na ty xp.
všude slyším, jak je to jednoduchý, ale opak je často pravdou.
někdy si řikám, jestli ti japonci neměli zůstat u těch samurajskejch mečů.
:-)
StD (8612)|9.1.2007 07:30
@1234: Asi tak, nejlépe o víkendu. Teď mám přes týden fofr se sháněním nového trvalého zaměstnání... :-((
1234 (16)|9.1.2007 21:07
to bylo O.K.

velmi brzy půjdu ve tvých šlépějích.
když tak napiš " when and where", na můj nouzový mail:
[email]jadeoasis@atlas.cz[/email]
see you soon and thanks :-)