Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Úprava hlasitosti celých alb v MP3

BADMOPAR (65)|5.1.2007 13:45
Mám ve svý sbírce několik alb,který hrajou moc potichu.Když je zesílím a pak přejdu na jiný je to šok,obzvlášť v auťe.Existuje spůsob,jak celý album zesílit o určitou hodnotu v db? Nebo máte jinej postup?Dík
pee.tr (1208)|5.1.2007 14:13
Úprava Normalizací, což lze v různých programech. Ale myslím, že to musíš napřed "rozbalit" do WAV. Pokud ne, opravte mě. Osobně jsem to nikdy nedělal, spíš mi jde o to jestli to originál CD tak tichý oprvadu je nebo to někdo nějakým způsobem pokazil když tu MP3 vyráběl.
BADMOPAR (65)|6.1.2007 12:29
....a jen tak pro zajímovost uveďme aspoň některé :-D
pee.tr (1208)|6.1.2007 14:31
myslím, že snad každej soft na úpravu zvuku co jsem měl kdy doma to měl. Namátkou CoolEdit, myslím že i graber/enkoder Audio Catalyst. Ale budou jich kvanta.
Trent (314)|6.1.2007 16:27
hromadna uprava hlasitosti - mp3gain
vlada (3470)|6.1.2007 17:26
BADMOPAR
Máš v zásadě 2 možnosti jak to udělat.

1) Pomocí programu MP3Gain upravit přímo MP3 soubory změnou koeficientů (v krocích po 1,5 dB). Výhody - funguje to všude, Nevýhody - změníš původní soubory, i když je ta akce vratná (MP3Gain zapíše do ID3 tagu o kolik soubory zesílil/zeslabil).

2) Provést analýzu ReplayGain algoritmem (stejný jako používá MP3Gain) a informaci uložit do ID3 tagu. Při přehrávání se o aplikaci zesílení/zeslabení postará přehrávač. Výhody - funguje to na více typů souborů, nejenom MP3. Nevýhody - podporují to jenom některé přehrávače. Umí to například Winamp nebo foobar2000 a přenosný přehrávače s Rockbox firmwarem (iAudio X5, iRivery, iPody).

Pro Tebe je tedy jasným řešením možnost 1).

pee.tr
MP3Gain provádí normalizaci bez dekódování do WAVu (respektive pouze k účelům analýzy hlasitosti) a tudíž bez ztráty kvality.
fofr (87)|25.2.2007 20:17
burrrn 1,14 beta2