Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 48 z 48

Téma: HD-MPEG2, cim editovat?

Je tu pravidelně Avatar uživatele Devaster
    Registrace
    Aug 2004

tu je obr bez deintelace:
    http://img413.imageshack.us/my.php?i...rlacingan1.png

a tu je priblizne ten isty obrazok po deinterlace nvidia dekoderom (purevideo v ovladacoch 90.00 a viac) (graphedit,deinterlace control automatic, deinterlace mode VMR pixel adaptive pouzity VMR9 ):
    http://img72.imageshack.us/my.php?im...icdmbesvy8.png

este lepsi vysledok je pri pouziti normalneho VMR, ale to sa mi zatial nepodarilo grabnut (nepouziva sa VMR deinterlace (dxva2.0)ale v/p shadery)
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas Avatar uživatele Jozef2
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od sojer27
    no ale ked sme uz zase pri tom, musim povedat ze naozaj by si si mal pozret kvalitny interlacig(live vystupenie), samozrejme kvalitne deinterlovany a bol by si prekvapeny. ta ostrost obrazu je lepsia ako keby si sa pozeral na origos neupravene 24-25-30fps pregresivne video a plus do toho este aj ta krasna plynulost(pri spravnych HZ), no krasa.

inac chcel by som skusit prerobit nejaky origos neupravovany progresiv do interlacingu, ze co to povie. ale neviem ako a v com to urobit, aspon tak kvalitne ako oni robia tie HD filmy(ja by som 24pfps prerobil do 48i). neporadis mi s tym?
    Ale ved deinterlacia robi z prekladaneho 50 Hz videa progresivne 25 Hz video. Ked vo svojich prispevkoch ospevujesprekladane video kvalitne deinterlaceované tak vlastne v skutocnosti ospevujes a pozeras progresivne 25 Hz video. Ved kazde deinterlacovane video je v skutocnosti progresivne 25 Hz.

A suhlasim s Vladom, ze zavedenie interlaced videa v davnej minulosti bol velky nezmysel. Ved co sa najcastejsie riesi na forach, ako kvalitne deinterlacovat, lebo orginal prekladane video bez deinterlacingu je nepozeratelne (okrem klasickej CTR TV).

Je tu občas Avatar uživatele jaromir9909
    Registrace
    Aug 2005

Citace Původně odesláno od Jozef2

Ale ved deinterlacia robi z prekladaneho 50 Hz videa progresivne 25 Hz video. Ked vo svojich prispevkoch ospevujesprekladane video kvalitne deinterlaceované tak vlastne v skutocnosti ospevujes a pozeras progresivne 25 Hz video. Ved kazde deinterlacovane video je v skutocnosti progresivne 25 Hz.

A suhlasim s Vladom, ze zavedenie interlaced videa v davnej minulosti bol velky nezmysel. Ved co sa najcastejsie riesi na forach, ako kvalitne deinterlacovat, lebo orginal prekladane video bez deinterlacingu je nepozeratelne (okrem klasickej CTR TV).
    U realtime deinterlace o které píše sojer27 se domnívám, že je většinou 50fps. Monitor by proto měl být nastaven na 100Hz. Sojer27 myslím pochopil, že dělat z prokladaného videa interlacet je nesmysl a můj názor je, že pro mé potřeby ja zbytečné provádět deinterlaci do 25 fps, když ji můžu udělat při přehrávání do 50fps.

Já zase souhlasím s vladem :
    Tobe víc zajímá plynulost, mě kvalita statickýho obrazu. Tak mi to neber, já Ti zase neberu zaujetí pro maximální plynulost a v podstatě s Tebou souhlasim, že 25 nebo 30 fps neni ideální. Akorát že řešit to prokládánim se mi zdá nešťastný, protože je zase na úkor rozlišení.
    Hádat se nemá smysl, ať si každý preferuje co mu víc vyhovuje. Každý systém má své "+" i "-".

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. čím editovat video v MOV?
    Od fama v sekci Editace videa
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 19-06-2008, 12:38
  2. v com editovat(hd-mpeg2) a ukladat do HD-MPEG2 ?
    Od sojer27 v sekci Editace videa
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 08-01-2007, 12:24
  3. Zvuk 5+1 - čím editovat?
    Od Jimi_Hendrix v sekci Editace audia
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 18-02-2006, 13:04
  4. v cem editovat *cur *ani
    Od wencaS v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 08-08-2005, 08:37
  5. jak stříhat, editovat MPEG2