Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HD-MPEG2, cim editovat?

sojer27 (173)|5.1.2007 11:21
mam zopar kvalitnych HD-MPEG2 1920x1080i30fps a chcel by som zmenit rozlisenie(na 1280x720) v nadeji ze velkost tych MPEGov sa zmensi, ale kvalita povodneho prekladaneho videa ostane co najvernejsia.
aky software by ste mi doporucili?
(potrebujem to dat len do mpeg2, iny format mi grafika neakceleruje a pri prekladanych videach je ta akceleracia potrebna)
SS2CZ (874)|5.1.2007 12:24
Osobně,bych použil Avisynth a VirtualDubMod a x264 kodek nebo divx,je to MPEG4, na to akceleraci nepotřebuješ.
Jinak MPEG2 snad umí běžný editor.
vlada (3470)|5.1.2007 12:40
sojer27
A jsi si jistý, že to je 30fps a ne telecined 24fps? Zkusil bych AviSynth + HC (pro MPEG-2) nebo AviSynth + VirtualDub (pro MPEG-4 ASP). Podle mých zkušeností je MPEG-4 ASP míň náročný než MPEG-2 a mohlo by to šlapat i v původním rozlišení.

Pokud máš zájem, pošli mi kousek toho videa, a já zjistím, co by se s tím nejlíp dalo dělat.

SS2CZ
No MPEG-4 AVC (x264) v HD rozlišení je dost silný sousto. S MPEG-4 ASP (DivX, XviD) to je v pohodě.
SS2CZ (874)|5.1.2007 12:51
vlada
HC nevezme víc než "DVD"(720x576) - výstup,to jsem zkoušel.
vlada (3470)|5.1.2007 13:33
[quote=SS2CZ]vlada
HC nevezme víc než "DVD"(720x576) - výstup,to jsem zkoušel.[/quote]

Aha, to mě nenapadlo. Tak potom třeba QuEnc by to mohl zvládnout. Ale každopádně bych to řešil spíš do MPEG-4. To je budoucnost, MPEG-2 je historie.
sojer27 (173)|5.1.2007 14:55
nechcem uberat na kvalite, len to rozlisenie nepotrebujem take velke a prave tam by som mohol usetrit na objeme. potrebujem to dat len do mpeg2 a to prekladane.
aj keby sa v x264, divx, xvid podarilo tu istu kvalitu zachovat , tak mi to je na nic, lebo to prekladane video by bolo riadne narocne a bez HWA videa nepozeratelne(grafika mi akceleruje len mpeg2)

tu je ukazka: zrovna toto je len 1440x1088i25fps

myslim ze "Adobe Premiere Pro(Elements)", alebo "Canopus Edius Pro(Broadcast)" by to mali zvladnut, kludne mozte poradit aj ine...
sojer27 (173)|5.1.2007 15:03
[quote=vlada]Ale každopádně bych to řešil spíš do MPEG-4. To je budoucnost, MPEG-2 je historie.[/quote]historie? chces povedat ze tu ukazku urobis do takej velkosti aby sa to oplatilo?? a samozrejme co je najdolezitejsie nesmie byt ziadna viditelna strata kvality obrazu.(ak to budes skusat, tak bez zvuku)
ja myslim ze neni nic lepsie ako mpeg2. este som nevidel kvalitne video s x264, h264...... codecom, vsetko su to same kockanice, hlavne v tmavych scenach. to este skor novy DivX5-6 alebo XviD su na tom lepsie. samozrejme vsetko je to o vsimavosti, mne predovsetky zalezi na kvalite. ja pouzivam kompresiu len do tej mieri, aby to neposkodilo obraz. a vlastne ked chcem zalohovat video, z ktoreho je mozne ze neskor pouzijem nejake zaberi, bol by som blazon keby som to dal do stratovej kompresie. to radsej necham v tom HD mpeg2(.ts)

skusal som to aj do h264 s manconcept H.264 Encoderom a kvalita bola uboha
vlada (3470)|6.1.2007 15:05
sojer27
Tak to teda žasnu :OO

Samozřejmě pokud bude zdrojem MPEG-2, tak z něj udělaný MPEG-4 nemůže být nikdy lepší. Ale pokud budeš mít stejný zdroj, bude při stejném datovém toku MPEG-4 ASP téměř vždy mnohem lepší. MPEG-4 ASP používá stejné techniky jako MPEG-2, plus používá některé další pro zvýšení kvality/komprese. U MPEG-4 AVC (alias h.264) už vůbec není o čem se bavit.

Zakládat podobné soudy o kvalitě MPEG-4 na základě nějakého zpraseného DVDripu, který si někde viděl není zrovna vhodné. Viděl už si třeba porovnání MPEG-2 a MPEG-4 (ASP/AVC) z čistého nekomprimovaného zdroje? Třeba tohle se Ti zdá koskatice?

Závěrem - pokud chci resize, tak musí nutně následovat rekomprese. A když už dělam rekompresi, tak při stejné velikosti bude MPEG-4 kvalitnější. Zkus si to. Pokud už dělam rekompresi, je naprostá pí*ovina nechávat video prokládaný. Rozumný řešení je deinterlace na dvojnásobnou snímkovou frekvenci a následný převod na variabilní framerate. Neexistuje ani jeden jedinej HD přehrávač (včetně PC), kterej si poradí s prokládanym obrazem. Tak co s tim prkoládánim chceš proboha dělat?
vlada (3470)|6.1.2007 20:16
vlada
Tak s tou náročností MPEG-2 to je trochu jinak. Kecal jsem, omlouvám se. Udělal jsem test u videa 1366x720 - MPEG-2 (libmpeg2, z Avidemuxu), MOV (MPEG-4 AVC, nějaký trailer od BBC) a AVI (MPEG-4 ASP, XviD). Všechny cca 6 Mbps. Výsledky velmi zhruba vypadali takto:
MPEG-2 - 10-20% CPU
MPEG-4 ASP - 25-35% CPU
MPEG-4 AVC - 30-40% CPU

Přehráváno ve VLC, procesor Athlon64 3500+, 32bitový WinXP.

S rou nároočností MPEG-2 jsem vycházel z toho, že 3 GHz Pentium zvládalo full HD MPEG-2 (1920x1080) jenom s odřenejma ušima - zatížení procesoru 90%, občas to i škublo. Vypadá to, že mýmu procesoru by na full HD MPEG-2 stačilo 20-40% výkonu.
sojer27 (173)|6.1.2007 20:46
to vlada:

[quote=sojer27]hmm, zistujem ze pokial chcem zachovat kvalitu originalu(ostrost obrazu), nesmie sa upravovat rozlisenie a samozrejme ponechat interlacing.
je vobec neco lepsie ako mpeg2 ? lebo skusal som xvid, divx, ale ani jeden neveie zachovat povodny interlacing.

program "manconcept H.264 Encoder" pri enkodovani do h264 sice vie zachovat dokonali povodny interlacing, ale aj pri 11000 bit rate, stale vidiet degradaciu obrazu predovsetkym v tmavich miestach. a to uz nehovorim ze velkostou je to podobne s originalnym mpegom2.

tu ukazky:

HD-MPEG2 1440x1088i25fps(original)

HD-H264 1440x1088i25fps - velmi narocne na HW(robene az pri 11000kbps), ale moj athlon xp 1700+(1780Hz) to zvlada este uplne v pohode - a co vas HW, zvlada to ? :-D

HD-H264 1440x1088i25fps - tu menej narocna ukazka robena pri 2000kbps - tu mi cpu bezi na 70%

skusane v MPC+CoreAVC v1.2.0.0 pouzil som "DirectShow deinterlacing"

tak co? myslite ze z toho originalu spravite nieco lepsie?

------------------------------------------------------------------------------
a takto degradovane to vyzera pri zmene rozlisenia, alebo bez interlacingu. POZOR, teraz vobec nejde o kockaty obraz! vsimajte si ostrost. tie ukazky su ako keby zahmlene a rychlejsie pohyby vyzeraju biedne. to vsetko koli progresivu a zmeny rozlisenia.

720i25fps.mp4

720p25fps.mp4

1080p25fps.mp4

na progresiv by bol lepsi DivX, lenze progresiv je aj tak s**t[/quote]
sojer27 (173)|6.1.2007 20:48
vlada:

nehovor o tom, predved to! uz som uploadol dva originalne mpeg2, tak mozes potvrdit co hovoris. ja som to skusal a nejde to.
sojer27 (173)|6.1.2007 21:01
[quote=vlada]Třeba tohle se Ti zdá koskatice?[/quote]nemam zdrojove video z ktoreho to bolo robene, takze sa radsej drzme tych mojich dvoch ukazok(mpeg2)
[quote=vlada]Pokud už dělam rekompresi, je naprostá pí*ovina nechávat video prokládaný. Rozumný řešení je deinterlace na dvojnásobnou snímkovou frekvenci a následný převod na variabilní framerate.[/quote]dokaz to, predved sa. ja si myslim ze vysledna velkost suboru bude v prospech ponenachania interlacingu
[quote=vlada]Neexistuje ani jeden jedinej HD přehrávač (včetně PC), kterej si poradí s prokládanym obrazem.[/quote]to nemyslis vazne clovece? powerDVD7(mpeg2), CoreAVC(h264)(ahaaa, ach jo, ty mas problem s deinterlacingom v realnom case, no ale preto nemozes hovorit take picovinky :-D mne funguje deinterlacing dokonale, hardwarovo aj softwarovo :-)
sojer27 (173)|6.1.2007 21:19
[quote=vlada]co s tim prkoládánim chceš proboha dělat?[/quote]to ze nechapes na co je dobre mat aspon 25-30fps interlaced, alebo 50-60fps progresiv je tvoja chyba. ziadnemu znalemu cloveku to vysvetlovat netreba.

ZIADNE 25-30 OBRAZKOVE NEPREKALADANE VIDEO(PROGRESIV), NEDOSIAHNE KVALITU 25-30 OBRAZKOVEHO PREKLADANEHO(INTERLACING) VIDEA !!! a len lamy na to nevedia prist same a dalsi su tak zabedneny ze im to nedochadza aj ked im to niekto iny predhodi priamo pred oci.
sojer27 (173)|7.1.2007 04:58
[quote=vlada]Viděl už si třeba porovnání MPEG-2 a MPEG-4 (ASP/AVC) z čistého nekomprimovaného zdroje? Třeba tohle se Ti zdá koskatice?[/quote]ano pozrel som to, ale ja tu nehovorim len o kockatom obraze! vy co nemate graficke karty s hardwarovou akceleraciou videa, neviete co je to bozsky HD interlacing!(myslim ze vacsina CPU bez HWAV grafiky take video nezvladne) ak si myslite ze hej, vyskusajte toto nezabudnite na to ze pokial nemate HWAV grafiky, tak v CoreAVC musite pouizit "software deinterlacing" a ty co maju HWAV -> "DirectShow deinterlacing". athlon xp 1800Mhz a vyssi + npr. taka gf7600gs to zvladnu uplne v pohode.
25-30 obrazkovi progresiv je shit ! (50 a viac OK - podla Hz monitoru)

[quote=vlada]Zakládat podobné soudy o kvalitě MPEG-4 na základě nějakého zpraseného DVDripu, který si někde viděl není zrovna vhodné.[/quote] vsetky tie zaprasene DVDripy pochadzaju zo shitnych maloobrazkovych progresivov, a dalsia kopa shitu je urobena uderenymi users, robia to zo starych zaznamov(asi DVD kvalita), alebo je este mozne ze to leze sice z kvalitneho zdroja(DVB-S(S2)HD kamera), ale je to zaznamenane shitnym HW, alebo SW
--
mam origos king kongaMPEG2(15GB) a ten zaznam je tiez na nic. je to skoro slusny interlacing, ale myslim, ze to neleze priamo z HD mery. jednoducho to nie je ono.

AKO SOM POVEDAL, VIDEL SOM LEN PAR NAOZAJ KVALITNYCH HD
vlada (3470)|7.1.2007 11:11
sojer27
DVDrip je samozřejmě udělaný z DVD. Je to SD a ještě se sníženym rozlišenim.

Moje osobní přesvědčení, že prokládání je historickej )let, kterýho sme se měli zbavit už před padesáti lety nikdy nevyvrátíš. Pokud mluvím o tom, že žádné dnešní přístroje neumí prokládané video, myslím tím samozřejmě to, že musí dělat deinterlace. Naprostá většina SW i HW deinterlacerů (čest výjimkám) to udělají tak, že zahodí jeden půlsnímek a interpolujou (nekvalitně) zbytek. Proto já při zpracování videa určenýho pro počítač dělam deinterlace (při 50/60 fps samozřejmě bude velikost vyšší), ale nezatěžuju toho, kdo to přehrává, aby se musel starat o deinterlace. Deinterlace je prostě úlet, kompromis a zmršenina. Nechť zhyne a odpočívá v pokoji. Všechny filmy jsou stejně natočený 24fps progressive a nic s tim nenaděláš. Překvapuje mě, že Ti nevadí, že u 1080i máš zduplikovaný snímky - škube to. Mně to vadí a převádím to zpět na 24p, který neškube.

Samozřejmě MPEG-4 AVC 1080i ani 1080p mi počítač nepobere. Ty ukázky máš ale nějaký podivný. Ten MPEG-2 měl koncovku m1v, což je koncovka pro MPEG-1. Dokud jsem mu restreamem neopravil nesmyslný údaj o výšce 1088 na 1080 a neprohnal ho DGIndexem, tak to vůbec žádnej program neotevřel. Stejně tak na těch MP4 se boží ffdshow, VLC, MP4Box, Avidemux a plno dalšich programů. Jak to proboha vyrábíš? To je asi nějakej nakoplej Mainconcept H.264, ne? Každopádně oprav si ten MPEG-2 stream 1080, jo to v hlavičce blbě napsaný. Přece musíš vidět, že dole máš 8 řádek bordelu.

Zkoušel jsem to předělat do MPEG-4@50p, ale je to moc náročný na přehrávání. Takže Ti opravdu zbývá jedině MPEG-2 interlaced. Jaký chceš výsledný rozlišení? Doporučuju vykašlat se na nečtvercový pixely a srovat si při tom aspoň poměr stran. Takže například 1280x720. Zvládne to AviSynth nebo Avidemux, ale nezapomeň provádět resize po půlsnímcích.
sojer27 (173)|7.1.2007 22:22
[quote=vlada]DVDrip je samozřejmě udělaný z DVD. Je to SD a ještě se sníženym rozlišenim.[/quote] myslis toho king konga? clovece ved vravim ze to je ORIGINAL
MPC:
Video: MPEG2 Video 1920x1080 29.97fps 25000Kbps [Video]
Audio: Dolby AC3 48000Hz stereo 384Kbps [Audio]
Subtitle: DVD Subpicture [Subtitle]

a je to interlaced, ale z blbeho zdroja(myslim)
[quote=vlada]Moje osobní přesvědčení, že prokládání je historickej )let, kterýho sme se měli zbavit už před padesáti lety nikdy nevyvrátíš. Pokud mluvím o tom, že žádné dnešní přístroje neumí prokládané video, myslím tím samozřejmě to, že musí dělat deinterlace. Naprostá většina SW i HW deinterlacerů (čest výjimkám) to udělají tak, že zahodí jeden půlsnímek a interpolujou (nekvalitně) zbytek.[/quote]co to zase meles? vravim ti ze moje typy na interlacing videa(clipy) su krajsie vo vsetkych smeroch ako tie tvoje 25 obrazkove zaprdence

neviem ake mas cpu, ale vravim ti ze HD interlacing ti nebude stihat bez HWAV grafiky ! a preto si to vy hosani prerabate do tej shitnej kvality :-D o ktorej si myslite ze je best. ale je to asi takto: co oko nevidi srdce neboli. teda staci vam aj ta horsia kvalita
[quote=vlada]Proto já při zpracování videa určenýho pro počítač dělam deinterlace (při 50/60 fps samozřejmě bude velikost vyšší), ale nezatěžuju toho, kdo to přehrává, aby se musel starat o deinterlace.[/quote]starat o deinterlaced? ani si neuvedomujem ze to ten prehravac robi, oh kriste. hehe haha ze "velikost vyssi"
[quote=vlada]Deinterlace je prostě úlet, kompromis a zmršenina.[/quote]zobut sa uz konecne a chod si kupit lepsiu grafiku
[quote=vlada]Všechny filmy jsou stejně natočený 24fps progressive a nic s tim nenaděláš.[/quote]zase splietas (25-30fps) mal by si poprosit nejakeho fakt profika aby ti pustitl prekladane video na svojom PC, lebo inac zhynies a nikdy nespoznas krasny interlacing. samozrejme p50--60fps je este krajsi, ale mozno by som aj povedal ze i25-i30fps je asi skoro aj to iste
[quote=vlada]Překvapuje mě, že Ti nevadí, že u 1080i máš zduplikovaný snímky - škube to.[/quote]skube to len tebe kote :-D budicek, pochop nemas poriadnau grafiku, hmm ale ako si spominam z minuleho threadu, tak ty si nevedel deinterlacovat ani obycajnych SDTV(MPEG2 Video 720x576 (4:3) 25.00fps), takze u teba je to problem neskusenosti.
-----
keby si previedol 30fps interlaced HD video na p60fps v povodnom vysokom rozliseni, je viac ako pravdepodobne ze ti to nebude stihat.
2000Mhz athol XP by to uz mal zvladnut aj bez HWAV, ale samozrejme grafika musi mat 128mb ram a nesmie to byt moc velke bitrate
(tiez sa cudujem preco sa mame srat s megui a dalsim zbytocnym softom ked tu mame ovela lepsi MainConcept H.264 Encoder)
[quote=vlada]Mně to vadí a převádím to zpět na 24p, který neškube.[/quote]prosim ta nerob to! uz je na webe dost posranych videii.
[quote=vlada]Ty ukázky máš ale nějaký podivný. Ten MPEG-2 měl koncovku m1v, což je koncovka pro MPEG-1.[/quote]nemyslim ze je na nich neco podivne. to zase len svedci o tom ze tam mas chaos. je to demux z MPC playera a predtym to bolo strihane v MPEG-VCR v3.14

toto ukazuje MPC:
Video: MPEG2 Video 1440x1088 (16:9) 25.00fps 12772Kbps [Video]

(HD-MPEG2 1440x1088i25fps(original bez zvuku).m1v)
[quote=vlada]Zkoušel jsem to předělat do MPEG-4@50p, ale je to moc náročný na přehrávání. Takže Ti opravdu zbývá jedině MPEG-2 interlaced. Jaký chceš výsledný rozlišení? Doporučuju vykašlat se na nečtvercový pixely a srovat si při tom aspoň poměr stran. Takže například 1280x720. Zvládne to AviSynth nebo Avidemux, ale nezapomeň provádět resize po půlsnímcích.[/quote] rozlisenie ponecham povodne, uz som predsa aj v ukazkach ukazal ze zmena zozlisenia sposobuje stratu ostrosti. takze jedine co chcem spravit je pouzit lepsiu kompresiu, ale len s tymito codecs(mpeg2, h264) koli HWAV grafiky. lenze z toho asi nic neude, lebo vsetky 264 codecs zanechavaju v obraze stopu.[color=red] SAKRA AKO TO ROBIA? TIE ICH ORIGINALNE H264 VIDEA SU DOST CISTE(bez kockanic) ako to enkoduju? ved aj konverzia z mpeg2 do mpeg2 sa da urobit bez viditelnej straty kvality. ja nemozem ani za svet s h264 urobit cisty encoding(bez kockanic)[/color]
--------------
btw: moc nerozumiem na co je toto -> MainConcept H.264/AVC Decoder
sojer27 (173)|7.1.2007 22:37
tak sa mi zda ze som konecne objavil dokonale HD video s h264 codecom a pozor je to INTERLACING

Girls_Aloud-Something_Kinda_Ooh_and_Biology-BBCHD_Children_In_Need_17nov06-Gz.ts | 885MB | mpeg4 h264 1440x1088 | (interlaced) (16:9)

myslim ze obsahuje tri vystupenia, ale nechce mi to stihat a neviem cim to mam prerobit(heh ze prerobit, uz som ako vlada :-) a jemu podobny)

v com sa da editovat .mp4 ? aspon ulozit nekomprimovane a nasledne previest do niecoho rozumnejsieho(mpeg2) koli mojmu HW. chcem si to velmi pozret bez sekanic a nemozem :-(((
vlada (3470)|7.1.2007 23:05
sojer27
Já mám sice slabou grafiku, ale zase slušnej procesot. Takže nějakych 1080i s realtime deinterlace nebo 1080p 50fps neni u MPEG-2 problém. Takže vím o čem mluvím.

Jinak DVD-rip je od slova DVD. Je to prostě rip z DVD, čili SD záznamu. Pokud máš HD video, nemůžeš už tomu říkat DVD-rip, protože to DVD nikdy nevidělo.

Ale k jádru problému - ty podle mě pořád nechápeš jednu věc: Nikdo netočí prokládaně filmy. Prokládaně jsou pouze TV přenosy a seriály. Většina odborníků se shodne na tom, že 720p je lepší než 1080i. Ano, třeba pro hokej je těch 25fps málo. Nebo při rychlych přejezdech kamerou. Ale u filmu to zkousnu spíš než mizerný rozlišení prokládanýho videa. Ono se s tim ostatně nic jinýho než to zkousnout nedá dělat. Kamera natočila jenom 24 snímků za vteřinu a tím to hasne. Jakýkoliv pokusy o rozhození do víc snímků (NTSC telecine) jsou pouze ztrátou kvality a ještě větší ztrátou plynulosti.

Tobe víc zajímá plynulost, mě kvalita statickýho obrazu. Tak mi to neber, já Ti zase neberu zaujetí pro maximální plynulost a v podstatě s Tebou souhlasim, že 25 nebo 30 fps neni ideální. Akorát že řešit to prokládánim se mi zdá nešťastný, protože je zase na úkor rozlišení.

Pokud tvrdim, že 30fps telecined seká, je to tak. Je tu ohledně toho i jedne thread v diskuzi. Věř mi, že já na svém počítači bordel nemám, že vím perfektně o čem píšu a umím si vše nastavit. Ale konec konců - MPC, VLC, VirtualDubMod, Avidemux atd jsou programy, který mají vlastní dekodery a i kdybych měl systém sebevíc zabordelenej, tak to na ně nemá vliv.

Další věc - kde si proboha viděl video 1088 řádek? Takový neexistuje. Zkus to otevřít v DGIndex a hned Ti zahlásí, že tam je chybný údaj o počtu řádek a zeptá se, jestli to má opravit.

Z toho videa zkrátka nic lepšího neuděláš, je to zprasený MPEG-2 kompresí a tim to hasne. Podívej se na tohle:



To je originální neupravovaný půlsnímek z Tvého ukázkového videa. Vidíš ty příšerný MPEG artefakty? Další MPEG kompresí se ještě znásobí. Jakmile to jednou někdo takhle zprasí, tak už zbývá pouze konstatovat: Z hovna bič neupleteš.

Vyrobím nějaký ukázky, co se s tim dá dělat a pošlu to.

Ještě jsem zapomněl - ten odkaz, to je normální MPEG-4 AVC dekoder, ajko třeba Core AVC, PureVideo nebo ffdshow.
vlada (3470)|7.1.2007 23:27
Na převod čehokoliv na cokoliv je nejlepší AviSynth + libovolný enkoder. MP4 můžeš zkusit taky v Avidemuxu, ale mě občas padá...

Chtěl bych vidět to nekomprimovaný HD video. Ty máš 1 TG harddisk? :-E

To samozřejmě přehánim, ale dobrych 100 GB by mohlo zabrat.
sojer27 (173)|7.1.2007 23:42
[quote=vlada]Jinak DVD-rip je od slova DVD. Je to prostě rip z DVD, čili SD záznamu. Pokud máš HD video, nemůžeš už tomu říkat DVD-rip, protože to DVD nikdy nevidělo.[/quote]a preco mi to hovoris? ved ty si zacal prvy tocit o DVDRips
[quote=vlada]Zakládat podobné soudy o kvalitě MPEG-4 na základě nějakého zpraseného DVDripu, který si někde viděl není zrovna vhodné. [/quote]
-----------
ja som nikde nespominal DVDRip!! hovoril o HDTV Rip
sojer27 (173)|8.1.2007 00:52
[quote=vlada]Tobe víc zajímá plynulost, mě kvalita statickýho obrazu. Tak mi to neber, já Ti zase neberu zaujetí pro maximální plynulost a v podstatě s Tebou souhlasim, že 25 nebo 30 fps neni ideální. Akorát že řešit to prokládánim se mi zdá nešťastný, protože je zase na úkor rozlišení.[/quote]heh ze staticky obraz, tak to chod cumen na fotky, tu sa bavime o videu a na to je lepsie interlacing video! samozrejme progresiv by to vyhral, ale len pokial bude mat viac obrazkov ako su terajsie 24-25-30 shits

tu mas svoju kvalitu, je to screen z tych tvojich ospevovanych ukazok:

a dalsia vyhoda tych tvojich videi je, ze neboli zachytene kamerou, takze by si mal inu ukazku ponuknut
---------
a tu mas ukazku z tvojho krasneho progresivu, HDTV ripu(MPEG4 Video (H264) 1280x688 25.00fps) [color=red]*[/color]

tu original .bmp
--------------------
a tu je kvalita statickeho HD interlacing videa:


------------------------------------
prosim ta uz s tym prestan, ak sa ti podari spravit neco lepsie z jedneho z tych originalnych videi do tvojho oblubeneho progresivu, ako som ja spravil interlacing, potom mozes neco hovorit
------------------------

a aby bolo jasne, som si vedomi ze interlacing je tu len koli tomu aby nam to na telkach a monitoroch netrhalo koli nedostatku fps -nesynchronizacii FPS s Hz
------------
hmm, a to akoze aj tie .ts(mpeg2, h264) streams su umyselne robene prekladane? alebo to, do toho interlacingu zachytil az dodatocne uzivatel ?
-------------------------------------------------------------
[color=red]kazdy HD strem ktory leze z digi TV je interlaced a vy šuflikanti tym ze ho prerobite do progresivu, alebo zmenite rozlisenie, ho(to video) automaticky nenavratne degradujete! a takto to potom vyzera
ked chcete zachovat povodnu kvalitu mozte maximalne pouzit lepsiu kompresiu, ale ako som povedal, musite zachovat rozlisenie a samozrejme ponechat povodny interlacing![/color]

hmmm, povodne 30 obrazkove progresivne video vyprdnute priamo z kamery som prerabat do interlacingu neskusal, ale robia to iny(napr. ten king kong co som spominal) a ta kvalita je na prd. neviem preco, myslim si ze ked to je vysielane LIVE a priamo z HD kamery, ze az vtedy sa ukaze ta krasa interlacingu, ale dal by som tomu este viac kbps.

inac myslel som si ze su aj take kamery co vedia tocit zaznam do interlacingu. takze nie su?
sojer27 (173)|8.1.2007 03:27
[quote=vlada]Z toho videa zkrátka nic lepšího neuděláš, je to zprasený MPEG-2 kompresí a tim to hasne. Podívej se na tohle:[/quote]take zprasene useky najdem aj v tvojich ospevovanych originaloch a to nehovorim o vsetkych tych riadne shitnych HD konverziach, to uz je shit total.

na tu kockanicu by to chcelo este vacsiu bitrate.

a to ze su pohyby rozmazane je problem aj originalnych progresivov. tu pomoze len p50-60fps

takze interlacingom mozme video jedine vylepsit, tym ze nam na telkach a monitoroch aspon netrha. mazanice a ine chyby sa tykaju aj originalnych progrsivov.

clovece kua! snad si nemyslis ze si mudrejsi ako tvorcovia co vsetky tie HD aj nie HD filmy prerabaju do interlacingu 9-)
vlada (3470)|8.1.2007 11:03
[quote=sojer27]
clovece kua! snad si nemyslis ze si mudrejsi ako tvorcovia co vsetky tie HD aj nie HD filmy prerabaju do interlacingu 9-)[/quote]

Kdo prosim tě předělává filmovej materiál na prokládaný video? Zřejmě si pořád pleteš prokládání a telecine. Z filmovýho pásu se dá dostat pouze a jedině progresivní video. Myslíš že jsi chytřejší než všichní filmaří, který už 100 let točí jedině progresivně? Ano to video je mázlý (tzv. motion blur), protože tak prostě kamery točí a protože to je nutný aby to vypadalo plynule. Podívej se na tu mojí ukázku ne u zastavenýho snímku, ale jako video a bude to vypadat O.K. Tan motion-blur je tam samozřejmě dodanej auměla právě kvůli dojmu lepší plynulosti. Kdyby si vyrenderoval ostrý video do 25fps, tak to bude škubat jako kráva.

Stejně tu ukázku jsem sem dával pouze pro demonstraci, jak vypadá h.264 z čistýho zdroje. Ne jako demonstraci kvality progresivního záznamu.

Ta ukázka s blend fileds deinterlace je odporná a pokud si myslíš, že tohle je můj styl tak si hochu hodně mimo. Podívej se tady na fóru a najdi si, kolikrát jsem tu proti blendu bojoval.

Tady máš 2 ukázky, nic jinýho s tim videem udělat neumim.

http://www.f-forge.com/?d=dMeWNC76X0Tp5kQErq9z
http://www.f-forge.com/?d=6fC1qs92VNuB4GWloFwM
sojer27 (173)|8.1.2007 11:30
nekopol som sa!

edit(vymazane)
sojer27 (173)|8.1.2007 11:41
kde sa da stiahnut video ktore nebolo upravovane pomocou motion-blur ? to by som si velmi rad pozrel
vlada (3470)|8.1.2007 12:33
sojer27
No motion-blur je tak nějak efekt, který u filmu vzniká sám od sebe. Není to dodatečná úprava. Do češtiny by se to dalo přeložit jako rozmáznutí pohybem. Takže u filmu to není žádná dodatečná úprava, pokud to neni počítačově renderovaná scéna.

A kde sehnat filmy bez motion bluru? Většina různých amatérských a míň amatérských renderovaných filmů. I některý reklamy jsem takovýhle viděl, myslim že to byla na nějaký stavební spoření a byl tam renderovaný záběr kamerou přes baráky. Škubalo to jako blázen.
ODSakEda (2278)|8.1.2007 14:11
Free videoeditor VirtualDum-MPEG-2, komprese do AVI a kodeku XviD a dat. tok alespon 6 a 8 Mb/(!) a máli to původní video prokládání, raději deinterlovat (externím smart filtrem pro VirtualDub). U 128x720 není běžné 720i ale 720p!!! Samože ponechat 30fps!!! 8-)
sojer27 (173)|8.1.2007 14:17
prekladanie chcem ponechat(preco? pisal som vyssie) a xvid mi grafika neakceleruje. takze jedine mpeg2, or h264
ODSakEda (2278)|8.1.2007 14:40
sojer27: takze interlacingom mozme video jedine vylepsit
:-E :-E :-E No leda pro PAL telku, ale prokládání dělá jednak až TV OUT (at již PC grafiky nebo "stolního" playeru) a jeho analogový modulátor stejně a jednak HD prohlížet na vakuové TV s rozlišovací schopností jakoby ani né 400x300 px u digitálu :-E :-E :-E :-k to se jaksi ani neslučuje...
No a veškeré ostatní zobrazovadla, at již LCD, LCDTV, plasmaTV ale i CRT PC monitor,procují progresívně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8-)
sojer27 (173)|8.1.2007 14:55
*takze interlacingom mozme video prehravane na telke alebo monitore jedine vylepsit

to ostatne su keci
sojer27 (173)|9.1.2007 02:29
tak mi prisli nejake dalsie HDTV h264 do ruk a zda sa mi, teda je mozne ze vyzeraju(mozno aj su) ako povodny progresiv, nie ako tie rozmrdane progresivne HDTV Rips(h264) ktore asi boli prerobene z interlacing zaznamu.(myslim ze nie je mozne, ked uz je nieco prerobene-zachytene do interlacingu, ze sa toho interlacingu da fyzicky zbavit(prerobit subor) bez toho, aby ho(i) bolo v tom zazname poznat

takze si myslim ze originalny progresiv je rovnako pekny ako ten isty progresiv zachyteny do interlacingu a hardwarovo(HWAVgrafiky) deinterlovany. ale interlacing ma navrch, lebo ma "umelo" rovnaky pocet snimkov ako mame nastavene Hz na monitore, alebo telke. a ked sa dodrzi synchronizacia FPS a Hz, obraz nebude zatrhavat ako je tomu u 24-25-30 obrazkovych progresivov.
[quote=vlada]Tady máš 2 ukázky, nic jinýho s tim videem udělat neumim.

http://www.f-forge.com/?d=dMeWNC76X0Tp5kQErq9z
http://www.f-forge.com/?d=6fC1qs92VNuB4GWloFwM[/quote]
1280x720.m2v - chyba, zmenene ratio a strata ostrosti(a to nie je tvoj oblubeny h264) je to interlaced
1280x720.mp4 - to si sa pokusal vytvorit progresiv? to je horsie ako tie hdtvRrips co sa povaluju na webe. hmmm, to teda znamena ze nie je mozne interlacing zaznam previest spatky do progresivu a to tak ze ten upravovany progresiv by bol uplne zhodny s originalnym progresivom?
ODSakEda (2278)|9.1.2007 10:48
sojer27 ty mázlé ukázky se zdvojenými konturami, nejsou důsledek odstarnění prokládání, ale:1. jednak velmi špatnou metodou deinterlace... (blend...) 2. delším expozičním časem kamery-přirozený jev, at jde o dogitální záznam s prokládáním nebo progressive, nebo o točení na filmový pás, což je také defacto progresívní snímání s vlastnostmi a zákonitostmi stejnými jak při focení, na negativ! Tím spíše fotíšli bez blesku v interieru při nedostatku světla.
sojer27 (173)|23.1.2007 20:40
[quote=vlada][quote=sojer27]snad si nemyslis ze si mudrejsi ako tvorcovia co vsetky tie HD aj nie HD filmy prerabaju do interlacingu 9-)[/quote]
Kdo prosim tě předělává filmovej materiál na prokládaný video? Zřejmě si pořád pleteš prokládání a telecine.[/quote]ja si pletu? tak dobre, podme na to.....
kludne, urcite mam nejake medzery, ale som teda zvedavy(co sa interlacingu tyka), kto ma tie medzery vacsie(podotykam, ze sa o to takmer vobec nezaujimam :-)- , ....len si vsimam)
tu mas peknu ukazku vystrihnutu bez najmansej straty kvality: King Kong (HDTV 1920x1080i30fps25000Kbps, AC3 ENG) [152MB] (ty co nevideli KING KONGA aspon sa navnadite :-) - ak by mal niekto problem so zobrazovanim, alebo real time deinterlacingom, kludne sa ozvite. samozrejme potrebujete poriadnu grafiku, alebo aspon poriadny CPU(Pentium 4 (3.4GHz), AMD 3500+ (2.2GHz) ale myslim si ze ani to nebude dostacujuce :-I

VLADA:
som velmi zvedavy co povies na ten originalny interlacing ktory tvorcovia filmu zachytili s urcite nie HD kamerou a dodatocne prerobili koli PC do interlacingu ! to si ja myslim, ak je to inac, budem len rad ked mi to vysvetlis.
------------------
este k tek kvalite: ani nahopdou to nema plynulost HDTV interlaced nahravky zo SAT. digitalnej telky(a co je najdolezitejsie ->) z LIVE vysielania!
fakt by ma zaujimalo preco sa to zatrhava. asi jednoducho nie je mozne prerobit stare video robene starou kamerou, do dokonaleho interlacingu.
a aj ten interlacing co sa tych pasikov tyka nie je dokonali - niekde ich vidno. ale zase je neporovnatelne(tie pasiky) kvalitnejsi ako u SAT. nahravok, ale POZOR! nemyslim z LIVE vystupenia, ale zo zaznamov tj. napr. hudobne klipy ktore samozrejme nemozu byt LIVE vysielane

pockat pockat pockat, to zatrhavanie v tejto ukazke nehladjte, nie su tam na to sceny na ktorych by sa to dalo bezproblemov spozorovat. to by som musel vystrihnut na inom mieste(len ak bude zaujem)
vlada (3470)|24.1.2007 20:34
Vždyť to řikam, telecine jak vystřiženej. Otevři si to video (přes DGMPGDec a AviSynth) ve VirtualDubu nebo Avidemuxu. Potom to krokuj snímek po snímku a uvidíš vždycky 3 snímky progresivní následovaný dvěma s "prokládáním". To je jasná známka telecine - tzv. 3:2 pulldown. 6x4=24 fps, když ze 4 snímků uděláš 5, máš najednou 6x5=30 fps a telecine 30i video je na světě. Jediný správný způsob jak tenhle hnus přehrát je samozřejmě inverse telecine (telecide) neboli převod zpět na 24p. Každý solidní přehrávač tohle zcela automaticky udělá, pokud nadetekuje telecine video.

Další dobrý pokus je zahození jednoho půlsnímku a sledování videa. Každý 4. a 5. půlsnímek se budou shodovat.

A protože jeden obrázek řekne víc než 1000 slov, tak tady je pár screenshotů:

Dva po sobě jdoucí snímky. Všimni si, že jeden z "půlsnímků" (na půlsnímky je video rozděleno uměl, původně tam žádný nejsou) se opakuje i v druhym obrázku.





A další pár po sobě jdoucích snímků.





No a na závěr ukázka motion blur (rozmáznutí pohybem):



Jo a mimochodem místama jsou tam celkem solidní kostky:

sojer27 (173)|25.1.2007 04:40
to VLADA:

jj mas pravdu, je to presne ako hovoris s tym snimkovanim(3 snímky progresivní následovaný dvěma s "prokládáním").
ved som sa aj cudoval preco to zatrhava a pritom som mal monitor presne na 60Hz, ale nejak ma nemhlo napadnut ako obist to ze pomocou Avisynth(DirectShowSource) sa mi vo VD spustil systemovi(nvidia-cyberlink) MPEG2+deinterlaced a nic som nemoho zistovat. ale teraz ma to uz nastvalo a prisiel som na taku jednoduchu hovadinku a to ze som v ffdshow uprednostnil mpeg2 codec s vypnutym deinterlacingom.

heh, no ale ja by som povedal ze to je fake interlaced. pod 30ifps rozumiem ze to bude akoby 60fps a nie takyto ojeb. na co je to dobre, ved to je uplna sracka, to mohli nechat normalnych 24fps, alebo mali urobit vsetkych 24i a uz by sa to dalo plynule pozerat na 48Hz(monitor).
fakt nechapem NA CO TOTO ROBILI, ved to tak ci tak zatrhava kua.

s tymto s tebou VLADA suhlasim, je to shit. a dik moc za vysvetlenie, inac by som snad na to asi neprisiel nikdy :-I

no ale ked sme uz zase pri tom, musim povedat ze naozaj by si si mal pozret kvalitny interlacig(live vystupenie), samozrejme kvalitne deinterlovany a bol by si prekvapeny. ta ostrost obrazu je lepsia ako keby si sa pozeral na origos neupravene 24-25-30fps pregresivne video a plus do toho este aj ta krasna plynulost(pri spravnych HZ), no krasa.
a to co ukazujes, ked robis z toho(i) screens, tak to je nieco ine, to sa neda zrovnavat s beziacim videom. dokonca sa mi zda(som si takmer isty) ze obraz pri rychlich scenach je ostrejsi(bit rate do toho pliest nebudeme) ako pri origos progresivoch. a myslim si ze to je tym, ze aj ked je ten obrazok poleny(menej kvalitny), v tom rychlom pohybe, prave tam kde chybe, je umelo dorobeny-doplneny a prave to robi tu lepsiu ostrost v tom videu. mne to fakt pripada ako ked sa pozeram na priamy prenos v telke.(vsimavi som dost)

inac chcel by som skusit prerobit nejaky origos neupravovany progresiv do interlacingu, ze co to povie. ale neviem ako a v com to urobit, aspon tak kvalitne ako oni robia tie HD filmy(ja by som 24pfps prerobil do 48i). neporadis mi s tym?
vlada (3470)|25.1.2007 12:49
sojer27
S tim prokládánim je to složitý. Pokud máš 1080i, tak vlastně jede video 60x za vteřinu snímek 1920x540. Zbylych 540 řádek musí nějak domyslet, takže strašně záleží na tom, jakym způsobem se to dopočítá. Kdysi jsem dělal test deinterlace programů - výsledky. Realtime deinterlacery z toho nevypadly moc dobře. Ještě to chci doplnit o kernel bob z ffdshow a PowerDVD 7.

Jsou 2 zásadní problémy deinterlace filtrů: 1) najít místa s pohybem, kde je nutný odstranit řádkování, 2) jak dopočítat řádky v místě, kde se musely odstranit. Bod číslo 1 se provádí buďto statickou nebo dynamickou analýzou snímků (případně kombinací obojího, jak to umí Smart Deinterlace) a nebo (asi nejčastější případ) se neprovádí vůbec. Stejně tak interpolace odstraněnych řádků se provádí různě - pouhá duplikace (opět častej případ), bikubický resize, interpolace z předešlých a následujících půlsnímků, případně interpolace hledáním hran (Smart Deinterlace).

Takže ten výsledek strašně záleží na použitym algoritmu, pokud bude tak dobrej jako Smart Deinterlace (kterej ale bohužel neumí dvojnásobnou snímkovou frekvenci), tak není problém. Pokud bude takovej, jako to dělají běžný TV, tak to bych z toho blil. A jestli taky bliješ, tak přesně víš o čem mluvím (jak by řekl Ivánek). Koukal jsi někdy na hokej na LCD televizi? To bych spíš odpustil mírně trhanej obraz než hokejku, která vypadá jako schody a puk, kterej skoro neni vidět. Běžný televize totiž používají příšerný deinterlace algoritmy - škube to a ještě je to rozmazaný a zubatý.

U 1080i videa je evidentní výhoda v tom, že prokládanej záznam má sice rozlišení 1920x540, ale těch 540 zkrátka stačí. U klasickýho PALu ale zbyde jenom 720x288 a to je zoufale málo, nemluvě o NTSC s 240 řádkama. U HD videa tedy neni prokládání takovej průsej jako u SD videa. Ale že se Ti zdá ostřejší je podle mě jenom Tvůj dojem. Respektive jde o pojem "ostřejší". Prokládaný video bude mít stoprocentně menší motion blur, ale zase bude na hranách zubatější.

Teď k tomu videu a telecine: Celý to má jeden jedinej smysl. V Americe je norma pro televize 60 fps a jiný video nezobrazí. Takže z videa 24 fps se musí nějak dostat 60 půlsnímků. Takže se progresivní video rozhodí na půlsnímky a ty se duplikujou. To znamená, že televize zobrazuje 2x nebo 3x za sebou stejnej obrázek, o plynulosti samozřejmě nemůže být ani řeč. Zobrazení 24 celych snímků je nepoměrně lepší, jako to dělá každý kino. Mimochodem v kině se každý obrázek opakuje 4x, takže to bliká frekvencí 96 fps. Prý to potom vypadá plynulejší i když se ty snímky jenom duplikujou. Z fyzikálního hlediska tomu nerozumim, ale asi to tak bude, když to někdo vymyslel.

Z filmu 24p nikdy nic jiný neuděláš. 48i z toho prostě nejde. Kamera zachytila nebo počítač vyrenderoval jenom 24 snímků a víc jich tam neni. A kde nic neni ani smrt nebere. Z progresivního videa už z principu prokládaný nikdy neuděláš bez výrazný ztráty kvality (rozlišení i plynulosti). Takže se o to ani nikdo nesnaží. Pokud máš 50i nebo 60i video, tak to tak bylo buďto natočený a nebo v případě 60i to může být telecine, což, jak jsme se shodli, je mnohem horší než původních 24p.
Devaster (477)|25.1.2007 12:56
vlada : a hw deinterlacery ? (purevideo napr.,DXVA)
vlada (3470)|25.1.2007 16:21
Devaster
Nevim, ty by měly být dobrý, ale zatim jsem neměl šanci je otestovat. Pokud můžeš, stáhni si ty ukázky z mojí stránky a sejmi nějaký screenshoty, jak to vypadá.
sojer27 (173)|25.1.2007 20:10
[quote=Devaster]a hw deinterlacery ? (purevideo napr.,DXVA)[/quote]no o tych ja hovorim ze su dokonale, ale aj video musi mat kvalitny interlacing aby to fungovalo(jedine LIVE HDTV interlaced zaznam). a tie videa su krajsie ako cokolvek, co som doteraz videl a presne preto som sa do toho tak zamiloval, ze som si dokonca kupil satelit a skystar HD(keby som to nevidel, nikdy by som satelit nekupoval)

tu -> Sugababes - Hole In The Head, Live Performance At Eurosong For Kids 24 October 2003 (HDTV 1920x1088i25fps, MPEG2, MPEG).mpeg(179mb)(104s) som uploadol mali kusok z takeho kvalitneho interlaced LIVE HDTV vystupenia(znova opakujem co sa interlacingu tyka, jedine zaznamy z LIVE vystupeni, som videl kvalitne, vsetko ostatne bolo shit). bit rate si skusme nevsimat, uznavam, chcelo by to este vyssie(ale zrovna na tomto videu je to v celku OK). ja by som povedal ze takych 40Mbps by uz bolo vyborne.
vsimnite si napriklad hned na zaciatku tu dokonalu plynulost pohybujuceho sa podia voci kamere a tiez dost slusné pozorovanie rychlich pohybov ruk. no a teste pred koncom je dlhy zaber kamerou, kde sa dá, ta dokonala plynulost krasne odsledovat(vsimajte si pozadie v dialke - uplne jasne a netrhane). ALE POZOR ! NEZABUDNITE SI MONITOR NASTAVIT NA 50Hz ! je to predsa i25fps

no a tu -> Jamelia - Superstar, Performance At TMF Music Awards Belgium 2004 (HDTV 1920x1088p25fps, MPEG2, AC3).mpeg(52.8mb)(28s) je zase orginal SAT. zaznam progresivneho HDTV(je tak trhany, az sa mi nechce verit ze to je original)
vsimnite si hned na zaciatku ten sekany prechod medzi divakmi a tiez to rozmazavanie sa rychlich pohybov.
(pri 25 obrazkovom progresive, je tiez najidelanjsie nastavit 50Hz(monitor)

ano VLADA, uznavam ze na tom vidiet to vyssie rozlisenie, ale jedine na tych takmer nepohyblivych zaberoch.(takze ako som uz povedal - jedine 50-60p)
-------------------------------------------
vlada:
priamy prenos hokeju, alebo hociaky iny live na LCD som este nevidel.

[quote=vlada]Běžný televize totiž používají příšerný deinterlace algoritmy[/quote]bezne televize? to asi myslis bezne LCD. lebo moja hodne stara telka, live vystupenie zvlada uplne normalne(plynulost vyborna)
[quote=vlada]Prokládaný video bude mít stoprocentně menší motion blur, ale zase bude na hranách zubatější.[/quote]A TO JE PRESNE TO O COM HOVORIM! MENSIE MOTION BLUR SA ROVNA LEPSIA-JASNEJIA SLEDOVANOST(mozno nie ostrost) RYCHLICH POHYBOV !(takze pokial tu nebudu vladnut 50-60 obrazkove progresivi -> interlaced is best) A CO SA TYKA HRAN, ZIADNE NEVIDIM, to zozlisenie je v celku postacuje.

vies preco si ty vlada myslis nieco ine? lebo si to vzdycky preverujes-kontrolujes vo VD na jednotlivych snimkoch. lenze ty to musis pozerat na pohyblive video a tam je vyledok jasny.
(skoda ze mam slaby cpu(amd xp 2200+(1780Mhz) = P4 2700Mhz), inac by som vyskusal aj softwarovu deinterlaciu ffdshow(kernel bob). myslim ze ten deinterlaced algoritmus je takmer zhodny s HW deinterlacingom. viem to lebo som skusal jedno SDTV na ktore mi moj cpu uplne v pohode stihal.

VLADA pokial nemas silnejsie cpu(amd 3500+), ako som tu vysie spomenul, na software deinterlaced testy HDTV videi zabudni.
vlada (3470)|25.1.2007 22:06
Mam AMD 3500+, takže to jede v pohodě a musim říct, že ten kernel bob není na realtime deinterlace vůbec špatný. Proto ho chci taky přidat do těch mych testů.

Problém s prokládaným videem na počítači poslední dobou díky výkonu PC, různým šikovným filtrům a podpoře deinterlace v HW v podstatě zmizel. Ale věř mi, že před takovejma dvěma lety bylo prokládaný video na počítači nekoukatelný.

Bohužel výkonu počítačů nedosahuje spotřební elektronika a tam je to zoufalost pořád. Mluvim samozřejmě o LCD, plasmě, projektorech atd. U 50Hz CRT televize (vakuový) neni s prokládánim problém, protože jako jediný zařízení na světě zobrazuje prokládaný obraz nativně. To znamená, že nedělá žádný deinterlace, ale zobrazuje obraz po půlsnímcích.
sojer27 (173)|25.1.2007 22:25
[quote=vlada]Mam AMD 3500+, takže to jede v pohodě a musim říct, že ten kernel bob není na realtime deinterlace vůbec špatný. Proto ho chci taky přidat do těch mych testů.[/quote]no to som rad ze si si to uz (konecne) overil :-) (powerDVD7 je tiez dobry a mozno aj lepsi. v kazdom pripade menej vytazuje CPU pri MPEGs)
[quote=vlada]Ale věř mi, že před takovejma dvěma lety bylo prokládaný video na počítači nekoukatelný.[/quote]verime :-)
---------------
inac by ma celkom zaujimalo ako ti vytazuje to tvoje cpu pri nejakom narocnom HDTV interlaced MPEG2 a tiez pri HDTV interlaced h264.

tiez rozmyslam nad tym cpu, tak preto sa pytam. a to mas uz pretaktovany? lebo tie cpu sa daju celkom pekne taktovat.
diky
-----------------
a aku ze to mas grafiku? pokial nemas aspon 128mb ram, ale len 64mb, budes mat mierne problemy(s nastavovanim prehravacov) a mozno aj neriesitelne
vlada (3470)|25.1.2007 22:46
sojer27
MPEG-2 1080i nemá problém, h.264 1080i se ani nechytá, 720p je v pohodě. Grafiku mam GF 6150 - integrovaná, tušim 128 MB. Shit, ale mně to zatim stačí. Až budu potřebovat, mam tam jeden volnej PCIe 16x.

Taktovat jsem ten procesor zatim nezkoušel. Mam tam jenom originální větrák, novej mi už 14 dní stojí na stole v krabici. :-I
sojer27 (173)|25.1.2007 23:04
[quote=vlada]h.264 1080i se ani nechytá[/quote]akoto myslis? nestiha ti? no vidis... mal by si ist taktovat

myslim ze keby som mal ten(tvoj) cpu tak h264 1080i by mi islo uz v pohode, lebo mne na tom deinterlacingu maka aj grafika(ale len na deinterlacingu. zato MPEGs mi akceleruje kompletne). mozno mi to s mojim slabym cpu, ide tak isto ako teraz tebe.
[quote=vlada]Grafiku mam GF 6150 - integrovaná, tušim 128 MB[/quote]pokial je 128mb, je to OK(teraz nejde o HWAV)
-------

edit: len tie h264 1080i stremy mi nestihaju. nevim preco, CoreAVC nejako trucuje pri tychto h264, hmm.
ale ked to prerobim v mainconcept je to ok(interlacing aj rozlisenie ponecham a dokonca aj obrovsku bitrate. ide len o to ze sa to znova precoduje)
Devaster (477)|26.1.2007 23:58
vlada:

ok skusim , stiahol som hokej a prezenem ho cez nvidia purevideo .... a dam framy
Devaster (477)|27.1.2007 05:35
power dvd si mal s hw akceleraciou ? lebo ak ano tak tam je pouzite dxva 1.1
(powerdvd 7), powerdvd 8 by malo uz bezat na dxva 2.0 (pouzity HLSL pod dx 9.0c/10), nvidia purevideo bezi na Cg (vertex,pixer/shadery).

takze mas dobru ukazku dxva.
Devaster (477)|27.1.2007 18:42
tu je obr bez deintelace:
http://img413.imageshack.us/my.php?image=promisenodeinterlacingan1.png

a tu je priblizne ten isty obrazok po deinterlace nvidia dekoderom (purevideo v ovladacoch 90.00 a viac) (graphedit,deinterlace control automatic, deinterlace mode VMR pixel adaptive pouzity VMR9 ):
http://img72.imageshack.us/my.php?image=promisedcautomaticdmbesvy8.png

este lepsi vysledok je pri pouziti normalneho VMR, ale to sa mi zatial nepodarilo grabnut (nepouziva sa VMR deinterlace (dxva2.0)ale v/p shadery)
Jozef2 (188)|2.2.2007 13:17
[quote=sojer27]
no ale ked sme uz zase pri tom, musim povedat ze naozaj by si si mal pozret kvalitny interlacig(live vystupenie), samozrejme kvalitne deinterlovany a bol by si prekvapeny. ta ostrost obrazu je lepsia ako keby si sa pozeral na origos neupravene 24-25-30fps pregresivne video a plus do toho este aj ta krasna plynulost(pri spravnych HZ), no krasa.

inac chcel by som skusit prerobit nejaky origos neupravovany progresiv do interlacingu, ze co to povie. ale neviem ako a v com to urobit, aspon tak kvalitne ako oni robia tie HD filmy(ja by som 24pfps prerobil do 48i). neporadis mi s tym?[/quote]

Ale ved deinterlacia robi z prekladaneho 50 Hz videa progresivne 25 Hz video. Ked vo svojich prispevkoch ospevujesprekladane video kvalitne deinterlaceované tak vlastne v skutocnosti ospevujes a pozeras progresivne 25 Hz video. :-D :-D :-D Ved kazde deinterlacovane video je v skutocnosti progresivne 25 Hz.

A suhlasim s Vladom, ze zavedenie interlaced videa v davnej minulosti bol velky nezmysel. Ved co sa najcastejsie riesi na forach, ako kvalitne deinterlacovat, lebo orginal prekladane video bez deinterlacingu je nepozeratelne (okrem klasickej CTR TV).
jaromir9909 (269)|2.2.2007 15:05
[quote=Jozef2]

Ale ved deinterlacia robi z prekladaneho 50 Hz videa progresivne 25 Hz video. Ked vo svojich prispevkoch ospevujesprekladane video kvalitne deinterlaceované tak vlastne v skutocnosti ospevujes a pozeras progresivne 25 Hz video. :-D :-D :-D Ved kazde deinterlacovane video je v skutocnosti progresivne 25 Hz.

A suhlasim s Vladom, ze zavedenie interlaced videa v davnej minulosti bol velky nezmysel. Ved co sa najcastejsie riesi na forach, ako kvalitne deinterlacovat, lebo orginal prekladane video bez deinterlacingu je nepozeratelne (okrem klasickej CTR TV).[/quote]

U realtime deinterlace o které píše sojer27 se domnívám, že je většinou 50fps. Monitor by proto měl být nastaven na 100Hz. Sojer27 myslím pochopil, že dělat z prokladaného videa interlacet je nesmysl a můj názor je, že pro mé potřeby ja zbytečné provádět deinterlaci do 25 fps, když ji můžu udělat při přehrávání do 50fps.

Já zase souhlasím s vladem :
[quote]Tobe víc zajímá plynulost, mě kvalita statickýho obrazu. Tak mi to neber, já Ti zase neberu zaujetí pro maximální plynulost a v podstatě s Tebou souhlasim, že 25 nebo 30 fps neni ideální. Akorát že řešit to prokládánim se mi zdá nešťastný, protože je zase na úkor rozlišení. [/quote]

Hádat se nemá smysl, ať si každý preferuje co mu víc vyhovuje. Každý systém má své "+" i "-".